Sari la conținut
sorinavram

Dan Popescu, ai ratat ocazia sa taci!

Postări Recomandate

Plecat-am 15 din vaslui si cu sergentul 16...mor de ras :D

din cate stiu si eu ca om care nu face parte din asociatie, s-au schimbat mai multe

au venit, au plecat...

de aceea vroiam sa vad si eu de curiozitate cine mai e prin ograda...

nu e de ras, din pacate...

deduc ca astia is toti motociclistii din romania, care s-au hotarat sa-si faca o asociatie? :D

s-au hotarat sa faca CEVA...si ce si-au dorit era ceva FRUMOS si UTIL pt comunitatea asta..

imi doresc sa se termine toate porcariile astea si sa si reuseasca lucrurile pe care si le-au propus...

Va urez succes, oameni buni :smoke:

foarte ontopic:

UN LINK CU INREGISTRAREA, link bun, exista? :D

Editat de Mr_ORL

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci, site-ul AMR e genial. :smoke:

"A doua convocare a AGA extraordinara 6 iulie 08" - "A doua convocare a Adunarii Gen. a Asociatilor AMR are loc la data de 6 iulie 2008, in Bikers Otopeni, ora 21."

"AGA Extraordinara 15 iunie 2008" - Consiliul Director al Asociatiei Motociclistilor din Romania convoaca Adunarea Generala Extraordinara pentru data de 15 iunie 2008, ora 19:00, la Biker's Club, Calea Bucurestilor nr. 250, Otopeni"

Tot e bine ca adunarile nu s-au tinut in cluburi de striptease :D

LE: nu cunosc nici o persoana din conducere, membri..etc si nici cine era sef, cine e e sef si nici nu ma intereseaza...deci interventiile sunt din categoria " nu m-am putut abtine"...e prea tare

Editat de ManInBlack

Partajează acest post

Link spre post

Cei care nu au prins filmul de la inceput, sa-si ia o punga de floricele si sa citeasca aici:

/index.php?showtopic=236532

Pana la acel moment, in afara de fondatori, mai erau inscrise in asociatie vreo 70 de persoane, carora li s-a rezervat o situatie incerta, prin schimbarea statutului. Una din obligatiile conducerii alese in octombrie era sa faca ordine si in situatia membrilor. In acest moment, eu nu stiu cati membri se poate considera ca are asociatia. Ultima strigare e de 6 "membri activi" (citat din Ozzy), termen care nu stiu ce inseamna.

Editat de sorinavram

Partajează acest post

Link spre post

Pentru conducerea AMR, revin cu rugamintea pe care v-am mai adresat-o si cu alte ocazii:

In prima viitoare sedinta puneti pe ordinea de zi si schimbarea sediului social al asociatiei.

Cu scuzele de rigoare nu mai pot sa o gazduiesc la mine acasa, a devenit cam aglomerat. :smoke:

Partajează acest post

Link spre post
s-au hotarat sa faca CEVA...si ce si-au dorit era ceva FRUMOS si UTIL pt comunitatea asta..

imi doresc sa se termine toate porcariile astea si sa si reuseasca lucrurile pe care si le-au propus...

s-au hotarat mai multi pe parcurs,orl-ule...dar au fost indepartati...nici pana in ziua de azi nu s-a reglementat intr-un fel statutul membrilor care au devenit cotizanti,in timp ce li se spunea ca sunt membrii amr..

..eu o lasasem balta,pt ca am zis ca sunt eu aiurea...observ insa ca mai sunt voci care sesiseaza acelasi lucru...de ce doar 6??

Partajează acest post

Link spre post
s-au hotarat mai multi pe parcurs,orl-ule...dar au fost indepartati...nici pana in ziua de azi nu s-a reglementat intr-un fel statutul membrilor care au devenit cotizanti,in timp ce li se spunea ca sunt membrii amr..

..eu o lasasem balta,pt ca am zis ca sunt eu aiurea...observ insa ca mai sunt voci care sesiseaza acelasi lucru...de ce doar 6??

Nu inteleg ce atata tam tam cu statutul de membru man, ce atata bataie pe aceste statuturi de membru...Zici ca-s posturi vacante la parlament...

