Sari la conținut

Organizez Tura in Alpi, iunie 2009


KHK
 Share

Postări Recomandate

auzi la ei sa suga carnati de pelscoi cand ajung la mama ciocolatei

 

vai acolo se suge numai tzatza de vaca mov sa te pisi cacao

 

nu cred ca e cazul :D

 

iar la cei cu prostata ...le recomandam "PROSTAMOL"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 561
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumim pt urari si aprecieri!

Poate la tura urmatoare vei face parte din grup.

 

Vlad :D

 

Va dati seama ca va invidiez, hayabusa mea cred ca s ar simti bine pe dealurile acelea!

Multa Bafta...! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca e criza si ma plictisesc foarte tare am inceput sa fac revizuiri la stickerul lui Ianachim, ce a iesit vedeti mai jos, (inca o data specific ca este doar o incercare, daca se va tipari sau nu asta e alta poveste)

post-14468-1245102438_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

:kali: Sunt o pasagera de BMW1200 si viitoare motociclista, am vreo 10.000km sub fundulet prin Romania, Grecia, Italia, Austria (prin Alpi) si vreau sa spun doar ca va faceti prea multe griji, deci: Incetati ca nu plecati in Cosmos! :D

Dumnezeule Doamne :P ! Noi ne facem bagajele in seara din ajunul plecarii ca sa nu mai spun ca de fiecare data am plecat singuri, singurei! Am ramas fara baterie, am ramas fara frane/spate prin Alpi si am supravietuit, deci nu e rocket science! :baubau:

:box:

Va doresc o calatorie extrem de placuta si placut de extrema!

 

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, mai sigur esti pe viata ta in varful alpilor decat pe magheru, e asfalt, trafic, tot ce vrei. pregatirile insa au si ele au farmecul lor si anticipeaza cumva excursia. nici eu nu impachetez nimic pana in ultimul moment dar zilnic rod hartile si google earth sa vad pe unde sa ma mai duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

:baubau: Sunt o pasagera de BMW1200 si viitoare motociclista, am vreo 10.000km sub fundulet prin Romania, Grecia, Italia, Austria (prin Alpi) si vreau sa spun doar ca va faceti prea multe griji, deci: Incetati ca nu plecati in Cosmos!

Dumnezeule Doamne ! Noi ne facem bagajele in seara din ajunul plecarii ca sa nu mai spun ca de fiecare data am plecat singuri, singurei! Am ramas fara baterie, am ramas fara frane/spate prin Alpi si am supravietuit, deci nu e rocket science!

:kali:

Va doresc o calatorie extrem de placuta si placut de extrema!

 

Toate cele bune

 

 

NU e nici o chestie ...dar stii draga cum suntem noi femeile ... ne facem prea multe griji !! :D

 

Dar recunoaste ca da bine !!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

:kali: Sunt o pasagera de BMW1200 si viitoare motociclista, am vreo 10.000km sub fundulet prin Romania, Grecia, Italia, Austria (prin Alpi) si vreau sa spun doar ca va faceti prea multe griji, deci: Incetati ca nu plecati in Cosmos! :D

Dumnezeule Doamne :P ! Noi ne facem bagajele in seara din ajunul plecarii ca sa nu mai spun ca de fiecare data am plecat singuri, singurei! Am ramas fara baterie, am ramas fara frane/spate prin Alpi si am supravietuit, deci nu e rocket science! :baubau:

:box:

Va doresc o calatorie extrem de placuta si placut de extrema!

 

Toate cele bune

 

Pe cand carnetul?

Cand te dai cu Tricker-ul sa vezi cum te prinde?

 

Cu bagajele facute in ajun cred ca toti fac la fel, ca doar nu le pun in coburi cu doua saptamani inainte, dar cand ai plecat in Italia aveai traseul stablit inainte cu lunile!

 

SPOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cand carnetul?

Cand te dai cu Tricker-ul sa vezi cum te prinde?

 

Cu bagajele facute in ajun cred ca toti fac la fel, ca doar nu le pun in coburi cu doua saptamani inainte, dar cand ai plecat in Italia aveai traseul stablit inainte cu lunile!

 

SPOR

S-o crezi tu!!! Eu am bagajele facute de 2 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma baiti ce dracu va faceti atatea griji vorba fetei

 

de la ce experienta are............de pasager 10000km

apropo stiati unde se vad km parcursi de un motociclist...............in bataturile din palma

dar la un pasager..............in bataturile dinter neuroni......ca nu face nimic

 

pe mine m.a sunat gigi budozeristu si.o zis

 

mai baiete io ca cand ma duc cu buldozerul in delegatie

inainte ma o opresc pe centura la o felatie

 

iau cu mine un veston

si 2 pachete de balon

 

so

ce atatea bagaje vorba omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pasager spala rufe cand e cazul, curata costumele, ghetele, face sendvisuri, are grija sa aveti apa si va mai atrage atentia ce sa vedeti frumos pe drum, in caz ca ati pierdut ceva!...

Imi cer scuze daca am deranjat. Va las sa va fardati :D (e gluma, sincer! va rog sa nu sariti la gatul meu!)

