Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

ma tem ca n-ati prins ideea. dar nu-i nimic, n-au intrat zilele-n torpedou.

 

citatele alese de dvs tocmai ca se sustin foarte bine reciproc.

dar in fine. mai citim, mai meditam, mai intrebam in stanga si in dreapta, mai observam si astfel, empiric, intelegem mecanismele care nu se vad dar exista si mergem inainte.

 

sau nu

 

;)

:wave:

 

PS

daca m-ai intalni in trafic ai vedea ca mai ai frati care se uita mereu in oglinzi dupa cei pe doua roti si va fac loc sa treceti printre randuri in ambuteiaje.

Editat de jangrasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe mine m-a lovit azi un om cu un ARO din lateral, a iesit fara sa se asigure dintr-o straduta laterala. Insa OMUL asta care m-a lovit a iesit din masina si m-a ajutat sa ridic motorul, chiar s-a oferit sa ma duca acasa si sa il care pe moto cu masina lui. El isi castiga painea din ceea ce face cu masina aia. I-a parut sincer rau si imi va plati toate reparatiile.

 

Un astfel de "frate" merita iertat, nu unul care sta in masina si nu schiteaza nici un semn de umanitate.

 

Sa nu te aud ca ceri pentru Nistorescu exact ceea ce el nu a dovedit in cel mai important moment: UMANITATE.

 

Pentru ce le-a facut celor doi merita linsat, si nu din cauza ca a dat peste ei fara sa ii pese, ci fiindca nici dupa ce le-a dat"lectia" si i-a vazut cum isi petreceau poate ultimele clipe in viata pe asfalt nu s-a dus la ei. Oamenii aia puteau sa moara acolo, si Nistorescu a ramas impasiv. Sa nu te aud ca mai pronunti cuvantul OM si toate derivatiile lui alaturi de numele Nistorescu. Daca nici acum nu ai priceput inseamna ca numai o intamplare asemanatoare cu a celor doi te va face sa pricepi cat de rau te inseli sustinandu-l.

Numai bine.

Editat de Phoebus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu v-ati prins pana acuma jangrasu e omu lu nistorescu da-o draq e singurul de pe aici care ii ia apararea!! Mai jang citeste exemplu de mai sus cu aro-ul si o sa vezi ca asa trebuia procedat nu sa stea in masina ca animalu. Asa ca lasa-ne cu propaganda asta pronistorescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, n-am stiut ca ati vazut pozele.

 

(trecand peste ironia dvs., nu sunt lucruri nestiute de muritori deloc)

sa ai siguranta suta la suta ca nu ti se intampla nu e poate, dar daca vrei un capat de "amuleta" uite:

 

renunta din tot sufletul la modelul de gandire antagonic CONSERVARI-MOTOCICLISTI, EI-NOI, etc.

Soferii sunt prietenii si fratii tai, unii mai bine pregatiti, altii mai slabi, unii simtiti, altii nesimtiti, unii asi, altii incepatori. Ca si cei pe doua roti.

Amuleta asta cand o sa o ai pe dinauntru vor creste sansele sa nu ai parte de belele in trafic.

 

si in plus, era mai mult vorba de atitudinea de DUPA.

 

;)

 

doamne ajuta si sa nu uitam: ura nu a vindecat inca pe nimeni.

 

Te invit la o plimbare in oras, pasager cu echipament, sa iti faci o idee in cat timp renunti ca pasager la modelul antagonic si paranoia care te tine in viata si te fereste de cativa din idiotii care sunt pe cale sa te omoare zilnic. Apoi sa iti faci o idee cat de fragil esti si cat de repede se poate termina totul.

 

In cazul nostru, constiinta prostiei conservarilor si premisa paranoica a relelor lor intentii ne ajuta sa intuim mare parte din porcariile care le fac, si de aici sanatatea si rolul modelului antagonic.

 

Capatul tau de amuleta nu te ajuta decat sa intelegi ca cel care aproape te-a omorat, nu a facut-o intentionat ci din prostie. E o bunavointa pe care alegi sau nu sa o arati fata de cel care te-a accidentat. Nu imi cere insa sa imi arat bunavointa fata de unul care nu si-a onorat nici macar obligatia legala de a imi acorda primul ajutor. As face burnout pe grumazul lui, i-as lua copiii pasageri si i-as da in wheelie pana nu se mai pot tine si as uita ca i-am avut pasageri.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarata e vorba aia ca cine are doar un ciocan vede in jur numai cuie.

