Sari la conținut

Hondele anilor '80!


mishu_canishu
 Share

Postări Recomandate

CBX 750 F din 1985 :huh:

Mesaj completat

Hop si eu cu a mea!sper sa va placa.Honda CB 750 F 1979.

 

Am avut si eu CB 750 F la fel....cumparat nou !! Trece timp... :cheers:

post-56496-1272891626_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru toti posesorii de Honda clasice.Mai aveti 2 zile sa va hotarati sa participati la "Motociclistii exista de mult in trafic".Sambata dimineata la ora 9,00,la Fantana Zodiac ,Parcul Carol,ne adunam.la 10,30 plecam spre Predeal.Va asteptam si pe voi.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Din toate vechiturile ,la manifestarea 'Motociclistii Exista De Mult in Trafic" a participat o singura japoneza din anii 80.Este vorba despre Honda 1200 Sabre,productie 1985,in perfecta stare de functionare.A fost foarte admirata de toti cei prezenti.Este proprietatea lui Luky,60 ani,posesor in trecut a mai mult de 10 motociclete,dintre care un Trimph de 500 si un Norton ,productie 1965.In continuare asteptam pe posesorii de japoneze clasice ,sa participe la manifestarile de gen.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o Honda GL 500 SilverWing, model 1982 (cu 7 ani mai mare ca mine). Este o motocicleta extraordinara, o folosesc zilnic, este o placere s'o conduc.

post-48060-1280656227_thumb.jpg

post-48060-1280656251_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o Honda GL 500 SilverWing, model 1982 (cu 7 ani mai mare ca mine). Este o motocicleta extraordinara, o folosesc zilnic, este o placere s'o conduc.

 

Exceptionala moshule.Astept sa apari la mici expozitii de o zi sau doua ,la Parcul Carol sau in alta parte.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din toate vechiturile ,la manifestarea 'Motociclistii Exista De Mult in Trafic" a participat o singura japoneza din anii 80.Este vorba despre Honda 1200 Sabre,productie 1985,in perfecta stare de functionare.A fost foarte admirata de toti cei prezenti.Este proprietatea lui Luky,60 ani,posesor in trecut a mai mult de 10 motociclete,dintre care un Trimph de 500 si un Norton ,productie 1965.In continuare asteptam pe posesorii de japoneze clasice ,sa participe la manifestarile de gen.Bunu.

Intr-adevar, o motocicleta de exceptie pe care am admirat-o,inclusiv pe posesor la intrunirea Guerillei de la Tulcea... cred ca el este...

post-13981-1280686724_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, o motocicleta de exceptie pe care am admirat-o,inclusiv pe posesor la intrunirea Guerillei de la Tulcea... cred ca el este...

 

Cum le stii mata ,bre papas bre,ca un om mare.Asa este.El e Luky si motocicleta lui ce participa cam peste tot.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/size] Greatest ever, mama tuturor motocicletelor moderne:

 

HONDA CB 750 - Sevenfifty[/size] 1969 - 2003 (cea din poza 2002)

 

Pt. cine nu stie:

post-25014-1280920287_thumb.jpg

Editat de TheLegend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am si eu o intrebare pentru un amic. cauta cauciucurile dintre carburatoare si motor la o honda CB 750 1970. unde se mai pot gasi piese de genul prin RO?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Sa mai aducem la zi un pic topicul. Ce parere aveti de VF-urile de la Honda de prin '80? Am vazut recent un vf1000f de prin 87 (am inteles ca nu sunt chiar asa de multe prin tara; plus ca ma si gandisem sa imi iau unul, dar am ramas fara bani) si un Vf750f de prin 84 si pot spune ca m-au impresionat (pe mine ma cam impresioneaza vechiturile). Am inteles ca motoarele V4 alea ar fi cam fiabile. Pe mine m-a cucerit modelul asta de 750, de la felul in care merge, cum se aude motorul si felul in care se simte greutatea(vreo 250 kg). Voi ce ziceti?

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

salutare tuturor.

