Sari la conținut

Suzuki Savage 650


spire
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 318
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Clar! Shi pe mine ma incanta. Poate ii mai trag maine 2 gauri.... ma omoara Sami (nevasta) da macar pana imi rezolv Harley-ul ma simt bine!

 

 

Se intrevad ceva probleme acum daca ai dat gauri in tobe? Adica problema aia cu arsul supapelor, cum trage motorul..etc ? Sau inca nu ai apucat sa o forjezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa ma bag la carburatie, dar treaba asta cu gauritul capacelor de la toba imi place!!! Am luat cu ea 140km/h maxim , acceleratia la maxim!!! dar nu e la fel de fain ca atunci cand ai in fata un peisaj de munte sosea buna si vre-o 70 -80 la ora!! Pana in 90 imi ia 3.5-4 l peste suta sare de 4 si nu prea are rost, plus ca o menajez daca nu o forjez.

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e facut motorashul asta pt asha ceva! Dupa 120 e neplacut sa o conduci. Daca bate vantul shi peste suta e nashpa. Motorashu asta are farmecul lui, dar viteza nu e punctul forte deloc. Am dus-o aproape zilnic pe motorway shi pe asfalt unde ma simtzeam in sigurantza (chiar plictisitor) cu 160 , cu Savage-ul daca o ard peste 120 nu mai e distractzie!

Chiar asta era discutzia astazi, sa-i iau un parbriz pt turele mari daca vreau sa se tzina nevasta-mea dupa mine. Urasc cum arata cruiserashele cu parbriz da cred ca nu o sa am incotro.( Ea se plange shi la 90 -100 ca e greu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ai dreptate... It ain't no fun after 120 si faptul ca iei vantul in fata la peste 120 e destul de nasol, daca bate si vant din lateral te zdruncina un pic.

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am scos sheile pentru a le imbraca, si mi-am facut si o macheta 3D pt sisy bar. Voi reveni cu poze si detalii.

 

 

 

 

BAFTA MARE SI LA CAT MAI MULTE CHOPPERE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am copiat, cand ai chef ti-l returnez...

Cu aripa, e mai OK decat cu capacel de tabla cum era celalalt exemplu, zic eu...

Mai am unul:

post-7633-1134307701_thumb.jpg

 

Sau o "indianizare" eleganta:

 

post-7633-1134307922_thumb.jpg

Editat de chopper_savage
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul arata beton... Dar ii de lucru cat China sa-l aduci acolo. Poate cand termin Shobolanutza!

 

Am luat un parbriz astazi. Sper sa nu arate de cacao... prea tare. Ma gandeam sa scot-i loock-ul cu un tool bag shi nishte saddle bags. Altzi bani alta distractzie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da e posibil sa iasa mai ieftin... Eu mi-am luat vinilin , piele o sa iau de la marochinarie si mai sunt capsele care sper sa le gasesesc pe gustul meu. Mai trebuie sa-mi fac un cadru pt sisy bar si inca nu m-am hotarat ce sa pun in spatele pernutzei... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Spire, neam de beduin, ca sa nu te injur altfel... Cand il iei pe Goe in spate si dai o fuga pe la mine, la o tuica de Valeni? Hai sa ne adunam ca sa ne strangem! Lasa si tu un numar de telefon, si poate pot sa te ajut si eu cu ceva la Savage, stii tu, pentru desenele alea, pentru berea pe care am baut-o la tine-n bucatarie, cu Valerica si Goe... Sa il stapanesti sanatos, si te astept pe la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA TARIESTI MAI BOIERULE !!! Ce mai faci mai ? Sigur ca venim da acum s-a facut frig al naibi si nu prea mai merge sa vin pe motor , am fost in toamna la Sica... In fine,, avem de povestit gramada! Cum sa facem ? Eu nu am inca tel. mai bine da tu nr. ca intru in concediu de craciun si oricum preconizam o :friends: cu Marin si cu Goe asa ca haidem sa ne intalnim si cu Valerica,ce zici? Hai ca abea astept!!! Si poate comitem ceva si de anu nou , hai? :friends: MOTOARE,ROCK SI BERE ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...