Sari la conținut

Impresii


sacal
 Share

Postări Recomandate

am primit noua toba. micron. si am iesit in oras.... dumnezeule, e cu totul altceva! imi place de mor sunetul mai ales la turatii joase, e mai grav. si cel mai tare e cand o turez tare si dupa aia iau mana din gaz si se balbaie ea asa frumos :lol:

si parca merge si mai tare, urca mai usor, dar poate e placebo nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai simtit ceva putere, fie ea cat de mica, in plus? Sau e numai o schimbare la sunet?

 

eu zic ca da. si nu cred ca sunt influentat de sunet. chiar ma bucur ca am facut miscarea asta.

ps. ar mai fi o chestie: dupa ce urc in turatii si iau mana din gaz, scoate mici flacari. nu e rau ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca da. si nu cred ca sunt influentat de sunet. chiar ma bucur ca am facut miscarea asta.

ps. ar mai fi o chestie: dupa ce urc in turatii si iau mana din gaz, scoate mici flacari. nu e rau ???

 

 

La ca nu e rau...sunt gaze arse in toba. Altii nici sa vrea ca de abia fac asta.

 

Era ceva topic despre asta, dar imi pare rau, ca nu il gasesc linkul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca da. si nu cred ca sunt influentat de sunet. chiar ma bucur ca am facut miscarea asta.

ps. ar mai fi o chestie: dupa ce urc in turatii si iau mana din gaz, scoate mici flacari. nu e rau ???

Nu e prea tare sunetul,ca pe arunrescu il deranjeaza si vrea sa renunte la el.Eu nu as renunta la sunet doar daca as fi obligat de Politie si amenintat cu pascaria :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prea tare sunetul,ca pe arunrescu il deranjeaza si vrea sa renunte la el.Eu nu as renunta la sunet doar daca as fi obligat de Politie si amenintat cu pascaria :moron:

 

 

Sincer, tre sa asculti cum face katana :lol:

 

Si eu mi-as pune, dar unu de la Akrapovik (Yoshi e prea scump :ok:) dar anu asta cu finantele nu sunt programat bine ptr o asemenea investitie.

 

@sacal: Ai fost pe Dyno inainte si dupa noua evacuare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand schimbi sau desfunzi o toba senzatia de putere in plus e 99% efect psihologic. Dar te simti al dracului de bine :lol: Nu ai observat si efectul asupra populatiei "pasnice" ? Se face partie in fata :ok: Eu dupa ce am operat tobele de polipi am observat o scadere clara a nr celor care nu ma vad sau se fac ca nu ma vad si mi taie fata, nu acorda prioritate samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prea tare sunetul,ca pe arunrescu il deranjeaza si vrea sa renunte la el.Eu nu as renunta la sunet doar daca as fi obligat de Politie si amenintat cu pascaria :ok:

 

e placut, chiar foarte placut si impresionant sa auzi tonul ala grav si plin de testosteron, mai ales in tunele :lol: dar dupa vreo 3 ore in continuu devine stresant

 

problema e ca m-am nascut cu bun simt si cand sunt in trafic, in oras, si sunt nevoit sa invoc o frana de motor in a2-a ma simt de tot cacatul cand toate privirile se atintitesc asupra mea dupa iadul ce se dezlantuie din toba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit noua toba. micron. ! imi place de mor sunetul mai ales la turatii joase, e mai grav. si cel mai tare e cand o turez tare si dupa aia iau mana din gaz si se balbaie ea asa frumos :lol:

 

Ce ai schimbat doar finala sau cu totul si coatele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunetul face toti banii :ok: :moron: dar se cunoaste si o diferenta de putere!!!

 

+++ respectul celor care merg cu conservele creste simtitor cand iti scapa un pic mana in gaz ca sa-ti faci loc :lol: >>> ATUNCI DE VAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu puterea : A scris si in Univers Moto mi se pare , tobele nu iti dau mai multa putere ba chiar unele mai proaste cica ar lua. Si chiar daca ti-ar da 4-5 cai sa zicem ... nu cred ca exploateaza nimeni motocicleta in halu asta incat sa simta 5 cai pe langa cca cei 130.

Cat despre sunet ....intr-adevar...eu sunt curios dupa ceva mai multa vreme cand o sa ti se arda sitele cum o sa faca :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine toba, sa o folosesti sanatos.

Si io mi-am pus un final sport, de fapt e chiar "not street legal" :lol: , si sincer sa fiu nu am observat o crestere a puterii per total. Dar in schimb trage mult mai bine in ture joase, chestie care m-a bucurat. Plus ca sunetu' face toti banii, nu ca ragalia aia cu care vine din fabrica, si in plus cum mai zicea cineva, e foarte bine ca te aud conservarii care nu te vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e placut, chiar foarte placut si impresionant sa auzi tonul ala grav si plin de testosteron, mai ales in tunele :lol: dar dupa vreo 3 ore in continuu devine stresant

 

problema e ca m-am nascut cu bun simt si cand sunt in trafic, in oras, si sunt nevoit sa invoc o frana de motor in a2-a ma simt de tot cacatul cand toate privirile se atintitesc asupra mea dupa iadul ce se dezlantuie din toba

Mi-e mi-ar placea sa atrag privirele oamenilor :ok: si problema zgomotului o poti rezolva cu niste antifoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...