Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un review corect, desi se putea preciza ca plonjarea furcii se remediaza cu ajutorul unor arcuri progresive in jambe sau cu un ulei mai vascos, iar eventualul disconfort creat de ghidonul prea indepartat dispare daca se schimba ghidonul cu unul de ... Africana :D In rest, e o motocicleta care stie bine sa faca touring si ceva off, dar nu foarte-foarte, fiabila, daca este intretinuta si care ofera senzatii placute celor care indragesc gama enduro-touring. Personal, sunt foarte atasat de ea, insa daca din toate lucrurile mai putin pozitive ar fi sa schimb ceva, as schimba cutia de viteze cu una de ...Africana. Insa per total, nu as schimba-o. Sunt subiectiv si imi place :)

 

P.S. Daca tot e topic de Super Tenere, mergea o poza cu protagonista, nu cu un Fazer :D Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Grip: 10 cu felicitari! soleilsourire.gif

 

Din pacate nu exista productie noua de Yamaha supertenere 750!

Hallo, .uzeri... este forum moto sau de prichindei si cai de mare??

La o privire atenta observati ca titlul intreg al articolului este si Test moto second hand.

pe tedy'm care se afla si el in treaba pe aici il sfatuiesc

(daca are realizari in domeniu) sa se bage in seama la capitolul "bavareze"

Multumesc.

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul s-a deschis la cererea autorului, personal nu m-am uitat sa vad despre ce este vorba, am crezut ca este model nou, acum am sesizat.

Ok, vreti sa il inchid/ascund?

 

Te rog eu mai lasa-l putin, nu de alta, da asa de rar se vorbeste pe aici de mobra asta...si mi-e mi-i draga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la drum intins 5%, in oras peste 7%, depinde de regimul de utlizare si de cat de tare te mananca palma la semafor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfiuuuu, o trecuse pe GPL? :P in cazul respectiv e probabil o problema la carburatie, una mare... n-are cum sa consume cat un motor de 2l de BMW (masina). hai sa zicem ca in afara iti ia 6 si nu 5, iar in oras 8-9 dar orice e peste valorile astea mie imi ridica semne de intrebare referitor la reglajele motocicletei/starea ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iarna asta am montat un parbriz facut de harea,am eliminat unbalul de la amortizorul spate, am conceput o bucsa din poliamida cu o ringuri de etansare,in rest intretinerea si verificarile obisnuite pentru mine! am uitat sant foarte multumit de ghidonul de transalp dupa un an de zile! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...