Sari la conținut

HPN HB 250


Louis Cyphre
 Share

Postări Recomandate

Salutare

din primavara(adica foarte curand) vreau sa-mi iau o motocicleta de mers pe campii, dealuri, munti etc.

am tot cautat, am gasit diverse variante

si pana la urma am gasit motorul acesta: HPN HB 250 model 2008

am cautat pe net si nu prea am gasit producator, motorizare, de fapt cam nimic despre motocicleta asta

stie careva mai multe?

am si ceva poze

va multumesc pentru orice informatie!

post-10629-1232449465_thumb.jpg

post-10629-1232449473_thumb.jpg

post-10629-1232449480_thumb.jpg

post-10629-1232449489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chinezarie de 2 lei vechi...

 

in ce am mai gasit pe net, credeam ca are ceva legatura cu asta

 

http://www.hpn.de/english/english.html

 

dar cred ca sansele sunt destul de subtirele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un enduro-cross de 250 de la o firma consacrata necesita destul de multe reparatii,gandeste-te ce inseamna o motocicleta no-name.

Nu iti cumperi o haina sa iti permiti sa iei ceva no name si frumos,care daca se rupe o arunci.Cand iti cumperi un vehicol te gandesti si la piese,service etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chinezarie de 2 lei vechi...

 

 

in ce am mai gasit pe net, credeam ca are ceva legatura cu asta

 

http://www.hpn.de/english/english.html

 

dar cred ca sansele sunt destul de subtirele...

 

 

Tot pe ideea lui Irascibil merg si eu . HPN de pe mobra aia poate vine de la : Happy People of Ningxia (regiune din centrul Chinei ) :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Isi mai aduce aminte careva topicul lui Denis, cu o motocicleta ca si asta, rupta in 2 la o tura pe campiile de langa Lugoj?

E aici, numai ca lipsesc elementele de baza - fotografiile (a folosit Denis optiunea "Manage Your Attachments" si le-a sters):

 

/index.php?...=273187&hl=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam' fain de pareri!

ma gandeam ca asta e adevarul, motocicleta facuta pe vapor, dar imi faceam totusi sperante ca are ceva legaturi cu link-ul de mai sus.

o sa ma indrept spre ceva mai clasic si ...mai de incredere.

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut un vecin si i s-au rupt deodata toate spitele de la roata spate, pur si simplu au cedat toate si i-a ajuns butucul pe geanta =)) nici macar nu a bagat-o la enduro , era pe asfalt. nu e de jucat cu asa ceva , sunt periculoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a luat in primavara trecuta un amic ceva de genu..a folosit-o pe la vreo 5-6 iesiri..la fiecare iesire pierdea/rupea ceva..a platit pe ea vreo 850 eu nou-nouta..concluzie :motoarele de genul asta sunt niste gunoaie..imagineaza-ti ca telescopul pe spate de la ktm e mult mai scump decat tot motorul..feriti-va de el,nu va lasati incantati de design sau sunet fiindca foarte rapid veti regreta banii investiti

 

ce am observat este ca materialele foarte slab tratate,suruburile se stiftuiesc imediat ,manetele se rup foarte usor,ghidonul se stramba la fel de usor iar telescoapele la ajungi foarte repede la limita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da aveti dreptate toti.am un prieten care sia luat asa ceva de noua vreo 30 mil.motorasul ar merge el dar e fff fragil tot si e prost conceput.materialele sunt de 2 lei...chinezari nu poti cere prea mult.decat un desing acceptabil.

 

ps: sunt grele rau astea.mult prea grele.modelul ala de 150 cmc de la first bike cam aceasi chestie cu hpn asta are 189 kg! nu mia venit sa cred cand am vazut scris pe pliant.motor mic slab greutate mare...zob.uita de ele......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam' fain, domnilor!

cum spuneam si mai sus, ma indrept spre altceva, mai fiabil.

oaresce sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...