Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

Cred ca este aluminiu................si am inteles ca nu se poate repara decat cu sudura in algon...........incerc sa aflu mai multe...........:unsure:

Multumesc!

in primul rand...este ARGON. Daca este aluminiu, se poate suda...roaga-te sa nu fie antimoniu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Personal mie-mi pare cam ieftina pentru una cu ABS...

asta pt ca daca te uiti in poza calumea ai sa vezi ca nu are ABS si te prinzi rapid ca nici actipildurile de pe ea nu sunt originale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca Dakar-ul este un pic prea inalta. dar pretul cit e pretul :unsure:

 

 

Vezi la vanzari.

500-750 cm3.

Eu am inaltime 1,70 si stau bine.

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi la vanzari.

500-750 cm3.

Eu am inaltime 1,70 si stau bine.

nu imi este fica, trebuie doar o acomodare cu motorul si gata (nu ALERG) apropo sunt intre BMW F650GS si AFRICA TWIN 750

la BMW este interesant ABS in rest asfalt uscat

Editat de I_O_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin august se va vinde una bucata super tenere din 1991

-carburatoare refacute(100-110 si 60-80 in localitate cu pasager ia 4.7-4.8)

-rulmenti la jug schimbati

-rulmenti roti

-kit lantz cu 500 km (acum)

-modificata pe becuri H4

-disc spate nou

-ghidon AFAM heavy duty

-handguards cu insertie de aluminiu

-suport topcase

-e incaltzata cu dunlop trailmax

 

saptamana viitoare comand discuri de 300 mm, neoprene la furca

 

fhun doritor?? motivul e simplu...ma f... in ea de strada

 

 

Taica, Raul sunt (acasa la un prieten si nu mai schimb user-ul). Ma intereseaza pe mine. Vorbim mai tarziu cand ajung acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu sunt sigur...dar am impresia ca exista o optiune in YouTube numita Embed.

Iti genereaza direct fereastra. Dar nu stiu exact cum se introduce

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm, cum le zice nenea Rul, bine le zice.

Cat timp nu uiti ca sub outze ai 250-270Kg si nu te avanti in salturi mortale ca la circ, animalul ala te poarta exemplar pe forestiere. Oricum, in miscare greutatea fierului e mai greu sesizabila, iar 19 pe fata e suficient daca nu vrei sa treci peste copacii cazuti in drum. As critica numai amortizoarele si garda la sol. Atingi prea usor bolovanii sau marginile gropilor peste care treci.

Eu as pune imediat Ohlins pe spate si o furca de africana cu tot cu roata de 21. La furca as schimba arcurile cu ohlinsuri progresive. Probabil as pune si un scut mai adecvat. Nu cred ca modificarile i-ar altera cu mult comportamentul exemplat de pe sosele, dar cu siguranta l-ar imbunatati pe cel de pe traseele offroad. Am vazut mai demult pe africanqueens niste varadero ce mi-au mers la inima (parca twindero le poreclisera). Si puteti fi absolut convinsi ca dupa "micile" modificari amintite, varadero se poate lua la bataie cu ORICE Adventure de teapa lui, africana, ktm, bmw, whatever :friends:

 

 

dar yamaha TDM. are o cursa a suspensiilor destulde mare 14cm se descurca bine si pe foriestere. vonosc cativa baieti care au mers pe forestier cu noroi de iti ajungea la jumatatea tibiei. si asta cu caucioace de strada :banana:

 

au facut unii transalpina cu sport touring asa ca daca vointa este poti face orice :bounce:

 

PS. TDM-ul e mia usor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 1,85m si 98 kg,nu sint chiar prapadit!sint mai atletic de felul meu!din cit mam documentat eu,si TA-ul se comporta f bine la drum lung,adica se intinde ok la drum si ia virajele fara probleme!am vazut pe net ca au fost oameni care au facut inconjorul lumii,europei pe ea!deci nu e un moto prost sau slab.parerea mea!

