Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

Obligatia lui Nistorescu e sa se caute bine de bani si oamenii aia sa nu duca lipsa de nimic din punct de vedere material si dupa recuperarea totala sa se considere nasul lor pur si simplu, sa le ia un apartament si o masinuta.

 

 

obligatia lui era sa acorde primul ajutor, chiar daca alapta copilul ala. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Obligatia lui Nistorescu e sa se caute bine de bani si oamenii aia sa nu duca lipsa de nimic din punct de vedere material si dupa recuperarea totala sa se considere nasul lor pur si simplu, sa le ia un apartament si o masinuta.

 

 

 

obligatia lui era sa acorde primul ajutor, chiar daca alapta copilul ala. :smoke:

 

corect.

dar eu ma gandesc din perspectiva lui ACUM. nu la trecut.

plus ca mi-e frica sa dau sentinte. :D

Doamne fereste, daca intr-o zi fac si eu o greseala mare? Ca suntem oameni, nu?

Incerc sa ma pun in pielea lui. Poate ai o asemenea stare incat esti bulversat si te gandesti: sunt in mijlocul Bucurestiului, salvarea ar trebui sa ajunga in cateva minute. Daca cobor ce prim ajutor sa dau unor oameni rupti? Cand nici macar asistent medical sau brancardier nu sunt. Daca incerc sa ridic omul sa respire mai usor si i se rupe ceva in el si moare? Daca, daca, daca?

Cred ca in momentul ala esti asaltat de intrebari si incertitudini. Ce sa le fi facut? Doar eventual sa inceapa o cearta cu trecatorii: unii sa strige "criminalule, stai si te uiti, du-i la spital, "nu pune domne mana ca poate are coloana rupta si faci mai rau", "leprelor, asa sunteti astia cu bani si relatii, va permiteti orice"(lucru adevarat din pacate), "comunistule, ai omorat oamenii"etc.

 

Zic doamne fereste-ne pe toti de neatentii si neatenti si sa ne orientam spre viitor. ca la trecut se puteau multe face (probabil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect.

dar eu ma gandesc din perspectiva lui ACUM. nu la trecut.

plus ca mi-e frica sa dau sentinte. :smoke:

Doamne fereste, daca intr-o zi fac si eu o greseala mare? Ca suntem oameni, nu?

Incerc sa ma pun in pielea lui. Poate ai o asemenea stare incat esti bulversat si te gandesti: sunt in mijlocul Bucurestiului, salvarea ar trebui sa ajunga in cateva minute. Daca cobor ce prim ajutor sa dau unor oameni rupti? Cand nici macar asistent medical sau brancardier nu sunt. Daca incerc sa ridic omul sa respire mai usor si i se rupe ceva in el si moare? Daca, daca, daca?

Cred ca in momentul ala esti asaltat de intrebari si incertitudini. Ce sa le fi facut? Doar eventual sa inceapa o cearta cu trecatorii: unii sa strige "criminalule, stai si te uiti, du-i la spital, "nu pune domne mana ca poate are coloana rupta si faci mai rau", "leprelor, asa sunteti astia cu bani si relatii, va permiteti orice"(lucru adevarat din pacate), "comunistule, ai omorat oamenii"etc.

 

Zic doamne fereste-ne pe toti de neatentii si neatenti si sa ne orientam spre viitor. ca la trecut se puteau multe face (probabil)

 

Mai citeste codul rutier. Nu trebuie sa fii nici brancardier(OMFG) , nici chirurg plastic pentru a fi in stare sa dai primul ajutor, trebuie sa fii om. E greu.

 

si nu e o optiune, e o OBLIGATIE. chiar daca esti asaltat de incertitudini. aici nu facem analiza pe text la Marin Preda.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect.

dar eu ma gandesc din perspectiva lui ACUM. nu la trecut.

plus ca mi-e frica sa dau sentinte. :smoke:

Doamne fereste, daca intr-o zi fac si eu o greseala mare? Ca suntem oameni, nu?

Incerc sa ma pun in pielea lui. Poate ai o asemenea stare incat esti bulversat si te gandesti: sunt in mijlocul Bucurestiului, salvarea ar trebui sa ajunga in cateva minute. Daca cobor ce prim ajutor sa dau unor oameni rupti? Cand nici macar asistent medical sau brancardier nu sunt. Daca incerc sa ridic omul sa respire mai usor si i se rupe ceva in el si moare? Daca, daca, daca?

