Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

Pe bune???

felicitari dle.

 

zi-mi o chestie, au aparut stalpii la interventia ta, sau in urma deciziei primariei?

stii sigur?

e important pentru mine

Chiar daca am recunoscut ca sunt un nesimtit,nu pot sa-mi arog acest merit in nici un fel.Tot ce am facut personal a fost sa trimit doua mailuri,la care vazand ca nu mi se raspunde pentru ca nu suntem in Franta,Canada,etc.mi-am permis sa imi sun doi cunoscuti sa se intereseze mai "aproape" daca se face ceva in aceasta privinta.Amandoi mi-au spus ca "se face".Sunt oameni care nu vorbesc prostii si atunci mi-am permis sa "promit "si eu la randul meu.Cam atat pe scurt.

Cine trebuia sa faca ceva a facut si cel mai important este ca au aparut, pacat ca a fost nevoie de o asemenea ocazie sa se sesizeze de situatie.

Chiar ma simt oarecum aiurea pentru ca am trecut prin aceasi situatie,fara urmari,si NU AM FACUT NIMIC ATUNCI sa sesizez situatia.

 

ieri nu m-am uitat dar alartaieri nu erau acolo.

Deci suntem doi care am vazut treaba asta(nu erau nici ieri :) )...cred ca wolfu' a vrut sa-mi distruga micul meu efemer moment de glorie. :laugh: :laugh:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

..... De ce poti sa il acuzi aici? De art. 54/1 si CEL MULT art. 100 ?? Adica neasigurare la schimbare directie de deplasare si mers pe trotuar?? Ambele sunt contraventii nici macar nu ti se retine permisul la asa ceva....

 

si intoarcerea in loc nepermis? (pe trecerea de pietoni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate cele 58 de pagini cu rabdare si am de zis doar atat : 1). ziaristul clar e vinovat, caci a intors prin loc nepermis fara sa se asigure si sa ofere prioritate de dreapta. 2). legea il obliga sa intervina sa ofere primul ajutor 3). ma intreb daca era fiul lui lovit pe strada de alta masina, ar fi ramas tot socat in masina sa ca un nesimtit ? 4). si de data asta, unii nu scapa ocazia de a face povesti nemuritoare. 5). e bine ca s-au montat parii aceia (ar fi fost bine sa fi fost montati inainte de eveniment, valabil si pentru multe alte locuri) Multa sanatate si recuperare grabnica nefericitei perechi. Nemernicului... cat mai multe cosmaruri si poate soarta ii v-a rezerva si lui un asemenea tratament... la un moment dat in viata.

 

 

DAP! " nu a coborat din masina sa nu l bata lumea" e o scuza de 2 parale! !

 

nu s a dat jos ...de nesimtit si magarush ce este! comoditate, importanta, sa nu fie filmat, etc!! daca a vorbit cu avocatul lui la telefon, ce credeti ca i a spus " stai acolo, nu misti, nu vorbesti, nu e vina ta, tu ai intors cu un motiv bine intemeiat"..

 

in ROMANIA legea este facuta sa apere oameni ca el! !

 

in ANGLIA un sofer a adormit la volan, si a accidentat grav o persoana!.... a stat cam 8 luni la racoare si la revedere permis!

 

acum Nistorecu conduce linistit! asta e pericol la volan fratilor, chiar nu s da nimeni seama?

 

 

daca in ROMANIA nu face nimeni puscarie ptr accident cu vatamare, sa nu ne miram ca toti merg HAOTIC!

 

si apropo, daca lui NISTORESCu ii era frica a nu fie batut, de ce nu a fugit de la locul faptei...? ce statea acolo? nu i a fost frica sa nu i sparga cineva geamurile? sa arunce cu bolovani in el? sai dea foc la masina?? cei care i iau apararea aici pe forum...mergeti si beti cu el , sunteti din aceeasi spetza!!!

 

 

LEGEA te OBLIGA sa acorzi prim ajutor, si in anumite cazuri, poti sa parasesti locul accidentului ptr a transporta ranitii la spital, dupa care esti obligat sa revii la locul accidentului!

 

sanatate maxima celor 2!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum Nistorecu conduce linistit! asta e pericol la volan fratilor, chiar nu s da nimeni seama?