O idee buna o poti avea si impartasi la cineva din cadrul asociatiei si fara ca tu sa fi membru, zic eu, asa cum am procedat si eu...

AM o idee, i-o transmit lu Ozzy, Bunu, sau mai stiu eu cui, ca nu-i moarte de om...

D-aia eram interesat de lista membrilor, din pura curiozitate, nu neaparat pt a discuta despre cine vine si cine pleaca :D

Oricum, raman la ideea ca pt mai multa credibilitate, astfel de discutii intre cei implicati in asociatie nu trebuie sa aiba loc pe forum, ci in interiorul ei...iar daca o problema se rezolva in x mod, sa ramana tot in interior...

Oricum, din ce-am inteles, acest topic a venit ca o dezamagire a prestatiei unui membru important al asociatiei, la TV...la TV din pacate, poti sa te duci cu un calup de ganduri si sa spui 3 randuri, pt ca nu e dupa cum vrei tu(numa Becali reuseste sa se impuna :smoke: ), ci emisiunea are un curs al ei(tocmai de aceea se stabilesc si niste intrebari la inceput chiar...).Am dat si eu multe interviuri pe la multe televiziuni, inclusiv Eurosport(care e transmis si in jungla), si toti te intreaba inainte ce si cum, ca un mini interviu, sa vada ce ai de gand sa spui...deci, pana la urma cursul interviului e directionat tot in favoarea celor de-l iau :D

Si in plus de asta, sunt de parere ca topicul asta nici n-ar fi avut de ce sa existe, iar nemultumirile sa se fi spus in cadrul unei sedinte sau mai stiu eu ce intalnire la o bere intre cei implicati.

Nu de alta, dar cum am mai zis, nu-s adeptul spalatului rufelor in public...La ce lume e in ultima vreme pe acest forum, tona de copii de pana in 15 ani care-si dau cu parerea si jignesc, care inteleg tot cum vor ei, nu are niciun rost...Iar oamenii din cadrul AMR-ului, cei pe care eu ii cunosc, sunt oameni maturi, oameni sufletisti care vor sa faca ceva, dornici sa asculte o opinie(poate eu le-am fost drag de mi-au ascultat parerile, nu stiu), si daca e buna, sa o puna in practica...De-asta am crezut si inca mai cred in AMR...nu datorita asociatiei ca nume, ci datorita oamenilor de acolo...ca pana la urma asociatia asta e formata de oameni, din oameni,pt oameni...toti cu o pasiune...motociclismul... :D

Parerea mea...

Editat de Mr_ORL

Partajează acest post

Link spre post

O simpla intrebare(nu am nicio treaba cu AMR-ul si nici nu o sa am vreodata): domnule Dan Popescu...sunteti motociclist???

Multumesc!

Editat de Stephon

Partajează acest post

Link spre post
pai daca s-a ajuns la chestii gen cine preia puterea, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar incepe sa semene situatia cu ce se intampla prin partidele politic.

exact asta am vrut sa spun eu , dar inca nu am ajuns la pagina 9.

AMR-ul suna exact ca un partid politic. niste baieti se bat pentru conducere si bani , si cam atat. altceva nu se face.

nici pe mine nu ma reprezita AMR

Partajează acest post

Link spre post
Deoarece asupra altora nu am nici o autoritate ii voi ruga pe mebrii activi ai AMR implicati in flame sa faca ciocul mic. Desigur as prefera si cateva scuze publice pentru purtarea neadecvata dar daca nu se poate ma multumesc si cu putina liniste.

Frazele acestea ,daca ar fi sa ma intrebati pe mine,reflecat ceva probleme de ordine interioara ,ca sa zic asa...Nu,nu sunt ironic.Asta ar fi una din probleme.

In concluzie AMR face si el ce poate si daca considerati ca gresim sunteti invitati sa ne aratati unde gresim face to face. Nu consider forumul motociclism. ro o sursa credibila pentru a puta fi lluat in considerare.

Pregatiti-va discursul sau aparitiile in public,Fara nici un fel de umbra de ironie as vrea in primul rand sa acord totusi un merit celor care au initiat acest proiect,AMR,in folosul motociclistilor din Romania.Nu cred ca ,cel putin pentru inceput ,vreun om sanatos la cap ar putea sa descalifice initiativa.

