Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

vand si eu un suport topcase pt suzuki rf, cei interesati sa ma contacteze la 0721-522.633 Brasov

 

 

Se potriveste si la RF400/ RF600 ? La ce pret il vinzi ?

 

P.S. Are cineva de vanzare o OGLINDA STANGA pentru Suzuki RF/GSXR/TL/TLS (`93-`00) ?

daca da, sa dea un semn la 0724 954 011

Editat de inimitabilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator stress_L&P
Se potriveste si la RF400/ RF600 ? La ce pret il vinzi ?

 

P.S. Are cineva de vanzare o OGLINDA STANGA pentru Suzuki RF/GSXR/TL/TLS (`93-`00) ?

daca da, sa dea un semn la 0724 954 011

 

nu, doar la rf 900. cadrul coditei e diferit. probabil ca ar merge cu ceva modificari, nu stiu ce sa zic.

 

Revin cu intrebarea mea despre ulei si filtru ulei.Ce ulei trebuie si ce filtru(un cod ar fi perfect)

asfalt uscat si fara gropi

 

10w40 si filtrul de ulei de la champion este X307. evident ca poti sa cauti echivalente la orice magazin auto mai rasarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, doar la rf 900. cadrul coditei e diferit. probabil ca ar merge cu ceva modificari, nu stiu ce sa zic.

 

 

 

10w40 si filtrul de ulei de la champion este X307. evident ca poti sa cauti echivalente la orice magazin auto mai rasarit.

 

 

pe filtrul meu de acum scrie k301?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea ! Am si eu un RF 600 din 96. Acum am reusit sa termin de citit toate 99 de pagini in care ati scris tot felul de probleme si de contraziceri . Sincer ma intereseaza un singur lucru care au intrebat doua persoane sau una singura de doua ori si nu a raspuns nimeni, are cineva crashpaduri pe rf si daca da poate pune poze pe forum sa vada toata lumea. Tinand cont ca nu prea se gasesc branhii si alte chestii de carenaj si daca se gasesc se gasesc greu parerea mea ca niste crashpaduri sunt singura solutie. Multumesc si drum uscat.

Inca ceva. Iar la fel nu stiu de cate ori s-au facut intalniri de rf-isti poate ne intalnim pe undeva nu neaparat prin bucuresti oriunde.

Astept raspuns in legatura cu crashpadurile.

Pun si cateva poze cu rf-ul meu.

post-8549-1270544669_thumb.jpg

post-8549-1270544707_thumb.jpg

post-8549-1270544743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.vreau sa schimb uleiul la rf-ul meu de 400.ce ulei recomandati si de unde sa iau un fltru pt acest model de moto

asfalt fara gropi :laugh:

 

 

Salut,

 

Filtru de ulei, Champion K301, si ulei Motul 5100 10-W40. Inainte am avut Castrol dar imi place mai mult cum merge cu Motul.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea ! Am si eu un RF 600 din 96. Acum am reusit sa termin de citit toate 99 de pagini in care ati scris tot felul de probleme si de contraziceri . Sincer ma intereseaza un singur lucru care au intrebat doua persoane sau una singura de doua ori si nu a raspuns nimeni, are cineva crashpaduri pe rf si daca da poate pune poze pe forum sa vada toata lumea. Tinand cont ca nu prea se gasesc branhii si alte chestii de carenaj si daca se gasesc se gasesc greu parerea mea ca niste crashpaduri sunt singura solutie. Multumesc si drum uscat.

Inca ceva. Iar la fel nu stiu de cate ori s-au facut intalniri de rf-isti poate ne intalnim pe undeva nu neaparat prin bucuresti oriunde.

Astept raspuns in legatura cu crashpadurile.

Pun si cateva poze cu rf-ul meu.

 

Ideal ar fi sa nu o trantesti .. eu de 3 ani am cazut o data pe sina de tranvai, surprinzator au rezistat foarte bine la impact ...

 

Ar fi interesanta o intalnire ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi sa nu o trantesti .. eu de 3 ani am cazut o data pe sina de tranvai, surprinzator au rezistat foarte bine la impact ...

 

Ar fi interesanta o intalnire ...

