Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

sergiu are dreptate DAR si emppu cu aerodinamica :) deci adevarul e pe la mijloc eu am mers cu RF9R meu 260 pe bord ( sincer nu era in maxim acceleratia dar aparusera masini si ....nu se dadeau si intram si in buc de pe autostrada si nu i-am mai dat)........ daca minte bordu mint si eu :lol: dar cred ca pe oameni ii intereseaza pe bord cat prinde ca orice masina/motocicleta are abatere de kilometraj care e data si de fabricant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

salutare. nou p-aici cu un rf de 400 s-as dori sa aflu dak stie ineva de unde fac rost de foaie(49) pinion(14) si lant(110 zale-cred ca se potriveste cu ala de la sv-ul de 650). Deci foaia lantul si pinionul standard de rf 400 sau dak se potriveste de la altceva,... dar sigur, nu supozitii! Merci frumos!

 

--- Mesaj completat în 15 Dec 2007 19:13 -------------
salutare. nou p-aici cu un rf de 400 s-as dori sa aflu dak stie ineva de unde fac rost de foaie(49) pinion(14) si lant(110 zale-cred ca se potriveste cu ala de la sv-ul de 650). Deci foaia lantul si pinionul standard de rf 400 sau dak se potriveste de la altceva,... dar sigur, nu supozitii! Merci frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. nou p-aici cu un rf de 400 s-as dori sa aflu dak stie ineva de unde fac rost de foaie(49) pinion(14) si lant(110 zale-cred ca se potriveste cu ala de la sv-ul de 650). Deci foaia lantul si pinionul standard de rf 400 sau dak se potriveste de la altceva,... dar sigur, nu supozitii! Merci frumos!

 

Uite ce scriam eu in 2006 parca :

/index.php?...mp;#entry582823

 

SAu poti sa comanzi fiecare componenta separat !

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare. nou p-aici cu un rf de 400 s-as dori sa aflu dak stie ineva de unde fac rost de foaie(49) pinion(14) si lant(110 zale-cred ca se potriveste cu ala de la sv-ul de 650). Deci foaia lantul si pinionul standard de rf 400 sau dak se potriveste de la altceva,... dar sigur, nu supozitii! Merci frumos!

 

Din cate stiu eu, SV 6,5 are 15 dinti la pinion si 45 la foaie, deci nu cred ca se potriveste kitu de lant de SV 6,5 la RF 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut camarazi fr-isti......ma alatur si eu acestei comunitati de acum.....sunt posesorul unui rf de 400....il am de 3 luni dar pot sa spun ca abia acum voi incepe cu adevarat sa il simt pentru ca se apropie sezonul.....treaba cea mai nasoala am inteles ca va fi cu piesele la acest model dar asta e.....eu voi incerca sa am grija de el astfel incat sa nu fie probleme.....in rest ce sa mai adaug...pun cateva poze si va doresc asfalt uscat prieteni :wink:

 

 

 

 

p.s. in unele poze apare fara toba deoarece am fost curios sa o aud fara......:P

post-24978-1200241811_thumb.jpg

post-24978-1200241843_thumb.jpg

post-24978-1200241891_thumb.jpg

post-24978-1200241933_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: salutare!

ieri la timisoara a fost "asfalt uscat" si soare asa ca mi-am plimbat putzin RF-ul! :makeout:

...da` nu nergea kilometraju`... am nevoie de un cablu!!!poate avetzi ceva solutzii... :makeout:

 

 

Si eu aveam de gand sa ies dar e inca la hibernat in garaj :makeout:

 

Vestea buna e ca azi mi-am comandat filtre de aer/ulei, ulei Castrol Power 1 RS 10W50, bujii noi, lichid de frana Castrol si cand da caldura l-am dus direct in service pt curatat/sinc carburi ... si apoi start engine :makeout: si vruuummm :makeout:

 

Urmeaza sa-mi iau cauciucuri si m-am gandit la Conti Road Attack, am auzit ca sunt bune si arata binisor.