In schimb ceea ce am sesizat in timp,topicul acesta fiind un fel de continuare al celui intitulat ''Ce s-a intamplat la sedinta AMR...'' este ca AMR nu are nici un fel de politica de atragere de membrii noi.

Imaginea pe care o are,nu spun ca este si una corecta,dar trebuie sa recunosc ca personal nu sunt departe de ea, este de asociatie fantoma,cu lupte intestine pentru anumite interese (nestiute de nimeni in afara celor apropiati)...mai mult o afacere de "familie" decat o asociatia unor motociclisti.

dIar cand s-a pus in discutie apropierea de "publicul tinta"...s-a aratat acestuia deschidere spre dialog dar "condimentata" cu o superioritate (nu stiu daca voita) si ironii fine care s-ar traduce foarte usor "noi astia care facem ..dar ce stiti voi" sau "daca nu stiti, mai bine nu vorbiti".Adica NOI si VOI.Adica un fel de preambul la antisloganului electoral ce avea sa vina: "Ei cu ei,noi cu noi" .

M-am lovit de asta personal cand cu ocazia incidentului de la Harlau s-a emis un comunicat de presa care ,fara rautate,parea scris...hai sa zicem ...in termeni nepotriviti.Oricum nu avea consistenta unui comunicat al unei ASOCIATII.Mai nene...cand spui ASOCIATIE...deja lumea te priveste cu alti ochi.TREBUIE sa ai o anumita prestanta.

Cand am "reclamat" asta unuia dintre membrii asociatiei,spunand ca ma pot oferi pana fac rost de cineva din cadrul organizatiei,sa ma uit si eu pe viitoarele declaratii sau sa le intocmesc eu.Am fost intrebat...."Si cum crezi tu ca arata mai bine?".In 15 minute,poate mai putin,i-am trimis versiunea mea,care zic eu,nu avea nici o legatura cu textul initial ca si mesaj.

Dupa aceea am primit un raspuns foate frumos si politicos care eu l-am tradus cam asa: ''Frate,ori te bagi de total ori ne lasi in pace!"

Am spus atunci ca mi se pare si ca nu sunt obiectiv .Dar din ce am citit ulterior in posturile membrilor si nu numai ca nu sunt singurul care are acesta impresie.

Repet,nu stiu daca este vorba de ceva intentionat,logic si pentru niste oameni normali, nu ar trebui sa fie ceva intentionat,nu are nici o logica.

De fapt nici nu conteaza,idea este ca MULT prea devreme de la infiintarea acestei asociatii au aparut divergente majore de organizare si opinie care au condus spre o imagine proasta tocmai in randul celor care ar trebui sa-i reprezinte.

Nu vreau sa insist pe opinia mea despre aceasta asociatie care probabil nu intereseaza multa lume.

Daca ar fi sa dau un absolut obiectiv ar fi acela de a NU mai initiati actiuni daca acestea nu sunt pregatite din timp.

NU te-ai pregatit pentru aparitia la TV...NU TE DUCI.

NU esti pregatit pentru o declaratie de presa...NU O DAI PENTRU MOMENT.

NU ai vorbele la tine,NU vorbesti.Folosesti faimoasele ''NO COMMENT !''

Pregatiti-va discursul sau aparitiile in public,altfel riscul de a cadea in derizoriu este foarte mare,cum din pacate s-a intamplat si cu aceasta aparitie care nu a fost pregatita.

In mod normal domnul Popescu nu avea ce sa caute acolo intre politruci despre care ERA SUBINTELES ca vor redirectiona discutia spre politic sau alte baliverne care ii intereseaza pe ei.

Pregatiti-va si dupa aceea actionati.Nu se poate in timp si bine, NU o faceti.

Partajează acest post

Link spre post
unde nu mai pui ca fata accidentata este vecina de scara de bloc cu mine...

doamne Dane cat de cunoscut m-i se parea F4 ala,cred ca l-am vazut de zeci de ori prin cartier

in fine ai un link ceva sau o inregistrare a emisiunii?

sunt curios sa vad ce a fost acolo

O simpla intrebare(nu am nicio treaba cu AMR-ul si nici nu o sa am vreodata): domnule Dan Popescu...sunteti motociclist???