Cred ca in momentul ala esti asaltat de intrebari si incertitudini. Ce sa le fi facut? Doar eventual sa inceapa o cearta cu trecatorii: unii sa strige "criminalule, stai si te uiti, du-i la spital, "nu pune domne mana ca poate are coloana rupta si faci mai rau", "leprelor, asa sunteti astia cu bani si relatii, va permiteti orice"(lucru adevarat din pacate), "comunistule, ai omorat oamenii"etc.

 

Zic doamne fereste-ne pe toti de neatentii si neatenti si sa ne orientam spre viitor. ca la trecut se puteau multe face (probabil)

 

Fara a fi limitat la faptul ca era o persoana publica, tocmai ca trebuia sa aiba o atitudine civica sanatoasa, perfect umana pana la urma: trebuia sa se dea jos si sa incerce macar sa ajute...ok, nu toti stim ce sa facem in astfel de situatii dar o haina pusa peste cel care zace pe asfaltul rece se putea pune. Macar arata ca-i pasa.Din pacate in cazul lui a functionat mai bine instinctul de conservare si a aratat astfel, celor care mai aveau nevoie de o confirmare, ceea ce este...un las.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect.

dar eu ma gandesc din perspectiva lui ACUM. nu la trecut.

plus ca mi-e frica sa dau sentinte. :smoke:

Doamne fereste, daca intr-o zi fac si eu o greseala mare? Ca suntem oameni, nu?

Incerc sa ma pun in pielea lui. Poate ai o asemenea stare incat esti bulversat si te gandesti: sunt in mijlocul Bucurestiului, salvarea ar trebui sa ajunga in cateva minute. Daca cobor ce prim ajutor sa dau unor oameni rupti? Cand nici macar asistent medical sau brancardier nu sunt. Daca incerc sa ridic omul sa respire mai usor si i se rupe ceva in el si moare? Daca, daca, daca?

Cred ca in momentul ala esti asaltat de intrebari si incertitudini. Ce sa le fi facut? Doar eventual sa inceapa o cearta cu trecatorii: unii sa strige "criminalule, stai si te uiti, du-i la spital, "nu pune domne mana ca poate are coloana rupta si faci mai rau", "leprelor, asa sunteti astia cu bani si relatii, va permiteti orice"(lucru adevarat din pacate), "comunistule, ai omorat oamenii"etc.

 

Zic doamne fereste-ne pe toti de neatentii si neatenti si sa ne orientam spre viitor. ca la trecut se puteau multe face (probabil)

 

Ai vazut ca mirosul nu m-a inselat? Au mai fost vreo doi p-aici pe care cred ca-i platea nistorescu la numarul de mesaje postate.

Cat despre treaba cu nashitul, pute tare treaba: este clar ca oamenii astia (accidentatii) se vor casatori, ca asa rupti nu-i mai ia nimeni altcineva....macar ei se cunosc de cand erau intregi. Iar propunerea asta cu nistorescu sa le fie nash, vad ca tot apare, asa ca si sugestie, de pe la securisti, nu direct de le el...adica tot el sa apara ca milostiv si sa isi faca publicitate, asa cum si-a facut basescu cand l-a nashit pe cel de la formatia Taxi dupa ce s-a lansat piesa aia cu "unde sunt banii dumneavoastra". Adica cea mai ieftina modalitate de a face pace...platesti masa la nunta si iti mai faci si publicitate ca esti om de zahar! Si apoi unde s-a mai auzit sa-l bage finu' in puscarie pe nashu'?...adica scapa omu' elegant!

Pana acum nu a facut decat sa nu coboare din masina la momentul accidentului, sa faca doua vizite la spital, dar numai insotit de presa ca sa-l filmeze si fotografieze acolo, iar de bani dati, nu am auzit ca s-ar fi intamplat nici macar pt o injectie.

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Circel

dpdv legal ai dreptate. eu ma refeream la chestiuni mai adanci.

 

@marius

ma jigniti inutil.

daca va convine mai mult atunci: sange domne, sange, razbunare si tribunal.

daca nu face Nistorescu neaparat puscarie atunci pe el, pe el, pe mama lui.

Dupa aia ii rupem copilul.

ok?