 

 

Ideal ar fi asa cum spui tu dar mai ideal e cu crashpaduri . Un chit de lant pentru un rf 600 stie cineva de unde pot sa iau ??? Sau macar un cod ceva.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am verificat fiecare fisa cu bujia buna si sunt ok, deci bujiile sun rele.doar una e ok.am comandat bujii.

intrebare pt cei ce au rf 400: care a gasit filtru de aer de cumparat sau ce e recomandat cel mai bine de folosit.eu am un burete negru, si cineva mi-a recomandat filtru de hota(din pasla sau asa ceva) :blink:

Mesaj completat

mai am o intrebare -placute de frana pt roata din fata de uned se cumpara, si cam cat costa.eu am rf 4oo si nu stiu de se potrivesc de la 600.

Mesaj completat

a reglat cineva dintre voi amestecul de benzina -aer la rf 400 r.de unde se face mai exact acest reglaj.poate e la fel ca la rf 600?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vind si eu un Suzuki Rf 600 R, an 94, 51000 km, stare buna, vopsea originala, consumabile ok mai putin cauciucul fata care ar trebui schimbat. Mici defecte optice la carene. Pret 1400 E neg. 0741.35.46.88. Accept orice test.

post-172-1271086336_thumb.jpg

post-172-1271086401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am verificat fiecare fisa cu bujia buna si sunt ok, deci bujiile sun rele.doar una e ok.am comandat bujii.

intrebare pt cei ce au rf 400: care a gasit filtru de aer de cumparat sau ce e recomandat cel mai bine de folosit.eu am un burete negru, si cineva mi-a recomandat filtru de hota(din pasla sau asa ceva) :)

Mesaj completat

mai am o intrebare -placute de frana pt roata din fata de uned se cumpara, si cam cat costa.eu am rf 4oo si nu stiu de se potrivesc de la 600.

Mesaj completat

a reglat cineva dintre voi amestecul de benzina -aer la rf 400 r.de unde se face mai exact acest reglaj.poate e la fel ca la rf 600?

 

Salut,

 

Placutele de frana sunt identice cu cele de la RF de 600. Eu am luat SBS si parca erau in jur de 130-140 RON perechea. Poti sa iei NISSIN sai EBC, ce te coafeaza.

 

Am descoperit ca pe Banditul de 400 din '97 GSF400 VV, model de europa, si ca atare se gaseste si filtru de aer, care da este un burete, au pus baietii de la Suzi motorul de pe RF-ul de 400, adica cel cu VC, controlul valvelor. Si cum ma gandesc ca nu au construit 2 motoare de 400 diferite, si asa, la prima vedere, ce se vede in poza pare asemanator cu motorul de pe RF, pare a fi acelasi motor. Cautati manualul, se gaseste pe net. Se pare ca bujiile recomandate pe RF de 400 sunt CR8E iar bateria este YTX7 nu YTX9.

 

Pot sa gresesc, dar ma indoiesc ca Suzuki a construit cate un motor de 400 pentru fiecare model, unul pentru Bandit, unul pentru RF.

 

Cautati pe google asta Suzuki_GSF_400_Bandit_1991_1997_Manual_de_reparatie_www.manualedereparatie.info si downloadati. Ultima parte este dedicata acestui model cu motoul cu controlul valvelor. Eu am motorul cu VC, nu stiu daca toate Rf-urile de 400 au VC.

 

 

Numai bine

Editat de bogdani0405
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Placutele de frana sunt identice cu cele de la RF de 600. Eu am luat SBS si parca erau in jur de 130-140 RON perechea. Poti sa iei NISSIN sai EBC, ce te coafeaza.

 

Am descoperit ca pe Banditul de 400 din '97 GSF400 VV, model de europa, si ca atare se gaseste si filtru de aer, care da este un burete, au pus baietii de la Suzi motorul de pe RF-ul de 400, adica cel cu VC, controlul valvelor. Si cum ma gandesc ca nu au construit 2 motoare de 400 diferite, si asa, la prima vedere, ce se vede in poza pare asemanator cu motorul de pe RF, pare a fi acelasi motor. Cautati manualul, se gaseste pe net. Se pare ca bujiile recomandate pe RF de 400 sunt CR8E iar bateria este YTX7 nu YTX9.

