Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor cb-istilor, ma alatur si eu voua. Eu am un cb 500 PC 32,cam de 3 sapt,si sunt din buc, cand se mai fac intalniri, va rog sa anunta-ti aici .

 

In legatura cu piesele de schimb, mai ales maruntisiuri, apelati la repezentanta honda (http://www.honda-bikes.ro/contact.php), au preturi mai piperate, dar cam intr-o sapt vin piesele, eu am comandat niste cauciucuri de scarite pasager, si vinerea viitoare sunt aici.

 

In al doilea rand cine are un geam pt cb 500,si i se pare ca e prea 'oldie,si vrea sa il dea,astept msj pe pm.

 

In al treilea rand, niste crash pad, sau crash bar, cine are si le da sa imi dea de stire, pe pm.

 

O zi buna, drum intins si asfalt uscat. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor cb-istilor, ma alatur si eu voua. Eu am un cb 500 PC 32,cam de 3 sapt,si sunt din buc, cand se mai fac intalniri, va rog sa anunta-ti aici .

Salut!

 

Cand facem o plimbare, sa se cunoasca si cb-urile noastre?

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cand facem o plimbare, sa se cunoasca si cb-urile noastre?

 

Asfalt uscat!

 

Salutare !

Haideti macar sa stabilim o intalnire intre CB-istii din Bucuresti daca in afara orasului ne coordonam mai greu, ce ziceti ?

Ma gadesc ca la bikers club de la otopeni ar fi chiar misto :D

Sariti cu un post aici care ati fi dispusi, stabilim o seara in orice zi a saptamanii din punctul meu de vedere si gata.

Asfalt uscat si multa bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva ca costa si de undepot procura maneta de frana care sa injumatatit datorita une caderi p o parte a motorului, practik am doar juma de maneta de frana si e kam aiurea, adika merge dar totusi.... daca se poate prin apropiere de vb, sau daca nu un nr sa fac comanda sau ceva...... :D

 

:P Eu merg de un an asa cu jumate de maneta de frana...te obisnuiesti...glumesc...si eu caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Haideti macar sa stabilim o intalnire intre CB-istii din Bucuresti daca in afara orasului ne coordonam mai greu, ce ziceti ?

Ma gadesc ca la bikers club de la otopeni ar fi chiar misto :D

Sariti cu un post aici care ati fi dispusi, stabilim o seara in orice zi a saptamanii din punctul meu de vedere si gata.

Asfalt uscat si multa bafta !

i'm in!!!

eu as putea maine pe 11, 12-14nu pot ca lucrez in tura de seara, si mai pot de pe 15 pana pe 19.

Veniti si voi cu propuneri!

 

PS: maine ma duc la rar

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pot face pe comanda aici in Buc acele crash-bar si ies mai bine ca cele de pe Louis

 

 

....cam cat ar fi, ca pret si unde mai exact, un nr de tel....ceva...

 

Salut!

 

Cand facem o plimbare, sa se cunoasca si cb-urile noastre?

 

Asfalt uscat!

 

 

Sal...cand doresti, ne putem auzi pe mess : chatuiesc_2,

 

Salutare !

Haideti macar sa stabilim o intalnire intre CB-istii din Bucuresti daca in afara orasului ne coordonam mai greu, ce ziceti ?

Ma gadesc ca la bikers club de la otopeni ar fi chiar misto :D

Sariti cu un post aici care ati fi dispusi, stabilim o seara in orice zi a saptamanii din punctul meu de vedere si gata.

Asfalt uscat si multa bafta !

 

 

ma prin otopeni, in timpul saptamani, ajung cam greu, in orice alta locatie din centru sa zic, ar fi okay,acum nu stiu, trebuie gandit o data, sa zic sambata viitoare, pe 15, la o ora si, spus in topic, sa vada lumea si sa isi faca timp,care desigur ar dori sa vina.

 

Daca se stabileste, va rog,sa imi da-ti un msj pe yahoo la id chatuiesc_2, ca nu intru mereu pe forum.

