Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

Azi iau banii pentru motor si cam in 3 saptamani il scot la o plimbare.

Cine are nevoie de manual in format electronic eu ii pot sta la dispozitie (17,5 MB).

 

Probleme specifice ale acestui model care sunt ?

Ceva batai sau sunete ciudate caracteristice acestui model ?

 

 

Pana la urma care este treaba cu acel "pink wire"?

 

 

Va salut ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu posesor dr rf 600rs,un model putzin mai naravas de 102 cp.Am manual de reparatii si ceva cunostintze despre acest motor ,dar si de cel de 900.Salutare! :cheers:

 

Laure cat vrei pe filtrul de aer?Da 2 bipuri pe 0744384039. :laugh:

Spune-mi te rog cum ti se pare un RF 600 din 1998 la 3000 Eur? Il gasesti pe www.motoleasing.ro. Astept raspuns. Mersi

 

Pt toti RF-istii: Ce parere aveti de unul de 600 din '98 la 3000 EUR? E de la o firma din Bistrita(www.motoleasing.ro)?

Multumesc anticipat si sper sa ma alatur si eu grupului vostru.

 

Bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e foarte bun...numai sa nu aiba bube...Motoleasing Bistrita e ok din cate am auzit. Totusi am o nelamurire...eu stiam (dar nu bag mana in foc) ca RF600R s-a facut doar pana in 1997...verifica si tu pe net, trebuie sa gasesti...

 

bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe mobile rf-ul ala si o sa ai surpriza sa il gasesti la 1650 de euro

Deci domnul de la motoleasing isi baga un adaos de "numai" 1350 de euro.

Motorul ala e la un dealer in Germania despre care am auzit ca nu e f serios.

Riscu tau ...motorul ala nu e fabricat in 98 ci inmatriculat atunci .

 

PS:

Manual pt fratele japonez nu am :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insfarsit...si oficial si ireversibil...sunt RF-ist :D

 

post-7741-1142952002_thumb.jpg

 

mai trebe numere si sunt pe strazi si eu

:laugh:

:cheers: Suuuuuper RF-ul tau ... chiar daca e un frate mai micutz imi place la nebunie

Abia il astept si pe al meu si apoi :lol:

:laugh:

 

 

PS:

 

 

Filtru de aer si de ulei de pe unde a-ti cumparat si la ce pret ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti.

Am cateva intrebari pt. voi, cei cu RF.

Mi se pare super modelul Suzuki RF si doresc sa-mi cumpar unul la sfarsitul lui aprilie.

 

1. Dispun de 3300 euro, imi ajung banii astia pt. a cumpara din germania un RF, cu toate taxele incluse?

1. Un amic mi-a recomandat www.tomina.ro ce parere aveti de ei? Au doar RF 400 pt. ca sunt import Japonia, costa 3600 $ pret final.

2. Sunt nuba pe motor, am condus doar scooter si nush exact ce sa aleg, RF 400 sau RF 600. Sunt un tip cerebral si imi cunosc limitele si nu ma arunc la viteze si nici nu ma dau mare. Va intreb ca nu vreau sa schimb modelul foarte curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti.

Am cateva intrebari pt. voi, cei cu RF.

Mi se pare super modelul Suzuki RF si doresc sa-mi cumpar unul la sfarsitul lui aprilie.

1. Dispun de 3300 euro, imi ajung banii astia pt. a cumpara din germania un RF, cu toate taxele incluse?

1. Un amic mi-a recomandat www.tomina.ro ce parere aveti de ei? Au doar RF 400 pt. ca sunt import Japonia, costa 3600 $ pret final.

2. Sunt nuba pe motor, am condus doar scooter si nush exact ce sa aleg, RF 400 sau RF 600. Sunt un tip cerebral si imi cunosc limitele si nu ma arunc la viteze si nici nu ma dau mare. Va intreb ca nu vreau sa schimb modelul foarte curand.

 

Teoretic, daca zici ca ai condus numai scutere, ar fi bine sa iti iei un 400.

Insa daca zici ca esti cerebral si iti stii limitele poti sa te arunci si la un 600.

Pentru oras un 400 e mai avantajos, insa merge si la un drum lung.

Referitor la Tomina, poti lua de la ei, insa mare grija la starea motocicletei.

Peste 3000 Euro mai bine cauti unul de 600, daca zici ca nu vrei sa-l schimbi in 1 an.

:moto:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti.

Am cateva intrebari pt. voi, cei cu RF.

