Sari la conținut

YAMAHA SR 500


Kustom
 Share

Postări Recomandate

arata super ok! faina forma i-a dat si modificarea unghiului furcii...

 

chiar discutam si cu Bebe despre asta, si sr-ul ar arata beton cu unghiul putin schimbat.Ce zici Bebe, te conving cumva? ;)

nu-l lasa sa te convinga ! :wave:

e pacat! nu merita,eu nu stiu ce va place cu furcile astea aplecate in fata?numa de pierdut ai!

asa ca nu-l lasa sa te convinga!

si a ta Nicule ar arata mult mai fain cu furca scurta si roata dolofana, mai gindestete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

arata super ok! faina forma i-a dat si modificarea unghiului furcii...

 

chiar discutam si cu Bebe despre asta, si sr-ul ar arata beton cu unghiul putin schimbat.Ce zici Bebe, te conving cumva? ;)

 

 

NUU las-o asha ..aia e un moto mult mai frumos original decit rimbul meu...

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l lasa sa te convinga ! ;)

e pacat! nu merita,eu nu stiu ce va place cu furcile astea aplecate in fata?numa de pierdut ai!

asa ca nu-l lasa sa te convinga!

si a ta Nicule ar arata mult mai fain cu furca scurta si roata dolofana, mai gindestete!

 

Ce tot spui tot timpul ca numa de pierdut ai, daca se schimba unghiul la furca? gustul tau e cu furca si unghiul asa cum e de la mama lui de acasa... asa iti place tie..corect...

Nu uita ca sunt si altii care le plac furciile cu unghiul inclinat, cit despre faza cu "numa de pierdut ai"...nu iti explic nimic ca stii si tu bine cum este cu calcularea unghiului si inclinatia furcii. Daca este bine gindit si lucrat ,merge bine si nimeni nu pierde nimic.....

 

salutare taica si noroc :wave:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l lasa sa te convinga ! ;)

e pacat! nu merita,eu nu stiu ce va place cu furcile astea aplecate in fata?numa de pierdut ai!

asa ca nu-l lasa sa te convinga!

si a ta Nicule ar arata mult mai fain cu furca scurta si roata dolofana, mai gindestete!

 

 

in cazul sr-ului sau ma refeream la modificarea doar cu cateva grade, poate chiar din juguri(sa nu taie cadrul)

 

ma crezi daca iti zic k m-am obisnuit in asa fel incat merg mult mai relaxat cu unghi mare la furca decat cu unghiul original?

 

poze pe drum spre Brasov, poate confirma @custom k nu foloseam mana stanga decat la schimbarea vitezelor si in orase.

 

eram cocotat pe vreo 30 cm de burete(rigidul) de aia sunt asa de sus pe moto

post-13995-1229542301_thumb.jpg

post-13995-1229542516_thumb.jpg

post-13995-1229542529_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot spui tot timpul ca numa de pierdut ai, daca se schimba unghiul la furca? gustul tau e cu furca si unghiul asa cum e de la mama lui de acasa... asa iti place tie..corect...

Nu uita ca sunt si altii care le plac furciile cu unghiul inclinat, cit despre faza cu "numa de pierdut ai"...nu iti explic nimic ca stii si tu bine cum este cu calcularea unghiului si inclinatia furcii. Daca este bine gindit si lucrat ,merge bine si nimeni nu pierde nimic.....

 

salutare taica si noroc ;)

stiam ca zburati pe mine de aceea am si postat! :wave: ;)

las-o totusi asa cai mult mai faina!

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
poze....

mai trebe doar vopsit si gata..

Ai facut o treba faina, dar te rog sa bagi un video daca se poate! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

poze care pot fii vizionate doar cu acordul parintilor.... am terminat motocicleta in proportie de 80%

si trebe facuta alta sa....

post-13375-1233090117_thumb.jpg

post-13375-1233090126_thumb.jpg

post-13375-1233090134_thumb.jpg

post-13375-1233090142_thumb.jpg

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze care pot fii vizionate doar cu acordul parintilor.... am terminat motocicleta in proportie de 80%

si trebe facuta alta sa....

