Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

oricum nu am vazut "piloti" copiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

marea majoritatea trecuti de 30 de ani

deci incepe sa "apara" si pe la noi motociclismul "adevarat"

 

Te asteptai sa vezi copii (chiar daca ar fi dintre aia care n-au in cap terase, gasculite si Yamaha GSXR1 Ninja) cu o dihanie ca R 1200?

Asta e mobra de oameni mari, poate chiar trecuti de a doua tinerete :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"ADEVARAT"

 

- drumuri lungi

- aventura

- si cum bine au realizat unii mai putin "carcotasi" oameni trecuti de prima tinerete

 

 

stiu o multime care si.au luat motor pentru:

 

- trafic mai lejer

- numai in oras

- ture cu remorca in spate dar drumuri pana la sinaia

 

aste eu nu le consider motociclism adevarat

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu o multime care si.au luat motor pentru:

- trafic mai lejer

- numai in oras

- ture cu remorca in spate dar drumuri pana la sinaia

 

aste eu nu le consider motociclism adevarat

 

bafta

 

Subscriu ... mai e loc de un capitan? :whip: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu ... mai e loc de un capitan? ;) :whip:

 

 

man din pacate functioneaza sistemul piramidal

 

deci trebuie sa fie mai multi ADEPTI decat ZEI ;)

dar deschid lipsa si de IDOLI

 

...... pe tine unde vrei sa te atinga?.......................... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare asta! :) (al dracu' limbaj de lemn...)

 

 

 

man

 

ne.am"adunat" aici sa "depanam" sentimente/idei/pareri despre un model de motocicleta

 

daca tu vrei sa devii/esti FILOLOG/"LIMBIST" MERGI LA "TOMPINGUL" DEDICAT

 

noi astia far' de carte intelegem ce a vrut omul sa spuna

tu ai vreo parere despre aceasta motocicleta sau sa.ti dau un link sa vezi poze.....................

 

 

in rest asfalt uscat si tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare asta! :) (al dracu' limbaj de lemn...)

de regula sant mai atent , acum vad ca in loc de schimbat am scris scihmbat dar asta-i subiectul ? am scris aiurea-n graba dar te asigur ca de la asta pana la limbaj de lemn e o mare distanta ... cel putin cat din centrul Bucurestiului de unde zici ca esti pana in Ilfovul in care sustii ca ai motocicleta inmatriculata . Mai vad ca te pricepi si la motoare si le cunosti mai mult decat o sa afle altii , bravo nu te mai obosi sa-ti completezi profilul : stiu destul despre tine . asfalt uscat iti doresc iar celorlalti cu scuze pt iesirea din subiectul topicului si altor prezente si viitoare ,, mari ,,greseli gramaticale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, prin "adventure" nu inteleg plimbari enduro, prin padure. Pentru mine "adventure" inseamna sa te sui pe mobra si sa pleci de nebun prin lume. Ceva in genul plimbarilor facute de tovarasul Marcos (vezi aici )

Exemple pe care poate le stiti mai sunt cu duiumul: vezi aici, aici, aici etc.

ASTA INSEAMNA CU ADEVARAT ADVENTURE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :moto:

 

Personal, prin "adventure" nu inteleg plimbari enduro, prin padure. Pentru mine "adventure" inseamna sa te sui pe mobra si sa pleci de nebun prin lume. Ceva in genul plimbarilor facute de tovarasul Marcos (vezi aici )

Exemple pe care poate le stiti mai sunt cu duiumul: vezi aici, aici, aici etc.

ASTA INSEAMNA CU ADEVARAT ADVENTURE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:moto: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jos palaria pt acest DOMN

jos palaria pt toti care reusesc asa ceva ! nu stiu daca m-ar tine curelele sa strabat Africa N-S dar sigur as incerca daca dau de un grup hotarat. am observat ca omul era pasionat si de diving . e tare ! anul trecut am reusit sa iau licenta (autorizare ) ,, open dive water ,, cu trei scufundari la 30m pe langa atoluri in Maldive . Am avut un instructor kurd motorist si el care mi-a aratat o alta lume de vis in ocean pe care foarte putin o cunosc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai... ca sa fi ontopic.... te scufunzi cu bmw-ul?

