Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

nu pot sa inteleg de unde atata curaj pe unii. sau o fi o incapacitate de a gandi lucrurile si de pe alta pozitie decat cea de forumist?

dexter &co, nu va e teama ca poate intr-o zi primiti MARELE TEST? Mie imi e si de aia sunt mai retinut.

sa vedem cum actionati cand l-ati facut praf pe unul. cat de lucid si de "ca la carte". chiar sunt curios.

daca excludeti cu atata usurinta socul din momentul ala si atatea alte aspecte inseamna ca ori sunt probleme de cunoastere proprie ori nu stiu ce sa mai zic.

o fi curajul de la 18 ani, care se mai cheama si teribilism.

 

nu vad ce deranjeaza atata o pozitie pragmatica. sa ramanem la "sa moara, da-l in mortii ma-sii de ziarist"? Si cu asta ce-am facut?

A, daca se taraganeaza procesul, daca iese basma curata aiurea, da, atunci zic sa sarim, dar asa?

 

De fapt, ce vreti ma frate?

Neaparat puscarie pentru vinovat? Orice ar fi numai parnaie sa fie? Asta repara ceva?

Eu as vrea un proces corect si oamenii aia loviti sa fie sprijiniti cum trebuie sa isi revina total. Nu vreau sa il vad pe copilul lui Nistorescu neaparat plangand pe la Jilava, nici pe nevasta-sa, dar nici sa iasa basma curata.

Sa plateasca sa-i sara capacele, sa i se anuleze permisul ca nu e om sa mai conduca de acum si asta e.

Restul Dumnezeu cu ale lui.

 

Nu e curaj in dumnezeii ma-sii ci OBLIGATIE legala si morala fata de semenii tai! Am trecut si eu acest "mare test" la 25 de ani. Vrei sa fim pragmatici, hai sa fim!

 

Vreau puscarie pentru vinovat, vreau sa il vad pe copilul lui Nistorescu la vorbitor la Jilava si pe toti copiii inconstientilor care incalca flagrant reguli elementare de circulatie si bun simt si emisiuni zilnice pe tema asta ca sa nu ii rupa maine alt Nistorescu splina nevesti-mii! Vreau sa plateasca sa ii sara capacele si sa fie violat cu salbaticie de tot penitenciarul si sa se faca o emisiune si cu asta, sa stie tot soferul ce risca in momentul in care alege constient sa imi puna viata in pericol!

 

Tot pragmatic te sfatuiesc sa nu mai postezi aici. Si iti doresc sa fii de 1,000 de ori mai atent pe sosea decat esti pentru ca daca vei avea parte de marele test cu mine, vei da vina pe soc si vei face ca Nistorescu iar eu prin bulan divin am sa imi revin luni sau ani mai tarziu, voi avea grija sa platesti pe masura si nu din buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@jan grasu

 

rabdarea mea se termina aici

 

Ce cauti pe forumul asta?

 

Ce vrei?

 

ai logul pe acest forum facut dupa ce s-a consumat acest accident, latraule.

 

Ti-am spus la nervi ce ai de facut cand vezi un om pe jos ( boschetar sau milionar), ce nu ai inteles??

 

trebuie sa acorzi primul ajutor. NU ai stiut ce inseamna primul ajutor, ti-am explicat. tu insisti...

 

DECI

 

DU-te-n MM si in PLM de infect, nu mai scrie aici, esti o javra ca si nistorcescu, cel care te plateste, ordinarule.

 

Nu ma intereseaza ca iau uarn, daca te aflu pe strada iti pun capul sub roata si te pun sa RECITI cum se acorda primul ajutor. Sa vad atunci ce o sa faci. Asta inseamna sa treci marea testare.

 

Daca nu reciti, bag mana in gaz si o iau pe cea de pe ambreiaj. Iti fac o schema?