 

 

V-o prezint pe Akutagawa, o Honda CX 500 din 30 martie 1978 (...cu 6 zile mare ca mine):

 

Am cumparat-o din Olanda cu 500 de euro. La 130-140 (viteza mea de croaziera) toarce minunat si se tine pe sosea incredibil de bine (bine, ca are si numai fier serios pe ea, nu plastice). Am urcat pana in 185 ca sa vad cat ma iubeste - si se pare ca suficient, pentru ca nu mi-a scartait din nimic de mama. Este o bijuterie, nu am cuvinte sa v-o descriu.

 

(Intrebare: cand imi aduc frumoasa in Romania pot s-o inmatriculez la noi ?)

 

Sunt si eu interesat de o astfel de motocicleta. Imi poti detalia ceva despre ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare tuturor.

 

 

V-o prezint pe Akutagawa, o Honda CX 500 din 30 martie 1978 (...cu 6 zile mare ca mine):

 

Am cumparat-o din Olanda cu 500 de euro. La 130-140 (viteza mea de croaziera) toarce minunat si se tine pe sosea incredibil de bine (bine, ca are si numai fier serios pe ea, nu plastice). Am urcat pana in 185 ca sa vad cat ma iubeste - si se pare ca suficient, pentru ca nu mi-a scartait din nimic de mama. Este o bijuterie, nu am cuvinte sa v-o descriu.

 

(Intrebare: cand imi aduc frumoasa in Romania pot s-o inmatriculez la noi ?)

 

cu siguranta ca o poti inmatricula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o Honda VF 750 C din anu 1985,merge si trage foarte bine.Am testat-o,am fost doua persoane pe ea si am ajuns la 180 km/h si nu sunt aberatii,sunt niste motoare dementiale,torc ca si pisicute :rolleyes: daca stie cineva,sau poate are cineva Kilometraju sau Bordul cu totu pentru motocicleta mea,nu mai fuctioneaza si nu mai sunt sanse sa mai fie reparat.multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mă înscriu și eu cu Honda Xl 185s din 1982 de care sunt foarte mulțumit.

post-61874-0-51702200-1325173075_thumb.jpgpost-61874-0-53165100-1325173113_thumb.jpg

 

Sunt curios totuși de unde vă luați piese aftermarket pentru Hondele anilor 80?

 

Din păcate la Louis, în Viena nu am găsit doar câteva piese pentru modelul meu. Am nevoie de bucșe pentru amortizoarele din spate, filtre de ulei și aer, cablu de turometru, apărătoare pentru amortizoarele din față, gume pentru schimbătorul de viteze și kickstarter, etc.

 

La Mulți Ani Tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Îmi poate spune și mie care sunt avantajele de a trece o motocicletă/mașină ca fiind istorică?

Scutire de impozit? Asigurări mai mici (asta n-o cred)?

Pe net nu găsesc nimic concret.

 

A mai făcut cineva lucrul acesta și poate spune din experiență?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Îmi poate spune și mie care sunt avantajele de a trece o motocicletă/mașină ca fiind istorică?

Scutire de impozit? Asigurări mai mici (asta n-o cred)?

Pe net nu găsesc nimic concret.

 

A mai făcut cineva lucrul acesta și poate spune din experiență?

 

Daca mai intereseaza pe cineva...

 

http://www.manager.ro/articole/auto/regimul-juridic-al-masinilor-istorice-in-romania-28877.html

 

http://www.retromobil.ro/ce-trebuie-sa-stim-despre-vehiculele-istorice.php

» Post actualizat in 14 Jun 2016 12:38

Cu ocazia asta ma laud si io: Honda VF700 Sabre din 1984. Am mai pus-o pe un topic despre Sabre, dar vre-un harnic a sters topicul cu totul...

Ceva idei de cioparit? Io ma tot gandesc, dar tot la Cafe Racer ajung...

post-49030-0-73972900-1465907657_thumb.jpg

post-49030-0-60633900-1465907666_thumb.jpg

post-49030-0-05101300-1465907675_thumb.jpg

post-49030-0-53905600-1465907684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...