Sari la conținut

Filme si documentare moto


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 455
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma bucur ca va place ideea, fiecare gaseste sau aude de cate ceva si asa putem sa le impartasim si cu altii. Daca nu sti exact ce cauti e greu sa gasesti chestii de genu sau gasesti si nu e nici un seeder.

Poate se sesizeaza vre-un moderator si muta topicul la discutii generale despre motociclism sau la articole si tutoriale ca aici se va ingropa foarte rapid.

 

Daca am pus long way down trebuie sa pun si long way round, nu cred ca mai are nevoie de vreo descriere.

 

Long Way Round feat. Ewan Mcgregor complete

 

PS: 10x for seeding :yikes:

Editat de Infinity
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu-i cu suparare, eu am gasit mai demult niste filmulete de mentenanta asupra motorului de MZ ETZ.E in doi timpi, nu-i de pe torrent, e de la fabrica direct filmat, si poate va fi cu folos unui curios sa vada ce-i intr-un motor in 2 timpi cu racire pe aer.Ca-s toate cam la fel :yikes:

 

Le-am pus aici:

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=1779

:kiss:

 

PS: ajut si eu cu ce stiu :yikes:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca va place ideea, fiecare gaseste sau aude de cate ceva si asa putem sa le impartasim si cu altii. Daca nu sti exact ce cauti e greu sa gasesti chestii de genu sau gasesti si nu e nici un seeder.

Poate se sesizeaza vre-un moderator si muta topicul la discutii generale despre motociclism sau la articole si tutoriale ca aici se va ingropa foarte rapid.

 

Daca am pus long way down trebuie sa pun si long way round, nu cred ca mai are nevoie de vreo descriere.

 

Long Way Round feat. Ewan Mcgregor complete

 

PS: 10x for seeding :yikes:

 

10x indeed! downloadez cu 3 Mb/s si creste! :yikes:

 

Cu Long way down am uploadat 64 Gb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa spun ca protagonistii sunt cei trei de la Top Gear :D

 

 

am ras copios ..... :scratch:

 

 

frumos..... nu multi au ocazia sa faca asta intr-o viatza

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stu-Pid Riding 1h si 10min, filmat in Anglia pe strada, s-a facut mare valva in presa din anglia din cauza acestui film (180 de mile pe ora in trafic gsxr 1000 vs Mitsubishi Evo, close call-uri la viteze mari, dau cox-uri cu politia, dau foc la radere fixe etc. etc. gen ghostrider poate chiar mai bun si mai real) Cu un soundtrack de exceptie!

 

mai multe detalii pe link-ul cu torrent-ul sau pe pagina The Sun (se pare ca i-a arestat politia pana la urma)

 

Trailer (finalu e priceless)

 

PS: kilometrajul e in mile/h

 

PS2: Il arata si pe Ghostrider la fata si il provoaca la o cursa (accepta dar doar pe circuit nu si pe strada).

Editat de Infinity
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS2: Il arata si pe Ghostrider la fata si il provoaca la o cursa (accepta dar doar pe circuit nu si pe strada).

 

Inca nu am vazut filmul,acum il downloadez(multumesc @Infinity) dar mi se pare normal sa nu accepte provocarea.Odata ce esti obisnuit sa mergi pe dreapta,este foarte greu sa schimbi sensul de mers.Mie mi se pare a proasta numai cand ma uit la film dar sa mai si mergi la limita pe "contrasens".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care din filmele postate pana acuma sunt tutoriale ot strada sa curse pe asfalt sau cat de cat despre asa ceva? Ride like a pro?

 

ride like a pro e tutorial pt cross

whellies for dummies e tutorial pt whellieuri...logic :laugh:

restul nu prea, 199 lives e despre viata lui travis pastrana, super tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ride like a pro e tutorial pt cross

 

L-ai vazut? :laugh:

 

La mine era cu niste portavioane de Harley-uri pe care se jucau unii de parca ar fi fost bmx-uri...

Cred ca il confunzi cu Techniques of a champion, sau ceva de genul asta. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ride like a pro e tutorial pt condus motocicleta, acuma l-am copiat, dar vad ca numai motoare din alea foarte mari apar in film. Vapoare din alea de touring. Nu cred ca mi-ar placea unu din ala....

 

Tehnica insa e practic aceeasi. Daca te uiti la un documentar cu o astfel de tematica pentru ca iti place motorul de acolo si ai vrea si tu unul, inseamna ca nu vezi padurea de copaci.

Uita-te la cat mai multe, baga la cap ce spune acolo, mentalizeaza si aplica cu prima ocazie cand te sui in sea. Nu inveti nimic daca te uiti numai la filmulete cu R1 si Hayabuse turbo mergand constant cu +340 km/h pe drum drept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai vazut? :laugh:

 

La mine era cu niste portavioane de Harley-uri pe care se jucau unii de parca ar fi fost bmx-uri...

Cred ca il confunzi cu Techniques of a champion, sau ceva de genul asta. :laugh:

 

a daaaa...scuze, l-am confundat cu Jeremy.McGrath.Techniques.of.A.Champion

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...