 

DIE (MORI) , scirba! mi-e sila de tine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestiune mai adanca:

cobori din masina, vezi cu ochii tai consecintele faptelor tale - oameni distrusi pe viata din cauza ta. Ca sa dormi "bine" noaptea.

cobori din masina si te uiti in ochii victimelor si iti ceri iertare. Sau macar iti pare rau.

 

Asa avem impresia ca lu' nistorescu ii pare rau de imaginea lui, de timpul pierdut, eventual de banutii pe care trebuie sa-i cheltuiasca...

Exact ca hotii carora nu le pare rau ca au furat, le pare rau ca au fost prinsi.

Asta e cel mai bun post pe care l-am vazut pana acum pe topicul asta.

 

Asta as face si eu daca as cauza un accident, adica dupa ce as suna la 112 sa chem salvarea si politia (daca deja nu ar face-o cineva din public) m-as duce acolo sa-mi dau cu parerea, daca ar fi vorba de motociclisti si m-as pricepe (eu in mare ma pricep, el nu, deci poate nu se pricepea) as opri motorul de la butonul de la "Emergency Stop" si le-as deschide viziera incercand sa nu le misc de loc gatul, si daca e frig as incerca sa pun o haina pe ei sa nu inghete pana vine salvarea... Sigur daca sangele curge in valuri as incerca sa le aplica un garou cu cureaua de la pantaloni, desi as prefera ca operatia asta sa fie facuta de personal cu pregatire medicala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei, vad ca unii vor sa jucam tare.

pentru ca m-am speriat de moarte, zic:

- unii uita ca nimic nu se petrece intamplator. totul are o cauza, recunosti sau nu, stii sau nu, accepti sau nu.

esti vizionar sau ignorant, prost sau destept, totul are o cauza si un efect.

deci si acest accident e mai mult decat se vede. Undeva erau niste tensiuni care trebuiau sa se intalneasca.

Asa ca circele baga-ti ia un supozitor cu 220 volti si lasa-ma cu pustismele.

 

deci, sa sintetizam;

1) lucrul s-a intamplat

2)vinovatul e cunoscut - NISTORESCU

3) victimele nu au avut in acest cazi nicio vina, se stie clar acest lucru.

4) dar nu inseamna ca undeva nu erau niste chestiuni care trebuiau sa decurga asa cum au decurs, sau ca fiecare a dat un test al carui rezultat il va afla peste ani. multi sau foarte multi. aici sau dincolo.

5) nu am facut decat sa trec mai departe de sentimetalismul de prima faza si sa propun sa fie bine pentru toti. nu cu ura, nu cu razbunare, ci cu intelegere pentru suferintele enorme ale victimelor si pentru omul Nistorescu, care acum, mai mult ca niciodata trebuie sa arate ca e OM.

6) timpul nu poate fi dat inapoi, orice i s-ar face lui N lucrul nu se mai repara ca inainte. Dar un suflet se poate pierde prin ce insinuati cu porcarii sexuale prin inchisoare si alte tampenii

intelegi circele? si lasa-ma cu infantilismele, caci nu esti in stare sa vorbesti matur, si eu cu pustii nu discut din lipsa de timp.

 

am fost prea dur?

acum incep sa inteleg de ce multi motociclisti au probleme in trafic, dincolo de toate raspunsurile de suprafata. multi au frustrari prea mari, daca nici pe un forum nu pot sa dezabata fara sa o dea in mizerii.

 

m-am facut inteles sper.

Editat de jangrasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4) dar nu inseamna ca undeva nu erau niste chestiuni care trebuiau sa decurga asa cum au decurs, sau ca fiecare a dat un test al carui rezultat il va afla peste ani. multi sau foarte multi. aici sau dincolo.

 

Uite asta este o noutate absoluta pe forum.Mai mult de clasicul "asa i-a fost sa fie" nu a reusit nimeni sa treaca.

 

Ia da-mi si mie niste detalii despre chestiile astea ezoterice despre care vorbesti matale sa stiu si eu la ce ma expun cand merg pe strada.

