Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Le-am spus si nu vor si gata... :D Asta e.. ma consolez cu plimbarile ca pasagera (de care nu am avut parte inca :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Citeste topicul de p-aci (fete motocicliste) numit "get a ride" :nono: .. vezi acolo cam ce tactici trebuie sa adopti, pentru o plimbare cu motorul! :D

219377[/snapback]

 

:D :crack: :blbl:

 

Da' uite ,Navarro ca nu m-am multumit doar cu un ride cica mai vreau si motoreta (sau motor :( ) :) .

Important e sa nu te lasi ...go with your dreams ...deja am cazut de doua ori and I'm still in love :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-6046-1123663589_thumb.jpg

Wellcome: GabrielaM, crisU, R@lly, Josephine si Prozac!!!  :crack:

Am uitat pe cineva? :crack:

 

Aaaa, chestia aia haioasa:

 

:D

inseamna ca ar fi fain sa puneti si voi niste poze cu voi, eventual si cu motoarele pe care aveti ocazia sa mergeti...sau norocul. :)

Nu e asa greu: Jos la mesaj...browse...selectezi poza care trebuie sa respecte dimensiunea specificata. Daca e prea mare, dimensiunea poti s-o reglezi schimband dimensiunea pozei in fereastra de edit. Succes!

 

Ma bucur ca ne inmultim! E un inceput bun sa te interesezi de motoare inca dinainte de a-ti lua carnet, motor si a deveni motociclista. Bafta la toate si sa fiti iubite!

:blbl:

217312[/snapback]

uite, ma conformez !...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bianca...Bucuresti...Honda CBR600

 

prima plimbare a fost luni...muuuulte ore si cu emotii inerente evident dar s-a incheiat cu bine ...

 

sper sa ajung azi la Arc...

 

nu ma certati ca nu am pus poze dar... nu am niciuna mai recenta... dar cand o sa o am eu...o sa o aveti si voi....promit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Timp avem, viata e lunga (sa speram). Unii au inceput si la 40 de ani.

220650[/snapback]

 

Viata nu e lunga deloc!!!!

Asa ca apuca de fa cat mai multe..... cand om fi in costumu' de scanduri sa avem ce ne aminti!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, ma numesc Andreea, sunt din Mangalia si am 17 ani. Deocamdata ma dau (in spate) pe un FJR1300 si peste un an si cateva luni voi avea si permis.

Am urmarit de vreo doi ani discutiile de pe acest forum insa abia acum mi-am facut cont.

BTW sunt sora Catalinei (Katy)

post-6590-1123769824_thumb.jpg

post-6590-1123769908_thumb.jpg

post-6590-1123770008_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, ma numesc Andreea, sunt din Mangalia si am 17 ani. Deocamdata ma dau (in spate) pe un FJR1300 si peste un an si cateva luni voi avea si permis.

Am urmarit de vreo doi ani discutiile de pe acest forum insa abia acum mi-am facut cont.

BTW sunt sora Catalinei (Katy)

222001[/snapback]

 

Ciao sora lu` Katy! Bine-ai venit!

PS In sfarsit o vedem pe Luana, ca de Katy te tot poti ruga.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Levike,

Mi-a vorbit Katy despre voi, daca veniti la mare da un tzrrr la Katy si-ti da ea numarul meu de telefon. Ne vedem la un suc ca nu ma lasa cu bere sora-mea :D

Andreea

P.S. Felicitari!!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator deea

Salutare, fetelor!

Eu ma numesc Andreea, dar mi se zice Deea, am 22 de ani, sunt din Bucuresti...

Ce sa mai zic despre mine... A! Ce e mai important: ma visez pe motocicleta de cand eram mica si mama imi spunea ca motociclistii sunt "niste rockeri murdari, pletosi si cu hainele rupte". De 4 ani de zile merg ca pasager (sunt prietena lui Metalghost) si singurul motiv pentru care nu mi-am luat (inca) permis si motor au fost banii. Permisul vreau sa il iau la primavara iar motor sper cam tot prin sezonul viitor (am de gand sa incep cu un Minsk - ieftin si usor).