 

I-ati ma afican si termina discutia... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu vorbesc in calitate de posesor, nu am auzit pana acum pe nimeni sa fie multumit de f 650.De curand vorbeam cu un amic si mi-a spus ca incarcat, pasager si bagaje, se incinge rau si trage greu, asta in timp ce era pe transfagarasan,deci in nici un caz nu e bun de drum lung..in schimb fara pasager si fara bagaje merge bine. A doua chestie care ma face sa-l urasc foarte tare este faptul ca se strica destul de des...cutie de viteze,demaror,etc.Nu de foarte mult timp l-a dat, 1000E.Si asta nu e singurul caz...sunt deja off-topic.Ma intereseaza modelul gs 1200, au fost probleme pana acum la ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea nenea

ce vrei tu e un INOROG

si frumos si batos si p.u.l.a pana jos

 

am avut gs 650 dakar 2 ani

super motor

mai mult de 160 nu mergea

singur si cu bagaj e super scula

merge cu roti adecvate f bine in teren nu mocirla

 

acum am trecut la 1200 gs adv

este o alta alta treaba

cat mai putin off si maxim asfalt

asta fac eu

 

dar TU ..............sincer mergi pe un ktm 990

 

si oricum cu cat mai putini oameni pe gs 1200 cu atat mai elitiste

 

 

deci fratilor nu va luati gs 650 si 1200 ca ...............am auzit eu ca nu "e" bune

 

dar nu am mers pe nici unul

 

 

"Sper sa nu fie la fel de nereusit ca modelul f 650"

 

 

aici vorbesti ca o baba care vede motocicleta pe strada

 

dupa parerea ei zgomotul de la toba si rotile cu spite o fac NEREUSITA ca motocicleta

 

SI SA NU UIT

 

 

BAI FRATE ASEARA LA ARC PARCA AU INEBUNIT OAMENII

 

IN 60 DE MIN CRED CA 8 - 10 PERSOANE MI.AU MANGAIAT.O, PIPAIT.O, CIOCANIT.O, FRECAT.O DE SARACA ERA TOATA UDA

 

NU AM VAZUT PE NICAIERI ASA LUME FRATE / SI MAI ERAU SI MOTOCICLISTI

TE UITI DA NU PUI MANA

 

CATIVA IMI CICANEAU IN PROTECTIA DE PLEXIC DE LA FAR

 

MIERCUREA VIITOARE ADUC CICAN SA VADA LUMEA CA E REZISTENT

 

UNU SE SPRIJINEA DE "PARBRIZ" OBOSISE FRATE DE ATATA ADMIRAT

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachime, ti-ai luat gagica buna, acu sufera mama ca se uita toti si balesc langa ea...ce sa ii faci, suferi mama cu fotomodela de brat, asta este...

 

si eu ma uit la 1200 A si mor incet, ma ud tot langa el...si vorba aia, eu mi-s mascul...

 

lasa ca am sa cresc eu mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Sper sa nu fie la fel de nereusit ca modelul f 650"

 

 

aici vorbesti ca o baba care vede motocicleta pe strada

 

dupa parerea ei zgomotul de la toba si rotile cu spite o fac NEREUSITA ca motocicleta

 

 

 

 

 

Auzi nea' , in primul rand tin sa-ti spun ca ai devenit cel mai mare nesuferit de pe acest forum, scuza-ma ca-ti spun, dar ne-am cam saturat cu atata lauda, lauda si iar laude ca ai bmw 1200....nu exista loc prin forum unde sa nu apari matale sa te lauzi cu vaca.Crezi ca esti primul din Romania care are?Pana la urma tot motor e, sunt altele si ma piz.doa.se ca asta si mult mai scumpe, dar nimeni nu e asa falos de ele cum esti tu...Din cate am vazut numai clanta e de tine..nimic mai mult, plimbari, poze si chestii din astea rare nu prea am vazut din partea ta, dar la palavrageala si lauda no.1.Eu am cerut pareri despre un anume model, nu te-am intrebat pe tine cine iti admira motorul si unde.

Cat despre "baba care vede motorul pe strada" tin sa-ti readuc aminte ca foarte multi au spus cam acelasi lucru despre (cuvant urat).ul ala...NU E FIABIL, SE STRICA CAT POATE EL DE REPEDE,etc.Nu sunt singurul care am zis chestia asta, mai uita-te in jur.Acum ca ai nimerit tu sa-ti mearga si nu ai avut probleme, e partea a doua.

Iti multumesc pentru interventie si iti urez drum bun!

Editat de Pandur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...