Sari la conținut

Sa mai si radem.


MOD
 Share

Postări Recomandate

Panica in avion
Un Jumbo-Jet decoleaza de pe Aeroportul Roissy. Dupa ce atinge altitudinea de croaziera, Comandantul se adreseaza pasagerilor la microfon:
- Doamnelor si domnilor, va vorbeste comandantul aeronavei: avem conditii meteo excelente et prevedem un zbor fara incidente. Trebuie sa aterizam la Aeroportul New-York la ora 18:35. Va invitam sa luati o pozitie cat mai comoda, sa urmariti un film si sa va relax... Oh NU!!! Doamne!!! ...
Se aude un zgomot sec si ... nimic!

Liniste de moarte in avion!
Pasagerii se privesc inghetati...
Nimeni nu mai misca!
Avionul isi metine in continuare directia
și altitudinea, dar...

Stewardesele zambesc nervos...!! Semn rau! ...
Dupa cateva minute lungi, Comandantul revine la microfon:
- Va cer scuze pentru incidentul petrecut, dar tocmai mi-am varsat cafeaua fierbinte pe pantaloni! Ar trebui sa vedeti cum arata pantalonii mei in fata!
- Asta nu-i nimic, urla un pasager, ar trebui sa-i vezi p-ai mei la spate...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cantecelul asta circula si pe la noi prin tara sub numele de "Accident de munca la Caracal"...evident ca este o fabulatie, dar este destul de comica :D

 

Accident de munca in Caracal:

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe acoperisul unei cladiri de 6 etaje.

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi nefolosite care, cantarite mai tarziu, aveau 270 kg. Decat sa car caramizile jos in brate in mai multe drumuri, am zis ca e mai bine sa le cobor pe toate odata intr-un butoi, folosind scripetele instalat in acest scop.

Am asigurat franghia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborat de pe acoperis sa dezleg franghia, tinand-o foarte strans pentru a asigura o coborare lenta a butoiului.

Datorita greutatii mele de numai 72 kg, am fost literalmente SMULS de la sol si mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la franghie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune foarte rapida spre acoperis. In vecinatatea etajului 3, m-am intalnit cu butoiul incarcat cu caramizi, intalnire in urma careia m-am ales cu capul spart si o clavicula fracturata.

Ascensiunea mea s-a oprit atunci cand degetele mele s-au intepenit in scripete pana la a treia falanga. Din fericire, mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in stare sa tin franghia strans. Butoiul, in urma izbiturii cu solul, a pierdut mare parte din incarcatura, cantarind acum doar 27 de kg. Ma refer din nou la greutatea mea: am inceput o coborare rapida catre sol. In vecinatatea etajului 3 am intalnit din nou butoiul care acum urca. Ca urmare a intalnirii, m-am ales cu fracturi la glezne si numeroase zgarieturi in general.

Caderea mea pe gramada de caramizi s-a soldat cu 3 vertebre fisurate.

Asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce, incapabil sa ma misc, am scapat franghia din maini. Ultima imagine inainte sa imi pierd cunostinta, a fost cu butoiul gol care se indepta in jos spre mine, care explica cele doua fracturi de la picioare.

Sper ca acest raport raspunde la toate intrebarile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cantecelul asta circula si pe la noi prin tara sub numele de "Accident de munca la Caracal"...evident ca este o fabulatie, dar este destul de comica :D

 

Accident de munca in Caracal:

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe acoperisul unei cladiri de 6 etaje.

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi nefolosite care, cantarite mai tarziu, aveau 270 kg. Decat sa car caramizile jos in brate in mai multe drumuri, am zis ca e mai bine sa le cobor pe toate odata intr-un butoi, folosind scripetele instalat in acest scop.

Am asigurat franghia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborat de pe acoperis sa dezleg franghia, tinand-o foarte strans pentru a asigura o coborare lenta a butoiului.