 

Vb serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei, vad ca unii vor sa jucam tare.

pentru ca m-am speriat de moarte, zic:

- unii uita ca nimic nu se petrece intamplator. totul are o cauza, recunosti sau nu, stii sau nu, accepti sau nu.

esti vizionar sau ignorant, prost sau destept, totul are o cauza si un efect.

deci si acest accident e mai mult decat se vede. Undeva erau niste tensiuni care trebuiau sa se intalneasca.

Asa ca circele baga-ti ia un supozitor cu 220 volti si lasa-ma cu pustismele.

 

deci, sa sintetizam;

1) lucrul s-a intamplat

2)vinovatul e cunoscut - NISTORESCU

3) victimele nu au avut in acest cazi nicio vina, se stie clar acest lucru.

4) dar nu inseamna ca undeva nu erau niste chestiuni care trebuiau sa decurga asa cum au decurs, sau ca fiecare a dat un test al carui rezultat il va afla peste ani. multi sau foarte multi. aici sau dincolo.

5) nu am facut decat sa trec mai departe de sentimetalismul de prima faza si sa propun sa fie bine pentru toti. nu cu ura, nu cu razbunare, ci cu intelegere pentru suferintele enorme ale victimelor si pentru omul Nistorescu, care acum, mai mult ca niciodata trebuie sa arate ca e OM.

6) timpul nu poate fi dat inapoi, orice i s-ar face lui N lucrul nu se mai repara ca inainte. Dar un suflet se poate pierde prin ce insinuati cu porcarii sexuale prin inchisoare si alte tampenii

intelegi circele? si lasa-ma cu infantilismele, caci nu esti in stare sa vorbesti matur, si eu cu pustii nu discut din lipsa de timp.

 

am fost prea dur?

acum incep sa inteleg de ce multi motociclisti au probleme in trafic, dincolo de toate raspunsurile de suprafata. multi au frustrari prea mari, daca nici pe un forum nu pot sa dezabata fara sa o dea in mizerii.

 

m-am facut inteles sper.

;) :wave:

Semnat si io....

Editat de mirmir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ci cu intelegere omul Nistorescu, care acum, mai mult ca niciodata trebuie sa arate ca e OM.

 

 

in conditii de criza/stres maxim se vede adevaratul caracter al unui om.

in minutele de dupa accident nistorescu si-a demonstrat caracterul. e doar o kurva nesimtita si lasa cu bani.

 

dar cine suntem noi sa comentam. avem oare idee cata sula a supt nistorescu pentru banii aia?

 

apropo, @jangrasu tu cum iti castigi banii?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite asta este o noutate absoluta pe forum.Mai mult de clasicul "asa i-a fost sa fie" nu a reusit nimeni sa treaca.

 

Ia da-mi si mie niste detalii despre chestiile astea ezoterice despre care vorbesti matale sa stiu si eu la ce ma expun cand merg pe strada.

 

Vb serios.

 

Ca motociclist in traficul bucurestean sau de oriunde esti o posibila victima in orice moment!!!.....asa ca cine pleaca pe motor fara sa se gandeasca macar un moment ca e posibil sa ajunga acasa in patura e ori foarte curajos ori ......foarte foarte optimist ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca motociclist in traficul bucurestean sau de oriunde esti o posibila victima in orice moment!!!.....asa ca cine pleaca pe motor fara sa se gandeasca macar un moment ca e posibil sa ajunga acasa in patura e ori foarte curajos ori ......foarte foarte optimist :wave:

 

Ce curaj ,optimism si indemanare frate, eu am doi saci cu usturoi pe post de coburi sa ma fereasca de rele.

 

Credeam ca omul imi spune de ceva mai comod ,c-am ars o gramada de furnici cu lupa cand eram mic si nu se stie cand imi vine randul la pedeapsa divina.