 

Eu nu stiu cum conduce nistorescu dar tu cum ti-ai dat seama ca e pericol la volan? vrei sa facem un topic sondaj in care fiecare motociclist sa bifeze cate accidente usoare a avut?Nu stiu cate a avut nistorescu pana acum dar care dintre cei care conduc si masini...nu au avut accidente usoare, genul te tabla indoita, cand te dai jos..si schimbi rca-ul. nu e cazul sa-mi explici ca asta a fost cu vatamare, la viteza la care s-a produs...daca era o masina si nu o motocicleta avea cel mult o aripa indoita. e echivalentul unui accident usor ca si dinamica. Acum ia vedeti cati ati avut accidente usoare si mai vorbiti cine e pericol la volan. Sau daca motociclistul cade singur si nu raneste pe altcineva inseamna ca merge bine si nu e un pericol?

 

Asta e legea, pana la solutionare are dreptul sa conduca daca nu a fost baut. La inceput ati vazut un colt de tester si urlati pe aici ca 0,00000000001. Eu am vazut o femeie luata de masina din fata mea si zburand prin aer...si nu mi-am revenit o luna, de la imaginea ala si voi sunteti toti zmei din legiunea straina cu sange rece care in caz de accident reactioneaza dupa procedura.

 

Pentru cel care inflameaza spiritele spunand ca nistorescu nu a mei trecut marti pe acolo... Nistorescu nu e medic. Cand estri in spital in situatie urata, ajutor inseamna bani, telefoane date si relatii, mai mult decat stransul de mana si urarile de sanatate. Pentru asta sunt prietenii care te compatimesc, cred ca si-au facut datoria daca au trecut pe la tine fara sa le treaca prin cap sa te intrebe daca e nevoie sa "treaca" pe la medici, sa incerce sa influenteze ceva. Acolo e ajutorul...restu e suport moral. Nu zic ca nu e important, dar personal cred ca nici accidentatilor nu le e asa de drag nistorescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ne apucam sa facem exercitii empatice presupunand ca Tibi ar fi condus o masina, as zice sa ne imaginam un pic cum ar fi aratat accidentul daca X5-ul era lovit de un avion, ca tot o neglijenta minora a fost si masina uitata pe pista acum ceva vreme. Cred ca nu are importanta cat de mica este neatentia sau neglijenta, ci, ce urmari lasa ea.

 

Discutia cu alcoolemia a devenit inutila cand am aflat ca 0,01 (atat cat arata etilotestul din stirea nedecupata de pe Realitatea) este o alcoolemie care nu este luata in seama de catre politie. O dovada ca discutia de pe forum asupra alcoolemiei a trezit temeri este decuparea ulterioara a stirii de pe site-ul Realitatii.

 

Este adevarat ca nistorescu nu le-o fi drag accidentatilor, dar le este necesar. Faptul ca nistorescu nu a coborat din masina dupa accident, arata clar ca intre el si accidentati nu poate fi vorba de dragoste la prima vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si nu mi-am revenit o luna, de la imaginea ala si voi sunteti toti zmei din legiunea straina cu sange rece care in caz de accident reactioneaza dupa procedura.

 

Auzi, bai ala mic si negru! tu nu ti-ai revenit nici acu! mai bine taci si nu posta asa numa,sa-ti creasca faima de "omu' care le stie pe toate". Mai bine fa o vizita pe la spital,eventual doneaza singe sau alte lucruri constructive, nu de alta dar esti pe forumul asta ca Coca-Cola in lume...adica peste tot !

P.S. Nu ma intereseaza ce o sa-mi raspunzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum conduce nistorescu dar tu cum ti-ai dat seama ca e pericol la volan? vrei sa facem un topic sondaj in care fiecare motociclist sa bifeze cate accidente usoare a avut?Nu stiu cate a avut nistorescu pana acum dar care dintre cei care conduc si masini...nu au avut accidente usoare, genul te tabla indoita, cand te dai jos..si schimbi rca-ul. nu e cazul sa-mi explici ca asta a fost cu vatamare, la viteza la care s-a produs...daca era o masina si nu o motocicleta avea cel mult o aripa indoita. e echivalentul unui accident usor ca si dinamica. Acum ia vedeti cati ati avut accidente usoare si mai vorbiti cine e pericol la volan. Sau daca motociclistul cade singur si nu raneste pe altcineva inseamna ca merge bine si nu e un pericol?

 

Asta e legea, pana la solutionare are dreptul sa conduca daca nu a fost baut. La inceput ati vazut un colt de tester si urlati pe aici ca 0,00000000001. Eu am vazut o femeie luata de masina din fata mea si zburand prin aer...si nu mi-am revenit o luna, de la imaginea ala si voi sunteti toti zmei din legiunea straina cu sange rece care in caz de accident reactioneaza dupa procedura.

