Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut !

 

Are cineva de vanzare o pereche SH de crash-bar, pentru SuperTenere ? Sau daca manufactureaza cineva, iar as fi interesat ...

Incerc sa ajut un prieten ce nu are acces la net !

 

Mult'am ! :rose:

 

 

Eu l-am realizat singurel, nu este chiar simplu, mai ales ca nu am avut dispozitiv de indoit, m-am chinuit cu menghina si cu niste tevi mai groase, dar rezultatul este, zic eu, multumitor.

post-48970-1269288767_thumb.jpg

post-48970-1269288841_thumb.jpg

post-48970-1269288874_thumb.jpg

post-48970-1269288896_thumb.jpg

post-48970-1269288940_thumb.jpg

post-48970-1269289031_thumb.jpg

post-48970-1269289081_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am realizat singurel, nu este chiar simplu, mai ales ca nu am avut dispozitiv de indoit, m-am chinuit cu menghina si cu niste tevi mai groase, dar rezultatul este, zic eu, multumitor.

 

Arata chiar bine ! ...... si nu mai faci unul ? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata chiar bine ! ...... si nu mai faci unul ? :rose:

 

Multumesc frumos de apreciere! Deocamdata nu prea am timp, trebuie sa ma apuc de suportii de coburi. Oricum nu cred ca ma mai incumet fara un dispozitiv de indoit, am nimerit o teava cam tare care m-a solicitat destul de mult fizic. Eu am vrut doar sa va arat ca se poate, daca voi deschide vreo linie de productie va anunt :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de apreciere! Deocamdata nu prea am timp, trebuie sa ma apuc de suportii de coburi. Oricum nu cred ca ma mai incumet fara un dispozitiv de indoit, am nimerit o teava cam tare care m-a solicitat destul de mult fizic. Eu am vrut doar sa va arat ca se poate, daca voi deschide vreo linie de productie va anunt :rose:

 

Hei, man ... era o gluma ! :rose:

O sa ii sugerez prietenului meu ori sa-si puna mintea si indemanarea la incercare, ori sa-si comande de la Auner, Louis, sau unde o gasii !

 

Bafta ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Arata bine SuperTenere cu aripa ridicata .

De unde ai loat aripa si daca se poate un pret ,cine stie poate imi pun si eu...

 

Aripa este luata de la Louis 19,95 euro, cod 10026815.

Eu nu am pus-o insa de frumusete, stiu ce inseamna sa se infunde aripa originala cu noroi si sa scazi fara sa sti de ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripa este luata de la Louis 19,95 euro, cod 10026815.

Eu nu am pus-o insa de frumusete, stiu ce inseamna sa se infunde aripa originala cu noroi si sa scazi fara sa sti de ce...

Acum stiu.Te-am vazut undeva pe You tube,te-ai bagat cu vaca la namol si a trebuit sa dai aripa fata jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

'rea-ai a dreq cu ideile tale cretze domnu. ma inervezi ca nu mi-o venit mie mai devreme.

 

da si tu vectoru ala, eventual *.svg, ca sa se deschida cu toate cele.

 

multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea aia de cutii din partea a 2-a ar fi interesanta, da din cate ma uit trebe modificata pozitia tobei si taiata carena. cu alte cuvinte ai cutii "perene" care nu te mai lasa sa iesi in off asa de ok. -1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a mai trecut o idee de "ingustare" a motocicletei. Inlocuita toba cu una d-asta sub sa...

Ce pareri aveti? Va atinge roata de ea, se va-ncinge atmosfera in zona? :wacko:

 

ChamberedTurboMuffler.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea aia de cutii din partea a 2-a ar fi interesanta, da din cate ma uit trebe modificata pozitia tobei si taiata carena. cu alte cuvinte ai cutii "perene" care nu te mai lasa sa iesi in off asa de ok. -1

Eu zic ca cea mai buna solutie pentru off este tot textila!

Amortizeaza caderile si sunt mai comode!

Iar ca sa nu o gasesti taiata cand te duci la buda intr-un oras civilizat, gen Bucuresti, exista niste plase de metal cu lacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he-he. am mers io pe varianta DIY cu textila. mai exact cu niste genti pe roti d-alea cu maner de iese si se lungeste ca sa le tragi dupa tine. in principiu is ok. adik mi-o zburat una pe la 100 km/h si nu o patit nik ce era inauntru iar geanta se prezinta surprinzator de ok.

 

executia inca prezinta mici neajunsuri, dar e pe calea cea buna. cand am ceva gata, bag poze si detaii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...