Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

Sa nu exageram, totusi...

 

Nu stiu de ce sariti cu gurile...ca scapa...om vedea daca scapa. Poate scapa, poate nu. Important e sa se faca bine aia mici.

Stiu despre ce vorbesc, justitia din Romania e de c.acat din punctul asta de vedere, dar de aici pana la "trebuie impuscat fara discutii"....

 

Ti se pare barbar sa-i impusti? Mie mi se pare mult prea uman...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cat de scarba de om trebuie sa fii ca sa faci asa ceva ?

E treaba lui ca a intors asa, e un taran. Dar macar putea sa intoarca capu ala obosit sa vada daca vine ceva/cineva/masina/motocicleta pe sensu de mers.

E o vita, o sa scape basma curata cum se intampla intotdeauna la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai parca sunteti nebuni, am trecut si eu pe-acolo exact in momentul in care venea salvarea si efectiv mi s-a facut rau, mi s-au inmuiat picioarele cand am vazut omul ala intins pe jos. Sunt si motociclist si posesor de masina de teren. Vreau doar sa va spun ca pentru o persoana care nu stia de luminite si care trecea accidental prin zona s-a circulat groaznic. Nu caut sa-l inteleg pe retardatul ala de Nistorescu pe care de altfel l-am si intalnit de cateva ori in viata si mi-am dat seama ce fel de om este, dar m-am saturat de toti frustratii care posteaza pe site-ul asta. Daca intorcea un manelist cu o Dacie tunata era mai rau sau mai bine? Ce vreti, eu daca am masina de teren sa-mi fie rusine cu ea? Ma scuzati nu-mi este! Si nici scuarul nu-l incalc! Am voie sa traiesc si eu?!

 

Daca am avea toata lumea ceva mai mult dintr-un singur lucru totul ar merge mult mai bine in tara asta si lucrul asta e toleranta!

 

Sanatate celor implicati, cat despre Nistorescu si eu sunt curios ce se va intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocitul tocmai pentru ca este persoana publica o sa vrea sa scape.

Chiar daca este ziarist stiu despre el ca este unul dintre mai mari smecheri din media...

Nu ar trebui lasat deloc.. eu va propun sa sustinem o campanie contra lui tocmai pentru a fi un exemplu pe viitor.

Nu conteaza ce masina are important este ca a facut exact ce nu trebuie facut. Nu respecta regulile de circulatie ca orice roman cu figuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate celor implicati, cat despre Nistorescu si eu sunt curios ce se va intampla.

 

Ce se va intampla? Simplu: NIMIC.

O sa ii suspende permisul 3 luni timp in care va circula evident nestingherit. O sa cada la intelegere cu victimele - pe bani, ca are, dar nu pe prea multi pentru ca o sa ii intimideze la genul - "Cine sunt eu si cine sunteti voi, daca vreti sa ne judecam ne judecam dar asa nu o sa capatati nimic!! Asa ca luati cat va dau si ciocu' mic si joc de glezne pana nu ma supar ca mi'ati zgariat masina"

 

Si cu asta se va termina povestea.

 

Sanatate celor doi...

 

My2Cents

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa facem cate campanii vrem, sa ne legam cu catuse de motoare in fata misiterului transporturilor - IN TARA ASTA NU SE VA SCHIMBA NIMIC NICIODATA. Gunoiu intotdeauna va scapa de pedeapsa indiferent fapta pe care a facut-o, excat ceea ce se va intampla si in cazul de fata. P.S. Sanatate celor doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gestul facut de Nistorescu dovedeste inca o data ca sunt oameni in aceasta tara ce nu dau doi bani pe reguli ce ar trebui respecatate cu sfintenie pt ca in sine asta inseamna sa respecti pe altii si viata lor, dar se pare ca el se crede deasupra regulilor si ne trateaza cu indiferenta pe noi cei de aici de jos care parem atat de marunti pt el(atat de marunti incat nici capul nu si-l intoarce sa se asigure dk mai suntem sau nu in preajam lui). Asta e Romania.

Insanatosire grabnica motociclistului si pasagerei!!!

Iar noua celorlalti moto DOAMNE AJUTA-NE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gestul facut de Nistorescu dovedeste inca o data ca sunt oameni in aceasta tara ce nu dau doi bani pe reguli ce ar trebui respecatate cu sfintenie pt ca in sine asta inseamna sa respecti pe altii si viata lor, dar se pare ca el se crede deasupra regulilor si ne trateaza cu indiferenta pe noi cei de aici de jos care parem atat de marunti pt el(atat de marunti incat nici capul nu si-l intoarce sa se asigure dk mai suntem sau nu in preajam lui). Asta e Romania.

Insanatosire grabnica motociclistului si pasagerei!!!

Iar noua celorlalti moto DOAMNE AJUTA-NE!!!

 

Pe cat faci pariu ca nenorocitul va scapa ? Or sa musamalizeze ca in cazul Plevnei, ca doar are firma bani sa-l scape. Au scapat aia un camionagiu prin tergiversarea dosarului, o mica shpagutza la cei care se ocupa de dosar si gata. Asa merg treburile in romania (cu r mic) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit am inteles ca Nistorescu a intors peste trecerea de pietoni. Masinile de pe banda 3 au oprit. Nu inteleg, la faza asta de ce nu a oprit si motociclistul, avand in vedere ca nu avea cum sa aiba viteza si a vazut masinile oprind la trecere.