 

sa nu le dea niciun ban decat zice tribunalul. da? si daca tribunalul zice mai putin decat s-ar ingelege ei omeneste?

 

bine ar fi de n-ar fi OTV-ul si efectele lui dezastruose in educatia maselor.

 

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Circel

dpdv legal ai dreptate. eu ma refeream la chestiuni mai adanci.

 

@marius

ma jigniti inutil.

daca va convine mai mult atunci: sange domne, sange, razbunare si tribunal.

daca nu face Nistorescu neaparat puscarie atunci pe el, pe el, pe mama lui.

Dupa aia ii rupem copilul.

ok?

 

sa nu le dea niciun ban decat zice tribunalul. da? si daca tribunalul zice mai putin decat s-ar ingelege ei omeneste?

 

bine ar fi de n-ar fi OTV-ul si efectele lui dezastruose in educatia maselor.

 

:smoke:

 

Eu am experimentat generozitatea smecherilor: am avut un accident, eu cu motorul si un consilier al lui tariceanu care a intors, el vinovat 100%...vina recunoscuta etc...paguba minora, julituri si vreo 10 milioane (de lei vechi)...evident ca n-am vazut nimic!

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca m-am suparat.

ia arata-mi si mie, asa de curiozitate, ca eu am cautat peste jumatate de ora sa n-am gasit, articolul din OUG nr. 195 din 12 decembrie 2002, completata prin OUG nr 63 din 2006 sau in Regulamentul de aplicare, unde se spune ca autorul unui accident soldat cu raniti este obligat sa acorde primul ajutor.

 

Nu pricepi ca poti mai rau sa faci nepricepandu-te?

Daca incepi sa il misti aiurea pe cel cu bazinul rupt poti sa ii faci mai rau. Poate are bazinul rupt frumos si ii faci niste deplasari de toata frumusetea. De coloana nu mai spun.

Hai sa nu fim demagogi. Si care e interesul ACUM?

Sa aiba oamenii aia parte de tratamente ca lumea, platite bine si eventual in strainatate sau de un proces de tot rahatul, lung si cu rezultate incerte?

Vrei neaparat sa faca un om parnaie? Sau sa se rezolve situatia asta de rahat in cel mai bun mod posibil?

 

grov up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv legal ai dreptate. eu ma refeream la chestiuni mai adanci.

 

chestiune mai adanca:

cobori din masina, vezi cu ochii tai consecintele faptelor tale - oameni distrusi pe viata din cauza ta. Ca sa dormi "bine" noaptea.

cobori din masina si te uiti in ochii victimelor si iti ceri iertare. Sau macar iti pare rau.

 

Asa avem impresia ca lu' nistorescu ii pare rau de imaginea lui, de timpul pierdut, eventual de banutii pe care trebuie sa-i cheltuiasca...

Exact ca hotii carora nu le pare rau ca au furat, le pare rau ca au fost prinsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am experimentat generozitatea smecherilor: am avut un accident, eu cu motorul si un consilier al lui tariceanu care a intors, el vinovat 100%...vina recunoscuta etc...paguba minora, julituri si vreo 10 milioane (de lei vechi)...evident ca n-am vazut nimic!

 

 

10 milioane? ptr ei e ca si cum ti as fi dat eu 3 lei!..nici macar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca m-am suparat.

ia arata-mi si mie, asa de curiozitate, ca eu am cautat peste jumatate de ora sa n-am gasit, articolul din OUG nr. 195 din 12 decembrie 2002, completata prin OUG nr 63 din 2006 sau in Regulamentul de aplicare, unde se spune ca autorul unui accident soldat cu raniti este obligat sa acorde primul ajutor.

 

Nu pricepi ca poti mai rau sa faci nepricepandu-te?

Daca incepi sa il misti aiurea pe cel cu bazinul rupt poti sa ii faci mai rau. Poate are bazinul rupt frumos si ii faci niste deplasari de toata frumusetea. De coloana nu mai spun.

Hai sa nu fim demagogi. Si care e interesul ACUM?

Sa aiba oamenii aia parte de tratamente ca lumea, platite bine si eventual in strainatate sau de un proces de tot rahatul, lung si cu rezultate incerte?

Vrei neaparat sa faca un om parnaie? Sau sa se rezolve situatia asta de rahat in cel mai bun mod posibil?

