Sari la conținut

Donatii - dar nu in bani


Postări Recomandate

(...)

in incercarea de a scoate una dintre poze, am reusit sa tai textul in care va intrebam daca va prisoseste ceva ce i-ar putea bucura pe acesti copii amarati :wacko:

Buna! Zi-ne si noua, te rugam, unde gasim aceasta familie, si poate altele in aceeasi situatie. In urma actiunii Moshociclistii ne-au ramas niste calculatoare perfect functionabile, cu periferice cu tot. Ne-am bucura sa le dam cuiva care are nevoie. Si hainute la fel.

@zts13 & macarov Hai sa vedem cum facem, poate ne adunam cumva, candva intr-un weekend, si impreuna cu cei care mai au cate ceva de dat, sa mergem sa le ducem cui are nevoie. Eventual stabilim o zi de colecta, dupa care le ducem unde e nevoie. Asta bineinteles, dupa ce avem macar 2-3 destinatii sigure.

In atentia celor care cunosc situatii ale unor familii nevoiase, este de dorit sa posteze; cu siguranta se vor gasi lucrusoare de dat.

Editat de sweet_like_the_sin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

Desi nu este echipament moto

 

Donez Laptop Dell Inspiron 5150, micorprocesor IntelPentium Mobile 4, frecventa 3.2Ghz.

Donatia este ptr piese... nu este functional...a luat o tranta de pe birou, am scos din el hardul si memoria Ram... nu e spart sau zgariat... eventual s-a zdruncinat rau de tot... :laugh:

 

Daca-l vrea cineva sa zica...

 

God speed.

Mesaj completat

Laptopul s-a dat....pleaca la Galati Luni...

 

Cele bune.

Up!...

Coletul a venit inapoi ... Posta Romana... bine ca l-au mai gasit.

Se pare ca a fost un lucrator curios sa vada ce e inauntru.

Imi pare rau ptr. intarziere dar am fost plecat din tara

Deci Laptopul e inca de la mine.

 

Doar ptr Bucuresti ca nu donez si livrari :wacko:)

Mesaj completat

S-a dat ... in Bucuresti... Sa-l folosesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cea mai mare placere vin si va aduc ce am eu de dat,dar de insotit mai greu deoarece nu am moto/masina.O sa urmaresc pe forum sa vad daca se stabileste o locatie unde va vedeti ca sa strangeti toate lucrurile si vin si eu sa le aduc.O zi buna! :wacko:

Editat de zts13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cea mai mare placere vin si va aduc ce am eu de dat,dar de insotit mai greu deoarece nu am moto/masina.O sa urmaresc pe forum sa vad daca se stabileste o locatie unde va vedeti ca sa strangeti toate lucrurile si vin si eu sa le aduc.O zi buna! :wacko:

:laugh:

Nu e problema de masina. Se va gasi un loc si pentru tine daca vrei sa vii. Eventual, poti veni cu noi (cu mine si danny_nt). Ideea importanta este insa sa gasim niste destinatari. Oricat de greu pare de crezut, nu se gasesc usor. Noi stam cu calculatoarele din iarna; bine, nici n-am dat zvonuri la nivel inalt, pentru ca nici prea mult timp n-am avut.

Hai sa vedem cine si ce sa mai anunta, si poate stabilim un weekend in care sa le strangem si sa le si ducem. E destul de anevoios de carat si depozitat dintr-un loc intr-altul.

Rugamintea pentru toti cei ce doresc sa se implice, este ca in primul rand hainutele, jucariile, si tot ce mai au de donat, sa fie curate, sa nu fie rupte/ stricate. Nu de alta, dar la Craciun am avut ceva incidente, si n-au fost chiar placute :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de ceva vreme , strang lucrusoare-lucruri , jucarii, alimente, produse casnice si electrocasnice pentru pruncii de la Asociatia Pro Vita pentru nascuti si nenascuti.Iar cand sunt suficiente incat sa incarc o masina mai mare.....le strang de pe unde is depozitate si dau o fuga la micuti .

Varstele lor variaza ,intre 4 luni si poate si 20 si ceva de ani.Mai sunt si cativa batrani .

