Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Hmmm,dupa cum spune nick-ul sunt Diana... contul aici il am din 2013, permisul din 2009, si o pauza de vreo 4 ani de cand nu m-am mai plimbat... dar sunt hotarata la anul sa revin in sa..(evident dupa cateva ore de lectii pt siguranta mea si a celor din jur) ... inca alternez intre r6 si gsxr undeva la 2004-2005 anul... ... ce mi-ati recomanda ? ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Intre 2004 si 2005 difera R6. Nu am mers pe gsxr600 din anii aia, dar m-as orienta spre o motocicleta care a fost ingrijita mai bine indiferent de producator, diferentele se vad mai mult acolo la vechimea asta. In mare, toate-s la fel. Am fost foarte multumit de 636 2004, trage mai bine in ture joase decat R6. In fine, sa-ti placa culoarea si sa cazi pe stanga daca nu-ti iei rr si-ti pasa de toba. :grinbandit: Send nudes! :love:

Hmmm,dupa cum spune nick-ul sunt Diana... contul aici il am din 2013, permisul din 2009, si o pauza de vreo 4 ani de cand nu m-am mai plimbat... dar sunt hotarata la anul sa revin in sa..(evident dupa cateva ore de lectii pt siguranta mea si a celor din jur) ... inca alternez intre r6 si gsxr undeva la 2004-2005 anul... ... ce mi-ati recomanda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt raspuns ,,, o sa tin cont :D momentan ma cam incanta toba sub sa de la rr ( mai mic riscul sa o ating ) ..... pana la vara sper sa am si jucarie ca tare mult am dus dorul ....

Iti recomand 600rr-ul. Are saua mai joasa decat toate celelalte modele si e si mai ingusta un pic, asa ca poti sa ajungi cu picioarele pe pamant mai usor. Rezervorul e carenat, nu tabla, asa ca o sa fie mai ieftin de reparat in caz ca o mai scapi la viteze mici. De asemenea si farurile sunt pozitionate in asa fel incat sa nu fie atinse la cazaturi mici. Ca si comparatie cu r6, daca o trantesti la viteze mici, primele parti care ating solul sunt rezervorul de metal si farurile(dauna de 1000 de euro doar acolo). Ma rog, mai ai si avantaje ca e ceva mai liniara in putere, nu are explozie la o anumita turatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator PetruSilviu

Ahoi!

 

Bun venit, iti doresc mult succes in activitea de motociclista, sa ii fie tarana usoara colegului degedat decedat. Am si eu cunostiinte cunostinte care au murit si uneori imi aduc aminte de momentele pe care le-am petrecut impreuna pe 2 roti, dar viata merge inainte!

A-si As merge si eu cu un Sportsterul meu pe circuit ca sa vad cum se comporta, sigur a-si as fii fi de rasul curcilor dar mi-ar face placere.

Cel mai important e sa avem noi grija de noi si sa nu asteptam ca altii sa aiba grija de noi.

 

Numai bine la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand 600rr-ul. Are saua mai joasa decat toate celelalte modele si e si mai ingusta un pic, asa ca poti sa ajungi cu picioarele pe pamant mai usor. Rezervorul e carenat, nu tabla, asa ca o sa fie mai ieftin de reparat in caz ca o mai scapi la viteze mici. De asemenea si farurile sunt pozitionate in asa fel incat sa nu fie atinse la cazaturi mici. Ca si comparatie cu r6, daca o trantesti la viteze mici, primele parti care ating solul sunt rezervorul de metal si farurile(dauna de 1000 de euro doar acolo). Ma rog, mai ai si avantaje ca e ceva mai liniara in putere, nu are explozie la o anumita turatie.

 

Hello. Sunt mica de inaltime si cautam info despre inaltimea seilor pe net. Am gasit asta:

 

600 RR 2004-2005 - 82.042 cm
GSXR 600 2004-2005 - 82.55 cm lowest setting
GSXR 600 2006 - 81.026 cm
(ma intereseaza doar gixer sau rr, modelele 2004\2006)
Tu zici ca e saua mai joasa la RR. In ce conditii? :D Setari de fabrica? Lowest setting?
Daca aveti experienta din punctul asta de vedere, m-ar ajuta sa aflu informatii legate despre asta. Nu vreau sa aleg motocicleta neaparat in functie de asta, dar sunt tocilara si ma informez inainte sa imi iau orice :D
Mersi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apăi tu Chiti, ești capabilă să urnești un supersport de peste 100cp, dar ți-e frică de faptul că n-ajungi cu ambele picioare jos? Și eu am o motocicletă cu care stau doar într-un picior la semafor. Nu-i bai, te obișnuiești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' nu mi-e frica no, doar ca nu s-a demonstrat inca vorba "curiozitatea a omorat pisica", si cum motoretistii vorbesc aici cum ca una ar fi mai inalta decat alta, intreb si eu :D

Oricum e discriminare. Ce au alea joase si celelalte nu?!

 

Serios ca nu asa imi aleg motocicleta. Dar daca ma decid pana la urma si aflu ca e cu 0.00074 cm mai joasa parca-mi creste inima :)) M-am obisnuit oricum sa nu opresc in gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hello. Sunt mica de inaltime si cautam info despre inaltimea seilor pe net. Am gasit asta:

 

600 RR 2004-2005 - 82.042 cm
GSXR 600 2004-2005 - 82.55 cm lowest setting
GSXR 600 2006 - 81.026 cm
(ma intereseaza doar gixer sau rr, modelele 2004\2006)
Tu zici ca e saua mai joasa la RR. In ce conditii? :D Setari de fabrica? Lowest setting?
Daca aveti experienta din punctul asta de vedere, m-ar ajuta sa aflu informatii legate despre asta. Nu vreau sa aleg motocicleta neaparat in functie de asta, dar sunt tocilara si ma informez inainte sa imi iau orice :D
Mersi!

 

Eu vorbesc de modelul ”07. Chestiunea nu e că e musai mai joasă, ci că e mai îngustă șaua, ajutându-te practic sa ai o poziție a picioarelor cât mai perpendiculară cu solul, nu în ”V” să zicem. Găsește un prieten cu rr și o să îți dai seama imediat de ce zic.

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 5 months later...

Helo Helo! Newomer here. Cam slabute postarile dedicate doamnelor. Ce faceti fetelor, v-ati luat cu impletitul cositelor si nu mai aveti imp? :P Eh, daca tot sunt aici, hai sa ma prezint. Sunt una bucata domnisoara, unii ar zice doamna (dar fuck them, fufletul meu e mereu tanar), pasionata de moto si o super mega fericita posesoare de chopper. Am doar o saptamana jumate de cand merg pe mobra, dar, incet incet ne invatam una cu alta.

Care sunteti din Bucuresti, nu ati vrea sa facem o mica adunare prin vreo bodega in curand? Sa ne cunoastem si noi. Mie chiar mi-ar prinde bine sa discut cu niste domnite care au reusit sa-si imblanzeasca bestiile :)

Pupici si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...