Sari la conținut

Salvati Un Motociclist


joee_cretz
 Share

Postări Recomandate

pe un alt forum era asta:

 

"BAIATUL CARE A AVUT ACCIDENT SAMBATA SPRE DUMINICA ARE NEVOIE URGENTA DE SANGE !!!

VA ROG DIN SUFLET CINE POATE DONA , MAMA LUI E DISPERATA .... E INTERNAT LA URGENTA SI A PIERDUT MULT SANGE.

PENTRU DETALII SUNATI-L PE MIHAI GRASUTUL : 0727254713"

 

Poate reusim sa facem ceva pentru el!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva sa posteze detalii, cum adica sa sunam totzi. Este ilogic.

Sa spuna numele complect shi spitalul, ce atata secret. Ca doar nu ma duc la spital shi zic ca donez pentru Mihai Grasutzul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva sa posteze detalii, cum adica sa sunam totzi. Este ilogic.

Sa spuna numele complect shi spitalul, ce atata secret. Ca doar nu ma duc la spital shi zic ca donez pentru Mihai Grasutzul.

 

 

:lol: :ok: :moron:

 

Mai copii, cand o sa invatati sa va exprimati bine? Dati mai multe detalii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma duce cu gandul la spamul de pe ym (gen copilul care are nevoie de AB4 de vreun an de zile) sau un mesaj aproape identic ... un tip din suedie da un mass mesage despre cineva care avea nevoie de sange.. se dadea un nr de orange.. ii zic sa sune sa vada despre ce e vb sa nu minta lumea cu Ym... A sunat.. stupoare aia(era o ea) care a raspuns nici nu stia despre ce e vorba :ok:

 

Am sa sun cand ajung acasa .. sa vad macar daca e din iasi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informatii cu privire la donarea de sange gasiti aici http://www.sangepentruviata.ro .

 

 

Trebuie mai multe informatii:

- numele complet al primitorului

- spitalul la care este internat

 

 

Nu tineti informatiile secrete pentru ca numai asa persoana beneficiara o sa aiba intaietate la transfuzii

 

 

INFORMATII BAIETI SAU FETE postati-le aici

 

Flash news: DONATI IN NUMELE LUI MIHAIL SANDULESCU internat la Spitalul Floreasca cu accident de motocicleta in noaptea din 5-6 noiembrie 2005

Editat de Mishu_ZX9R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat eu

pe baiat il cheama Sandulescu Mihail si se poate dona orice grupa pt ca apoi se da la schimb

asa mi-a spus baiatul de la telefon.mai multe n-am mai intrebat pt ca parea foarte suparat

eu nu pot dona pt ca sunt cam pa,vedeti si voi ce puteti face

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda si eu tocmai aflasem tot de asta sunasem.

 

Cine crede ca poate dona, sa mearga maine dimineata cu buletinul la centrul de pe pe DR Felix, cu buletinul.

Sa nu marturiseasca la doctorite ca a venit calare pe motor ca nu va mai lasa sa donati.

Sa isi ia un sandwich ceva de papa, dupa ce doneaza.

Restul cum au scris si ceilalti, sa mentioneze neaparat pt cine se face donarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca au mai ramas 11 donatii de la Dan (care a avut accident in iulie) pe care nu le-am folosit, le-am donat pentru Mihai. Multumiri tuturor motociclistilor care ne-au ajutat atunci cu Dan. Donatiile voastre nu l-au salvat doar pe Dan ci il vor salva si pe Mihai.

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recoltarile de sange se fac in general intre 07-07.30 si 09-09.30. Deci cine vrea sa mearga maine, noi suntem deja 2 care vom merge) ne vedem in fatza la Dr.Felix la 08.30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot dona daca nu sunt din Bucuresti?

Astept raspuns.

 

 

Da poti sa donezi ... nu trebuie sa ai la tine decat buletinul/cartea de identitate si carnetul de donator (daca ai asa ceva)

In alta ordine de idei vezi sa mananci ceva inainte (un sandwich ceva usor ) nu de alta dar sa nu lesini pe akolo :lol:

 

Recoltarile de sange se fac in general intre 07-07.30 si 09-09.30. Deci cine vrea sa mearga maine, noi suntem deja 2 care vom merge) ne vedem in fatza la Dr.Felix la 08.30

 

Din cate am inteles de la un tip de akolo se fak recoltari cam pana la ora 13.00 in cursul saptamanii si pana la ora 11.00 sambata

 

Sa auzim de bine si asfalt uscat

Editat de Mishu_ZX9R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am intrat pe site la "sange pt viata" si am aflat ca eu nu pot dona. abia am 42 de kg, deci mi-ar rade asistentele in fatza daca m-ar auzi ca vreu sa donez sange! :lol: dar cei care puteti, duceti-va! chiar daca e de-ajuns ce s-a donat pana acum, nu se stie niciodata cand va fi iar nevoie de sange!

 

insanatosire grabnica lui Mihai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai e cazul sa donati pentru el, am vb la telefon dupa ce am donat la Centrul de Hematologie si a spus ca e rezolvata treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...