;)

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca motociclist in traficul bucurestean sau de oriunde esti o posibila victima in orice moment!!!.....asa ca cine pleaca pe motor fara sa se gandeasca macar un moment ca e posibil sa ajunga acasa in patura e ori foarte curajos ori ......foarte foarte optimist ;)

 

 

...si daca iesi din casa s-ar putea sa-ti cada un submarin in cap.....asa ca cine pleaca fara sa se gandeasca macar un moment ca e posibil sa ajunga acasa in patura e ori foarte curajos ori ......foarte foarte optimist

 

am zis. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca circele baga-ti ia un supozitor cu 220 volti si lasa-ma cu pustismele.

mai latri mult?

 

ma tot uit pe hotnews sa vad cand si-o fura seful tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata niste poze de la locul accidentului si amanunte despre barbatul lovit.

 

http://forum.fight.ro/viewtopic.php?t=5765

 

Astea se stiau.Vino cu ceva nou.Eu te rugasem sa ma luminezi si sa-mi spui despre ce mecanisme "nestiute" de muritori vorbeai cateva posturi mai sus.

Poate imi iau vreo amuleta, ceva sa ma fereasca de vreun smecher care imi ia fata iesind cu gipu' din gaura de metrou. ;)

Astea se invata din cate am citit pe aici pe la scolile moto din strainatate.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, n-am stiut ca ati vazut pozele.

 

(trecand peste ironia dvs., nu sunt lucruri nestiute de muritori deloc)

sa ai siguranta suta la suta ca nu ti se intampla nu e poate, dar daca vrei un capat de "amuleta" uite:

 

renunta din tot sufletul la modelul de gandire antagonic CONSERVARI-MOTOCICLISTI, EI-NOI, etc.

Soferii sunt prietenii si fratii tai, unii mai bine pregatiti, altii mai slabi, unii simtiti, altii nesimtiti, unii asi, altii incepatori. Ca si cei pe doua roti.

Amuleta asta cand o sa o ai pe dinauntru vor creste sansele sa nu ai parte de belele in trafic.

 

si in plus, era mai mult vorba de atitudinea de DUPA.

 

;)

 

doamne ajuta si sa nu uitam: ura nu a vindecat inca pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jangrasu, sunt de acord ca ura nu a vindecat inca pe nimeni si ca soferii sunt prietenii si fratii mei. in concluzie, daca vreun sofer se va hotari sa scoata cutitu la unu pe strada si sa-l spintece un pic io sunt de parere ca n-ar trebui pedepsit, ca e prietenul si fratele meu.

 

pies: poate suna cam pe dupa plop chestia asta, ce vreau sa spun e ca toleranta si iertarea pot fi impinse numai pana la o anumita limita.

Editat de cats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4) dar nu inseamna ca undeva nu erau niste chestiuni care trebuiau sa decurga asa cum au decurs, sau ca fiecare a dat un test al carui rezultat il va afla peste ani. multi sau foarte multi. aici sau dincolo.

 

 

(trecand peste ironia dvs., nu sunt lucruri nestiute de muritori deloc)

sa ai siguranta suta la suta ca nu ti se intampla nu e poate, dar daca vrei un capat de "amuleta" uite:

renunta din tot sufletul la modelul de gandire antagonic CONSERVARI-MOTOCICLISTI, EI-NOI, etc.

Soferii sunt prietenii si fratii tai, unii mai bine pregatiti, altii mai slabi, unii simtiti, altii nesimtiti, unii asi, altii incepatori. Ca si cei pe doua roti.

Amuleta asta cand o sa o ai pe dinauntru vor creste sansele sa nu ai parte de belele in trafic.

 

Trebuie sa recunosti ca esti cam inconsecvent in opinii...ma rog,asta este.Nu-i tragedie.

 

M-am linistit si cu amuleta,raman la sacii de usturoi...Credeam dupa cum postezi atat de evlavios ca trebuie s-o punem de vreo spirala sa ne ferim de cretinii care nu au nici un respect fata de altii nici cand dorm.

 

L.E.: Singurul sofer "frate" cu mine pe care-l stiu sunt eu. ;)

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...