Sari la conținut

Destinatii 2009


mih
 Share

Postări Recomandate

Propunerea mea pentru 1 mai este -- Bucuresti - (Serbia)Belgrad - (Croatia)Zagreb - (Croatia) PU LA - (Italia) Venetia - (Austria) Vienna - (Ungaria)Budapesta

Foarte tentant :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si sotia ne-am hotarat sa ajungem pana la Insula Santorini, Grecia. Deocamdata nu stiu pe ce data o sa plecam pentru ca asta depinde de cei care ne dau concediu. Durata traseului am vrea sa fie in jur de 10 zile in care in afara de mers pe motor, odihna si baut nu vrem sa facem altceva :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si sotia ne-am hotarat sa ajungem pana la Insula Santorini, Grecia. Deocamdata nu stiu pe ce data o sa plecam pentru ca asta depinde de cei care ne dau concediu. Durata traseului am vrea sa fie in jur de 10 zile in care in afara de mers pe motor, odihna si baut nu vrem sa facem altceva :laugh:

si eu vreau sa merg in grecia cu sotia si banditu daca vreti companie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si sotia ne-am hotarat sa ajungem pana la Insula Santorini, Grecia. Deocamdata nu stiu pe ce data o sa plecam pentru ca asta depinde de cei care ne dau concediu. Durata traseului am vrea sa fie in jur de 10 zile in care in afara de mers pe motor, odihna si baut nu vrem sa facem altceva :)

 

daca vrei inf si cazare soft vorbim pe pm

am fost in santorini de 6 ori

si as merge in fiecare wk daca as avea finante

/index.php?...mp;hl=santorini

 

 

Am fost anul acesta in Thasos si a fost super.Dece nu si la anu?Adaug in plus Meteora.In ce priveste compania am intrat in clubul lui Ianachim.

 

haide man

chiar nu am club :laugh:

maine poimaine deschid un partid

da acolo e cu cotizatie .......in bilete de feriboat

la anu daca iesim din criza....................

alpii si santorini

scrie pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So , we asta mai exact Sambata la ora 18 in fata la McDonald's-ul de ma Unirii ne intalnim sa punem tara la cale & traseul pe care il vom face pentru 1 MAI.

 

Mih, am sa fiu si eu prezenta sambata la Mc Unirii.

Sunt cateva locuri interesante ce nu vreau sa le ratez in aceasta excursie: coasta Dalmata, centrul istoric si portul Dubrovnik, Stone, locul in care s-a filmat Winetou - Parcul National Plitvice, ca sa nu mai spun de partea insulara despre care am auzit numai vorbe bune.

 

PS - daca a mai fost cineva pe ruta aceasta : Buc - Russe - Sofia - Kosovska - Berane - Moraca - Potgorica - Budva - Dubrovnik, m-ar interesa sa stiu daca am nevoie de vreo viza pt a trece in Serbia, Montenegro sau Bosnia-Herzegovina si pareri , recomandari vis-a-vis de starea drumurilor, localitatilor prin care vom trece, cazari, preturi, etc.

Personal as evita autostrazile din Croatia pentru un plus de view si un minus de cost :laugh:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....este interesanta excursia ....dar a facut cineva un calcul , cate zile ? cati km ? locuri de cazare ? costuri ? obiective turistice ?.... un

traseu mai bine definit..... daca aveti un plan va rog sa postati .... repet este interesanta excursia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu sigur sambata la discutii, este un traseu extraordinar de frumos si din comentariile celor care l-au mai facut a reiesit ca dupa Croatia, Coasta de Azur Italia-Franta le-a lasat un gust amar... :laugh:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca sfarsitul lunii Mai sa ne prinda aproximativ la jumatatea urmatorului traseu:

 

Bacau-Borsa-Budapesta-Bratislava-Praga-Berlin-Hamburg-Amsterdam-Calais-Paris-Bordeaux-Madrid-Gibraltar-Ibiza-Monaco-Roma-Bari-Atena-Varna-Bacau.

 

Durata: 4 saptamani

Buget: cautam sponsori :laugh:

 

...sanatosi sa fim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei inf si cazare soft vorbim pe pm

am fost in santorini de 6 ori

si as merge in fiecare wk daca as avea finante

/index.php?...mp;hl=santorini

 

 

 

 

haide man

chiar nu am club :crack:

maine poimaine deschid un partid

da acolo e cu cotizatie .......in bilete de feriboat

la anu daca iesim din criza....................

alpii si santorini

scrie pe mine

In profil la tine la club scrie clar:Singur pe drum.Daca e nevoie de o cerere pentru aderare sa-mi spui unde sa o trimet.