 

grov up

Mai omule, ce nu pricepi din ce zice lumea pe aici? Nistorescu trebuia sa se dea jos din masina sa vada ce e cu oamenii aia peste care a dat, nu sa stea ca bestia in masina!!! In p$$a mea lovesti pe cineva si ramai in masina de ce? Ia cazut tamponu si nu putea iesi sau ce? Cum a zis cienva mai sus, iesea sa vada starea oamemilor, sa vada ce si cum. Si pentru informatia mai sunt si oameni care in loc de bani prefera sa li se faca dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca m-am suparat.

ia arata-mi si mie, asa de curiozitate, ca eu am cautat peste jumatate de ora sa n-am gasit, articolul din OUG nr. 195 din 12 decembrie 2002, completata prin OUG nr 63 din 2006 sau in Regulamentul de aplicare, unde se spune ca autorul unui accident soldat cu raniti este obligat sa acorde primul ajutor.

 

Nu pricepi ca poti mai rau sa faci nepricepandu-te?

Daca incepi sa il misti aiurea pe cel cu bazinul rupt poti sa ii faci mai rau. Poate are bazinul rupt frumos si ii faci niste deplasari de toata frumusetea. De coloana nu mai spun.

Hai sa nu fim demagogi. Si care e interesul ACUM?

Sa aiba oamenii aia parte de tratamente ca lumea, platite bine si eventual in strainatate sau de un proces de tot rahatul, lung si cu rezultate incerte?

Vrei neaparat sa faca un om parnaie? Sau sa se rezolve situatia asta de rahat in cel mai bun mod posibil?

 

grov up

Mai omule, ce nu pricepi din ce zice lumea pe aici? Nistorescu trebuia sa se dea jos din masina sa vada ce e cu oamenii aia peste care a dat, nu sa stea ca bestia in masina!!! In p$$a mea lovesti pe cineva si ramai in masina de ce? Ia cazut tamponu si nu putea iesi sau ce? Cum a zis cienva mai sus, iesea sa vada starea oamemilor, sa vada ce si cum. Si pentru informatia mai sunt si oameni care in loc de bani prefera sa li se faca dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca m-am suparat.

ia arata-mi si mie, asa de curiozitate, ca eu am cautat peste jumatate de ora sa n-am gasit, articolul din OUG nr. 195 din 12 decembrie 2002, completata prin OUG nr 63 din 2006 sau in Regulamentul de aplicare, unde se spune ca autorul unui accident soldat cu raniti este obligat sa acorde primul ajutor.

 

Nu pricepi ca poti mai rau sa faci nepricepandu-te?

Daca incepi sa il misti aiurea pe cel cu bazinul rupt poti sa ii faci mai rau. Poate are bazinul rupt frumos si ii faci niste deplasari de toata frumusetea. De coloana nu mai spun.

Hai sa nu fim demagogi. Si care e interesul ACUM?

Sa aiba oamenii aia parte de tratamente ca lumea, platite bine si eventual in strainatate sau de un proces de tot rahatul, lung si cu rezultate incerte?

Vrei neaparat sa faca un om parnaie? Sau sa se rezolve situatia asta de rahat in cel mai bun mod posibil?

 

grov up

Ia sa vedem de ce te-ai suparat, ca eu m-am suparat mai tare. ABC, dragul meu watson - Air , breathe, Circulation

 

Deci: Air - te uiti in puii mei daca are caile respiratorii blocate( sange, pamant, disc de frana, broaste, apa, )

Breathe: vezi daca respira( la motociclisti e simplu, vezi daca se abureste viziera din cand in cand, sau, daca nu esti fandosit, scoti o oglinda de gip si o pui in dreptul gurii :smoke: )

Circulation - aplici garou daca e cazul la membre fracturate/ apesi cu o carpa pentru a opri hemoragia in alte zone, notezi ora si minutul aplicarii garoului

 

In rest, persoana trebuie imobilizata, fara a i se misca capul sau coloana vertebrala ( se ridica simultan de mai multe persoane, de preferat)

 

Asta daca nu esti putred la cap si esti OM! de restul se ocupa medicii de salvare sau direct la spital .... so fuck off, sper ca data viitoare cand o sa vezi unul cazut la pamant nu treci mai departe ca ghiolbanul si lasi semenul tau sa moara... Dar ce vorbesc eu pe aici? tu nici macar nu esti motociclist... BASHTI !

