Sari la conținut

Ultima Plimbare Oficiala La Craiova


Phoenix_Harley
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca deja am intrat in noiembrie sezonl motociclistic 2005 este aproape la final. Am hotorat sa facem duminica, adica ieri, o ultima plimbare oficiala in grup, pe anul acesta. Traseul? Manatirea Sf. Calinic, Popanzaresti.

Nu mai fusese nimeni acolo, in afara de nea Costica, cel care a venit cu propunerea. Spunea ca este o zona foarte frumoasa. Avea dreptate. Manastirea este undeva intr-un sat mai izolat, pe malul raului Teslui. Este inconjurata din trei parti de dealuri, impadurite, la propriu o fortareata naturala.

Plimbarea pana acolo a meritat chiar daca drumul nu a fost din cele mai bune. Vremea a tinut cu noi, iar dupa ce am vizitat manastirea am facut un gratar pe malul Tesluiului.

1. Marian si Marinel, cu pisici

2. Oana cu o pisica

3. nea Costica...

6. Emil...scotea benzina

 

Continuam...

Cand am plecat, fiind in drumul nostru am oprit la Metro sa ne procuram cele necesare pentru gratar. Nu avea rost sa intram toti in magazin asa ca unii au ramas afara. Si pentru ca ne plictiseam ne-am gasit ocupatie...ne plimbam in parcare cu caruciorul :eek: Dar macar aveam protectie. Este interesant ca din cand in cand se mai auzea o voce ca la gara care spunea diverse lucruri. In timp ce ne plimbam linistiti auzim acea voce spunand ceva de genul: "Domnii cu motocicletele, nu va mai plimbati cu caruciorul!"

 

1 Cristi Cretescu... se credea popa

2 Bogdan poarta numai tanga :ok: :moron: :baldy:

3 poienita. Motocicletele erau in curtea manastirii, nu am luat cu noi decat masina si motocicleta lui Nutu care nu a vrut sa o lase acolo

4 Poza facuta de mine de pe dealuri, jos fiind manastirea

Am intalnit si niste localnici cu niste Mobre modificate enduro...am incercat si eu sa merg cu una dar abia a plecat de pe loc cu mine. Oare din cauza faptului ca nu sunt foarte slab? :moto:

O sa revin cu poze...

Numa' bine! :lol:

post-2987-1131364241_thumb.jpg

post-2987-1131364275_thumb.jpg

post-2987-1131364313_thumb.jpg

post-2987-1131364332_thumb.jpg

post-2987-1131364367_thumb.jpg

post-2987-1131364432_thumb.jpg

post-2987-1131365119_thumb.jpg

post-2987-1131365162_thumb.jpg

post-2987-1131365176_thumb.jpg

post-2987-1131365200_thumb.jpg

post-2987-1131365235_thumb.jpg

post-2987-1131365277_thumb.jpg

post-2987-1131365497_thumb.jpg

post-2987-1131365519_thumb.jpg

post-2987-1131365583_thumb.jpg

post-2987-1131365698_thumb.jpg

post-2987-1131365794_thumb.jpg

post-2987-1131365817_thumb.jpg

post-2987-1131366044_thumb.jpg

post-2987-1131366065_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fain a fost intr-adevar.

Frumos a fost ca am prins si o vreme "calduroasa" cat de cat, ciudata pentru luna noiembrie.

Gratarul a fost la inaltimea asteptarilor :eek: doar l-am facut noi, iar calugarii de la Manastire ne-au spus : "Am crezut ca vin tancurile peste noi cand am auzit motocicletele" :baldy:

 

Incerc sa pun si io niste pozepost-4760-1131395235_thumb.jpg Treispe' Doamne si toti viteji :lol:

 

post-4760-1131396090_thumb.jpg Suntem motoristi cu credinta....in ceva....

 

post-4760-1131395449_thumb.jpg La plecare :ok:

 

post-4760-1131395578_thumb.jpg Ca sa vedeti cat era de cald...nici geci nu aveam :D

 

post-4760-1131395770_thumb.jpg Eu si motanul cel galben....