Oricum, detalii si chiar si poze, sunt in linq-ul atasat .

Binanteles, daca aveti si alte sugestii....cu placere.Oameni sunt cu totii si toti merita sa primeasca din putinul pe care il strangem cate putin.:wacko:

Iar bucuria din ochii lor nu se compara cu nimic altceva.:laugh:

 

/index.php?showtopic=319638

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Zi-ne si noua, te rugam, unde gasim aceasta familie, si poate altele in aceeasi situatie. In urma actiunii Moshociclistii ne-au ramas niste calculatoare perfect functionabile, cu periferice cu tot. Ne-am bucura sa le dam cuiva care are nevoie. Si hainute la fel.

@zts13 & macarov Hai sa vedem cum facem, poate ne adunam cumva, candva intr-un weekend, si impreuna cu cei care mai au cate ceva de dat, sa mergem sa le ducem cui are nevoie. Eventual stabilim o zi de colecta, dupa care le ducem unde e nevoie. Asta bineinteles, dupa ce avem macar 2-3 destinatii sigure.

In atentia celor care cunosc situatii ale unor familii nevoiase, este de dorit sa posteze; cu siguranta se vor gasi lucrusoare de dat.

 

Acesti minunati oameni saraci dar mai bogati decat multi, locuiesc la 25 de km de Buc, in satul numit Gulia. Probabil ca multi dintre voi au auzit de acest loc unde terenurile au fost la mare cautare si f multi sateni s-au imbogatit de pe urma vanzarii acestora. Din pacate ei nu se numara printre cei avuti.

Spun ca sunt "bogati" pentru ca si atunci cand au foarte putin, stiu sa imparta cu ceilalti care nu au deloc, pretuiesc familia si bucuriile marunte care pe noi nu ne mai impresioneaza de mult. Noi i-am cunoscut anul trecut prin vara, cand aveam nevoie de cineva care sa ne ajute cu o fundatie de gard. L-am cunoscut initial pe capul familiei care are un handicap dar ne-a dovedit ca munceste cat doi si la cateva zile i-am cunoscut si baietelul:). Ne-am atasat imediat de ei si de atunci ii ajutam cum putem. Locuiesc trei persoane intr-o camera de pamant, patul pe care dormeau nu mai avea arcuri deloc, hainele ( putine la numar) le tineau intr-un dulap de bucatarie si abia aveau dupa ce bea apa. Am reusit sa le ducem o canapea, un sifonier si un dulap, un aragaz, o masina de spalat cu storcator, plapuma, paturi, lenjerii de pat, prosoape, haine pentru tot neamul, jucarii si mancare. De Sf Valentin ( cand l-am sarbatorit pe baietel ) pe langa jucarii si hainute am luat un tort si am aflat cu stupoare ca era primul lui tort:(.

Am reusit sa-i ajutam sa treaca cu bine peste iarna grea (singurul venit fiind salariul ei 650 ron), el a gasit saptamana trecuta ceva de lucru prin sat si stiu ca le va fi mult mai usor acum dar daca aveti un obiect care va prisoseste, stiu ca-l vor primi cu mare bucurie. Computerul nu ar fi fost deloc o problema, gicu4you (sotul meu) contribuind si el la actiunea din iarna. Din pacate nu au unde sa puna un calculator pentru ca spatiul lor este foarte limitat.

Astazi am gasit o tricicleta pentru maimutzica mica si blonda care este o nepoata de-a lor, nu are tata, mama-sa pleaca dar nu se stie cand vine si este crescuta de fratele mai mare ( clasa a III-a). Sambata, cand ne-a vazut, a intrebat " carne? mancam carne?"

Problema este ca in aceeasi curte cu ei mai stau parintii lui, si doua surori care la randul lor au copii si cand ne ducem acolo, in cateva minute apar toti si fiecare cauta cu privirea ceva ce poate am adus si pentru ei.

 

Cei care ar dori sa-i ajute dar nu au cu se sa se deplaseze, ma pot contacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... M-au luat fiorii citind postul.