Se pare ca orice as spune si in orice forma unii tot aia pricep.

am tot zis: sa fie judecat, da, e vinovat, se vede clar, cutare si cutare, tot degeaba.

Oricum incerc sa fac putina pace si sa se treaca de faza urii si a chestiunilor distructive tot nimic iese.

 

doar ca, ma repet a nu stiu cata oara, trebuie sa fie privite lucrurile din unghiul constructiv pentru toata lumea. nu sa-l linsam pe vinovat cu orice pret. sa faca parnaie nenica, daca asa va spune justitia.

iar daca nu va face, da, si mie mi se pare ca nu e ok, legal privind lucrurile. chiar trebuie sa fiu omorat cu pietre daca ma gandesc mai uman la situatie si vad mai multe aspecte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3) victimele nu au avut in acest cazi nicio vina, se stie clar acest lucru.

4) dar nu inseamna ca undeva nu erau niste chestiuni care trebuiau sa decurga asa cum au decurs, sau ca fiecare a dat un test al carui rezultat il va afla peste ani. multi sau foarte multi. aici sau dincolo.

 

ma tem ca n-ati prins ideea. dar nu-i nimic,

Si eu ma tem ca o cam freci aiurea ,dar nu-i nimic.

Dar ca sa nu intram intr-o polemica nefolositoare te rog sa-(mi) explici :

 

1.CE CHESTII AU FOST ACOLO CARE TREBUIAU SA DECURGA CUM AU DECURS.

 

2.DESPRE CE TEST ESTE VORBA,ATAT IN CAZUL LUI NISTORESCU CAT SI AL VICTIMELOR.

 

...punctual daca se poate ,fara sa bati campiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te invit la o plimbare in oras, pasager cu echipament, sa iti faci o idee in cat timp renunti ca pasager la modelul antagonic si paranoia care te tine in viata si te fereste de cativa din idiotii care sunt pe cale sa te omoare zilnic. Apoi sa iti faci o idee cat de fragil esti si cat de repede se poate termina totul.

 

In cazul nostru, constiinta prostiei conservarilor si premisa paranoica a relelor lor intentii ne ajuta sa intuim mare parte din porcariile care le fac, si de aici sanatatea si rolul modelului antagonic.

 

Capatul tau de amuleta nu te ajuta decat sa intelegi ca cel care aproape te-a omorat, nu a facut-o intentionat ci din prostie. E o bunavointa pe care alegi sau nu sa o arati fata de cel care te-a accidentat. Nu imi cere insa sa imi arat bunavointa fata de unul care nu si-a onorat nici macar obligatia legala de a imi acorda primul ajutor. As face burnout pe grumazul lui, i-as lua copiii pasageri si i-as da in wheelie pana nu se mai pot tine si as uita ca i-am avut pasageri.

 

nu va contrazic absolut deloc. tocmai, ca stiu cat de fragil esti pe un vehicul cu doua roti. si cand spuneam chestia aia mai sus, ma refeream la altceva, la eliminarea urii si a pozitiei de "care pe care".

evident ca trebuie sa fiti cu ochii in patru, ca sunt multi care nu va vad si nu stiu sa conduca masina, si sunt si destui nesimtiti.

 

dar sa-mi fie cu iertare, zilnic am parte de cativa mopedisti pe care stau cu ochii ca pe butelie ca sunt fara casca si se baga peste tot, de rarii biciclisti saracii nu mai zic, ca f rar vezi cate unul sa intinda o laba ca sa semnalizeze manevrele.

si vad destul de des motociclisti care cand prind o banda libera pe magheru sau spre casa scanteii ii dau 150 si 200 si chiar mai mult.

fara sa isi puna problema ca dintr-o masina chiar poti sa nu il vezi, venind cu viteza aia, oricat de bine te-ai asigura.

 

asta nu inseamna sa va urasc si sa fim pe pozitii de razboi.

Editat de jangrasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa fie privite lucrurile din unghiul constructiv pentru toata lumea. nu sa-l linsam pe vinovat cu orice pret. sa faca parnaie nenica, daca asa va spune justitia.

iar daca nu va face, da, si mie mi se pare ca nu e ok, legal privind lucrurile. chiar trebuie sa fiu omorat cu pietre daca ma gandesc mai uman la situatie si vad mai multe aspecte?

asa prezentat, punctul tau de vedere mi se pare rezonabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar ca, ma repet a nu stiu cata oara, trebuie sa fie privite lucrurile din unghiul constructiv pentru toata lumea. nu sa-l linsam pe vinovat cu orice pret. sa faca parnaie nenica, daca asa va spune justitia.