Datorita greutatii mele de numai 72 kg, am fost literalmente SMULS de la sol si mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la franghie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune foarte rapida spre acoperis. In vecinatatea etajului 3, m-am intalnit cu butoiul incarcat cu caramizi, intalnire in urma careia m-am ales cu capul spart si o clavicula fracturata.

Ascensiunea mea s-a oprit atunci cand degetele mele s-au intepenit in scripete pana la a treia falanga. Din fericire, mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in stare sa tin franghia strans. Butoiul, in urma izbiturii cu solul, a pierdut mare parte din incarcatura, cantarind acum doar 27 de kg. Ma refer din nou la greutatea mea: am inceput o coborare rapida catre sol. In vecinatatea etajului 3 am intalnit din nou butoiul care acum urca. Ca urmare a intalnirii, m-am ales cu fracturi la glezne si numeroase zgarieturi in general.

Caderea mea pe gramada de caramizi s-a soldat cu 3 vertebre fisurate.

Asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce, incapabil sa ma misc, am scapat franghia din maini. Ultima imagine inainte sa imi pierd cunostinta, a fost cu butoiul gol care se indepta in jos spre mine, care explica cele doua fracturi de la picioare.

Sper ca acest raport raspunde la toate intrebarile

E veche,dar e buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Geniala faza! Am avut o intalnire asemanatoare anul trecut in zona Padurii Faget cu un caine ciobanesc... doar ca l-am crezut pe cuvant cand ne-a dat de inteles ca nu vrea sa trecem pe acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tipă bună urcă în tramvai, 3-4 şmecheraşi în spate... Se sfătuiesc ei acolo şi într-un final unul dintre ei i se adresează astfel:
- Domnişoara, uite 5 lei pentru minunata privelişte pe care ne-ai oferit-o. Tipa ia banii, îi pune în portofel şi zice :
- Stai, uite 2 lei rest... pentru handicapaţi am reducere...


O fată n-a mai trecut de mult prin satul natal. Într-o bună zi revine acasă la parinţi, dar nici n-apucă bine să treacă pragul casei, că tatăl său o ia la rost :
- Unde ai fost tot timpul ăsta ? De ce nu ne-ai scris, nici măcar o carte poştală şi nici nu ne-ai sunat niciodată?
Fata începe să plângă şi zice printre lacrimi :
- Tată, eu am devenit prostituată...
- Cum? Pleacă de aici pacatoaso! Eşti o ruşine pentru familia noastră ortodoxă! Te reneg!
- Cum crezi tu, tată. Eu vreau doar să-i las mamei această superbă blană de nurcă şi să vă dau carnetul acesta de economii şi titlul de proprietate asupra casei pe care tocmai v-am cumparat-o cu 10 dormitoare, 10 băi şi piscină. De asemenea vă invit să petreceţi sărbatorile pe iahtul meu.
Tatăl întreabă din nou:
- Ce ziceai ca ai devenit?
Fata începe din nou să plângă şi spune :
- O prostituată, tată...
- O, Doamne ce m-am speriat! Am înţeles protestantă!

Ion şi Gheorghe, în tren. La un moment dat primesc de la vecinul de compartiment câte o banană. Îl urmăresc pe om cum o desface şi o desfac şi ei. Îl urmăresc cum o muşcă şi Ion apucă să muşte şi el, moment în care trenul intră într-un tunel.
- Gheorghe, ai muşcat şi tu?
- Nu!
- Nu muşca, băăă, că orbeşti !

Scoală Ioane, că nevastă-ta face amor cu Gheorghe în porumb.
Dă fuga Ion, dar după un timp se întoarce liniştit.
- Nu era porumbul meu, mă...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum bicicleta cu lanţ de aur stă degeaba, Becali e plecat la brutărie.

Ai dreptate,dar lantul de aur de la gat,a ramas tot acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valabil ,dar nu si in Romania.

Cam greu cu manevrarea ... la urma urmei e posibil dar la noi nu tine ca noul cod prevede ceva cu limita gabaritului.

Ai vazut copertina la benzinarie luata de un camion inalt ? Dar camion implantat sub pod ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...