 

Pot sa gresesc, dar ma indoiesc ca Suzuki a construit cate un motor de 400 pentru fiecare model, unul pentru Bandit, unul pentru RF.

 

Cautati pe google asta Suzuki_GSF_400_Bandit_1991_1997_Manual_de_reparatie_www.manualedereparatie.info si downloadati. Ultima parte este dedicata acestui model cu motoul cu controlul valvelor. Eu am motorul cu VC, nu stiu daca toate Rf-urile de 400 au VC.

 

 

Numai bine

MERCI DE SFAT.CE INSEAMNA VC-CONTROLUL VALVELOR?STII DE UNDE SE FACE REGLAJUL AER-BENZINA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Iei mataluta manualul ala de care am scris eu mai sus si citesti cu atentie si vezi ca-ti explica ce inseamna VC. Spre deosebire de altii pe forum aici eu nu prea ma pricep la mecanica, nu am avut probleme cu Rf-ul meu niciodata, si ca atare nu m-am bagat in el. Doar chestii simple, reglat ambreiaj, schimbat placute de frana. lichide, si astea le-am facut cu frate-miu, nu singur. Dar vezi ca in manual iti arata cum tre' sa faci si ce tre' sa faci, asta daca vrei sa te bagi tu singur in el.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare a schimbat cineva uleiul din furci si semeringurile? Am vazut ca in manual folosesc ceva scule mai speciale ,intreb sa vad daca are rost sa ma apuc de treaba sau sa o duc la service. Ms o zi faina la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare a schimbat cineva uleiul din furci si semeringurile? Am vazut ca in manual folosesc ceva scule mai speciale ,intreb sa vad daca are rost sa ma apuc de treaba sau sa o duc la service. Ms o zi faina la toti.

 

poti sa le schimbi tu fara nici o problema. luni am desfacut si eu furcile pentru prima data si merge superlejer. cat despre scule speciale nu ai nevoie. iti trebuie doar ceva chei ideal tubulare sau inelare. poti sa incerci si pe youtube sa vezi cum se schimba semeringurile ca sunt cateva tutoriale. iti trebuie un litru de ulei si semeringuri de 410 mm diametru interior. a si mai ai nevioe de chef de munca. pentru detalii da un pm sau un buzz pe mess si iti povestesc mai multe. spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stii cat de tare sa bati in simeringuri nu o sa le strici, daca nu este o scula (ori pe louis ori pe polo) care te ajuta.

 

poti sa le schimbi tu fara nici o problema. luni am desfacut si eu furcile pentru prima data si merge superlejer. cat despre scule speciale nu ai nevoie. iti trebuie doar ceva chei ideal tubulare sau inelare. poti sa incerci si pe youtube sa vezi cum se schimba semeringurile ca sunt cateva tutoriale. iti trebuie un litru de ulei si semeringuri de 410 mm diametru interior. a si mai ai nevioe de chef de munca. pentru detalii da un pm sau un buzz pe mess si iti povestesc mai multe. spor la treaba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stii cat de tare sa bati in simeringuri nu o sa le strici, daca nu este o scula (ori pe louis ori pe polo) care te ajuta.

 

cel mai simplu este sa bati semeringurile noi cu cele vechi pe care tocmai le-ai scos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna.

Intrebare pt posesorii de RF900: in ultima treapta de viteza la ce viteza are vibratiile cele mai mari?

Merci..

 

Vreun binevoitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! am 1 intrebare:farul si lampa stop de la rf 900 se potrivesc la rf 600? in aparenta par la fel dar nu am vazut de aproape rf 900

multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu..cele de rf900 sunt mai mari

Mesaj completat

nu..cele de rf900 sunt mai mari

Mesaj completat

nu..cele de rf900 sunt mai mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
nu..cele de rf900 sunt mai mari

Mesaj completat

nu..cele de rf900 sunt mai mari

Mesaj completat

nu..cele de rf900 sunt mai mari

 

 

sunt exact la fel intre toate cele 3 variante, stai linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...