 

post-4760-1131395850_thumb.jpg Nea Costica si motanul cel gri...

 

post-4760-1131396212_thumb.jpg In asteptarea.....gratarului

 

post-4760-1131396270_thumb.jpg "Echipa de soc"... :moto:

 

PS: deoarece Otto e in reparatii (prietenii stiu de ce) am mers ca pasager, dar bine si asa decat sa stau acasa si sa jelesc ca nu-mi mere moto...so....baieti nu ma uitati!....chiar daca e frig io tot vin....cu toate ca fetele au cam lipsit de data asta (numai eu si Nico am fost active la intalnirea asta), nu zic pas....o palinca ceva....ramas peste noapte....chef...stiti voi mai bine asa ca va :moron: pe toti si numai bine!

post-4760-1131395418_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare. Nu inteleg de ce ultima? Pai noi cu cine merem dupa ce il gatam pe OTO?

Eram si eu acolo daca nu aveam treaba la tara. M-am gandit la voi :lol:

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fratilor, nu ati dat si voi un anunt pe forum ca veneam si eu cu Suzi si nevasta sa facem plimbarea asta. Data viitoare sa imi ziceti si mie ca merg si eu la plimbare. Duminica eu ma plimbam singur de nebun prin oras cu moto si habar nu aveam ca sunteti plecati la plimbare. Am ratat de data asta dar la prima plimbare, hop si eu. Si chiar asa pentru mine nu e finalul de sezon acum :ok:

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fratilor, nu ati dat si voi un anunt pe forum ca veneam si eu cu Suzi si nevasta sa facem plimbarea asta. Data viitoare sa imi ziceti si mie ca merg si eu la plimbare. Duminica eu ma plimbam singur de nebun prin oras cu moto si habar nu aveam ca sunteti plecati la plimbare. Am ratat de data asta dar la prima plimbare, hop si eu. Si chiar asa pentru mine nu e finalul de sezon acum :moron:

:lol:

Pai daca vrei sa afli de plimbari treci si tu seara pe la nea Costica, pe str. Desrobirii, peste drum de fostul restaurant Parangul, acum Baraca. Treci in jurul orei 7 pm. Sigur gasesti pe cineva acolo. Astfel o sa aflii si tu de plimbari, dar slabe sanse anul asta, ca multi deja baga motocicletele la garaj mai ales ca multora le-a expirat si asigurarea (printrecare si eu), dar mai sunt unii care pleca la pescuit asa ca ai putea sa mergi cu ei. Treci seara pe acolo si o sa afli ultimele stiri.

 

Numa' bine! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare. Nu inteleg de ce ultima? Pai noi cu cine merem dupa ce il gatam pe OTO?

Eram si eu acolo daca nu aveam treaba la tara. M-am gandit la voi :ok:

 

Numai bine!

 

Pai de-asta iti era tie mai Ana? Las ca merem noi si singure daca nu se mai organizeaza ceva (cu toate ca nu cred dupa cate ii stiu pe baieti), tragem noi o tura mai aproape de sufletele noastre :lol:

 

Si noi ne-am gandit la tine :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto plimbare fratilor.

Oana: tare matza. Cand mai vii in bucuresti sa o comitem iara? fara incidente de data asta :kiss:

 

 

Chiar misto!

 

As fi luat-o acasa, daca n-as mai fi avut inca doi care ma asteapta sa-i hranesc

 

Daca promiteti ca fara incidente....vin de sarbatori pe la voi prin Bucale :ok: :lol: :moron: :baldy:

 

Credeati cumva ca a-ti scapat de mine asa repede? :moto: :eek: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metalule, tot de prostii te tii? :ok:

 

Asteptam cu nerabdare deghizarea din seara asta :lol:

 

Poate te deghizezi intr-un bax de bere sau ceva vin....ca varianta cu banca nu-mi surade :moron:

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

and don't forget the killer monk :hug:

dati click pt poza pt a vedea killerul ascuns

 

 

Buey frate, de ce n-ai zis si pt. cine aducea cutitul ala sau mai precis cine s-a folosit de el?