Multumesc!

Dan este motociclist cu mult timp inainte de a termina tu scoala generala...poate si gradinita :smoke:

Editat de georgegogu

Partajează acest post

Link spre post
NU te-ai pregatit pentru aparitia la TV...NU TE DUCI.

In mod normal domnul Popescu nu avea ce sa caute acolo intre politruci despre care ERA SUBINTELES ca vor redirectiona discutia spre politic sau alte baliverne care ii intereseaza pe ei.

Pai au zis ca s-a pregatit, dar se intampla in general ceva ciudat la TV, si stiu asta din surse apropiate...

Am vb cu @Ambidextru cand a fost el prezent tot la o emisiune TV, si el desi-si facuse ditai lista cu idei, abia a avut timp sa expuna cateva dintre ele, "ghidat" tot de moderator parca...nici n-a simtit cand a trecut timpul si s-a trezit cu "pauza publicitara"...

Eu zic sa puneti ca purtator de cuv la tv un Floriiiiiin Caliiiinescuuuu, ca tot e el la tv ca pestele in apa :smoke: Si asta are si tupeu, nu tu emotii, le zice pe fata...

PS: mie, din ce mai vad pe forum ca scrie domnul Popescu, mi-a lasat o impresie placuta de om serios si care stie ce vorbeste...iar amicii comuni mi l-au descris ca fiind un om pe care poti sa te bizui...deci, nu cred ca e cazul sa fim rai acum...eu oricum n-am vazut inregistrarea si ma abtin, dar raman la ideea ca toate aceste vorbe trebuiau spuse la o sedinta, nu pe forum...

Partajează acest post

Link spre post
Dan este motociclist cu mult timp inainte de a termina tu scoala generala...poate si gradinita :smoke:

vad! numai ca...nu trebuie confundat motociclismul cu mersul pe 4 roti! :D

Partajează acest post

Link spre post
Pai au zis ca s-a pregatit, dar se intampla in general ceva ciudat la TV, si stiu asta din surse apropiate...

Am vb cu @Ambidextru cand a fost el prezent tot la o emisiune TV, si el desi-si facuse ditai lista cu idei, abia a avut timp sa expuna cateva dintre ele, "ghidat" tot de moderator parca...nici n-a simtit cand a trecut timpul si s-a trezit cu "pauza publicitara"...

Eu zic sa puneti ca purtator de cuv la tv un Floriiiiiin Caliiiinescuuuu, ca tot e el la tv ca pestele in apa :smoke: Si asta are si tupeu, nu tu emotii, le zice pe fata...

Orelistule, ai pus punctul pe i. Patania lui Ambidextru explica o parte din reprosul pe care i l-am facut lui Dan, ca s-a dus nepregatit. In televiziune timpul curge altfel decat in viata reala. Mai neiertator. Daca ai impresia ca toata lumea asteapta sa-ti dezvolti gandurile, esti mancat. Trebuie mers direct la mesajul pe care vrei sa-l transmiti, indiferent de ce-ti spune inainte producatorul sau prezentatorul. La asta ma refeream in primul post, cand am spus "de ce nu te-ai urcat cu ATV-ul pe gatul lor", nu era o invitatie la scandal. Mai ales ca, inca din primele momente, s-a vazut clar ca vor sa-l scoata basma curata pe Nistorescu. Urmariti de cate ori se intampla la talk-show-uri ca un invitat, in loc sa raspunda direct la intrebare, spune ceva de genul "inainte de a va raspunde, vreau sa fac cateva precizari". Si-si transmite mesajul care il intereseaza. In plus, ai avantaj cand esti in direct, ca la o emisiune inregistrata in prealabil te fac din montaj. Dar si acolo sunt solutii. Una peste alta, reclama asta cu Matache Macelarul e valabila pentru orice alta meserie.

