Sari la conținut

GSXR1000


todea
 Share

Postări Recomandate

sal'tare :) tocmai ce am gasit topicu asta si mam gandit sa dau si eu cateva detali despre mobra mea...nu e achizitonata recent are deja vro 4 luni de cand e la mine! e un k1 bine cunoscut de toata lumea----destul de vechi dar totusi tine pasu cu miarele mai noutze(aici nui vb de miarele de la suzuki :P manevrabilitate buna,consum ok dar daca vrei miar ma gandesc ca nu te uiti la consum,cuplu destul de ok..al meu era limitat si ma gndesc ca sunt toate in primele 4 trepte dar sa rezolvat treaba cun cip TRE,pe curbe sta destul de bine depinde si cat de coios esti :laugh:

partea mai proasta sunt franele...my ex bine srad750 avea cilindru brembo nota 10 pt frane...am sai schimb si la asta incetu cu incetu cam tot cei stock.ma gandesc la un k5 asa ca daca sunteti interesati poate ne intelegem :laugh: daca nuh ne apucam de dezmembrat....bafta

post-42663-1229050603_thumb.jpg

post-42663-1229050644_thumb.jpg

post-42663-1229050689_thumb.jpg

post-42663-1229050719_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bravo, felicitari pt motoreta.

Oricum, asta-i boala Gixx-ului de o mie: are de dus dar n-are de oprit. Io am K8 si nu-mi plac franele, vreau sa-i pun alte discuri si neaparat furtune.

Bafta si s-o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesanta motocicleta,ma gandesc bine ca sa achizitionez pe cand mai cresc o dracie d'asta numai ca de 600 :)

multi km cu ea fara incidente :laugh:

ps:in poza 3 e si o Honda Cbr f1 ? mai ai carenele de la ea? e a ta?

 

 

nu e a mea e a unei gagici o tine la mine..asa a luato fara carene..una buna cu carene cam pe la 600 700 lire..daca vrei doar carene gasesti pe ebay la greu.bafta

 

Se simte diferena cu CIP-ul ala TRE? de unde l-ai luat si cam cat ai de pe el? L-ai montat usor? Da-mi mai multe detalii te rog.

 

nu te gandi la diferentza uriasa ceva genu full system exhaust si pc3....eu totusi o simt ...nu lam montat de f mult timp si de cand lam montat nu a mai fo vreme buna is curios daca delimiteaza si bordu ..adik sa treaca de 299..se monteaza ff usor in 5 minute oricum vine si cu schema unde trebe montat..undeva sub rezervor in prtea stanga..fac niste poze cum am timp..nush cat costa lam primit extra cand am luat toba insa pe aici cam multi le folosesc.bafta si salutatii pe conservari cu faza lunga :P

 

Bravo, felicitari pt motoreta.

Oricum, asta-i boala Gixx-ului de o mie: are de dus dar n-are de oprit. Io am K8 si nu-mi plac franele, vreau sa-i pun alte discuri si neaparat furtune.

Bafta si s-o stapanesti sanatos

 

 

io zic ca rezolvi treaba doar daca ii pui un brembo 19x20 ..cilindru...si daca nu te satisface vezi si de furtune..discurile sunt bune prob e cu cilindru care are un nivel mai mic...am vrut sa iau si eu k8 gagiu cerea 6400 lire pe el avea doar 1400 mile si iam zis 6300 na vrut sa tras pe poponeata la 100 de lire mam tras si eu la 6400 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult ptr raspuns. Totusi bordul nu stiu daca il poate face sa indice peste 299, cred ca asa e programat el sa arate maxim. Daca poti pune si niste poze cu montajul ar fi super :laugh: Oare ar afecta CIP-ul TRE cu ceva Power Commanderul?. Iar despre frane, ii poti pune niste furtunase racing si curatate bine etrierele si pistonasele. La furtunasele racing chiar se simte diferenta, frana sta mult mai tare si raspunde mult mai fin la apasare. Eu sunt f multumit de frane, franeaza mai bine decat cbr 900 pe care l-am avut inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult ptr raspuns. Totusi bordul nu stiu daca il poate face sa indice peste 299, cred ca asa e programat el sa arate maxim. Daca poti pune si niste poze cu montajul ar fi super :laugh: Oare ar afecta CIP-ul TRE cu ceva Power Commanderul?. Iar despre frane, ii poti pune niste furtunase racing si curatate bine etrierele si pistonasele. La furtunasele racing chiar se simte diferenta, frana sta mult mai tare si raspunde mult mai fin la apasare. Eu sunt f multumit de frane, franeaza mai bine decat cbr 900 pe care l-am avut inainte.

 

 

nup nu afecteaza cu nimik...asa zice si producatoru...dami ceva timp cu pozele... sa vina o zi fara ploaie :)

 

Merci mult ptr raspuns. Totusi bordul nu stiu daca il poate face sa indice peste 299, cred ca asa e programat el sa arate maxim. Daca poti pune si niste poze cu montajul ar fi super :laugh: Oare ar afecta CIP-ul TRE cu ceva Power Commanderul?. Iar despre frane, ii poti pune niste furtunase racing si curatate bine etrierele si pistonasele. La furtunasele racing chiar se simte diferenta, frana sta mult mai tare si raspunde mult mai fin la apasare. Eu sunt f multumit de frane, franeaza mai bine decat cbr 900 pe care l-am avut inainte.

 

 

tre sa fie ceva sa delimiteze bordu uitate pe youtube sunt care indica peste 300 tot suzuki de 1000 k1..incerc sa aflu cat mai curand daca mi la delimitat sau nuh doar sa vina o zi caldutza fara ploaie..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

am si eu un suzuki identic cu al tau...am furtune racing...in ciuda faptului ca imi curge un simering de la furca si curge exact pe discul de frana eu sunt multumit de frane...se simte intr-adevar , dar acuma pana da caldura vreau sa schimb simeringurile la furca sa vedem cum franeaza dupaia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa este k1 de domeniul trecutului a suferit un crash si sa dus la danezi poate o sa o duca mai bn acolo :P

momentan si sper sa fie pt ceva vreme THE BEAST k5 :huh:

sio poza cu gasca mii de multumiri pt insotire :D

tocmai ce am achizitionat un racefit slash cut astept sa soseasca :P

multa bafta tuturor inca putina rabdare :scratch:

post-42663-1232889290_thumb.jpg

post-42663-1232889605_thumb.jpg

post-42663-1232889773_thumb.jpg

post-42663-1232889868_thumb.jpg

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa este k1 de domeniul trecutului a suferit un crash si sa dus la danezi poate o sa o duca mai bn acolo :P

momentan si sper sa fie pt ceva vreme THE BEAST k5 :huh:

sio poza cu gasca mii de multumiri pt insotire :D

tocmai ce am achizitionat un racefit slash cut astept sa soseasca :P

multa bafta tuturor inca putina rabdare :scratch:

Frumos k5, sa il stapanesti sanatas si la mai multi kilometri fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...