 

Singurul lucru constructiv din tot accidentul asta este ca un urma lui au aparut acolo doi stalpi limitatori ca nu cumva al KretIn fara respect fata de alti semeni participanti la trafic sa mai intoarca acolo ,desi pentru orice alt om de bun simt ar fi trebuit sa fie SUBINTELES acest lucru,pentru ca ACOLO ESTE TROTUAR.

 

In rest...doi tineri SUNT INCA in spital unde medicii se straduiesc sa le RECONSTRUIASCA sanatatea.

 

Cam atat in domeniul "constructiilor"...zic eu.

 

 

P.S.:Inca astept raspuns la "ezoterice".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.:Inca astept raspuns la "ezoterice".

 

Pai cred c-o sa astepti tu raspunsu', pana se intoarce nistoresq din vacanta de iarna.Lasa-l si pe OMUL nistoresc sa-i tihneasca Sarbatorile de Iarna!

Ce oameni, dom'le! ;)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred c-o sa astepti tu raspunsu', pana se intoarce nistoresq din vacanta de iarna.Lasa-l si pe OMUL nistoresc sa-i tihneasca Sarbatorile de Iarna!

Ce oameni, dom'le! ;)

 

Si eo cred la fel : "Nistoresq" left the building ! :wave:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a lovit azi un om cu un ARO din lateral, a iesit fara sa se asigure dintr-o straduta laterala. Insa OMUL asta care m-a lovit a iesit din masina si m-a ajutat sa ridic motorul, chiar s-a oferit sa ma duca acasa si sa il care pe moto cu masina lui. El isi castiga painea din ceea ce face cu masina aia. I-a parut sincer rau si imi va plati toate reparatiile.

 

Un astfel de "frate" merita iertat, nu unul care sta in masina si nu schiteaza nici un semn de umanitate.

 

Sa nu te aud ca ceri pentru Nistorescu exact ceea ce el nu a dovedit in cel mai important moment: UMANITATE.

 

Pentru ce le-a facut celor doi merita linsat, si nu din cauza ca a dat peste ei fara sa ii pese, ci fiindca nici dupa ce le-a dat"lectia" si i-a vazut cum isi petreceau poate ultimele clipe in viata pe asfalt nu s-a dus la ei. Oamenii aia puteau sa moara acolo, si Nistorescu a ramas impasiv. Sa nu te aud ca mai pronunti cuvantul OM si toate derivatiile lui alaturi de numele Nistorescu. Daca nici acum nu ai priceput inseamna ca numai o intamplare asemanatoare cu a celor doi te va face sa pricepi cat de rau te inseli sustinandu-l.

Numai bine.

iti va plati reparatia? ;)

 

in ziua de azi,nici in mama nu mai am incredere(vorba vine)...sunt satul de cati prieteni si-au luat teapa cand au asteptat sa vina bani...si au primit (cuvant urat)...

 

dar cine stie,poate tu vei fi primul care sparge gheata....din gura dau toti,fapte putine.spor la reparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.:Inca astept raspuns la "ezoterice".

prietene, nu mai astepta, ca pana acum ai aflat destule. totul e sa le si intelegi. dar e destul timp.

afla ce inseamna sincronicitate, sau inlantuire acauzala, mai citeste si alte lucrari importante si o sa pricepi, ca am fost destul de explicit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu v-ati prins pana acuma jangrasu e omu lu nistorescu da-o draq e singurul de pe aici care ii ia apararea!! Mai jang citeste exemplu de mai sus cu aro-ul si o sa vezi ca asa trebuia procedat nu sa stea in masina ca animalu. Asa ca lasa-ne cu propaganda asta pronistorescu.

 

 

subscriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt bai niciun om al lui nistorescu. pacat ca nu ne plac munca si cinstea, fiindca ar trebui, cu aplecarea asta spre scenarita, sa conducem lumea noi, nu evreii.

 

n-are N bani sa ma plateasca pe mine in asa o cauza. si de altfel, nu are nimeni, ca nu accept.

am alte interese, si le-am spus clar: sa-si revina accidentatii total, si sa le fie oamenilor cat mai bine, in toate sensurile, in primul rand spiritual.

