Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare! De la inceputul verii, pot spune, in sfarsit, ca nu mai sunt pasagera. Am facut deja primele cateva mii de kilometri pe motocicleta mea - suzuki drz 400sm - . Regret insa ca sezonul este pe sfarsite.

 

--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 21:17 -------------

am scos casca dupace m-am oprit, carcotasilor!!! Cand coboram poiana cu iscariotu' am depasit 3 sm-uri. Ultimul era un drz 400 sm negru pilotat de o tipa blonda. Am tras pe dreapta sa il astept pe iscariot si a oprit si tipa la catziva metri la o terasa. :bigstar:

E bine ca se inmultzesc tipele cu SM-uri

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 00:15 -------------</small><br/>

ia vezi-ti de pleata ta! :bigstar:

 

Nu te-ai uitat mai bine sa vezi daca "tipa" care "pilota" ultimul drz 400 sm avea si un ditamai semnul de incepatori (lamaia) pe casca? Ca atunci eu eram!

post-26192-1192210716_thumb.jpg

post-26192-1192211260_thumb.jpg

post-26192-1192211444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit fetelor!

 

 

@lady_crazy, pt GPZ-ul tau te indrum spre topicul special al acestui model cand ai nevoie de ceva lamuriri sau ajutor - /index.php?showtopic=20067 :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sunt proaspata pasagera de viroaga, de vreo 4 luni, "rasfoiesc" forumul de vreo 6 luni, si sper sa ma ajutati cu sfaturi cand o sa am nevoie. Nu am apucat sa facem prea multe iesiri, ca prietenul are carnet doar de o luna, dar recuperam la primavara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

ma numesc iulia si sunt de 2 luni motociclista. sunt din bucuresti si am un kawasaki gpz 500s

merg si eu cat pot cu el sa mai prind experienta

 

 

Ca sa prinzi experienta trebuie SA TE PLIMBI...SA TE PLIMBI.....:

 

/index.php?showtopic=126081

 

 

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 15:20 -------------

Buna seara, mi se spune Ina, sunt din Bucuresti si vreau sa imi iau permisul de motor cat de curand, deoarece am inceput sa invat pe un Chopper CFMOTO V5 sa merg si m-am indragostit de el!

 

 

Interesant....n-am mai auzit de CF Moto astia pana acum. Cum e esti multumita?

 

Cand o sa ai carnet vrei sa-ti iei CFMOTO sau ceva "REAL"? Ai fost la SIAB? Erau destul de multe modele pe acolo de unde puteai alege ceva potrivit experiantei tale de incepatoare.

 

Pot sa te ajut sa te hotarasti: vezi foto.

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 15:23 -------------

Buna seara, mi se spune Ina, sunt din Bucuresti si vreau sa imi iau permisul de motor cat de curand, deoarece am inceput sa invat pe un Chopper CFMOTO V5 sa merg si m-am indragostit de el!

 

 

Interesant....n-am mai auzit de CF Moto astia pana acum. Cum e? Esti multumita?

 

Cand o sa ai carnet vrei sa-ti iei CFMOTO sau ceva "REAL"? Ai fost la SIAB? Erau destul de multe modele pe acolo de unde puteai alege ceva potrivit experiantei tale de incepatoare.

 

Pot sa te ajut sa te hotarasti: vezi foto.

post-26078-1192537353_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sunt proaspata pasagera de viroaga, de vreo 4 luni, "rasfoiesc" forumul de vreo 6 luni, si sper sa ma ajutati cu sfaturi cand o sa am nevoie. Nu am apucat sa facem prea multe iesiri, ca prietenul are carnet doar de o luna, dar recuperam la primavara....

 

 

buna ! sunt anamaria si am si eu motor ! :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 17:43 -------------
post-13931-1192545756_thumb.jpg

buna ! sunt anamaria si am si eu motor ! :bigstar:

 

 

si am fost la toate intrunirile cu el !

Editat de bobo80ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! De la inceputul verii, pot spune, in sfarsit, ca nu mai sunt pasagera. Am facut deja primele cateva mii de kilometri pe motocicleta mea - suzuki drz 400sm - . Regret insa ca sezonul este pe sfarsite.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 21:17 -------------</small><br/>

 

Nu te-ai uitat mai bine sa vezi daca "tipa" care "pilota" ultimul drz 400 sm avea si un ditamai semnul de incepatori (lamaia) pe casca? Ca atunci eu eram!

 

 

dap...am vazut si o lamaie :ok: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! De la inceputul verii, pot spune, in sfarsit, ca nu mai sunt pasagera. Am facut deja primele cateva mii de kilometri pe motocicleta mea - suzuki drz 400sm - . Regret insa ca sezonul este pe sfarsite.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 21:17 -------------</small><br/>

 

Nu te-ai uitat mai bine sa vezi daca "tipa" care "pilota" ultimul drz 400 sm avea si un ditamai semnul de incepatori (lamaia) pe casca? Ca atunci eu eram!

 

 

Bravo!

Enduro rules ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Eu sunt stela,din Timisoara.Am un Suzuki GSX 750 din 2001.Am permis din 2004,primul motor fiind o Yamaha xv500.

Sper sa ne vedem cu totii pe la intalniri.

Asfalt uscat.

