Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
La ce ati dezgropat frate iar topicul asta?? Lasa-ti-l draq sa moara ...

 

nu poti sa-l lasi sa moara cand se intampla spurcaciuni d-astea

http://libertatea.ro/stire/cornel-nistores...tor-282063.html

 

Da, stiu... ziarul suge dar ilustrul nostru jurnalist suge si mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

http://www.libertatea.ro/stire/nistorescu-...008-302615.html

 

traiasca legea din romania! si legiuitorii ei, impreuna cu cei care ar trebui sa o aplice pentru toti cetatenii, indiferent de clasa sociala, LA FEL SI IN MOD ECHITABIL

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e tara in care traim, ca ne place sau nu. Totul se rezolva prin uitare, asa cum topicul trebuia lasat sa mora in uitare, si dosarul lui Nistorescu o sa aiba aceeasi soarta. Fara suparare Niqht nu am nimic cu tine, dar replica ta a fost prea la obiect, si ilustreaza exact modul de lucru al justitiei Romane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Fara suparare Niqht nu am nimic cu tine, dar replica ta a fost prea la obiect, si ilustreaza exact modul de lucru al justitiei Romane.

 

Probabil e un politist corupt cu interese in musamalizarea dosarului. Ca altfel nu inteleg replica lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totul merge ca la carte, martorul cheie care a picat testul poligraf rezolva misterul accidentului :lol:

 

"au mers 300 m pe o roata cu 150 km/h"

 

pacat, doar atat? putin, si cu spatele mergeam mai mult

 

acu fara gluma, bine ca a picat testul si se fa face dreptate. sper ca va fi un proces bun pentru imaginea noastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu fara gluma, bine ca a picat testul si se fa face dreptate. sper ca va fi un proces bun pentru imaginea noastra

Daaa, acum o sa-i doara si mai rau in p.ula. Rezolvarea acestui caz o sa spele toate greselile de pana acum, dar si pe cele ce vor sa vina. :lol:

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, acum o sa-i doara si mai rau in p.ula. Rezolvarea acestui caz o sa spele toate greselile de pana acum, dar si pe cele ce vor sa vina. :lol:

numai sa nu umble cu bani pentru a inmuia judecatorii,(ceea ce cred ca a si incercat) oricum o sa aiba de platit pe urma asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e un politist corupt cu interese in musamalizarea dosarului. Ca altfel nu inteleg replica lui.

 

Pffff ... voi va uitati la replica mea? Desteptilor!! E data acum un an de zile aproape ... aveti habar de finalitatea dosarului? Sau de ce s-a intamplat in el? Eu zic sa mai sapati inainte in ograda voastra de mari justitiari ai pamantului si sa vedeti cam cati bani se "scot" in astfel de accidente rutiere de catre cei pe care voi ii divinizati si ii venerati ...

 

Iar pt tine stlk atotstiutorule afla in incomparabila ta inteligenta ca eu personal nu am cum sa am interes in musamalizarea unui dosar aflat in stadiul de urmarire penala ... asta ca deja nu iti mai pot rabda replicile tale idioate ... iar despre coruptie sa nu-mi vorbesti tu mie ca sunt 101% convins ca ai dat spaga infinit mai multa decat spaga nula primita de mine vreodata in viata asta a mea...

 

Ar fi si culmea sa-mi dea mie mortii spaga ca ii amendez ca nu poarta centura de siguranta ... sau tu ai impresia ca unui mort ii mai poti face proces-verbal sau trage pe dreapta "pentru control" .... vai de capu` tau...

Mesaj completat

voi stiti sa cititi sau doar dati cu gura ca niste automate. stirea din libertatea zice ca martorul lui nistorescu e mincinos. voi ce mama dracu ati citit, ca vad ca bateti alti campi.

 

Lasa-i in pace... din fericire cazul asta cat de cat merge pe fagasul cel drept din cate am citit ... dar asa e cu expertii tastaturii n-ai ce sa le faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi si culmea sa-mi dea mie mortii spaga ca ii amendez ca nu poarta centura de siguranta ... sau tu ai impresia ca unui mort ii mai poti face proces-verbal sau trage pe dreapta "pentru control" .... vai de capu` tau...