Avem pana acum 2 locatii unde stim ca e nevoie de ajutor. Valea Plopului si familia din satul Gulia. Eu am dat de stire prin firma... sa vedem ce-o sa iasa... Daca strangem niste pachete de alimente si hainute, cred ca ar fi excelent.

Calculatoarele poate le plasam la Valea Plopului. O rog pe Raluca sa se intereseze daca e nevoie de ele acolo, si daca au spatiu de amplasare, fireste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez eventual pentru chopper-isti o curea din piele cu un mare vultur pe catarama culoare aramie.(da bine la pantaloni din piele sau blugi)

 

Doritorul sa nu aiba burta foarte mare ca nu stiu daca il va cuprinde,sa fie din Bucuresti ca sa nu fac drum la posta eventual ne intalnim prin oras ca sa o primeasca.

 

Astept PM

Mesaj completat

Fericitul posesor va fi domnul Logan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez janta spate Aprilia AF1 125 din 1991.Are disc si pinion.Trebuie vopsita.

Mai donez si o aripa spate pt Yamaha XS 400 1984.Este putin ruginita pe interior da' merge curatata.

Trimit prin curier iar destinatarul plateste transportul.Nu sunt din Bucuresti.

post-9235-1272546721_thumb.jpg

post-9235-1272546758_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Salutare,

 

Desi nu este echipament moto

 

Donez Laptop Dell Inspiron 5150, micorprocesor IntelPentium Mobile 4, frecventa 3.2Ghz.

Donatia este ptr piese... nu este functional...a luat o tranta de pe birou, am scos din el hardul si memoria Ram... nu e spart sau zgariat... eventual s-a zdruncinat rau de tot... :ok:

 

Daca-l vrea cineva sa zica...

 

God speed.

Mesaj completat

Laptopul s-a dat....pleaca la Galati Luni...

 

Cele bune.

 

Laptopul a ajuns la mine, dar nu am reusit sa il repar. Drept urmare... cine il vrea sa dea PM.

Mai adaug si o imprimanta Canon IP 1800, care zace de 1 an prin debara cu cartusele curse, cred ca dupa o curatire temeinica e ca noua.

Doar in Bucuresti.

Mesaj completat

Laptopul a ajuns la mine, dar nu am reusit sa il repar. Drept urmare... cine il vrea sa dea PM.

Mai adaug si o imprimanta Canon IP 1800, care zace de 1 an prin debara cu cartusele curse, cred ca dupa o curatire temeinica e ca noua.

Doar in Bucuresti.

 

Am uitat. Laptopul nu are alimentator, hard si ram.

Mesaj completat

Am uitat. Laptopul nu are alimentator, hard si ram.

 

Mesaj completat

Am dat laptopul, a mai ramas imprimanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Donez imprimanta HP DeskJet 670C in stare de functionare, dar fara cartuse.

 

Cine o doreste, se prezinta la usa s-o ridice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa o iau eu. Stiu un copil necajit care a primit ieri un PC donat de S1r1nx si un monitor donat de Nebun@ke. ;)

 

Se mai gasesc cartuse pt ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa o iau eu. Stiu un copil necajit care a primit ieri un PC donat de S1r1nx si un monitor donat de Nebun@ke. ;)

 

Se mai gasesc cartuse pt ea?

 

Ok, daca e pentru un pusti, cu atat mai bine. Cand vrei s-o iei, dai PM.

Cartuse se gasesc prin supermarketuri, dar costa cam mult...de la 100 RON in sus pe bucata:(

Daca ai vreo cunostinta care lucreaza in bransa si reumple cartuse, iesi mult mai ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le vrea careva din Bucuresti, iar daca nu le vrea nimeni din Bucuresti, cand am timp le pun si la curier:

 

- fara protectii, marimea 48, merg si pentru fete si pentru baieti - in stare buna

- fara protectii, marimea 38, nu este de purtat pe motor - are mici imperfectiuni

- fara protectii, nu scrie marimea pe ea, merge pe chopper - are mici imperfectiuni si o taietura la gat pe fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Donatii - dar nu in bani
  • l.u.v locked this topic
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...