 

Pentru cel care inflameaza spiritele spunand ca nistorescu nu a mei trecut marti pe acolo... Nistorescu nu e medic. Cand estri in spital in situatie urata, ajutor inseamna bani, telefoane date si relatii, mai mult decat stransul de mana si urarile de sanatate. Pentru asta sunt prietenii care te compatimesc, cred ca si-au facut datoria daca au trecut pe la tine fara sa le treaca prin cap sa te intrebe daca e nevoie sa "treaca" pe la medici, sa incerce sa influenteze ceva. Acolo e ajutorul...restu e suport moral. Nu zic ca nu e important, dar personal cred ca nici accidentatilor nu le e asa de drag nistorescu.

 

 

din punctul meu de vedere ESTE UN PERICOL la volan! ! nu ma intereseaza ce spune LEGEA! cu legea mori in mana in tzara asta! am mai spus si repet, legile sunt facute ptr EI ..daca nu ai intzeles asta pana acum, mai umbla si tu prin carti, lume...etc!

 

ce tupeu pe el..! mai are curaj sa iasa in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce tupeu pe el..! mai are curaj sa iasa in trafic!

 

Ei, si tu acum....isi incearca si omu' norocu':poate pe urmatorul motociclist intalnit in calea tancului il trimite direct in dreapta Tatalui!

AMIN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ne apucam sa facem exercitii empatice presupunand ca Tibi ar fi condus o masina, as zice sa ne imaginam un pic cum ar fi aratat accidentul daca X5-ul era lovit de un avion, ca tot o neglijenta minora a fost si masina uitata pe pista acum ceva vreme. Cred ca nu are importanta cat de mica este neatentia sau neglijenta, ci, ce urmari lasa ea.

 

Discutia cu alcoolemia a devenit inutila cand am aflat ca 0,01 (atat cat arata etilotestul din stirea nedecupata de pe Realitatea) este o alcoolemie care nu este luata in seama de catre politie. O dovada ca discutia de pe forum asupra alcoolemiei a trezit temeri este decuparea ulterioara a stirii de pe site-ul Realitatii.

 

Este adevarat ca nistorescu nu le-o fi drag accidentatilor, dar le este necesar. Faptul ca nistorescu nu a coborat din masina dupa accident, arata clar ca intre el si accidentati nu poate fi vorba de dragoste la prima vedere.

 

etilotestul arata 0!!!! 1 din mintea ta era doar partea vizibila a lui 0

Sunt de acord ca le e necesar, dar nu sa le ia pulsul pentru ca nu se pricepe...ci sa dea bani si telefoane pentru a beneficia accidentatii de cele mai bune conditii de recuperare

 

Auzi, bai ala mic si negru! tu nu ti-ai revenit nici acu! mai bine taci si nu posta asa numa,sa-ti creasca faima de "omu' care le stie pe toate". Mai bine fa o vizita pe la spital,eventual doneaza singe sau alte lucruri constructive, nu de alta dar esti pe forumul asta ca Coca-Cola in lume...adica peste tot !

P.S. Nu ma intereseaza ce o sa-mi raspunzi!

auzi bai, faima nu are unde sa mai creasca. cel mult poti incerca si tu.....sa cresti..pe langa mine :laugh:

Daca-mi spui cu ce ar ajuta vizita mea la spital la niste oameni care nu ma cunosc....ma duc in urmatoarele 2 ore. crezi ca un om in convalescenta ptr care a vorbi e un efort are nevoie sa vii tu de la devain vizita si sa-l compatimesti? Daca ai pile mai mari decat ale lui nistorescu la spital..poti incerca sa dai niste telefoane...daca nu.... ai vb cand trebuia sa taci

 

din punctul meu de vedere ESTE UN PERICOL la volan! ! nu ma intereseaza ce spune LEGEA! cu legea mori in mana in tzara asta! am mai spus si repet, legile sunt facute ptr EI ..daca nu ai intzeles asta pana acum, mai umbla si tu prin carti, lume...etc!

 

ce tupeu pe el..! mai are curaj sa iasa in trafic!