 

:eek:

 

Serghei frate ai gresit un mic detaliu... nu e ultima, urmeaza o oaie la protzap :kiss: tot calare mergem si acolo :lol:

 

 

Me too! :baldy: :lol: :moto: :D :ok: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serghei frate ai gresit un mic detaliu... nu e ultima, urmeaza o oaie la protzap :lol: tot calare mergem si acolo :ok:

Da mai dar oaia la protap este in oras si oricum eu vin fara motor ca vreau sa beau. Dar peste doua saptamani sa vad eu ce curajos esti cu motorul pe vremea aia...ca poate ninge :moron: :baldy: Si ...si oricum este mai bun un vin fiert decat un suc rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai dar oaia la protap este in oras si oricum eu vin fara motor ca vreau sa beau. Dar peste doua saptamani sa vad eu ce curajos esti cu motorul pe vremea aia...ca poate ninge :D :kiss: Si ...si oricum este mai bun un vin fiert decat un suc rece.

 

 

:baldy:

 

Da unii e prea entuziasmati de noul moto ca sa nu-l foloseasca de cate ori pot :moto: ......cre' ca ma inscriu si io aici ( a se citi moto reparat in cazul meu) :moron:

 

Lasa Andrei ca putem sa lasam motoarele le Vasi :lol: ...si le luam a doua zi dupa reveneala :ok:

 

:eek: pe toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serghei nu e in oras deloc oaia... dupa ce trecem "podul calaretului fara cap" :baldy: am iesit din oras :moron:

 

 

Hai ma, ca doar nu e la tara! :lol: Tot in oras e... Bariera? Eu zic ca e in oras...

 

 

Oana, sigur mergem cu Ij-ul dupa ce e gata, si sigur mai vine cel putin cineva cu noi...ca nu o sa ne lase singure... Abia astept sa merg si eu ca de cand nu am mai mers cu motorul, la smecherii astia nu indraznesc sa le cer sa ma lase ca m-au mai expediat de cateva ori. Asta e imi iau si eu motor odata si odata si sa ii vad atunci!

 

Andrei, sigur nu s-a terminat sezonul, asta seara cine merge cu motoarele in Keops? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da...motorul vostru...cred ca era de lucru la toata motocicleta nu doar la motor... :moron:

Nu a fost gata, dar ai vazut ce frumos a fost sa mergi in Keops pe Ural? :baldy:

 

Stii, de fapt era de lucru la electrica... :ok: Daca n-ai venit si tu sa vezi ce si cum...

Eu am vazut ce frumos e sa mergi in keops pe bicicleta. De fapt sa trec pe acolo, ca nu mai stau in fumul ala...

Mai bine stau in spatele tevilor de esapament! Ala e singurul fum care imi place. :moto:

Ai mai cantat la chitara ca n-am apucat sa te intreb... Ar fi frumos sa vii cu chitara la Vasi, sa ne bucuram si noi. :lol:

 

Poate facem un karaoke. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fratilor, nu ati dat si voi un anunt pe forum ca veneam si eu cu Suzi si nevasta sa facem plimbarea asta. Data viitoare sa imi ziceti si mie ca merg si eu la plimbare. Duminica eu ma plimbam singur de nebun prin oras cu moto si habar nu aveam ca sunteti plecati la plimbare. Am ratat de data asta dar la prima plimbare, hop si eu. Si chiar asa pentru mine nu e finalul de sezon acum :moron:

:ok:

 

 

Vezi ca WE asta (sambata) facem oaie la protap la Vasi acasa. Va fi chef mare si distractie cat cuprinde :lol: asa ca vezi cum faceti tu si sotia ta si veniti maine seara (miercuri) la nea Costica, cu 15 RON de caciula....pt oaie, carbuni, bere, vin si suculeturi. Noi venim toti cu motoarele acolo... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...