 

cred ca N ar trebui ajutat sa constientizeze ce a facut, de ce a facut ce a facut, cum trebuia sa se comporte la locul accidentului. iar chestiunea cu inchisoarea e de competenta sau de incompteneta altora.

stiu doar ca un om de valoare, cu ceva in cap si in suflet nu ar trebui sa aiba neaparat nevoie de gratii si mai stiu eu ce mascari in centrul de detentie ca sa inteleaga ca a gresit si sa indrepte ceva in viata lui si in el. si nu neaparat in ordinea asta.

Editat de jangrasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IonDolofanu spune-mi, te rog, de ce nu ar trebui sa fie folosit nea ala de ii zici matale om pe post de exemplu?? E oarecum cineva, o figura publica, daca un asemenea personaj ar "plati" in instanta pentru greseala, in mod corect, nu "gatu', securea, capu'l aduci la mine", si mai ales daca s-ar incerca o de-musamalizare a cazului (si daca inventez termeni ce), cred ca ar servi mult mai bine cauzei, pe termen lung si gandind cat mai uman cu putinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

complicata problema ridicati. si eu ma gandeam la asta.

 

chestiunea o vad asa: la modul ideal, justitia trebuie sa isi faca datoria perfect. cum e asta? adica exact la modul cum e infatisata in imaginea clasica: OARBA (legata la ochi, ca simbol ca nu se uita pe cine judeca si nu judeca subiectiv) si cu BALANTA (cantarul si echilibrul) in mana.

 

ce inseamna asta in opinia mea?

nici sa nu fie FOLOSIT cazul Nistorescu pentru un exemplu, caci atunci nu mai e ceva ok, ci e...FOLOSIT pt ceva, deci stiindu-se dinainte ce rezultat trebuie sa avem, dar nici sa nu fie facut scapat doar pt ca e Nistorescu.

Intru-un mod ideal dpdv juridic trebuie judecat conform legislatiei si procedurilor.

 

dar problema ridicata de dvs este de-a dreptul filozofica si este cunoscuta de multa vreme.

fiindca o justitie absolut corecta, adica acea justitie care actioneaza ORB si ECHIDISTANT trebuie sa bage la puscarie si o mama a 7 copii ca a furat 5 stiuleti de porumb de pe pamantul cuiva - furt calificat - si sa nu tina seama de nimic. Sa fie buldozer. Si per total ar fi mai bine, chiar daca s-ar face unele greseli, uman vorbind, la tragerea liniei ar fi o lume mai dreapta.

 

fuck me, am ajuns sa scriu eseuri pe forumul moto

 

ce-mi faceti fratilor?

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

complicata problema ridicati. si eu ma gandeam la asta.

 

chestiunea o vad asa: la modul ideal, justitia trebuie sa isi faca datoria perfect. cum e asta? adica exact la modul cum e infatisata in imaginea clasica: OARBA (legata la ochi, ca simbol ca nu se uita pe cine judeca si nu judeca subiectiv) si cu BALANTA (cantarul si echilibrul) in mana.

 

ce inseamna asta in opinia mea?

nici sa nu fie FOLOSIT cazul Nistorescu pentru un exemplu, caci atunci nu mai e ceva ok, ci e...FOLOSIT pt ceva, deci stiindu-se dinainte ce rezultat trebuie sa avem, dar nici sa nu fie facut scapat doar pt ca e Nistorescu.

Intru-un mod ideal dpdv juridic trebuie judecat conform legislatiei si procedurilor.

 

dar problema ridicata de dvs este de-a dreptul filozofica si este cunoscuta de multa vreme.

fiindca o justitie absolut corecta, adica acea justitie care actioneaza ORB si ECHIDISTANT trebuie sa bage la puscarie si o mama a 7 copii ca a furat 5 stiuleti de porumb de pe pamantul cuiva - furt calificat - si sa nu tina seama de nimic. Sa fie buldozer. Si per total ar fi mai bine, chiar daca s-ar face unele greseli, uman vorbind, la tragerea liniei ar fi o lume mai dreapta.

 

fuck me, am ajuns sa scriu eseuri pe forumul moto

 

ce-mi faceti fratilor?