Editat de circel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

circele, ce spui tu la nervi ar trebui spus cu calm la cursurile auto/moto (except jud. AG, unde criteriile sunt diferite). Eu zic ca n-ar trebui sa-l judecam pe Nisto doar din cele vazute pe imagini, ca doar camera nu a filmat incontinuu din momentul impactului pana cand a venit salvarea. Poate a coborat din masina sa dea primul ajutor, dar secventa nu a fost filmata. Sau poate ca a coborat doar ca sa faca pipi. Sau poate ca nu a coborat deloc. Tot ce stim e ca nu stim step-by-step ce s-a intamplat pana sa vina salvarea. Aici ar trebui ca el si martorii sa vina si sa povesteasca.

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@circel

adevarul este ca nu stim o sumedenie de lucruri. Poate tipul a vazut din masina ca nu e sange pe jos, caile respiratorii nu aveau cum sa fie obturate cu pamant ca amandoua victimele erau pe astfalt. Sigur, nu pot decat sa-l felicit pe cel care are curajul in situatia asta sa dea cu barda si sa spuna cu tarie: eu as fi facut asa!

Ce pot sa zic despre mine e ca poate as fi dat primul ajutor -in mod sigur as fi coborat, daca m-ar mai fi tinut picioarele-, sau poate as fi lesinat in masina, sau poate as fi facut o criza si as fi inceput sa tremur de nu ma puteam tine pe picioare.

Habar n-am si sper sa ma fereasca Dumnezeu sa aflu.

Unde nu ne intelegem e la alta chestiune: eu pun problema din perspectiva pragmatica. Ma intreb care e interesul acum. In acest moment.

Vinovatia, gradul ei, cirmumstantele agravante sau atenuante le vor stabili judecatorii.

Personal, ma doare fix in fund daca Nistorescu va face puscarie sau nu. Vreau ca victimele sa isi revina complet si sa li se plateasca cat mai mult din suferintele indurate.

Caci oricum nu se poate plati tot, toate suferintele rudelor si prietenilor, noptile nedormite si alte cele.

 

Ideea e ca toate coitele astea care isi iau masini tari ar trebui sa se intrebe: stiu sa conduc harabaia asta cu sute de cai si inalta? Sau sunt un floc, care abia ma descurc cu un tico?

Si cand se urca in jeep sa nu se considere Dumnezeu, daca poti urca o bordura mai bine si mai repede nu inseamna nimic.

 

([te rog sa nu mai faci presupuneri despre ce sunt si ce nu sunt eu in trafic, ca gresesti)

 

Cred ca voi, motociclistii, ar trebui sa fiti toti constienti cat de vulnerabili sunteti si sa faceti ce poate fi facut de catre voi.

Ca nu puteti sa-i faceti pe toti soferii oameni buni, nici soferi pregatiti sau mai stiu eu ce.

Cred ca motociclistii ar trebui, pentru viata si sanatatea lor, sa aiba un nivel cat mai inalt de pregatire teoretica si practica, sa aiba neaparat carnet de sofer ca sa inteleaga masina, sa conduca si masini mai mari si mai mici, pe cat posibil, sa lase orgoliul si orice fel de figuri in trafic, sa plece de la premisa ca toti cei din jurul lor sunt cretini si nu stiu sa mearga si sa aiba grija de ei.

Eu ii feresc enorm, le fac loc, stau cu ochii numai in oglinzi, las loc dreapta-stanga in ambuteiaje sa aiba pe unde trece, acopar unghiul mort, las loc pana la masina din fata incat la semafor sa pot trage masina dreapta sau stanga cativa centimetri sa incapa omul daca vad ca nu are loc, etc.

Dar intalnesc si destui scuteristi si motociclisti care desi vor sa fie respectati in trafic vin pe sensul opus (vis a vis de perla, dorobanti) ca sa ajunga mai in fata si daca mi-as tine total banda i-as lovi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@circel

Poate tipul a vazut din masina ca nu e sange pe jos, caile respiratorii nu aveau cum sa fie obturate cu pamant ca amandoua victimele erau pe astfalt.