Imi pare bine sa va cunosc, si sa auzim de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pun si o poza cu mine si cele doua iubiri ale mele (desi as fi preferat ca IJ-ul sa fie ceva mai de Doamne-ajuta, dar...)

226353[/snapback]

 

 

Maiiiii, cum poti sa zici asa ceva...Ij-urile sunt faine, si eu am mers cu unul. :unsure:

Sa nu te mai aud! :bounce:

 

Bine ai venit pe forum!!! :rusinica:

 

A, am uitat sa iti zic un lucru: nu conteaza motocicletele ci oamenii de pe ele. :bounce:

Baga si tu un ochi: /index.php?...opic=20113&st=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Eu sunt Iulia. Membra pe acest site de mai bine de un an, dar pana acum nu am scris mai nimic aici si nici nu m-am prezentat, desi speram sa vina ziua in care sa fac asta. De ce nu am facut-o pana acum? Simplu... nu consider ca esti motociclist doar pentru ca iti plac motocicletele, sau pentru ca te-a plimbat odata cineva. Nu e suficient nici sa ai categoria A (si sa il tii la naftalina) ca sa afirmi asta. Ca sa te prezinti drept motociclist / motociclista TREBUIE sa ai MOTOR! (este doar opinia mea!). Si cum nu m-am considerat motociclista pana de curand ,din motivele mai sus mentionate, nu m-am prezentat. Acum am motiv : am si motor ! Pasiunea pentru motoare zace in mine de multi ani...de pe vremea lui Ceasca de cand strangeam "surprize" din gumele de mestecat :bounce: A avut urcusuri si coborasuri de atunci. Iar anul trecut am decis sa trec din categoria celor care doar intorc capul dupa un motor pe strada, in categoria celor dupa care se intoarce capul ... si am facut scoala de moto. Apoi am descoperit ca mai exista o categorie de oameni : cei cu carnet si fara motor , eventual cu prieteni care au motor, dar din principiul "plateste rate pentru propriul obiect si nu pentru ceea ce ai stricat - respectiv motorul prietenului)nu am mai condus ...si am constatat ca desi aveam carnet faceam parte din aceasi categorie: cea cu privitul, ba mai nasol (si asta numai un motociclist o stie) : cea de pasager cu acte in regula ! :rusinica: Asa ca a trebuit sa trec la urmatorul stadiu: a-mi cumpara propriul motor. Ceea ce s-a intamplat ieri (deja alaltaieri) : un Kawasaki GPZ 500 . Si stupoare: am mai descoperit o categorie: cei care au pasiunea, au gramul de nebunie, au carnet, au SI motor...si nu au cu cine sa se plimbe !!!!!!!! :unsure: = ME! Asa ca , incepatorilor (sau "profesionistilor" dornici de a da un sfat, sau o demonstratie) sunteti bine veniti sa dati o fuga pana la Snagov sa schimbam impresii. In afara de Bianca (salutare :bounce: nu cunosc nici o alta fata motociclista dar as vrea ne strangem si noi "la o apa plata" si sa punem tara la cale.... Ce ziceti? Raspundeti la provocare?

Bafta tuturor...asfalt uscat si fara caini !

 

P.S. In poze eu si motorul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Iulia!

 

Ma bucur tare mult ca ti-ai gasit motocicleta. Sa o stapanesti sanatoasa muuuuulti kilometri si fara incidente neplacute!

 

Eram asa de nerabdatoare sa aflu vesti de la tine sau de la Cata si...ma bucur ca au fost cele asteptate :unsure:

 

 

 

Sper sa ne vedem cat de curand la o plimbare. Si daca nu vii tu la Bucuresti, venim noi la Snagov. Ce inseamna 30 de km cand esti pe 2 roti? :bounce:

 

Bia :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beware ! Bravo. E bine sa mai auzi si povesti din astea.