Mi se pare super modelul Suzuki RF si doresc sa-mi cumpar unul la sfarsitul lui aprilie.

 

1. Dispun de 3300 euro, imi ajung banii astia pt. a cumpara din germania un RF, cu toate taxele incluse?

1. Un amic mi-a recomandat www.tomina.ro ce parere aveti de ei? Au doar RF 400 pt. ca sunt import Japonia, costa 3600 $ pret final.

2. Sunt nuba pe motor, am condus doar scooter si nush exact ce sa aleg, RF 400 sau RF 600. Sunt un tip cerebral si imi cunosc limitele si nu ma arunc la viteze si nici nu ma dau mare. Va intreb ca nu vreau sa schimb modelul foarte curand.

 

salutari,

in jur de 3300 e posibil sa te incadrezi cu un RF600 din Germania, dar poate ca vei mai avea nevoie de ceva in plus...depinde de an, de stare, etc... iti recomand sa vb cu luci din bistrita, el aduce RF-uri de 600 si sigur iti va face o oferta buna (numarul lui il gasesti pe www.motostore.ro), sau cu altii care aduc. Ai zis ca nu vrei sa o schimbi repede, atunci nu-ti lua RF400, parerea mea. Eu mi-am luat de asta mai mica de 400, dar nu intentionez sa o tin mai mult de 2 sezoane si in plus e nasol cu piesele de schimb la modelul asta, ca e facut pt Asia doar, in schimb, cel de 600 e pt europa si gasesti tot ce vrei.

Multa bafta, indiferent de alegerea ta!

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti.

Am cateva intrebari pt. voi, cei cu RF.

Mi se pare super modelul Suzuki RF si doresc sa-mi cumpar unul la sfarsitul lui aprilie.

 

1. Dispun de 3300 euro, imi ajung banii astia pt. a cumpara din germania un RF, cu toate taxele incluse?

1. Un amic mi-a recomandat www.tomina.ro ce parere aveti de ei? Au doar RF 400 pt. ca sunt import Japonia, costa 3600 $ pret final.

2. Sunt nuba pe motor, am condus doar scooter si nush exact ce sa aleg, RF 400 sau RF 600. Sunt un tip cerebral si imi cunosc limitele si nu ma arunc la viteze si nici nu ma dau mare. Va intreb ca nu vreau sa schimb modelul foarte curand.

 

 

Eu iti recomand un RF 600 daca zici ca esti un tip calculat iar pretul unui RF din 93-95 este undeva intre 2800 eur - 3100 eur - asta depinzand cel mai mult de an si de look.Km poti sa nu ii iei in calcul pentru ca un motor de 13 ani nu are 20 de mii sau 30 de mii ci mult mai mult.Conteaza f mult cum merge motorul si cum se prezinta motocicleta.

Sa ai grija la tzepe ( pt ca sunt multe) si sa te vedem aici in aprilie cu poza motorului tau.

 

AdyBoby poate sa iti fie cel mai bun exemplu de incepator calculat pe RF 600 . :moto:

 

 

PS: Nu uita de bani pentru echipament !!!

 

 

A scris : Ingeru` Albastru :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti promti :moto: Merci de raspunsuri.

 

Cand ati vorbit de pret, ati luat in calcul si vama+taxele?

 

AdyBoby, cat te-a costat RF-ul tau? inclusiv taxe+vama. Si de unde l-ai luat?

 

norway_gl, am pus si gear la socoteala :moto: am doar casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicletele la noi din cauza taxelor vamale f mari se aduc pe leasing ( 1 an) si se plateste doar vama la valoarea reziduala.

 

Kristake a zis bine ce a zis de modelele acelea de 400.

 

Eu iti recomand fox motors din toata inima ( eu prin el mi-am adus RF-ul) :

Il poti contacta la nr de telefon :

Skype:fox-motors

YM:fox_motors

0723141092

0745882755

 

 

 

Adyboby il are de la BigLucica ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inger`Albastru, merci de raspuns.

Am luat legatura cu foxmotors si mi-au dat un pret mai bun, 2800-3000.

Sper sa gasesc un motor fain la ei si sa batem palma.

Tu cat ai dat pe RF?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzilor ... la Tomina inca nu au adus filtre de aer de 400 ... astept de 3 saptamani ... nici nu pot sa o reglez fara filtru ... si mi-a papat 12% :moto:

Cand ajung ... va spun si pretzu ... bine ...ati putea sa dati un tel sa cereti si voi ...poate dak sunt mai multe de adus se mai grabesc si ei .... zic si io ....

Numa' bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...