 

o intrebare sincera...ai facut un accident oricat de usor din vina ta vreodata? daca da, probabil nu a fost motociclist. dar daca era motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare sincera...ai facut un accident oricat de usor din vina ta vreodata? daca da, probabil nu a fost motociclist. dar daca era motociclist?

ba baiete ... tu ma faci sa revin mereu la topicul asta imbecil si sa ma enervez ... in BIP-a mea ... spune-mi si mie ce dreaq ti se pare asa de ciudat??? eu am avut accident usor din vina mea ... ok ... dar eu in BIP-a mea nu am intors in BIP-a mea peste scuar si zebra niciodata ... deci daca nu vrei sa cazi in BIP-a mea in penibil mai taci dreaq din gura si lasa-ne cu tampenii de genul pe care le debitezi pe banda rulanta ... cand a fost vorba sa iau apararea celor ce detin Jeep-uri m-am bagat pt ca nu mi se pare normal ca toti sa fie catalogati imbecili .... bun asa ... dar lasa-ma frate cu Nistorescu ... ce dreaq e asa de greu de priceput ??? ESTE UN PERICOL LA VOLAN PT CA DACA VA SCAPA DIN ASTA CREDE-MA CA VA MAI FACE ASTA INCA O DATA ... SI INCA O DATA ... SI INCA O DATA PANA ORTESTE DREAQ PE CINEVA ... sunt curios (doamne ferste) daca si atunci o sa sari ca un oparit ofuscat sa imi explici mie ca el e defapt "virgina marioara" ... in final iti urez un calduros LASA_NE!!!!!!!!!!!! si du-te unde a intarcat MUTU iapa ... daca nu ai numarul lui MUTU poti intreba animatoarele de prin Bamboo ... sunt sigur ca a curentat vreuna pe acolo ...

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata ce concluzie am tras eu din ultimele posturi citite aici, pe un topic de pe forumul numit motociclism.ro : MOTOCICLISTII SUNT MAI PROTEJATI ATUNCI CAND CIRCULA CU MASINA! Ai dreaku...metrou' le sta-n gat...si uite asa se aglomereaza orasu' ca sa nu mai poata gipanele sa mearga pe ana ipatescu!!!

Ce bine ar fi daca ar putea cineva sa-i banneze pe cei care au opinii jignitoare repetate la adresa a 99% dintre forumisti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baiete ... tu ma faci sa revin mereu la topicul asta imbecil si sa ma enervez ... in BIP-a mea ... spune-mi si mie ce dreaq ti se pare asa de ciudat??? eu am avut accident usor din vina mea ... ok ... dar eu in BIP-a mea nu am intors in BIP-a mea peste scuar si zebra niciodata ... deci daca nu vrei sa cazi in BIP-a mea in penibil mai taci dreaq din gura si lasa-ne cu tampenii de genul pe care le debitezi pe banda rulanta ... cand a fost vorba sa iau apararea celor ce detin Jeep-uri m-am bagat pt ca nu mi se pare normal ca toti sa fie catalogati imbecili .... bun asa ... dar lasa-ma frate cu Nistorescu ... ce dreaq e asa de greu de priceput ??? ESTE UN PERICOL LA VOLAN PT CA DACA VA SCAPA DIN ASTA CREDE-MA CA VA MAI FACE ASTA INCA O DATA ... SI INCA O DATA ... SI INCA O DATA PANA ORTESTE DREAQ PE CINEVA ... sunt curios (doamne ferste) daca si atunci o sa sari ca un oparit ofuscat sa imi explici mie ca el e defapt "virgina marioara" ... in final iti urez un calduros LASA_NE!!!!!!!!!!!! si du-te unde a intarcat MUTU iapa ... daca nu ai numarul lui MUTU poti intreba animatoarele de prin Bamboo ... sunt sigur ca a curentat vreuna pe acolo ...

numai bine

:laugh:

 

la fel si ptr cel care vrea banarea mea.

 

sa ramaneti voi sa va complimentati incrucisat cat de frumosi, destepti si cu BIP-a mare sunteti. si cand terminati periatu si ajugeti la concluzia ca nimeni nu-i ca voi, bagati o repriza de injurat conservari, de autocompatimit....de plans de mila.....de cerut razbunare.

ca sa nu va mai deranjez, imi fac un topic nou pe care sa carcotesc doar eu, bag linkul de la topicul pe care-l comentez, iar voi ramaneti sa va apludati si mangaiati pe crestet.

Suferiti de cultul personalitatii si nu suportati alte pareri. Cand vad din astia ca voi ajung sa-l apreciez pe raptor....ala macar are oo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postez ,deci exist...

 

te bagi in seama, deci esti prost. ce ti se pare gresit in faptul ca ma intereseaza mai mult starea accidentatilor sau firul cercetarilor decat palavrageala fara rost si interminabila ?