Poate vii pe la Arc, sau si mai bine la intrunirea de la Brasov.

Intre timp iti urez "La mai multi kilometri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator deea

A, am uitat sa iti zic un lucru: nu conteaza motocicletele ci oamenii de pe ele. :unsure:

 

Ai mare dreptate! Omul conteaza cel mai mult. Si nu ma intelege gresit, eu si Metalghost iubim IJ-ul asta, si ii acordam tot timpul nostru pentru reparatii si mergem cu el peste tot daca ne ajuta banii de benzina. Dar a devenit destul de greu sa ne tinem dupa cei care si-au luat ceva mai bun. Asta nu inseamna ca ei nu vor sa ne ia cu ei, dar nici lor nu le convine sa mearga cu 80/h cand motorul lor fuge cu 140... Diferenta se vede pe sosea, ca la destinatie, la :rusinica: nu mai conteaza cine ce are (asta apropos de cum sunt oamenii si ca unii isi iau nasul la purtare dupa ce schimba motorul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmMMmmMm ce de Fete FrumoASEE!! Bine a-ti venit printre ei :crack: ca eu nu sunt momentan doar ca (aici intervine faza in care ma descriu doar un fraier care nu are carnet inca 17 ani ,next 18 :drink: ) vizitator , BUNA FETELORRR! :bounce: :rusinica: :unsure: Si in special buna Andreea sora lui Katy !!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate! Omul conteaza cel mai mult. Si nu ma intelege gresit, eu si Metalghost iubim IJ-ul asta, si ii acordam tot timpul nostru pentru reparatii si mergem cu el peste tot daca ne ajuta banii de benzina. Dar a devenit destul de greu sa ne tinem dupa cei care si-au luat ceva mai bun. Asta nu inseamna ca ei nu vor sa ne ia cu ei, dar nici lor nu le convine sa mearga cu 80/h cand motorul lor fuge cu 140... Diferenta se vede pe sosea, ca la destinatie, la  :rusinica:  nu mai conteaza cine ce are (asta apropos de cum sunt oamenii si ca unii isi iau nasul la purtare dupa ce schimba motorul).

226898[/snapback]

 

La noi e altfel, inca sunt oameni pasionati de choppere, comuniste chiar, care nu au "supremul" ideal de a-si lua o vitezista. Deci pe aici ai cu cine te plimba. Doar sa nu fie stricate motocicletele sau sa existe probleme de serviciu.

Deci daca veniti prin Craiova eu cred ca aveti cu cine va plimba cu 60-80 la ora.

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo beware! Iti doresc cat mai multe plimbari fara incidente cu "frumusetea" de motor ! Off si eu abia astept sa alerg pe sosele cu o viitoare moto numai a mea ...am ajuns sa visez si noaptea si nu mai am rabdare sa vina ziua;pana atunci ma incarc cu "invataturile " de pe forum si plimbarile din poligon.Sper sa ajungi si pe la Bucuresti sa ne intalnim la "apa plata" :rusinica: sau la Brasov caci sigur voi fii acolo!

Ride safe !

Editat de myando79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Levike,

Mi-a vorbit Katy despre voi, daca veniti la mare da un tzrrr la Katy si-ti da ea numarul meu de telefon. Ne vedem la un suc ca nu ma lasa cu bere sora-mea :rusinica:

Andreea

P.S. Felicitari!!!! :unsure:

222565[/snapback]

 

Am prins ceva din Ziua Marinei, apoi l-am scos la un suc pe Catalin (Kawa lui Katy)

si dupa acestea am fost tarat pe plaja cu suturi in fund, ca s-a cam intins vorba. Dar mersi oricum, poate data viitoare va gasesc pe amandoua pe acasa.

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator deea
Deci daca veniti prin Craiova eu cred ca aveti cu cine va plimba cu 60-80 la ora.

 

Daca ajungem prin Craiova te anuntam sa ne intalnim la un suc. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...