Faza cu Santorini sta cam asa:am un prieten neamt la Hamburg si cind i-am zis ca vreau sa vad Santorini(socotit ca ultima marturie a civilizatiei Atlante)m-a intrebat foarte candid daca nu cumva am trecut la homosexualism pentru ca Santorini,zice el,este un mare centru al liberelor placeri sexuale si nunumai.

Facind o analiza profunda a profilului meu psihologic si a orientarilor mele sexuale am ajuns la concluzia ca sunt un batrin amarit cu conceptii invechite si cu frica lui Dumnezeu.Deci sunt intr-o mare dilema.Pina unalta o sa plec la Meteora si daca o sa fiu ispitit si o sa am timp o sa dau si pe la bulangiii din Santorini.

Poate ne intilnim pe drum si putem sterge acel"singur pe drum"din autobiografiile noastre.In ce priveste plecarile superplanificate am luat o plasa si m-am hotarit sa plec mereu la plezneala.Am facut in septembrie 7200km prin Europa si nu am dormit in capita niciodata.Asa ca Drum Bun si asfalt uscat.Bunu. :laugh: :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In profil la tine la club scrie clar:Singur pe drum.Daca e nevoie de o cerere pentru aderare sa-mi spui unde sa o trimet.

Faza cu Santorini sta cam asa:am un prieten neamt la Hamburg si cind i-am zis ca vreau sa vad Santorini(socotit ca ultima marturie a civilizatiei Atlante)m-a intrebat foarte candid daca nu cumva am trecut la homosexualism pentru ca Santorini,zice el,este un mare centru al liberelor placeri sexuale si nunumai.

Facind o analiza profunda a profilului meu psihologic si a orientarilor mele sexuale am ajuns la concluzia ca sunt un batrin amarit cu conceptii invechite si cu frica lui Dumnezeu.Deci sunt intr-o mare dilema.Pina unalta o sa plec la Meteora si daca o sa fiu ispitit si o sa am timp o sa dau si pe la bulangiii din Santorini.

Poate ne intilnim pe drum si putem sterge acel"singur pe drum"din autobiografiile noastre.In ce priveste plecarile superplanificate am luat o plasa si m-am hotarit sa plec mereu la plezneala.Am facut in septembrie 7200km prin Europa si nu am dormit in capita niciodata.Asa ca Drum Bun si asfalt uscat.Bunu. :) :P :crack:

 

insula de homosexuali este miconos

dar daca el e neamt din hamburg poate stie mai bine :laugh:

 

eu am vazut. de multe ori

si nu mi.a parut insula de homo :)

 

da stii tu cum e ...............

fiecare cu parerea lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiu in ton cu discutia voastra ar fi marfa sa mergem pe insula Lesbos dar fara neveste. Dar daca stau bine sa ma gandesc ne-ar lipsi femei totusi, si daca exista cu aevarat insula cred ca ar fi cel mai safe zone si nevestele n-ar avea nimic inpotriva sa mergem acolo, deci rock on, next stop Lesbos :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pare cel mai bun traseu - prin nordul italiei si austria.

 

 

am fost in vara pana jos, dincolo de trogir.

 

 

din bucuresti pana la dubrovnik sunt peste 1500km daca mergi pe belgrad - zagreb (nu e nevoie de viza si ai ce sa vezi daca mergi pe drumuri secundare)

 

daca treci prin bosnia sund cam 1200 km.

 

in nici una din tari nu e recomandabila viteza excesiva - in croatia au radare de toate natiile, restul nu stiu.

 

ideal ar fi - trecere prin bosnia apoi urcat in sus pe coasta dalmatiei si in functie de timp - prin serbia sau ungaria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo

BAI domnilor si doamnelor pasionati de motoare

 

am ratat petrecerea copilului din VAPORASUL DE la mc donalDS

DIN CAUZA voastra ca era rezervat de motociclisti............ :)

 

cum e posibil ca o gasca de satanisti si violatori de babe sa se intalneasca la mc.... :laugh:

 

 

data viitoare mergeti si voi la un local pe profil

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...