 

nu e sange pe jos - combinezonul e impermeabil. putea sa aiba haina/pantalonii plini cu sange si nu se vede. mai ales din masina.

caile respiratorii nu aveau cum sa fie obturate cu pamant ca amandoua victimele erau pe astfalt - putea sa-si inghita limba din cauza durerii, sa faca soc respirator etc.

 

get lost si canta la alta masa. multumim anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa inteleg de unde atata curaj pe unii. sau o fi o incapacitate de a gandi lucrurile si de pe alta pozitie decat cea de forumist?

dexter &co, nu va e teama ca poate intr-o zi primiti MARELE TEST? Mie imi e si de aia sunt mai retinut.

sa vedem cum actionati cand l-ati facut praf pe unul. cat de lucid si de "ca la carte". chiar sunt curios.

daca excludeti cu atata usurinta socul din momentul ala si atatea alte aspecte inseamna ca ori sunt probleme de cunoastere proprie ori nu stiu ce sa mai zic.

o fi curajul de la 18 ani, care se mai cheama si teribilism.

 

nu vad ce deranjeaza atata o pozitie pragmatica. sa ramanem la "sa moara, da-l in mortii ma-sii de ziarist"? Si cu asta ce-am facut?

A, daca se taraganeaza procesul, daca iese basma curata aiurea, da, atunci zic sa sarim, dar asa?

 

De fapt, ce vreti ma frate?

Neaparat puscarie pentru vinovat? Orice ar fi numai parnaie sa fie? Asta repara ceva?

Eu as vrea un proces corect si oamenii aia loviti sa fie sprijiniti cum trebuie sa isi revina total. Nu vreau sa il vad pe copilul lui Nistorescu neaparat plangand pe la Jilava, nici pe nevasta-sa, dar nici sa iasa basma curata.

Sa plateasca sa-i sara capacele, sa i se anuleze permisul ca nu e om sa mai conduca de acum si asta e.

Restul Dumnezeu cu ale lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa inteleg de unde atata curaj pe unii. sau o fi o incapacitate de a gandi lucrurile si de pe alta pozitie decat cea de forumist?

dexter &co, nu va e teama ca poate intr-o zi primiti MARELE TEST? Mie imi e si de aia sunt mai retinut. L-am primit si l-am trecut. De aia imi permit sa comentez.

sa vedem cum actionati cand l-ati facut praf pe unul. cat de lucid si de "ca la carte". chiar sunt curios. o sa te minunezi de cat autocontrol au unii.daca excludeti cu atata usurinta socul din momentul ala si atatea alte aspecte inseamna ca ori sunt probleme de cunoastere proprie ori nu stiu ce sa mai zic. nu parea nistorescu socat cand statea in gip si vorbea la mobil. parea miserupist.

o fi curajul de la 18 ani, care se mai cheama si teribilism. 32 ani.

 

nu vad ce deranjeaza atata o pozitie pragmatica. sa ramanem la "sa moara, da-l in mortii ma-sii de ziarist"? Si cu asta ce-am facut?

A, daca se taraganeaza procesul, daca iese basma curata aiurea, da, atunci zic sa sarim, dar asa?

 

De fapt, ce vreti ma frate?

Neaparat puscarie pentru vinovat? Orice ar fi numai parnaie sa fie? Asta repara ceva?

Eu as vrea un proces corect si oamenii aia loviti sa fie sprijiniti cum trebuie sa isi revina total. Nu vreau sa il vad pe copilul lui Nistorescu neaparat plangand pe la Jilava, nici pe nevasta-sa, dar nici sa iasa basma curata. Da parintii victimelor sa planga, asta nu te deranjeaza?!

Sa plateasca sa-i sara capacele, sa i se anuleze permisul ca nu e om sa mai conduca de acum si asta e.

Restul Dumnezeu cu ale lui. Da! Sa-l Faca pe ala mic a'lu nistorescu motocilcist!

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in forul meu interior sunt exact de aceeasi parere cu dumneavoastra, cred ca pur si simplu mai mult se gandea sa scape. asta imi spune intuitia si cunoasterea oamenilor pe care am capatat-o pana azi, in viata de zi cu zi.

dar nu pot sa nu ma gandesc totusi si la alte aspecte.

 

Va felicit pentru testul trecut cu bine, eu chiar nu stiu cat de stapan pe mine as fi sa vad doi oameni rupti pe jos din vina mea. Sper nici sa nu aflu.

