Sari la conținut

ITP scuter?trebuie?unde se poate face?


andu_wasup
 Share

Postări Recomandate

salut..eu imi tin scuterul la tara(deh stau la bloc si mi-e frica sa nu raman fara el).cand am fost sa il inregistrez mi-a spus ca imi trebuie fisa de inregistrare.cand am facut acea fisa de intregistrare mi-a trebuit cartea de la RAR ..eci nu peste tot merge dai o hartie acolo si iese numarul.in ceea ce priveste ITP am gasit o lege care nu mai stiu daca este valabila.Ordonanta nr. 40 din 14/07/2005 Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 686 din 01/08/2005 pentru modificarea Âşi completarea Ordonanței Guvernului nr. 81/2000 privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranța circulației rutiere, protecția mediului Âşi în categoria de folosință conform destinației, prin inspecția tehnică periodică.Zice ca In OG nr. 81/2000 se modifica Art 2 alineatul 3 litera i): motociclete, mopede, autovehicule cu 3 roți Âşi cvadricicluri - la 2 ani; referitor la efectuarea inspectiei tehnice periodice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar nu inteleg de ce va complicati....daca ai casca pe capatana si asigurare la moped, mopedul nu scoate flacari pe toba si nu treci de 45 la ora, la ce ne mai complicam cu itp? cand am lovit o masina si am fost la politie,prima intrebare a fost: are scuterul RCA? da,zic eu. atunci iesi afara si stai la rand,zice politaiul,ca daca nu aveam rca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...