Editat de haihuia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva ce acte imi trebuie daca mobra nu e pe numele meu , si este pe numele lu un alt (cuvant urat) , care nu mai isi gaseste CI , ca sa putem face actele ? ex o procura , contract de comodat , etc , si in ce limbi trebuie traduse ( daca trebuie )

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pasager spala rufe cand e cazul, curata costumele, ghetele, face sendvisuri, are grija sa aveti apa si va mai atrage atentia ce sa vedeti frumos pe drum, in caz ca ati pierdut ceva!...

Imi cer scuze daca am deranjat. Va las sa va fardati :D (e gluma, sincer! va rog sa nu sariti la gatul meu!)

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pasager spala rufe cand e cazul, curata costumele, ghetele, face sendvisuri, are grija sa aveti apa si va mai atrage atentia ce sa vedeti frumos pe drum, in caz ca ati pierdut ceva!...

Imi cer scuze daca am deranjat. Va las sa va fardati :D (e gluma, sincer! va rog sa nu sariti la gatul meu!)

 

 

la un moment dat ma gandeam sa ma asez si eu si sa.mi iau nevasta

da

stiu sa pun lucrurile pe culori in masina de spalat

imi fac ghetele

am camelbag pentru apa in spate

filmez si daca nu sunt atent revad acasa

 

so ce nevoie am de un bagaj in plus....pardon pasager

de f...t gasesc si pe drum

 

si vorba unui prieten ....pentru o bucata de ....pasarica pierd placerea curbelor si mersul in picioare

 

acum sincer nu te supara pe noi a fost o gluma de la inceput cand ai scris aici

iar noi am continuat.o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, mai sigur esti pe viata ta in varful alpilor decat pe magheru, e asfalt, trafic, tot ce vrei. pregatirile insa au si ele au farmecul lor si anticipeaza cumva excursia. nici eu nu impachetez nimic pana in ultimul moment dar zilnic rod hartile si google earth sa vad pe unde sa ma mai duc.

 

Bravo Doru, ai sintetizat excelent trairile noastre; de asta (de bucurie adica) sunt in stare numai cei care au ramas copii, indiferent de varsta si de cate ori au trait senzatia, aventura, poezia, etc...

Cinste tie1

Dan Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@seven

re:sticker

 

diametrul de 8cm e prea mic, grafica e prea incarcata la dimensiunea asta, textul e prea mic, nu se vede. eu as mari diametrul la 10 cm, as coate textul de acolo si as adauga o coroana circulara pe care as pune un text in bold gen - romanian alps tour - in partea de jus si jos - july 2009- sau asa ceva. in spatiu ramas liber intre texte se pot adauga steaguri romanesti prin repetitie. nu are de ce sa fie in germana, asa de ce nu pui in italiana sau franceza? nu cred ca trebuie mentionat vlad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un moment dat ma gandeam sa ma asez si eu si sa.mi iau nevasta

da

stiu sa pun lucrurile pe culori in masina de spalat

imi fac ghetele

am camelbag pentru apa in spate

filmez si daca nu sunt atent revad acasa

 

so ce nevoie am de un bagaj in plus....pardon pasager

de f...t gasesc si pe drum

 

si vorba unui prieten ....pentru o bucata de ....pasarica pierd placerea curbelor si mersul in picioare

 

acum sincer nu te supara pe noi a fost o gluma de la inceput cand ai scris aici

iar noi am continuat.o

 

salutare ai inebunit scri mizeri viata in doi are farmecul ei gluma negluma numai scrie mizeri te salut Pompi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva ce acte imi trebuie daca mobra nu e pe numele meu , si este pe numele lu un alt (cuvant urat) , care nu mai isi gaseste CI , ca sa putem face actele ? ex o procura , contract de comodat , etc , si in ce limbi trebuie traduse ( daca trebuie )

merci

 

 

Salutare!

Mergi la un notar cu propietarul.... si faceti acolo o procura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@seven

re:sticker

 

diametrul de 8cm e prea mic, grafica e prea incarcata la dimensiunea asta, textul e prea mic, nu se vede. eu as mari diametrul la 10 cm, as coate textul de acolo si as adauga o coroana circulara pe care as pune un text in bold gen - romanian alps tour - in partea de jus si jos - july 2009- sau asa ceva. in spatiu ramas liber intre texte se pot adauga steaguri romanesti prin repetitie. nu are de ce sa fie in germana, asa de ce nu pui in italiana sau franceza? nu cred ca trebuie mentionat vlad.

 

 

Salutare tuturor,

 

Are dreptate Doru, trebuie scris in Engleza, trecem prin mai multe tari, nu numai prin Austria.

Cred ca acel ''mit Vlad' suna mai ciudat, nu ca ii subestimez efortul organizarii turului (nu cred ca multi s-ar inhama la asa ceva si la raspunderea care si-a asumat-o cu 28 persoane care le cunoaste prea putin), dar mai frumos ar suna romanian alps tour .

Si un steag Ro mai indrasnet nu ar strica, mai ales ca nu suntem tigani.

