Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_
Salut

Are cineva idee cat ar costa placutele spate la SuperTenere?

Pentru produsele TRW, preturi foarte bune (mai ieftine decat cel mai ieftin magazin) are user-ul @danubius din Timisoara.

P.S. - Nu e nici o publicitate. Pur si simplu, am intrebat niste preturi pentru placutele fata si cele de ambreiaj si are preturi f. bune.

Vezi daca se aplica si la ST.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Orice gram conteaza pe teren greu. Iar ST are 196kg goala, in versiunea originala. Fluidele sint cam multe...30 benzina, 4,5 ulei.

Cu 500km autonomie nu mai trebuie rezervor suplimentar.

 

 

aprox 235 cantarita la Tess auto...era pe rezerva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru produsele TRW, preturi foarte bune (mai ieftine decat cel mai ieftin magazin) are user-ul @danubius din Timisoara.

P.S. - Nu e nici o publicitate. Pur si simplu, am intrebat niste preturi pentru placutele fata si cele de ambreiaj si are preturi f. bune.

Vezi daca se aplica si la ST.

Mersi Raul,am loat legatura cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de semi off-topic:

* Cata, de unde iei placutele Kyoto?

* Ferodo am avut pe Tenere si in 5000 de km erau uzate totalmente (metal pe metal). Poate cele pentru ST au alta compozitie dar am mai auzit si cativa posesori de alte moto plangandu-se de ele.

Kyoto am luat de la Dan, dillypoint.ro, iar Ferodo folosesc cu succes pe spate la KTM 250 si-s tare multumit de ele. fata de alte marci tin destul de mult. am uitat sa precizez: Ferodo Platinum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt si aici, pe topicul dedicat: cu parere de rau trebuie sa vand vacuta (vechea dambla cu KTM-u nu imi da pace), deci cine vrea o vaca buna si credincioasa sa ma anunte. PM sau 0763682509 sau pe messenger (aveti trecut id-ul meu la profil).

Pretul este de 1550 EU discutabil, un pret bun zic eu pentru stare tehnica si estetica.

Nu este alergata, nu este rulata in offroad, trage bine, motorul se aude super fin (mai degraba nu se aude :laugh:), etc. Hai sa zic un pic de tot culbutorii parca se aud la rece dar in rest n-am ce sa ii reprosez.

Deci cine vrea o vaca buna, sa nu ezite sa ma contacteze.

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie vreo scula speciala ca sa schimbi placile si arcurile de ambreiaj la Super Tenere?

 

Stiam de o chestie care te ajuta sa tii placile la un loc cand ii pui piulita, dar e musai? Daca te ajuta 2 prieteni nu se poate si asa?

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am schimbat kitul de ambreiaj la vaca (placi + arcuri). Cand l-am desfacut am putut constata ca arcurile erau alea nashpa din ansamblu, placile mai mergeau un set de arcuri fara probleme, dar mie imi place sa fac treaba per total asa ca am schimbat tot.

Rezultatul: cum tragea vaca inainte dar sa vezi neamule cum trage acum. E torpila nu alta! :lol:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am schimbat kitul de ambreiaj la vaca (placi + arcuri). Cand l-am desfacut am putut constata ca arcurile erau alea nashpa din ansamblu, placile mai mergeau un set de arcuri fara probleme, dar mie imi place sa fac treaba per total asa ca am schimbat tot.

Rezultatul: cum tragea vaca inainte dar sa vezi neamule cum trage acum. E torpila nu alta! :D

dac ai schimbat tu alea din burta ei , poate ca trage sa moara>........ :) :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa tuningu' asta cred ca ai castigat pe putin 10 cai...

 

Cel putin... :D :)

 

 

 

(Hint: acum nu mai patineaza. :lol: ;)

Editat de Lupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi bai vere , vorbe-africa twin , merge 1 milion de km, si supertenere ajunge pe la 200 tkm.......nu cred.

 

Nu stiu la cat ajunge dar daca o intretii corespunzator merge de te plictisesti de ea si tot nu are ce sa se strice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, am si eu cateva intrebari, am un Transalp de 600 si as dori sa trec la ceva mai masiv si mai puternic, din start stiu ca, ca Honda nu-i nici una dar, intrebare existentiala : cat consuma mai exact Yamaha ? Transalpul imi manca 5 jumate mixt, stiu ca Supertenere-ul manca mai mult ca e mai mare dar cu cat mai mult ? la Africa Twin am zis pas cand am vazut consumul, am vrut sa mai intreb de fiabilitate dar am vazut raspunsul mai sus, poate e cineva aici care le-a avut pe amandoua (transalp si supertenere) si poate sa imi spune mai multe diferente bune/rele. Daca deja s-a vorbit despre asta imi cer scuze dar nu am rabdare sa caut in 40 si ceva de pagini :angry:

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la Super Tenere si la Africa Twin e cam aceeasi chestie valabila: daca te dai la ele halesc tata! Si halesc bine fiindca sunt motoare mari.

 

Cel mai bun consum obtinut de mine a fost de 6 L / 100 km cu viteza de croaziera situata intre 100 si 120 km/h. In oras, mers domol (schimbat la 3000 - 3500 rpm) am scos cel mai bine 7 L / 100 km.

Daca ii "dai in gura" mai pui cam 2 L in plus in fiecare situatie.

 

 

P.S.: daca nimic nu e ca Honda, de ce nu iti iei un Africa Twin? Sunt si eu curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la Super Tenere si la Africa Twin e cam aceeasi chestie valabila: daca te dai la ele halesc tata! Si halesc bine fiindca sunt motoare mari.

 

Cel mai bun consum obtinut de mine a fost de 6 L / 100 km cu viteza de croaziera situata intre 100 si 120 km/h. In oras, mers domol (schimbat la 3000 - 3500 rpm) am scos cel mai bine 7 L / 100 km.

Daca ii "dai in gura" mai pui cam 2 L in plus in fiecare situatie.

 

 

P.S.: daca nimic nu e ca Honda, de ce nu iti iei un Africa Twin? Sunt si eu curios.

Africana papa mai mult decat Yamaha si are putere mai mica, ma refer la fiabilitate cand spun ca nimic nu e ca Honda, oricum , merci de info :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...