 

;)

Eseuri scriu mai multi, dar frati suntem aia care ne stim de mai mult timp fie ca am mers impreuna pe drum fie macar ca ne stim de pe forum de ceva vreme (ca de exemplu Tarka 2 asta cu care te iei tu in gura cred ca era moderator pe ceva topic pe aici pana acum ceva vreme, sau in orice caz era forumist activ inainte de a ma inscrie eu). Daca apari din neant si postezi numai pe un singur topic nu e normal sa fii suspect? Basca profilul care e plin de "unknown" cam la toate rubricile? Termenul obisnuit pe forumuri pentru asemenea aparitii e de throll...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trollul e cineva care se poarta exact invers decat fac eu: arunca mizerii, incita la cearta permanenta, sare peste tot, aduce in discutie o multime de subiecte controversate. are ca scop doar sa se certe, nu are miza reala.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Troll

 

cand colo, ce sa vezi (in paginile anterioare) eu am primit MUMU, carnita si alte alea de la "fratii" de care spuneti ca sunt inscrisi de mult timp si sunt ok. si nu le-a zis nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trollul e cineva care se poarta exact invers decat fac eu: arunca mizerii, incita la cearta permanenta, sare peste tot, aduce in discutie o multime de subiecte controversate. are ca scop doar sa se certe, nu are miza reala.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Troll

 

cand colo, ce sa vezi (in paginile anterioare) eu am primit MUMU, carnita si alte alea de la "fratii" de care spuneti ca sunt inscrisi de mult timp si sunt ok. si nu le-a zis nimeni nimic.

Pai atunci macar completeaza-ti profilul si vezi ca sunt si alte topicuri decat asta cu Nistorescu (de exemplu pe accidente e unul nasol unde un baiat si-a pierdut piciorul si are nevoie de donatii ca sa-si ia o proteza), mai exista si "Motociclisti in fiecare zi" unde se povestesc de obicei pataniile care nu se lasa cu 112, si o gramada de alte discutii sau grupuri de discutii... Printre altele acum incep sa se puna la cale plimbarile de la primavara, si sa stii ca de multe ori unii vin pana la urma in masina in excusiile aste (desigur de obicei vin mai greu si trebuiesc asteptati pe drum, dar prezinta avantajul ca iti pot cara parte din bagaje)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi la asta, jan slabu - e frate cu noi....

 

misto asta, poate nu iti dai seama, dar chiar esti troll, dupa definitie... intri in staborul celor ce vor sa il vada pe iubitul , martzafoiul de nistorescu spanzurat de limba cu cablul de acceleratie si surpriza! le zici "pe invers".... sa fim intelegatori cu omul N???

 

fugi bre cu presul, asta nu o sa vezi! E imposibil, obisnuieste-te.

 

Si acum, sictir, ca esti offtopic

 

prietene, nu mai astepta, ca pana acum ai aflat destule. totul e sa le si intelegi. dar e destul timp.

afla ce inseamna sincronicitate, sau inlantuire acauzala, mai citeste si alte lucrari importante si o sa pricepi, ca am fost destul de explicit.

 

lasa-neeeee ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestiunea o vad asa: la modul ideal, justitia trebuie sa isi faca datoria perfect. cum e asta? adica exact la modul cum e infatisata in imaginea clasica: OARBA (legata la ochi, ca simbol ca nu se uita pe cine judeca si nu judeca subiectiv) si cu BALANTA (cantarul si echilibrul) in mana.

 

ce inseamna asta in opinia mea?

nici sa nu fie FOLOSIT cazul Nistorescu pentru un exemplu, caci atunci nu mai e ceva ok, ci e...FOLOSIT pt ceva, deci stiindu-se dinainte ce rezultat trebuie sa avem, dar nici sa nu fie facut scapat doar pt ca e Nistorescu.

Intru-un mod ideal dpdv juridic trebuie judecat conform legislatiei si procedurilor.

 

dar problema ridicata de dvs este de-a dreptul filozofica si este cunoscuta de multa vreme.

fiindca o justitie absolut corecta, adica acea justitie care actioneaza ORB si ECHIDISTANT trebuie sa bage la puscarie si o mama a 7 copii ca a furat 5 stiuleti de porumb de pe pamantul cuiva - furt calificat - si sa nu tina seama de nimic. Sa fie buldozer. Si per total ar fi mai bine, chiar daca s-ar face unele greseli, uman vorbind, la tragerea liniei ar fi o lume mai dreapta.