 

discutam despre aventura "manuta"

 

daca se ajunge la kaprun si punem pozele

o sa ne ierte admin

ca va fi super TOPIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am ajuns sa.mi iau licenta

dar cand prind bag o scufundare in santorini/rodos

poate ajungem impreuna , mai avem un camarad pasionat . mi-a fost recomandata malta si avem contacte in zona . daca vrei pot sa-ti trimit un filmulet cu cultima scufundare pe care am facut-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

haidi bei, ca pt gratar nu ne trebuie decat plasa unde punem carnea intr-un rucsac, restul improvizam din pietre, si lemne gasim pe toate drumurile.

 

sunt de acord cu o plecare de vineri pana duminica seara. pe saptamana care vine, cine unde vrea sa mearga? facem o lista?

 

poate se indreapta si vremea asta imbacsita ca vad ca nu se mai satura sa ploua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vleau si io... vleau si io... :laugh:

dar sa imi repar si eu vehiculul...

 

eu zic ca e fezabila propunerea cu cortul... daca nu reusesti sa iti faci loc de un cort si un sac de dormit intre bagaje... deja inseamna ca iti iei prea multe cu tine.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vleau si io... vleau si io... :laugh:

dar sa imi repar si eu vehiculul...

 

eu zic ca e fezabila propunerea cu cortul... daca nu reusesti sa iti faci loc de un cort si un sac de dormit intre bagaje... deja inseamna ca iti iei prea multe cu tine.. :)

 

Ce ai rezolvat cu mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dus-o la bmw pipera ieri. Miercuri vine constatatorul de la asig si constata daunele in prezenta mea si a mecanicului de la bavaria. Apoi urmeaza reparatia... si pana cand e gata, sper sa-mi treaca si mie piciorul de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva pe-aici ceva de zona Olteniei,cu Valea Jiului,adaug Valea Cernei pe partea cu Baia de Arama,Herculane,Orsova si Cazane si deja avem un traseu bestial de frumos si de neuitat!Cazare la tot pasul,ieftinache fata de alte zone,iar gratarul si ingredientele plus vreo citiva mobristi glumeti aduc io!Hotariti un weekend si o coacem! :)

Se poate face un circuit la care cei din capitala au doar un plus de 300 km care se parcurg in max 4 ore...Va bagati? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zona Cazane este de o frumusete deosebita :)

nu mai vorbesc ca cana acolo drumul e jumatate asfalt jumatate macadam app 40 km unde motoarele fug de spate o frumusete.

io tocmai m-am intors dintr-o tura pe acolo.

cateva poze din weekendul trecut :P

si mai sunt.

restul sper sa le vedeti cu ochii vostri :laugh:

post-13378-1210342652_thumb.jpg

post-13378-1210342657_thumb.jpg

post-13378-1210342665_thumb.jpg

post-13378-1210342673_thumb.jpg

post-13378-1210342679_thumb.jpg

post-13378-1210342686_thumb.jpg

Editat de extremusski
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa baietii

uite ca se incroapa ceva

 

eu unul sapt care vine iau salariul. deci sund dispus si doritor de o plecare pe sambata care vine, 17 mai adicatelea. plecare de dimineata tare de la bucalex, sa prindem zi frumoasa si plina in valea jiului. daca ajung duminica noapte inapoi in bucuresti eu sunt ok. Vreau sa vad valea jiului pe indelete, ca din excursia de 3000 de km de am facut-o de pasti nu am inteles nimic, prea am fugit peste tot, dar uitandu-ma in poze pare a fi minunat pe acolo.

 

care mai vine? ce facem domnu' ivan pedala, trasezi dumneata fiind din zona un traseu? uite ce propun eu (uitandu-ma in mare pe harta)

 

ziua 1: tg jiu - baia de arama - balta - ciresu (pe aici sunt 2 pesteri, Epuran si Topolnita) - orsova - cazane - moldova noua - in sus spre oravita si innoptam acolo, bem mancam alea-alea (ar fi 290 de km)... saaauu ii dam mare Oravita- Anina - Lapusnicel si bem mancam alea-alea la Baile Herculane (asa ar fi 390 de km)

 

ziua 2....care pe unde spre casile noastre...pe un traseu fromos...sau propuneti, ca vad ca eu iarasi vreau prea multe odata....:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...