Si daca tot ai adus vorba de Florin Calinescu, hai sa ne descretim putin fruntile. Initial, el nu era "programat" sa fie vedeta PRO TV. Show-ul de dimineata trebuia sa fie prezentat de Mihai Calin si Geanina Corondan, care intruchipau un cuplu tanar, cu problemele de zi cu zi. Enorm de mult de munca pentru scenaristi, care trebuiau sa inventeze zilnic situatii diferite prin care acest cuplu trece. S-au facut jdemii de repetitii dar lucrurile nu se legau si se apropia ziua marii lansari (1 decembrie 1995). Si atunci, in criza de timp, producatorul Calin Mocanu (actualmente director la Teatrul Tandarica), hotaraste sa-l puna prezentator pe Calinescu. Motivatia? "Asta, macar, daca se intampla ceva, are vorbe in el si tine emisia". Si trebuie sa recunoastem ca a tinut-o. A intrat si a castigat. Mai e o poveste misto si cu premiul de 1 milion dat zilnic, dar asta o las pe altadata, cand s-or mai acutiza iar relatiile din interiorul/exteriorul AMR-ului.

Partajează acest post

Link spre post

Am citit si eu postul domnului Popescu in care da detalii despre cum au decurs lucrurile.Ca s-au pregatit nu ma indoiesc,numai ca ceea ce s-a vazut pe sticla numai asta nu lasa de inteles.

Parerea mea este ca NU trebuia sa se prezinte la o emisiune la care a fost invitat alaturi de oameni care nu au treaba cu circulatia moto.

Trebuia intrebat :"CINE MAI VINE FRATE??!!" "Pai vine Ponta..vine...Gigel..." "CE TREABA AU ASTIA CU UN ACCIDENT DE CIRCULATIE ? CU ACCIDENTUL ASTA ?" si trebuia declinata invitatia.Asa se face intotdeuna.Cate emisiuni cu Vadim si Basescu de exemplu stand la aceasi masa ati vazut ?

Bine ca in afara de Ponta & Comp. nu au invitat-o pe tanti Udrea sau domnisoara Lesko ca tot zicea ea ca-si ia si ea motor.

Nu orice aparatie TV sau in media poate fi benefica.Trebuie luate in calcul toate aspectele cand te adresezi publicului larg.Este PR.

Partajează acest post

Link spre post
Am citit si eu postul domnului Popescu in care da detalii despre cum au decurs lucrurile.

postul asta?

Partajează acest post

Link spre post
Cred ca ai pus un link gresit.

nu-i gresit :smoke:

Partajează acest post

Link spre post
Are cineva un link sau ceva cu inregistrarea emisiunii?

Vezi ca am pus-o pe topicul dedicat accidentului. O poti da jos de acolo.

doamne Dane cat de cunoscut m-i se parea F4 ala,cred ca l-am vazut de zeci de ori prin cartier

in fine ai un link ceva sau o inregistrare a emisiunii?

sunt curios sa vad ce a fost acolo

Vezi mai sus.

(de fapt uite: /index.php?...591&st=440)

Scuze am uitat sa mentionez: la postul #448.

Editat de speedy.k

Partajează acest post

Link spre post

Nu am citi toate paginile si nici nu cred ca am pierdut mare lucru.

Nu inteleg ce s-a intamplat cu AMR. Totusi presedintele AMR ar trebui sa fie un motociclist cu state vechi. Il cunosc pe Dan Popescu de pe timpul Etrusco. Pe timpul acela se dadea doar pe ATV-uri (sau forbice ... ). Cred ca daca aceasta asociatie se numeste AMR ar trebui sa vedem un CV motociclistic a celor care-l conduc, chiar sunt curios de cand merge Dan Popescu pe moto. Ar trebui sa fie transparenta in activitatea lor, toate planurile pe anul 2009 sa fie mentionate pe un site public, sedintele sa fie publice. Pana atunci AMR este o asociatie care nu trebuie sa vorbeasca in numele motociclistilor din Romania.

Partajează acest post

Link spre post

Aiurea,poate ca presedinte onorific ar trebui sa fie un motociclist cu state vechi. Un manager bun si daca se poate inteligent,poate chiar un avocat,jurist whatever,ar fi de preferat unui posesor de carnet categoria A cu data eliberarii in mezozoic. A, ca respectivul are si carnet moto, atunci cu atat mai bine. Dupa cate se pare,AMR asta nu prea este vizibil in viata motociclistilor din Romania. Nu bine.Nu bine deloc pentru o treaba ce se cheama "din Romania". In fine, why do I care?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.