Sari la conținut

Destinatii 2009


mih
 Share

Postări Recomandate

pe baietii astia cu cernobal chiar ii inteleg

vor sa tuneze motoare cu un pic de plutoniu

 

dar pe astia care vor sa ajunga la P.U.L.A

NU

ce nu o au deja........... de ce mai vor sa o vada :laugh:

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cernobal. Care se baga?

asta aveam si eu de gand. hai sa stabilim o intalnire sa discutam. Poate combinam cu lituania, polonia si daca vrem sport extrem si putin in transnistria.

en.wikipedia.org/wiki/Pripyat,_Ukraine

www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/chapter1.html

news.bbc.co.uk/2/hi/europe/country_profiles/3641826.stm

 

 

Chiar sunt interesat de o vizita la cernobal. Hai sa mai discutam sa vedem ce iese.

cred ca pot sa rezolv cu cazarea. am niste cunostinte prin tarile tranzitate. Hai cu sedinta si discutam ce si cum.

Editat de larryboss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta aveam si eu de gand. hai sa stabilim o intalnire sa discutam. Poate combinam cu lituania, polonia si daca vrem sport extrem si putin in transnistria.

en.wikipedia.org/wiki/Pripyat,_Ukraine

www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/chapter1.html

news.bbc.co.uk/2/hi/europe/country_profiles/3641826.stm

Referitor la Transnistria, ganditi-va de 10 ori inainte:

 

TRANSNISTRIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate transnistria nu e chiar user/biker friendly...nu as vrea sa-mi plateasca maicamea rascumpararea dupa aia sau sa ajung erou national. Mai bine ocolim zona.

Posibil sa vina cu mine un prieten daca isi repara bicicleta pina atunci. Eu il iau si pasager daca e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Si eu imi doresc mult sa ajung la Cernobil. Daca ma primiti, puteti conta pe mine.

Insa am citit despre iesirea moto de acum 2 ani parca si prin Transnistria nu voi trece niciodata. Nu-mi place sa dau spaga darmite unor separatisti anti-romani. A, si nici nu-mi place sa fiu alergat de bmw-uri negre cu geamuri fumurii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Si eu imi doresc mult sa ajung la Cernobil. Daca ma primiti, puteti conta pe mine.

Insa am citit despre iesirea moto de acum 2 ani parca si prin Transnistria nu voi trece niciodata. Nu-mi place sa dau spaga darmite unor separatisti anti-romani. A, si nici nu-mi place sa fiu alergat de bmw-uri negre cu geamuri fumurii...

 

Mie imi place :D)

 

Nu scrie la profil de unde esti. daca esti din buc sau prin imprejurimi sa stabilim toti care dorim o intalnire sa discutam mai multe :)

 

am gasit si topicul de acum 2 ani :laugh:

 

/index.php?...amp;hl=cernobal

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursia la Cernobil cam in ce perioada o planificati ? As vreau si eu, dar nu stiu cand/daca o sa pot. Si cam cu cat timp inainte de excursie as putea sa ma mai bag si eu ? Adica daca va zic cu vreo luna - 3 saptamani inainte, se mai poate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa fac anul viitor urmatorul traseu undeva pe la sfarsitul lui iulie

anul acesta am fost prin croatia-bosnia-muntenegru singur pt ca m am trezit tarziu sa fac un anunt

asa ca acum postez din timp :laugh:

post-12038-1228992067.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind plimbarea extraordinara a lui Semaca (vezi poze din calatorii), pe cine ar tenta o Insula Man? Daca va uitati pe-acolo - sunt multi motociclisti pe traseu care ar putea oferi gazduire. Eu pot face rost in Londra.

Poti sa dai si link-ul ? M-am uitat prin poze si nu am gasit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa fac anul viitor urmatorul traseu undeva pe la sfarsitul lui iulie

anul acesta am fost prin croatia-bosnia-muntenegru singur pt ca m am trezit tarziu sa fac un anunt

asa ca acum postez din timp :laugh:

E tentanta si iesirea asta... de "incalzire" pentru una serioasa prin EU

 

Calatoria lui Semaca este redata remarcabil aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

destinatii sunt o gramada. Cred ca cel mai bine e sa discutam live. Avem timp sa planificam ceva pana scoatem motoarele de la hibernat. Ce spuneti de o sedinta vineri 19 intr-un baruletz central accesibil pt toti ???? (propuneri-idei ?) Cred ca e o idee buna sa vedem cine suntem, ce motoare avem, trasee, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursia la Cernobil cam in ce perioada o planificati ? As vreau si eu, dar nu stiu cand/daca o sa pot. Si cam cu cat timp inainte de excursie as putea sa ma mai bag si eu ? Adica daca va zic cu vreo luna - 3 saptamani inainte, se mai poate ?

 

pai cred ca prin mai...dar facem o intalnire si vedem ce si cum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

propun: ziua 1 plecare 5 dimineatza -bucuresti-chisinau (470km) ....muzee, cina, baruri de noapte etc

ziua 2 plecare 12 dimineata chisinau - odesa (300km) ....plaja, streaptese, suveniruri etc

ziua 3 odesa- kiew (400km) odihna 1-2 zile si pregatirea pt excursia la cernobal

....

 

http://www.odesa.ro/visit.odessa.ucraina/

 

oricum in primul rand trebuie sa vedem pe cate zile se intinde excursia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" m-ar interesa sa stiu daca am nevoie de vreo viza pt a trece in Serbia, Montenegro sau Bosnia-Herzegovina si pareri ,

Personal as evita autostrazile din Croatia pentru un plus de view si un minus de cost :o

 

Pentru Serbia nu trebuie viza , dar trebuie pasaport

Pentru Croatia nu trebuie viza si merge cu buletinul

Pentru Bosnia-Hertegovina , astept un raspuns si cum il am , il trimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru BiH nu va trebuie viza, doar pasaportul si cartea verde (daca tara nu este trecuta in cartea verde pe care o aveti anexata la RCA; mai mult ca sigur o sa va verifice la vama pentru chestia asta).

 

Autostrazile nu mi s-au parut f. scumpe in Croatia. In Serbia si Muntenegru pot fi platite si in euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...