 

 

 

In principiu misto... daca-i prima tentativa de genul asta. La a doua, poate lucrezi ceva mai mult la linii si design.

 

Toba-i cam... naspa. Prea groasa.

 

Rezervorul cam prea inalt.

 

Totusi, misto, in principiu.

 

Bafta!

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic ca e super ok!cati dintre noi calaresc ceva construit de catre posesor?accesorii luate de prin magazine sau e-bay si gata am facut chopper-ul!

din pacate perioada cand fiecare isi chopperea fierul cat putea el de bine sau rau, a cam apus.Pt. mine era o placere sa admir creatiile unor motociclisti la primele intruniri organizate.

felicitari pt.munca depusa!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze care pot fii vizionate doar cu acordul parintilor.... am terminat motocicleta in proportie de 80%

si trebe facuta alta sa....

Omu' tot respectul din partea mea!Dar tare a-si vrea sa-i aud glasul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta E FACUTA DE MINE SI PT MINE DECI GUSTURILE NU SE DISCUTA.... DAK ERA LA COMANDA ATUNCI POATE K FACEAM UN REZERVOR MAI MIC SI O TOBA MAI SUBTIRE SI CHESTII ........

MS PT FELICITARI SI CAT DE CURAND VOI PUNE SI UN FILMULET...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate o fi din cauza ca sta mobra inclinata si tu ai facut din partea opusa chipul la SR, sau mi se pare mie de foame......

nu deranjeaaza ca e rezervorul inalt, nici toba groasa, insa (cum spuneam poate e de la foame) linia cadrului cu a rezervorului se cam pierde, nu e linie continua

nu e placut sa critici munca altuia, mai ales ca ai stors tu toata sudoarea din tricou si maieu, nu vrea sa jignesc nici sa te ofensez.....

soo nu ma lua la inima!

sunt ferm convins ca ai vazut si tu ceea ce am afirmat, insa de multe ori te lasa nervi, rabdarea, timpu, portofelul,aproapele tau, si iti bagi piciorul in toate numa sa se termine, apoi dupa un timp te enervezi ca nu iti place si ca ai avut dreptate de la bun inceput si o iei de la inceput!

per ansamblu a iesit bine, fa doua poze cu ea mai dreapta, tot posibilul sa ma insel..

 

nu ne baga in "szeama", tie sa-ti palca!

Ride safe!

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta E FACUTA DE MINE SI PT MINE DECI GUSTURILE NU SE DISCUTA.... DAK ERA LA COMANDA ATUNCI POATE K FACEAM UN REZERVOR MAI MIC SI O TOBA MAI SUBTIRE SI CHESTII ........

MS PT FELICITARI SI CAT DE CURAND VOI PUNE SI UN FILMULET...

Omu' daca tie iti place atunci e bine, restul sunt ZERO! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta E FACUTA DE MINE SI PT MINE DECI GUSTURILE NU SE DISCUTA.... DAK ERA LA COMANDA ATUNCI POATE K FACEAM UN REZERVOR MAI MIC SI O TOBA MAI SUBTIRE SI CHESTII ........

MS PT FELICITARI SI CAT DE CURAND VOI PUNE SI UN FILMULET...

 

 

N-o pune la corazon, man.

 

In fond, critica poate fi chiar una constructiva.

 

Munca ta nu o dezapreciez deloc, mai ales ca e un proiect misto, adica stilul ales.

 

Keep up the good work!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o pun la "corason" si chiar iti multumesc pt critica dar rezervorul arata mai bine cu saua scobita in cadru dar trebuie sa fac RAR-ul...

si toba la fel, fa fii o teava goala dar trebuie sa ma duc la RAR...

SALUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am vopsit rezervorul si aripa cu negru perlat multicolor ( OLD SCHOOL )

maine vin cu poze de la teste .......

Asteptam cu nerabdare! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut....

poi din cate stiu oficial e primul brat style de la noi :laugh:......

poze pun cand rasare soarele sa se vada perlele k altfel e negru simplu.....azi l-am testat ,pe ploaie cu niku .....:laugh:))

maine pun si poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...