 

vezi-ti de-ale tale daca n-ai vreun raspuns la ceea ce ma intereseaza pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)sa ramaneti voi sa va complimentati incrucisat cat de frumosi, destepti si cu BIP-a mare sunteti

2) si cand terminati periatu si ajugeti la concluzia ca nimeni nu-i ca voi, bagati o repriza de injurat conservari, de autocompatimit....de plans de mila.....de cerut razbunare.

 

1) in BIP-a mea ... eu nu am zis niciodata ca am BIP-a mare sau ca sunt frumos destept si cu bani ... dar sa pastram limita decentei in a ne grabi sa aruncam cu acuze in motociclist ... asta m-a enervat la culme ... cine dreaq zice ca motociclistul care circula normal si este epulberat de unu care credea ca i-a luat ma-sa si pilele pe care le are sosea, este vinovat, ala e un mare, dar MARE DE TOT, D O B I T O C ...

2) nu am cerut niciodata pe niciun post razbunare si nu am injurat niciodata conservari pe FORUM ... cand mi-au facut rau sau m-au sicanat pur si simplu i-am injurat in fata ... nu e vorba ca oi fi eu usa de biserica ... nu sunt si sincer nici nu imi doresc pt ca e tare plictisitor ... dar te rog frumos sa intelegi si tu anumite chestii care sunt evidente ... de ce fura hotul in BIP-a mea ??? pt ca nu l-au prins din prima ... deci .. in traducere ... daca asta scapa acum atunci o va face si a doua oara si a treia oara pana cand o comite rau de tot ... si DA .. asta inseamna sa fii PERICOL SOCIAL ... un maniaco depresiv care nu are chef sa stea cu tancul la coada si care face chestii de genul asta nu merita decat o FLEGMA mare direct intre ochii aia de KGB-ist obosit ... PUNCT .. cred ca am refulat destul de mult si de data asta ...

numai bine

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul sa fiu catalogat ca "aplaudac" de vreun carcotas (in sensul real=negativ al cuvantului)

 

1) in BIP-a mea ... eu nu am zis niciodata ca am BIP-a mare sau ca sunt frumos destept si cu bani ... dar sa pastram limita decentei in a ne grabi sa aruncam cu acuze in motociclist ... asta m-a enervat la culme ... cine dreaq zice ca motociclistul care circula normal si este epulberat de unu care credea ca i-a luat ma-sa si pilele pe care le are sosea, este vinovat, ala e un mare, dar MARE DE TOT, D O B I T O C ...

2) nu am cerut niciodata pe niciun post razbunare si nu am injurat niciodata conservari pe FORUM ... cand mi-au facut rau sau m-au sicanat pur si simplu i-am injurat in fata ... nu e vorba ca oi fi eu usa de biserica ... nu sunt si sincer nici nu imi doresc pt ca e tare plictisitor ... dar te rog frumos sa intelegi si tu anumite chestii care sunt evidente ... de ce fura hotul in BIP-a mea ??? pt ca nu l-au prins din prima ... deci .. in traducere ... daca asta scapa acum atunci o va face si a doua oara si a treia oara pana cand o comite rau de tot ... si DA .. asta inseamna sa fii PERICOL SOCIAL ... un maniaco depresiv care nu are chef sa stea cu tancul la coada si care face chestii de genul asta nu merita decat o FLEGMA mare direct intre ochii aia de KGB-ist obosit ... PUNCT .. cred ca am refulat destul de mult si de data asta ...

numai bine

 

Very :smoke:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O informatie pe care am auzit-o de la un taximetrist care a trecut pe acolo in seara respectiva si a carui sotie lucreaza la Realitatea Tv, echipa ei fiind cea care a filmat accidentul.Spune ca la alcooltest a iesit 0,45, iar la retestare a iesit 0.Sper sa ii ajute pe cei care sunt in spital si pe cei care au fost la fata locului.

Insanatosire grabnica celor din spital!