Singurul lucru care ma intereseaza cu adevarat este sa ajunga cei loviti iar sanatosi si sa fie despagubiti corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa inteleg de unde atata curaj pe unii. sau o fi o incapacitate de a gandi lucrurile si de pe alta pozitie decat cea de forumist?

dexter &co, nu va e teama ca poate intr-o zi primiti MARELE TEST? Mie imi e si de aia sunt mai retinut.

sa vedem cum actionati cand l-ati facut praf pe unul. cat de lucid si de "ca la carte". chiar sunt curios.

daca excludeti cu atata usurinta socul din momentul ala si atatea alte aspecte inseamna ca ori sunt probleme de cunoastere proprie ori nu stiu ce sa mai zic.

o fi curajul de la 18 ani, care se mai cheama si teribilism.

 

nu vad ce deranjeaza atata o pozitie pragmatica. sa ramanem la "sa moara, da-l in mortii ma-sii de ziarist"? Si cu asta ce-am facut?

A, daca se taraganeaza procesul, daca iese basma curata aiurea, da, atunci zic sa sarim, dar asa?

 

De fapt, ce vreti ma frate?

Neaparat puscarie pentru vinovat? Orice ar fi numai parnaie sa fie? Asta repara ceva?

Eu as vrea un proces corect si oamenii aia loviti sa fie sprijiniti cum trebuie sa isi revina total. Nu vreau sa il vad pe copilul lui Nistorescu neaparat plangand pe la Jilava, nici pe nevasta-sa, dar nici sa iasa basma curata.

Sa plateasca sa-i sara capacele, sa i se anuleze permisul ca nu e om sa mai conduca de acum si asta e.

Restul Dumnezeu cu ale lui.

jeane ... lasa-ne ... daca o veni vreodata marele test (sper din toti rarunchii mei ca nu o sa patesc asa ceva), am sa am cel putin o tona de "outze" si de restul sange in madular si am sa cobor din masina sa incerc sa ajut persoanele pe care le-am facut afis prin nesintirea si marlania mea ... eu nu sunt adeptul hai sa il castram dar daca vreodata ii mai vad mutra la TV si incearca sa imi vorbeasca despre moralitate si alte chestii de genul jur ca in momentul in care l-am intalnit pe strada ii fuck o flegma intre ochi de poate sa isi faca dus cu ea ... eu stiu ce inseamna nemernicia in lumea asta ... am fost coleg de liceu cu un nesintit a carui mama lucra la primarie pe nu stiu ce functie ... a calcat si ucis o fetita pe trecerea de pietoni, a fugit, era beat si nici nu avea carnet ... nu a facut nici macar o zi de inchisoare ... si nici macar remuscari nu avea ... venea la scoala vesel ca si cum cine stie ce mare chestie a facut ... de atunci nu mai suport figurantii ... ipocritii ... cum sa nu te dai ma jos din masina??? dar poate in pana mea omul ala are nevoie de ajutor ... sa il ajuti sa-si scoata casca ... sa il ajuti cu ceva ... sa iti ceri iertare in plm ... ca poate isi da duhul omul ... si poate e singura ta sansa sa ii ceri iertare ...

de cand ai aparut nu ai facut decat sa incerci sa impaciuiesti trebele pe aici ... nu esti decat un mare ipocrit si tu ... ia pune-te bah howles dules in locul motociclistului ... pun pariu ca l-ai fi pupat pe nistorescu ... i-ai fi zis : "multumesc bah ca m-ai lasat sa mor " ... in incheiere mai bine dispari de aici ... din topicul asta ... nu de pe forum ... dar din topicul asta mai bine ai disparea ... ai enervat suficienta lume

numai bine

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As spune ca un om normal este impins sa coboare imediat din masina de un impuls instinctiv bazat intr-o masura si pe curiozitate: cum sa nu vezi cu ochii tai ce se intampla, ce ai facut, pt ce vei fi acuzat?...sau poate ca esti optimist si te gandesti si speri ca oamenii aia n-au nimic si vrei sa te convingi de asta...Cred ca este infinit de greu sa ramai in masina si trebuie sa fii un om foarte bine atrenat si cu o mare stapanire de sine ca sa poti face asta (nu stiu de ce ma duc cu gandul la calaii feudali care ucideau oameni cu un sange foarte rece, avand un psihic foarte bine antrenat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...