"Prietene", dvs. probabil ca nu stiti ca au fost cazuri absolut absurde in "justitia" din romanica, in care amarati care au furat pentru ca nu aveau ce pune pe masa copiilor (de exempplu o gaina, sau alt maruntis de mancare), au fost condamnati sa stea dupa gratii; in speta, vorbesc despre femei care au furat cate ceva ca sa aiba cu ce hrani pe-acasa... si s-au ales cu ani "frumosi" de parnaie... In schimb altii, despre care se stie, dar si cei care sunt inca in "umbra", se belferesc frumos pe unde "doreste" muschii din dotarea proprie si nu-i ameninta nimeni cu gratiile, desi la un moment data poate se pusese problema. Asa ca hai sa nu punem baza in "justitia" din romanica si lasa-ne sa avem indoieli (justificate, de altfel) si sa punem problema si altfel.

 

Si-atunci o "justitie care actioneaza ORB si ECHIDISTANT" ce-ar trebui sa faca in cazul de fata? ;) Scuze ca intreb asa, ezoteric, fara sa fi citit in prealabil materiale care sa ma lumineze brusc in fata domniei dvs... :wave: Nu de alta, da' mai fuse unu p-aci de-si zicea MIB si parca tare semanati la "opinii" (macar nenea acela s-a hotarat sa-si deschida un topic numai al lui unde sa se abereze fara limite - bravo domniei sale! Pentru dansul toata intelegerea, ca de cand s-a inscris pe forum numai pe la "accidente" a bantuit si s-a "pricpeut" la toate foarte bine ;))

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa citesc cateva pagini din topicul asta dorind sa aflu in ce situatie sunt cei doi accidentati, insa aberatiile scrise m-au facut sa o las balta pentru ca , sincer, mi s-a facut cam greata. Stie cineva in ce stare sunt cei doi, respectiv motociclistul si pasagera, se simt mai bine? Multumesc!

Insanatosire grabnica celor doi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa citesc cateva pagini din topicul asta dorind sa aflu in ce situatie sunt cei doi accidentati, insa aberatiile scrise m-au facut sa o las balta pentru ca , sincer, mi s-a facut cam greata. Stie cineva in ce stare sunt cei doi, respectiv motociclistul si pasagera, se simt mai bine? Multumesc!

Insanatosire grabnica celor doi!

te inteleg perfect 68 de pagini

nu va suparati dar batei campii rau de tot

ar trebui un nou topic eventual asta sters in care sa se prezinte situatia clara

cunoscu un motociclist care a ajuns acolo la cateva minute dupa ce a plecat ambulanta a ajutat la ridicarea motorului si dus intr-un loc sigur

a postat ... dar se pare ca lumea ... e mai interesata sa se injure !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am injurat pe nimeni.

nu m-a bag pe multe topicuri, tocmai ca nu sunt genul sa vorbeasca unde stie ca nu se pricepe si n-are nimic de zis.

 

o sa caut topicul

 

"Motociclisti in fiecare zi"

ca am o idee. (poate s-a facut deja, caz in care imi cer scuze).

 

ma gandesc sa facem o chestie gen brainstorming cu scopul de a gasi cele mai bune idei/sfaturi despre cum trebuie sa conduca atat automobilistii cat si motociclistii pentru ca sa fie cat mai putine evenimente rutiere din intalnirile lor.

 

Adica atat motociclistii cu experienta cat si soferii buni, care au ceva de spus, sa isi dea cu parerea despre subiect si la un moment dat aceste sfaturi sa fie aranjate intr-o forma publicabila, sub forma de brosurica de buzunar si poate sa ajunga data cadou la intersectii, sau in pachet cand iti cumperi masina/motor, la scolile de soferi, etc.

 

Am in vedere ca multi se duc la scoala de soferi si la finalul ei abia stiu sa miste masina si pur si simplu nu au habar de multe lucruri si subtilitati din trafic. Ei sunt atenti sa nu li se opreasca motorul la semafor :wave: ,sa parcheze masina ;) cat de cat bine, sa nu se ciocneasca, sa tina banda la curbe (HA! ce misto e la universitate, te bagi si tu pe 1 ca sa o iei frumos pe langa gard si sa te duci mai taricel si o duduie de pe 2 ia curba pana pe 1 si atunci franeaza jane :D sa moara ce-ai mai scump ) si gata avansul pe care l-ai capatat cu truda schimbarii benzilor de la biserica Coltei pana in intersectie ;) )

 

cum vi se pare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...