Asfalt uscat si sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a tot discutat pe aici ca daca va scapa nistorescu bla bla. Prin puterile mele psihice pot spune de pe acum ca va scapa! De ce? Uitati-va la cazul aluia cu ferrari-ul care a omorat un om pe trecerea de pietoni!! A scapat? Evident ca a scapat, acum chipurile e cercetat in libertate pt ca nu prezinta nici un risc. La fel o s fie si aici nus de ce am presimtirea asta. Cat despre faptul ca nistorescu asta e un pericol public: NORMAL CA E!!!! Accidentele usoare sunt accidente usoare, aici S-A SUIT PE SCUAR IN PM!!!! Si cazurile de smecheri d-astai se inmultesc, vedeti si exemplu de pe litoral anu asta cand mergeau baietii pe plaja cu masinile mai mai ca erau sa ii calce pe unii! Problema e ca e nesimtirea prea mare si lipsa de civilizatie si faptul ca autoritatile in loc sa isi faca treaba le-o sug astora ca dehh......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a tot discutat pe aici ca daca va scapa nistorescu bla bla. Prin puterile mele psihice pot spune de pe acum ca va scapa! De ce? Uitati-va la cazul aluia cu ferrari-ul care a omorat un om pe trecerea de pietoni!! A scapat? Evident ca a scapat, acum chipurile e cercetat in libertate pt ca nu prezinta nici un risc. La fel o s fie si aici nus de ce am presimtirea asta. Cat despre faptul ca nistorescu asta e un pericol public: NORMAL CA E!!!! Accidentele usoare sunt accidente usoare, aici S-A SUIT PE SCUAR IN PM!!!! Si cazurile de smecheri d-astai se inmultesc, vedeti si exemplu de pe litoral anu asta cand mergeau baietii pe plaja cu masinile mai mai ca erau sa ii calce pe unii! Problema e ca e nesimtirea prea mare si lipsa de civilizatie si faptul ca autoritatile in loc sa isi faca treaba le-o sug astora ca dehh......

Vad in postul tau o inexactitate. Asta vara nu era mai mai sa ii calce pe unii, ci unul cu jipan (daca nu ma insel chiar BMW X5) chiar i-a calcat pe unii care dormeau pe plaja. Si se poate intampla si la munte, din cate tin eu minte o fata a fost calcata cand dormea in cort de un jmeker cu jipan din asta zis SUV (probabil tot X5)... Deci nu probabil si mai mai, ci de obicei...

 

OffTopic: Am o idee de afaceri - comercializarea in Romania de aparatori de cort anti-SUV: eu ma gandesc la niste chestii de metal cat mai usoare si pliabile care sa poata fi carate atarnate de rucsac care sa sparga roata dusmanului la cativa metri de cort. Nu sunt sigur ca asa ceva va salva viata sau integritatea corporala a unuia care sta in cort sau pe plaja, dar daca are si niste ochi de pisica poate macar ii sperie...

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu motocicletele, sa recunoastem ca nici nu sunt bine concepute. O motocicleta serioasa pentru Romania ar trebui sa aiba:

-4 portiere

-scut

-ranforsare

-airbag conducator si pasager (minim)

-detector de jepp (cand e cate unu in apropiere sa se opreasca motorul)

- o pedala de acceleratie si 5 de frana

 

__________

 

In ceea ce priveste accidentul lui Nistorescu, sa recunoastem ca e o drama pentru toata lumea. Nistorescu a facut o manevra care nu se face si dupa ce ca a facut-o nici nu a fost cu ochii in patru sa nu creeze probleme.

Tibi e un superbaiat si un luptator mare, se va face bine. OSU, frate!

Obligatia lui Nistorescu e sa se caute bine de bani si oamenii aia sa nu duca lipsa de nimic din punct de vedere material si dupa recuperarea totala sa se considere nasul lor pur si simplu, sa le ia un apartament si o masinuta.

Destinul i-a adus impreuna, ei sa faca tot ce tine de ei ca oameni si sa scoata din asta tot ce e mai bun si mai luminos.

Important nu e sa faca puscarie Nistorescu, ci toata lumea sa aiba parte de bine si sa traga invataturile necesare.

 

 

 

 

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nicidecum.

dar nu mi se pare o solutie sa incitam la rele, sa facem istericale sau altele de tipul asta. Astea nu sunt atitudini mature si constructive.

Important este, dupa parerea mea:

- sa urmarim cazul ca sa nu se puna batista pe tambal decat daca partile se inteleg.

- daca partile nu se inteleg, da, se pot face actiuni civilizate de aducere a cazului in atentia opiniei publice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce mirosul meu fin imi arata ca a mai aparut aici un securist nistorescian...

 

:smoke: :D

 

Zi merci ca nistoresque nu a solicitat inca daune motociclistului...Stai sa mai treaca nitel timp....

 

Par exemple(pentru cei care mai cred in justitia romana)... :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...