Offtopic: Cred ca nu te uiti la televizor deloc... Mortii devin zombi care vin si te termina in final daca nu ai arma de calibrul .44 la tine, si dat fiind ca voi aveti in cel mai bun caz 9 mm nu scapati nici macar cand sunteti la servici si aveti arma la voi, ca sa nu mai spun de noi astia care nu avem voie sa.

Ontopic: Inteleg ca procesul merge bine, dar spre ce? Sper ca nu din nou 2 ani cu suspendare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Cred ca nu te uiti la televizor deloc... Mortii devin zombi care vin si te termina in final daca nu ai arma de calibrul .44 la tine, si dat fiind ca voi aveti in cel mai bun caz 9 mm nu scapati nici macar cand sunteti la servici si aveti arma la voi, ca sa nu mai spun de noi astia care nu avem voie sa.

Ontopic: Inteleg ca procesul merge bine, dar spre ce? Sper ca nu din nou 2 ani cu suspendare?

 

pentru ce? pentru vatamare corporala? doi ani cu suspendare se da pentru omor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Cred ca nu te uiti la televizor deloc... Mortii devin zombi care vin si te termina in final daca nu ai arma de calibrul .44 la tine, si dat fiind ca voi aveti in cel mai bun caz 9 mm nu scapati nici macar cand sunteti la servici si aveti arma la voi, ca sa nu mai spun de noi astia care nu avem voie sa.

Ontopic: Inteleg ca procesul merge bine, dar spre ce? Sper ca nu din nou 2 ani cu suspendare?

 

E vatamare corporala nu deces... in alta ordine de idei asa am auzit ca merge bine oricum nu se pune in astfel de caz problema executarii pedepsei cu inchisoarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
Iar pt tine stlk atotstiutorule afla in incomparabila ta inteligenta ca eu personal nu am cum sa am interes in musamalizarea unui dosar aflat in stadiul de urmarire penala ... asta ca deja nu iti mai pot rabda replicile tale idioate ... iar despre coruptie sa nu-mi vorbesti tu mie ca sunt 101% convins ca ai dat spaga infinit mai multa decat spaga nula primita de mine vreodata in viata asta a mea...

 

Nu am dat nici o spaga, detest sa ingras militieni care cauta nod in papura de fiecare data cand ma opresc cu moto sau conserva de parca as fi Scufita Rosie. De ce ai rotile asa mari ? - De ce ai cauciucurile asa late ? - De ce ai folie ? Prefer sa le stric ziua.

Si nu cred ca nu stii ce spaga se primeste la un dosar aflat in urmarire penala, crezi ca agentul care se ocupa de caz e dumnezeu pe pamant ? Eu am fost implicat intr-un accident moto in calitate de victima si nenorocitul care a dat peste mine (un idiot care nu stia ce inseamna triunghiul rosu cu varful in jos) a spaguit suficient ca sa nu mai stiu nimic de mersul anchetei de 2 ani de zile. Nici macar expertiza nu s-a facut. In curand vine si prescriptia si abia astept sa dau Politia in judecata la CEDO pentru musamalizare. Sa vezi ce ma distrez atunci. Asa ca nu-mi spune tu mie cum e treaba cu musamalizarea ca stiu mai mult decat tine ce se afla in ograda ta. Vezi-ti de lungul nasului domnule politist cinstit (sper ca n-am spus vreun pleonasm)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am dat nici o spaga, detest sa ingras militieni care cauta nod in papura de fiecare data cand ma opresc cu moto sau conserva de parca as fi Scufita Rosie. De ce ai rotile asa mari ? - De ce ai cauciucurile asa late ? - De ce ai folie ? Prefer sa le stric ziua.

Si nu cred ca nu stii ce spaga se primeste la un dosar aflat in urmarire penala, crezi ca agentul care se ocupa de caz e dumnezeu pe pamant ? Eu am fost implicat intr-un accident moto in calitate de victima si nenorocitul care a dat peste mine (un idiot care nu stia ce inseamna triunghiul rosu cu varful in jos) a spaguit suficient ca sa nu mai stiu nimic de mersul anchetei de 2 ani de zile. Nici macar expertiza nu s-a facut. In curand vine si prescriptia si abia astept sa dau Politia in judecata la CEDO pentru musamalizare. Sa vezi ce ma distrez atunci. Asa ca nu-mi spune tu mie cum e treaba cu musamalizarea ca stiu mai mult decat tine ce se afla in ograda ta. Vezi-ti de lungul nasului domnule politist cinstit (sper ca n-am spus vreun pleonasm)!