 

Marimea conteaza chiar si pentru un sticker. Ceva mai mare gen emblema cu tara de origine care se lipeste pe spatele masinilor a fi mai bine, sa se vada.

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stickerul a fost trimis la tipar asa ca eventualele revizuiri vor fi luate in considerare pt Tura de anul viitor, va multumesc pt initiativa, bineinteles ca se pot face mii de variante (lucrez in publicitate de ceva ani si stiu ca orice lucru facut poate fi abandonat si apoi refacut de nspe ori) din pacate timpul ne preseaza iar acum am realizat doar o varianta noua a stickerului propus de Ianachim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stickerul a fost trimis la tipar asa ca eventualele revizuiri vor fi luate in considerare pt Tura de anul viitor, va multumesc pt initiativa, bineinteles ca se pot face mii de variante (lucrez in publicitate de ceva ani si stiu ca orice lucru facut poate fi abandonat si apoi refacut de nspe ori) din pacate timpul ne preseaza iar acum am realizat doar o varianta noua a stickerului propus de Ianachim

 

 

Cred ca orice varianta propusa si apoi data spre a fi lipita pe ceva personal trebuie cat de cat discutata, nu asta este si cu asta defilezi.

Nu o lua personal (si nici Vlad sa nu se supere), dar asa trebuia procedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca trebuie mentionat vlad.

bine ca a fost trimis la tiparit , in varianta cu Vlad pe ea , ca a muncit mult , sa fie si el mandru si frumos

@kosmin :

merci , am si facut-o deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Doru, trebuie scris in Engleza, trecem prin mai multe tari, nu numai prin Austria.

Cred ca acel ''mit Vlad' suna mai ciudat, nu ca ii subestimez efortul organizarii turului (nu cred ca multi s-ar inhama la asa ceva si la raspunderea care si-a asumat-o cu 28 persoane care le cunoaste prea putin), dar mai frumos ar suna romanian alps tour .

Si un steag Ro mai indrasnet nu ar strica, mai ales ca nu suntem tigani.

 

Recunosc ca sunt putin dezamagit de aceste discutii inutile si mai ales de postul (de mai sus) al celui care scria mai pe la inceputul topicului ca nu ar fi bine sa ne manifestam ca niste balcanici si care, spre deosebire de altii care posteaza, este si participant la tura.

 

As vrea sa precizez din start ca acest sticker va fi platit de mine si ca va fi absolut optional. Totodata, faptul ca apare numele meu pe el il consider dreptul meu ca organizator 100%, incepand de la stadiul de idee si pana la toata munca si agitatia aferenta.

 

Marmota cu steagul Romaniei in mana mi-a placut foarte mult, fiind unul dintre motivele pt care am ales in final varianta propusa de George, caruia ii multumesc mult pentru ajutor.

Faptul ca este scris in limba germana este ca excursia organizata de mine incepe la Viena si normal se termina tot la Viena, in Austria si partea respectiva de Elvetia fiind limba oficiala germana iar in nordul Italiei, pe unde vom trece noi, cam toata lumea vorbeste/intelege germana (si mult mai putin engleza), chiar si multe orase au denumirea (si) in limba germana.

Am incercat si ca organizarea sa fie "in stil german"; sunt exemple aici pe forum de excursii organizate in stil "romanesc" care in final eu esuat, au avut un singur participant sau au iesit mai mult sau mai putin bine.

 

Apoi, orice om care intelege corect limba engleza, ar intelege "romanian alps tour" ca fiind un tur in Alpii romanesti ceea ce este total aiurea.

 

Asadar, imi pare rau daca nu reusesc sa multumesc pe toata lumea! (referindu-ma bineinteles la cei care si participa)

Mai sunt doar cateva zile pana la plecare si tot ce imi doresc este sa va simtiti excelent si sa ajungeti cu bine inapoi acasa.

 

Toate cele bune!

Vlad :D

 

p.s. desi am rugat de cateva ori, din timp, ca cei care doresc sa vina mai devreme la Viena si sa stea la acelasi hotel sa ma anunte, vad ca apar cereri acum, in ultimul moment.

Va rog mult, cine vrea, sa ma anunte cel tarziu pana maine dimineata.

(tel: 00436646324475, PM sau e-mail)

 

p.s. 2: adresa si toate detaliile (pt cine nu are navi) necesare pt a ajunge la hotel in Viena le voi posta probabil luni, ca sa fie cat mai "fresh".

 

p.s. 3 sambata si duminica voi fi iar in tara deci cine mai vrea sa discutam ceva detalii, ma poate gasi la numarul meu de RO. (0722-327433)

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am exprimat o opinie strict tehnica, prea iei personal un lucru de nimic, ca romanii aia care daca schimba longitudinea isi inchipuie ca schimba si sangele. cat despre organizare foarte frumos daca ai facut-o riguros, dar aici nu e vorba de mecenat ci de o intreprindere comerciala, aducatoare de profit material. chiar si asa te felicit in avans daca o vei duce la bun sfarsit si daca vei reusi sa te lansezi in acest business in mod onorabil. e o forma de a imbina uilul cu placutul, asta urmaresti de fapt si e perfect ok.

inca odata drum bun tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...