Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Bună,

 

Am cont de mulți ani aici, pe forum. Intre timp, unele fete s-au lăsat de motociclism (sau doar de forum), altele și-au luat carnet și motor (cum sunt eu). Cel mai probabil e multă lume nouă, deci propun să ne prezentăm fiecare. Incep eu.

 

Mă numesc Andreea Ioviță, studiez Inginerie Medicală în București și îmi dau sufletul pentru o carieră în freelancing. Din cauza asta, absolut fiecare zi, fie vânt, fie ploaie, se împarte între învățat și căutat clienți pentru freelancing.

 

La acest hobby, cel mai mult îmi place faptul că e aproape imposibil să rămân complet blocată în trafic. Ce nu îmi place deloc este că nu pot conduce absolut tot anul, inclusiv de Crăciun. Mare parte dintre lucrurile pe care le știu despre motociclism le-am aflat prin experimentare. Nu prea am întrebat și nici cu internetul n-a prea mers pentru că, fie nu avea cine să-mi dea informația, fie nu înțelegeam nimic din ea.

 

In prezent, tot caut legislația legată de standardele echipamentelor moto, în versiune gratuită. Aia pe bani e vreo 100$.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut la toata lumea. Ma numeste Nichy, sunt din aproapiere de Constanta, detin un Suzuki Bandit 400 pe care il numesc cu mandrie "Gargarita" mea. Pot spune ca ador sa merg cu el, si ma dus "Gargarita" peste tot, unde am vrut acolo m-a dus fara probleme. Am mai avut un motor, un Chopper Royal de 200 (sa-i traiasca pistoanele ca datorita lui am invatat mecanica si pe el am invatat sa merg, cu cazaturi, cu rele si cu bune). Sincer, e cam plictisitor sa fiu singura fata din orasul meu pe motor, dar prietenul meu imi tine companie asa ca e destul de distractiv. Pe viitor, planuim sa facem un tur al tarii pe motoare. Chiar asa se va numi: "doua motociclete, doi amorezi si o calatorie de neuitat". Va doresc o zi buna, multi km alaturi de motocicletele voastre si fara evenimente nefericite. :motosmiley:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut. Eu sunt Elena. Sunt de ceva timp pe forum , dar abia de anul acesta am permis pentru A. Dețin o Honda SLR de 650. Anul acesta mi-am împlinit un vis - un motor. Sărbători fericite tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Buna, sunt Jack! Nascuta si stabilita in Austria. Iubesc Romania si motcicletele. Sunt motocilista de doi ani. Am o Honda Steed foarte frumusica, si ma pregatesc pentru un CB1000R. Aveti grija cum conduceti - aveti grija de voi! O poza de anul trecut de pe Transalpina in attach! O experienta super tare! Salutari :)

post-91436-0-53730000-1441656986_thumb.jpg

Editat de jackpavlov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit .Cand dam o tura impreuna? :hug:

Buna, sunt Jack! Nascuta si stabilita in Austria. Iubesc Romania si motcicletele. Sunt motocilista de doi ani. Am o Honda Steed foarte frumusica, si ma pregatesc pentru un CB1000R. Aveti grija cum conduceti - aveti grija de voi! O poza de anul trecut de pe Transalpina in attach! O experienta super tare! Salutari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,urmaresc de ceva vreme forumul , insa abea acum m-am decis sa imi fac si cont pe acest forum. Sunt fericita posesoare a motocicletei din poza ( B83VUD) si posesoare de A de ceva ani buni.

 

 

Asfalt uscat si poate ne vedem prin trafic sau pe la intalniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Bun venit fetelor.

@Jackpavlov daca tot esti pasionata de trecatoriile din Romania iti recomand o noua trecatoare facuta de ceva luni, mai exact TransRarau care se afla in Bucovina. Daca ai nevoie de alte lamuriri, pot sa te sfatuiesc si indrum din propria "bibleoteca".