 

Stelaaaaa! ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si primul meu post...Salut,sunt Sabina,am un Kawasaki Eliminator de 125(abia mi-am luat motoru,si sper ca macar in primul an sa nu incalc prea multe legi ;) ) Mi se pare foarte potrivit,ne intelegem de minune,el toarce la mine,eu il strang de ambreaj..(ms baietii pt sfaturi la semafor,eu uitasem de neutru :D ) .Mi-am dorit dintotdeauna un cruiser,si nu ma deranjeaza ca e mic,prefer sa fiu intreaga,sa il conduc pe asta si peste ceva timp sa apuc sa imi iau si unu mai mare...(o sa imi fie cam greu la 1m 62cm si 53 kg sa manevrez vreun vn..de oricare).

Va salut cu mare respect...

Salumana baietilor care au avut ieri rabdare cu mine prin bucuresti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! ;) Sunt Cezara si inca nu am motocicleta, dar sa speram ca cel tarziu in primavara o sa fie in garaj!

 

ce vreau sa va intreb: ce imi recomandati mai mult, un gpz de 500 sau un bandit de 400? inca nu m-am decis asupra modelului si speram sa ma puteti ajuta si voi cu pareri. mersi mult!

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricand GS, fie el E (dezbracat) sau F (carenat) in fatza GPZ-ului! GS-ul este mai usor, mai putin costisitor de intretinut, mai rezistent, mai putin pretentios cu consumabilele, mai usor de protejat (cu bare de garda pt. motor, la varianta E).

Cu Banditul deja intram la alta categorie, e cvadricilindru, ar mai fi si asta un argument, dar... pentru inceput eu zic ca tot GS-ul e mai bun. Oricum, dupa un an-doi vei vrea mai multa putere... macar sa nu dai bani multi pe primul motor si sa regreti dupa aceea: GS-ul castiga si la categoria pret.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma cunoasteti ca fiind mai tipatoare :cheers: ,dar trecand peste toate aflati ca ma numesc Gabriela, am 22 de ani, sunt studenta in anul 3, si intr-o saptamana o sa fiu scolarita moto.Vreau sa-mi iau un motor frumos, super sport, sa fie norocos ca sa evit....neplaceri, si mai vreau o costumatie potrivita si...sexy. Cam atat!

tre sa fie doar potrivita ca sexy o faci tu;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)-->

QUOTE(A K E _ 75 _ B @ Nov 5 2007, 10:31 PM) 937236[/snapback]

tre sa fie doar potrivita ca sexy o faci tu;)

...se poate si fara , "sexi" ramane...

Oricum obligatoriu sa fie asortata cu carenele , si in trend cu sezonul...

Pentru senzatii corespunzatoare recomandam ceva la 1000cc si roz...nu motorul , costumatia :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma cunoasteti ca fiind mai tipatoare :cheers: ,dar trecand peste toate aflati ca ma numesc Gabriela, am 22 de ani, sunt studenta in anul 3, si intr-o saptamana o sa fiu scolarita moto.Vreau sa-mi iau un motor frumos, super sport, sa fie norocos ca sa evit....neplaceri, si mai vreau o costumatie potrivita si...sexy. Cam atat!

 

 

costumatia trebuie sa fie doar potrivita ca sexy...: "o faci tu":)

Editat de A K E _ 75 _ B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:--><div class='quotetop'>QUOTE(A K E _ 75 _ B @ Nov 6 2007, 12:31 AM) 937347[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec-->

costumatia trebuie sa fie doar potrivita ca sexy...: "o faci tu":)

 

MA CHEAMA DIANA, AM 21 DE ANI SI DETIN O HONDA CBR 600 F2.

post-27504-1194302464.jpg

post-27504-1194302590.jpg

Editat de virginik99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si primul meu post...Salut,sunt Sabina,am un Kawasaki Eliminator de 125(abia mi-am luat motoru,si sper ca macar in primul an sa nu incalc prea multe legi :burnout: ) Mi se pare foarte potrivit,ne intelegem de minune,el toarce la mine,eu il strang de ambreaj..(ms baietii pt sfaturi la semafor,eu uitasem de neutru :cheers: ) .Mi-am dorit dintotdeauna un cruiser,si nu ma deranjeaza ca e mic,prefer sa fiu intreaga,sa il conduc pe asta si peste ceva timp sa apuc sa imi iau si unu mai mare...(o sa imi fie cam greu la 1m 62cm si 53 kg sa manevrez vreun vn..de oricare).

Va salut cu mare respect...

Salumana baietilor care au avut ieri rabdare cu mine prin bucuresti..

 

 

Intr-adevar 125 e suficient pentru tine in acest moment...dar o sa vina clipa in care o sa-ti doresti altceva.....si clipa aia se apropie cu atat mai repede cu cat faci mai multi km.

Succes...si atentie la ceilalti (conservari) din trafic pt ca ei nu vor fi atenti la tine...

 

--- Mesaj completat în 09 Nov 2007 20:13 -------------

suzuki gs 500 F

 

 

Ionut, stim ca tu te-ai imprietenit bine cu gs-ul tau de 500, dar cand faci o recomandare argumenteaz-o ca sa inteleaga fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar 125 e suficient pentru tine in acest moment...dar o sa vina clipa in care o sa-ti doresti altceva.....si clipa aia se apropie cu atat mai repede cu cat faci mai multi km.

Succes...si atentie la ceilalti (conservari) din trafic pt ca ei nu vor fi atenti la tine...

 

Hehe,deja imi fac planuri,cum scot banii si unde ma angajez peste 3 ani sa imi iau vn de 800 :)

Oricum ma simt foarte bine,e facut pentru mine cruiserul.

Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...