Sari la conținut

honda xl 500 s


comunistu
 Share

Postări Recomandate

sal .vreau a imi dati cateva sfaturi in legatura cu achizionarea unei honde xl 500s din 1980 .vreau sa o folosesc pe dealuri si vreau sa stiu cat sunt de fiabile aceste motoare ,eventuale defecte care apar fecvent la acest model .si cat mai multe date daca imi puteti oferii ,multumesc ,iarna scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

defectul cel mai mare al acestor motoare ca deja nu se gasesc piese.Iar chiulasa e ff sensibila la ulei bun,si nivel corespunzator de ulei.Exact modelul asta a fost primul meu enduro.Daca motorul e zgomotos si scoate fum mai bine nu te bagi(dar sincer sa fiu nu prea cred ca ai sanse sa gasesti un exemplar bine intretinut pe la noi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care a avut asa ceva!partea buna ca la nimerit bun si a mers decat ulei a bagat la ea si a tras de ea app un an 2-3 sezoane si cand a dato mergea tot la fel.partea a-2-a alti prieteni nu au avut noroc de ele...au mers f putin dar tot pe la chiuloasa probleme cu distributia(2 persoane) si unul pe la scaunele supapelor care pur si simplu sau cam zobit...au iesit bucatele...daca il gasesti in stare buna motoru si al un pret ffffffff acceptabil merita sa il incerci dar nu te avanta la el fara sa il studiezi cum trebuie!sa te uiti atent si la suruburi la motor nu stiu cum sa zic sa nu para ca ar fi fost desfacut sau ceva de prea multe ori sau nu stiu cum sa spun sper sa intelegi!cauta sa fie cat mai original si sa aiba toate piesele pe ea altfel o sa ai ceva probleme.bafta la achizitie si sa ai noroc de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU STIU DE 500 DAR 600 ARE PB MAJORE CU CHIULOASA,SE PARE CA E FOARTE SENSIBILA.

LA ANUL ALA DE FABRICATIE SAR PUTEA SA FIE FOARTE UZATA ASA CA MAI BINE LASO.

DACA NU AI BANI MAI STAI CATEVA LUNI SI DADUNA BANI SI IA CEVA DUPA 90.

MARIUS B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU STIU DE 500 DAR 600 ARE PB MAJORE CU CHIULOASA,SE PARE CA E FOARTE SENSIBILA.

LA ANUL ALA DE FABRICATIE SAR PUTEA SA FIE FOARTE UZATA ASA CA MAI BINE LASO.

DACA NU AI BANI MAI STAI CATEVA LUNI SI DADUNA BANI SI IA CEVA DUPA 90.

MARIUS B.

 

 

fratilor despre modelu asta vb ,sunt in cumpana ,am bani de motoru asta sau de un ktm 250 cu pistonu defect ,sincer voi daca ati fi in locul meu ce ati alege?

post-41949-1231937354_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as alege : ktm'u cu piston defect..

 

o intrebare din curiozitate: ktm-ul ala nu cumva e din cluj? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehe domnu' adrian.....si eu stiu ktm-ul ala de zici de el!!! e un gs de prin 90!!piston gasesti dar na....chear nu stiu ce sa zic.daca iei ktm-ul ala cand iti iei piston iei 2-3 sa ai si de rezerva.sfatul meu ia ktm-ul macar la ala gasesti piese si e numa bun!tiam mai spus eu!!nici honda nu arata rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o varianta mult mai rentabila ar fi asta http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...992-158970.html din ce am vb eu cu proprietarul pare destul de ok!si ala nui pretul fix!!

despre asta mam interesat siu eu ,aqm si eu aidiul lui ,

mai bine asta dar e foartew obosit......

MAI BINE STAI PE TUSA VREO 2 LUNI STRASNGE BANI SI IATI CEVA CA LUMEA

.SITI CAND O SA REGRETI CAND TOTI SE CARA NUMAI TU STAI CA NU GASESITI NU STIU CE PIESA ORI NU AI BANI SA O CUMPERI.

SEZONUL NU A INCEPUT ASA CA AI TIMP.

AM UN PRIETEN CARE A LOAT O TEAPA INTRUN FEL MARE .A LOAT DIN RESITA UN XL 600.A DAT BANUL,AU PLECAT CU EL SPRE CASA[ERA NOAPTEA]PE DRUM LA NICI 10 KM DE MERS I SPARGE GHIULOASA IN 2 SI DA ULEI AFARA .SE INTORC INAPOI NIMENI ..... MOTORUL ERA FARA ACTE.LAU TRAS LEGAT DE MASINA 60 KM.A RAMAS CU BANI DATI,MOTOR DEFECT,SI PANA ACAS SIA MANCAT FRANELE CA SA NU LOVEASCA MASINA CELUI CE IL TRAGEA.AJUNGE ACAS DESFACE MOTORUL ZICE CA O UZURA CE A AVUT CHIULOASA NU MAI VAZUSE,A MAI BAGAT 500 EURO IN EL SI TOT NU A MERS BINE.....GANDESTE DE 3 ORI DUPA ACEA DA CU BANUL

.CAND AM LOAT EU TENERELE CU TIPUL ASTA AM FOST.lam cautat si in dinti apoi am negociat si dupa de sia dat el consimtamantul iam dat banul omului..... :lol:

MARIUS B.

Editat de cs-marius-b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre asta mam interesat siu eu ,aqm si eu aidiul lui ,

mai bine asta dar e foartew obosit......

MAI BINE STAI PE TUSA VREO 2 LUNI STRASNGE BANI SI IATI CEVA CA LUMEA

.SITI CAND O SA REGRETI CAND TOTI SE CARA NUMAI TU STAI CA NU GASESITI NU STIU CE PIESA ORI NU AI BANI SA O CUMPERI.

SEZONUL NU A INCEPUT ASA CA AI TIMP.

AM UN PRIETEN CARE A LOAT O TEAPA INTRUN FEL MARE .A LOAT DIN RESITA UN XL 600.A DAT BANUL,AU PLECAT CU EL SPRE CASA[ERA NOAPTEA]PE DRUM LA NICI 10 KM DE MERS I SPARGE GHIULOASA IN 2 SI DA ULEI AFARA .SE INTORC INAPOI NIMENI ..... MOTORUL ERA FARA ACTE.LAU TRAS LEGAT DE MASINA 60 KM.A RAMAS CU BANI DATI,MOTOR DEFECT,SI PANA ACAS SIA MANCAT FRANELE CA SA NU LOVEASCA MASINA CELUI CE IL TRAGEA.AJUNGE ACAS DESFACE MOTORUL ZICE CA O UZURA CE A AVUT CHIULOASA NU MAI VAZUSE,A MAI BAGAT 500 EURO IN EL SI TOT NU A MERS BINE.....GANDESTE DE 3 ORI DUPA ACEA DA CU BANUL

.CAND AM LOAT EU TENERELE CU TIPUL ASTA AM FOST.lam cautat si in dinti apoi am negociat si dupa de sia dat el consimtamantul iam dat banul omului..... :crack:

MARIUS B.

fratilor ,ce sa zic mati convins ca is probleme majore la astea vechi in 4t ,am hotarat sa iau ktm ,va tin la curent cu ce achizitionez .iarna scurta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...