 

A nu se interpreta ca tin partea jegosului :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A intors peste scuar, nu s-a asigurat, a accidentat tinerii neintentionat, asta i se putea intampla oricaui sofer....asta este de inteles, dar faptul ca a stat ca un nesimtit in masina dupa producerea accidentului este foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cat faci pariu ca nenorocitul va scapa ? Or sa musamalizeze ca in cazul Plevnei, ca doar are firma bani sa-l scape. Au scapat aia un camionagiu prin tergiversarea dosarului, o mica shpagutza la cei care se ocupa de dosar si gata. Asa merg treburile in romania (cu r mic) ...

 

Sunt sigur de asta, ca o sa-l scape (printre degete ca de obicei), dar dk mediatizam cazul asta destul de mult poate avem o sansa, iar cei 4 martori ar trebui sustinuti de noi ceilalti, asa poate ca arma pe care Nistorescu a manuit-o cu atata darzenie in anii de ziaristica (presa si mass media) sa se intoarca acu impotriva lui si va primi fiecare dupa faptele sale cate ceva pana la urma(sper),dar si aici se poate sa gresesc bazandu-ma pe ziaristi pt ca poprul roman are o vorba: "Corb la corb nu-si scoate ochii"

Asfalt uscat si Ochii 'n patru!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va scapa din punct de vedere legal, am avut grija de asta. Suntem deja 4 martori care vom fi audiati si am urmarit si asistat f. atent cercetarile si masuratorile de la fata locului. Deasemenea exista o gramada de material filmat profesional care se poate constitui oricand ca si proba in dosar. Singura scapare va fi o intelegere cu cei implicati daca are bunul simt si se implica serios in recuperarea sanatatii si bineinteles a pierderilor materiale suferite de tinerii de pe motor.

 

Asta-i 'Bastan mare" a scapat din altele mai groase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur de asta, ca o sa-l scape (printre degete ca de obicei), dar dk mediatizam cazul asta destul de mult poate avem o sansa, iar cei 4 martori ar trebui sustinuti de noi ceilalti, asa poate ca arma pe care Nistorescu a manuit-o cu atata darzenie in anii de ziaristica (presa si mass media) sa se intoarca acu impotriva lui si va primi fiecare dupa faptele sale cate ceva pana la urma(sper),dar si aici se poate sa gresesc bazandu-ma pe ziaristi pt ca poprul roman are o vorba: "Corb la corb nu-si scoate ochii"

Asfalt uscat si Ochii 'n patru!!!

 

cu asta sunt si eu de acord. + un adept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu asta sunt si eu de acord. + un adept.

 

Ce naiba sa mediatizam? ati observat ca in reportaju de la irealitatea TV nici macar nu mentioneaza numele lui Nistorescu? Numai pe site e scris ca el a fost la volan. inca ceva, ascultati tonalitatea reporterului, inainte cand era un accident era numai soc si groaza, acum sunt ai dracu de obiectivi. Din pacate o sa scape basma curata; O sa ingroape incet incet stirea. Sper sa aiba macar demnitatea de a merge la Spital sa vada ce fac cei doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A intors peste scuar, nu s-a asigurat, a accidentat tinerii neintentionat, asta i se putea intampla oricaui sofer....asta este de inteles, dar faptul ca a stat ca un nesimtit in masina dupa producerea accidentului este foarte grav.

 

 

l-a bagat politia in masina pentru ca toti martorii de pe bulevard vroiau sa il ia la bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu se poate pune problema sa scape,mai ales cu 4 martori impotriva lui...totul depinde de pilotul motocicletei, sa depuna plangere impotriva soferului.Acest sofer trebuie sa plateasca pentru ce a facut,daca se trece usor peste asta va avea ocazia sa mai nenoroceasca niste vieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec aproape zilnic pe acolo ... doamne! nu-mi vine sa cred. Am avut "ocazia" lucrand in media sa dau ochii cu acest "om". Are un caracter IMPUTIT. Nu, nu va scapa ... ar fi revoltator pentru noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum o fi sa acuzi in stanga si in dreapta si tu, deontologul lui peste, sa ignori orice regula si sa bagi in spital oameni nevinovati? Imi e asa de lehamite...

Multa sanatate celor doi! Si pentru cei care au fost martori: nu va lasati intimidati si continuati sa tineti partea dreptatii. Va urma un drum lung, plin de chichite si „interventii”.... E un caz care trebuie urmarit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

give me a gun :D

 

 

1. As dori sa stiu de ce postul TV Realitatea , desi au prezentat stirea si au filmat,nu au mentionat numele soferului desi il aratau clar.

 

2.As dori sa vad comentariile la emisiunea smecheri de Romania pe acelasi post.

 

 

3.O sa dovedeasca ca Banii Vorbesc!...pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu mai avem scapare! Daca unul dintre cei mai importanti formatori de opinie din tara asta de (cuvant urat), da dovada ca nu este dacat o fecala, un personaj egoist cu o gandire limitata, animale ce au impresia ca numai ei au dreptate...Cred ca este mult mai grav ca avea alcolemia 0.00 si se presupune ca neuronul idiotului functiona la capacitate maxima. Sanatate copiilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...