Sari la conținut

Numarul De Inmatriculare


moshulik
 Share

Postări Recomandate

No... venii eu cu Simsonelu de la Sibiu, dar pe drum ce credeti ca s-o intamplat ? Aproape ca mi-am pierdut numarul. Nu... nu din cauza vitezei, cum v-ati fi asteptat de la o bestie de 250cmc, ci din cauza vibratziilor. Ale dracu vibratzii au rupt pur si simplu bucatzi din tabla de numar si mai mult de atat, au rupt si numarul in doua, pe verticala. Chiar nu mi-a venit sa cred, dar iata ca se poate. Acum astept idei constructive de reasamblat identificatorul. M-am gandit la lipirea puzzle-ului pe o bucata de parchet laminat si reatasarea acestuia pe aripa spate printr-o BANDA DE CAUCIUC. Am vanat ideea asta pe un topic vecin si e geniala. La viteza, chiar la 50-60 km/h, numarul se ridica de la curent, daca e prins prin respectivul cauciuc flexibil - protectie maxima anti-radar de-asta silentzios, cu poza si trimis amenda acasa, iar in caz de radar de-alalalt cu spaga, suspiciuni ZERO. Mai raman de clarificat detaliile constructive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, imi vine o idee cu chestia asta cu placuta prinsa cu cauciuc- stie careva cum fotografiaza radarul asta modern? daca poele le face din fata vehiculului - ne-am scos, ca motoarele pe fata nu au numar:):):) deci daca stie cineva din ce parte ne fac poza gaborii sa spuie si pe aici - ca fara numar nu te felicita acasa cu amenda, si pentru o depasire a vitezei cu 10-15 kmh nu se apuca ei de urmariri ca in filme, si nu mai au de unde te scoate - ca pe poza se vede "ceva" ca un motor - de culoare - rosie (daca vreti) si nu te stie. ar fi de studiat:):angry::):angry::):angry::):angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gata, am rezolvat cu numarul. O bucata de parchet laminat taiata putin mai mica decat numarul, lipit cu poxipol cele doua jumatatzi de numar pe placa de lemn, prin in suruburi, pe care am inseriat niste bucsi de cauciuc - bucatzi taiate din mansonul ala de cauciuc de la fisa de bujie de dacie care vine spre bujie, pentru atenuarea transmiterii vibratziilor. Adaugat si o felie de scoci si sa-i ajunga. Totusi e trist cum niste maruntzisuri pot sa-ti ia ore bune de timp..... Timp in care puteam sa fac o restrangere la chiulasa, sa rup niste prezoane ... :) (prietenii stiu de ce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfantul lemn!... mah moshulik, asta se cheama carpaceala... cu acelasi efort faceai treba mai buna... no offence!

 

o tabla vopsita cu pensula care sa rigidizeze placutza, prinsa in aceleasi suruburi cred ca era o solutie mai buna... fara sa fie nevoie de decupari anevoie de realizat, fara muchii haioase sau un design special, "custom"... o simpla tabla de dimensiunea numarului, cu 2 - 3 gauri in ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva cum fotografiaza radarul asta modern? daca poele le face din fata vehiculului - ne-am scos, ca motoarele pe fata nu au numar:):):) deci daca stie cineva din ce parte ne fac poza gaborii sa spuie si pe aici - ca fara numar nu te felicita acasa cu amenda, si pentru o depasire a vitezei cu 10-15 kmh nu se apuca ei de urmariri ca in filme, si nu mai au de unde te scoate - ca pe poza se vede "ceva" ca un motor - de culoare - rosie (daca vreti) si nu te stie. ar fi de studiat:):angry::):angry::):angry::):angry:

acum cateva zile,un tovaras al meu de posteaza pe aici, Conu', a fost oprit de radar, cu 67km/h...cand a fost oprit, prin statie a auzit cam asa:" nu stiu,sefu' , era o motocicleta neagra cu 67 la ora, da' nu avea numar pe fata si nu stiu ce numar avea!"(probabil motoarele scapa astfel, dar sincer nu cred ca era radar cu poza). Oricum Conu nu avea actele la el si politaiu' i-a dat ragaz sa aduca actele. Pana a venit cu actele , astia nu mai erau si...ca bun cetatean ce se afla a mers la politia circulatiei sa arate actele. L-a gasit pe individ acolo si omu', impresionat de corectitudinea motociclistului s-a uitat pe permis, l-a intrebat daca e a lui (el a fost jmecher si a zis ca nu, dar vrea sa o cumpere si e in probe...ca nu avea revizia), apoi l-a intrebat cu cat o cumpara,i-a urat bafta si i-a facut semn ca poate sa plece....fara amenda, fara nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Radare, politzai! eu am vazut un caz in galati in care un tip cu motoru' a trecut pe langa garcea fara casca shi in pielea goala (in schimb avea ochelari de soare, pantaloni de piele shi cizme :) ) fara ca aia macar sa schiteze un gest! Nii :angry: la ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...