 

 

Salut camarazi fr-isti......ma alatur si eu acestei comunitati de acum.....sunt posesorul unui rf de 400....il am de 3 luni dar pot sa spun ca abia acum voi incepe cu adevarat sa il simt pentru ca se apropie sezonul.....treaba cea mai nasoala am inteles ca va fi cu piesele la acest model dar asta e.....eu voi incerca sa am grija de el astfel incat sa nu fie probleme.....in rest ce sa mai adaug...pun cateva poze si va doresc asfalt uscat prieteni :makeout:

p.s. in unele poze apare fara toba deoarece am fost curios sa o aud fara......:banana:

 

Bine ai venit, draguta jucarie ti-ai tras, arata ingrijita numa buna de un inceput excelent de sezon :wink:

Si eu am fost o data curios sa aud cum suna :makeout: , si suna destul de tare :makeout:

 

Pun si eu poze facute ieri cu suzi :P

post-6115-1200245371_thumb.jpg

post-6115-1200245907_thumb.jpg

Editat de mr.magic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D sooper! :D

MARE atentzie la inceputul inceputurilor! :)la peste 7000rpm rupe asfaltu` :blink:

io unu` l-am luat dereglat si merge bine in viziunea mea...da el se supra alimenta...am pecat odata de la I.Mall cu un demaraj in boblare... :D ...al` de sus sa ne pazeasca!

bafta multa si sa avem asfaltu` uscat! :laugh:

 

ps....hai sa ma laud si io cu suzu meu! :(

 

!caut info si doritori sa paticularizez rf-ul! :o

ii schimbam putzin aspectul...un desen...o roata mai lata...stitzi voi! :D

. :D ..nu raman dator!

post-18175-1200679933_thumb.jpg

post-18175-1200680001_thumb.jpg

post-18175-1200680044_thumb.jpg

post-18175-1200680093_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hallo ppl,

 

Era si vremea sa ii schimb lichidele de frana ... lucru pe care l-am si facut azi :rock:

 

Pt cei care nu au mai facut asa ceva o sa va arat :eek:

 

- Pentru frana spate am dat jos carena de pe codita ca sa am acces la vasul de expansiune

 

- Dupa ce am ajuns la el, l-am infasurat bine cu o carpa (ca sa nu curga lichid de frana pe vopsea ca o cam distruge :what: ) si desfacand cele 2 suruburi am deschis capacul pe unde urma sa completez cu lichid de frana proaspat.

post-6115-1202569602_thumb.jpg

 

- Exista tot felul de pompe de vacum si la Louis si la Polo da is a dracu de scumpe asa ca varianta cea mai ieftina e sa iti faci unul "home-made". Eu am facut din 2 tuburi de 6 (ca cel de perfuzie :ok: ) o sticla de jumate', un pulverizator de la solutie de sters geamuri (CIF etc) si un super-glue.

post-6115-1202569676_thumb.jpg

 

- Am legat furtunul la racordul de pe etrier dupa care l-am desurubat ( il invarti de 2 ori si e suficient cat sa curga). Nu trebuei desfacut surubul inainte sa bagi furtunul pt ca o data desfacut o sa curga :D post-6115-1202569747_thumb.jpg

 

- Dupe ca am facut toate astea m-am apucat sa pompez afara vechiul lichid completand in acelasi timp cu altul nou pana cand pe tub se vedea ca iasa numai lichid curat.

post-6115-1202570166_thumb.jpg

 

- Am strans surubul am inchis capacul si ... VOILA :kiss:

 

- Pentru frana fata e la fel doar ca se face cu fiecare etrier in parte aceasta operatiune

 

Pentru cei care nu se pricep va recomand sa NU faceti asa ceva acasa.

Serios acum ... franele is extrem de importante si va puteti pune in pericol viata :kiss: Va recomand sa faceti treaba intr-un service pentru cativa banuti nu are rost sa va riscati

 

Dar on the other hand ... e mai fun sa ti-o repari tu :kiss:

 

bafta si .. saptamana viitoare schimbam uleiu :moto: ;)

Editat de mr.magic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! si eo de ieri is proprietru unu rf 600 r...dar sincer nu stiu prea multe despre el...un manual mi-ar fi si mie de folos...si binenteles toate sfaturile sunt bine venite..pana atunci k el la inmatriculat si apoi pe asflat...

 

--- Mesaj completat în 13 Feb 2008 10:47 -------------
ma intereseaza si pe mine un manier spate stanga pt un rf...are careva?...sau stie unde pot gasi?...e vb de manierele alea doua din spate...de tinut de ele..s.au dece is puse acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

unde gasesc si eu un filtru de aer de RF900r ??? si la ce bani ?? am gasit sport la 2.5 mil.....

preferabil normal nu sport .......

 

Iti aduce Romi si daca nu esti di CJ iti trimite ramburs

/index.php?...540&st=1800

 

LUFTFILTER DELO - produsul

10051893 - codul

12,95 EUR - pretul

www.louis.de - sursa

 

Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...