Nu vreau sa fiu rautacios dar am fost prin Austria, inclusiv Grosblockner si m-a dezamagit faptul ca nu exista salbaticie in Austria si ca totul e steril si tuns :( am fost la Faaker See si m-am petrecut bine acolo, dar n-am fost dat pe spate.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Salut,

Vă scriu ca să nu moară topicul...Momentan am un CBR 600 RR, rămas pe mine după ce soțul meu s-a gândit că are nevoie de un pic de enduro. Fiind mamă tânără, de acum încolo las viteza și mă încarc cu adrenalină pe circuitul din Tg. Secuiesc, poate Hungaroring cândva. Peste câțiva ani, dacă prețurile mai coboară, cred că o să-mi iau un KTM 390 sau alt sport sub 400cc, că după moartea tragică recentă a unui prieten motociclist nu mai rămâne cine să-mi spună că mai bine un 600 ca să țin ritmul cu băieții... :((( RIP Barabás Csaba

Drum bun și să aveți grijă de Voi!

Hajni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Vă scriu ca să nu moară topicul...Momentan am un CBR 600 RR, rămas pe la mine după ce soțul meu s-a gândit că are nevoie de un pic de enduro. Fiind mamă tânără, de acum încolo las viteza și mă încarc cu adrenalină pe circuitul din Tg. Secuiesc, poate Hungaroring cândva. Peste câțiva ani, dacă prețurile mai coboară, cred că o să-mi iau un KTM 390 sau alt sport sub 400cc, că după moartea tragică recentă a unui prieten motociclist nu mai rămâne cine să-mi spună că mai bine un 600 ca să țin ritmul cu băieții... :((( RIP Barabás Csaba

Drum bun și să aveți grijă de Voi!

Hajni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,urmaresc de ceva vreme forumul , insa abeia acum m-am decis sa imi fac si cont pe acest forum. Sunt fericita posesoare a motocicletei din poza ( B83VUD) si posesoare de A de ceva ani buni.

 

 

@Jackpavlov daca tot esti pasionata de trecatoriile din Romania iti recomand o noua trecatoare facuta de ceva luni, mai exact TransRarau care se afla in Bucovina. Daca ai nevoie de alte lamuriri, pot sa te sfatuiesc si indrum din propria "bibleioteca".

 

 

trebuia aplaudataă?!

 

Acum n-am timp pentru mai multe corectări. Mersi oricum, fiecare zi ne învaţă ceva nou.

Hajni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

Vă scriu ca să nu moară topicul...Momentan am un CBR 600 RR, rămas pe mine după ce soțul meu s-a gândit că are nevoie de un pic de enduro. Fiind mamă tânără, de acum încolo las viteza și mă încarc cu adrenalină pe circuitul din Tg. Secuiesc, poate Hungaroring cândva. Peste câțiva ani, dacă prețurile mai coboară, cred că o să-mi iau un KTM 390 sau alt sport sub 400cc, că după moartea tragică recentă a unui prieten motociclist nu mai rămâne cine să-mi spună că mai bine un 600 ca să țin ritmul cu băieții... :((( RIP Barabás Csaba

Drum bun și să aveți grijă de Voi!

Hajni

Ahoi!

 

Bun venit, iti doresc mult succes in activitea de motociclista, sa ii fie tarana usoara colegului degedat. Am si eu cunostiinte care au murit si uneori imi aduc aminte de momentele pe care le-am petrecut impreuna pe 2 roti, dar viata merge inainte!

A-si merge si eu cu un Sportsterul meu pe circuit ca sa vad cum se comporta, sigur a-si fii de rasul curcilor dar mi-ar face placere.

Cel mai important e sa avem noi grija de noi si sa nu asteptam ca altii sa aiba grija de noi.

 

Numai bine la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vă salut cu respect. Mă numesc Ramona,sunt din Brașov, 41 de ani, permis moto din 2008, motocicleta Honda xlr 350 cmc din 1986. M-Am născut cu microbul, pentru că ambii bunici au avut motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut cu respect. Mă numesc Ramona,sunt din Brașov, 41 de ani, permis moto din 2008, motocicleta Honda xlr 350 cmc din 1986. M-Am născut cu microbul, pentru că ambii bunici au avut motociclete.

Salut Ramona. No si io......crescut de mic, intr-o curte de motoare si biciclete. Bunicu' avea atelier de reparatii si nah.....microbul se transmite. Asfalt uscat iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...