Offtopic: Cred ca te certi cu un politist care are ca sarcina de servici sa stranga creieri de pe asfalt (judiciar, mai popular pe aici pe forum mortaciuni), asa ca realmente e greu de imaginat cum sa-i facem si astuia un plan de strans spaga... Dar romanii sunt inventivi, asa ca va rog sa veniti cu idei dar undeva pe la topicul de timp liber, nu aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am dat nici o spaga, detest sa ingras militieni care cauta nod in papura de fiecare data cand ma opresc cu moto sau conserva de parca as fi Scufita Rosie. De ce ai rotile asa mari ? - De ce ai cauciucurile asa late ? - De ce ai folie ? Prefer sa le stric ziua.

Si nu cred ca nu stii ce spaga se primeste la un dosar aflat in urmarire penala, crezi ca agentul care se ocupa de caz e dumnezeu pe pamant ? Eu am fost implicat intr-un accident moto in calitate de victima si nenorocitul care a dat peste mine (un idiot care nu stia ce inseamna triunghiul rosu cu varful in jos) a spaguit suficient ca sa nu mai stiu nimic de mersul anchetei de 2 ani de zile. Nici macar expertiza nu s-a facut. In curand vine si prescriptia si abia astept sa dau Politia in judecata la CEDO pentru musamalizare. Sa vezi ce ma distrez atunci. Asa ca nu-mi spune tu mie cum e treaba cu musamalizarea ca stiu mai mult decat tine ce se afla in ograda ta. Vezi-ti de lungul nasului domnule politist cinstit (sper ca n-am spus vreun pleonasm)!

 

E clar... sa-mi arati si mie cum dai tu politia in judecata la CEDO pt musamalizare pt ca tu nu esti in stare sa iti urmaresti propriul dosar ... acum am inteles cu cine stam de vorba pe forum.... vai de capul nostru..

 

P.S.: Vezi ca au mai incercat 2-3 baieti destepti pe aici sa faca ce te lauzi tu ca faci si li s-au intors dosarele inapoi cum au venit. Dar te las pe tine sa intelegi de ce si care sunt ariile de competenta ale curtilor .... auzi... CEDO .... hahahahah .. mai puneti mana si cititi fratilor ca va faceti de kko cu astfel de replici pe aici si lumea chiar va crede....

Mesaj completat

Ok, scuze, nu am stiut si imi retrag acuzatiile. Oricum, uscaturi sunt destule in institutia lui, deci revolta mea a fost intemeiata.

 

Poate data viitoare o sa citesti tot inainte sa dai din taste ... scuzele iti sunt acceptate, iar daca vrei sa sti de ce nu merge treaba cu CEDO da-mi PM poate data aviatoare nu o sa ne mai tavalim pe jos de ras ... asta asa... intre "colegi de forum" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Offtopic: Cred ca nu te uiti la televizor deloc... Mortii devin zombi care vin si te termina in final daca nu ai arma de calibrul .44 la tine, si dat fiind ca voi aveti in cel mai bun caz 9 mm nu scapati nici macar cand sunteti la servici si aveti arma la voi, ca sa nu mai spun de noi astia care nu avem voie sa.

 

Daca tot suntem offtopic... Incurci anumite chestii si anume: calibrul 44 de la americani nu e acelasi cu cel 44 de la europeni. S-ar putea sa ai surpriza ca 38 de la ei sa fie chiar 9 de la noi si 44 de la ei sa fie 11 la noi !!!

Ca daca aia ar umbla cu calibrul 44 mm... adica diametrul proiectilului dintr-un cartus !!! Nici in razboi nu merge un om cu asa ceva la purtator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se mai aude ?

Dupa 2 ani si trei luni, dosarul se afla inca la politie. Am fost chemat de vreo trei ori pt a fi intrebat daca imi sustin declaratia si daca am ceva de adaugat. La ultima infatisare, in fata politistului care cerceteaza cazul, avocata lui Nistorescu incerca sa-mi explice mie ce sa intamplat de fapt si ma intrebat daca am vazut sigur ca motocicleta se afla cu ambele roti pe asfalt si daca pot aproxima exact viteza cu care se deplasau. Ridicol.....Suntem in Romania, totul este posibil... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...