Editat de chatuiesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc ce am patit ieri: dupa o tura lunga cu prietenii mei, cand ma apropiam de casa am gasit o linie dreapta de vreo 5 km fara nici o masina sau orice fel de alt obstacol si m-am gandit sa ii dau blana sa vad cat duce. a 4-a o duc pana in 10.000 rpm(150 km/h), a cincea pana in 9-10000 rpm si imi arata in bord 170 km/h. am insistat intr-a cincea, dar nimic. cand am schimbat a 6-a turometrul a inceput sa scada usor pana pe la 8 mii si ceva. cand am ajuns acasa, imi spune unul din prietenii mei, care are un Thundercat ca s-a tinut dupa mine sa vada cat duce cb-ul si mi-a spus ca lui ii arata 185. cum vine asta? la mine nu vrea nicicum sa treaca vitezometrul de 170 si la altii arata mai mult?

poate imi poate explica cineva treaba asta.

Asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este diferenta intre km\h de la motoreta la motoreta si in plus ca sa te ajunga poate a scapat oleaca mai mult mina in gaz. Stai linistit "CB500 rulez in town!" :D

 

nu a scapat mana in gaz mai mult. a mers in spatele meu la 15 metri pe o distanta de 2 km. adica lui i-a aratat constant 185 si mie tot constant 170 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca am putea amana intalnirea pe saptamana viitoare ? Pana atunci poate imi vine si mie comanda de cablu de ambreiaj de la honda :D

Daca nu convinte tuturor la bikers de la otopeni, putem sa ne intalnim si la bikers de langa italia motors pe strada matei voievod, "la ursu" cum mai e cunoscut.

M-am gandit initial la cel de langa otopeni ca e ceva mai maricel si personal imi place mai mult dar nu conteaza, mergem unde se voteaza. Doar sper sa-mi instalez si eu un cablul de ambreiaj nou pana atunci.

Astept pareri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a scapat mana in gaz mai mult. a mers in spatele meu la 15 metri pe o distanta de 2 km. adica lui i-a aratat constant 185 si mie tot constant 170 :cheers:

Presupunem ca ai cauciuc 110/80 R17? poate el nu are cauciuc original...si numara eronat.

Editat de sop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a scapat mana in gaz mai mult. a mers in spatele meu la 15 metri pe o distanta de 2 km. adica lui i-a aratat constant 185 si mie tot constant 170 :cheers:

 

eu cred ca vitezometrul tau a imbatranit , daca ai sa demontezi bordul de la cb ai sa vezi cum functioneaza mecanismele acolo , ai sa iti dai seama ca , daca este bun arcul care iti aduce la 0 acul vitezometruluiti , poate arata viteza mai mica , dar , in nici un caz viteza mai mare decat in realitate , asa cum spuneau cativa CB - isti de pe forum ca imi arata mie vitezometrul ............

intre acul vitezometrului si cablul vitezometrului nu exista contact fizic ci , vitezometrul , preia miscarea prin camp magnetic, cele cateva rotite dintate care sunt pe acolo inregistreaza kilometrii parcursi de motocicleta dar nu au treaba cu viteza .......treaba sta cam ca in schita asta

concluzia mea este ca tu aveai de fapt 185 km/h daca celalant motor spui ca a mers cu aceiasi viteza ca a ta, dar arata mai mult

 

AM PUS SI UN DESEN IN CARE EXPLIC CUM MI-AM CONSTRUIT EU TOBA DE LA CB-UL MEU SI O POZA CU UN TABEL IN CARE SE POT OBSERVA EFECTELE ASUPRA ORINGURILOR A DIVERSELOR SUBSTANTE CU AJUTORUL CARORA NOI NE CURATAM LANTUL............... SUNT SIGUR CA SUNT MOTOCICLISTI DE PE FORUM INTERESATI DE EFECTELE BENZINEI ASUPRA ORINGURILOR ...........

post-38816-1218650816_thumb.jpg

post-38816-1218650860_thumb.jpg

post-38816-1218651439_thumb.jpg

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva ca costa si de undepot procura maneta de frana care sa injumatatit datorita une caderi p o parte a motorului, practik am doar juma de maneta de frana si e kam aiurea, adika merge dar totusi.... daca se poate prin apropiere de vb, sau daca nu un nr sa fac comanda sau ceva...... :cheers:

asa ceva gasesti pe toate gardurile.adica orice firma care se ocupa cu motociclete iti poate aduce la comanda sau poti comanda direct din catalog de pe net.preturile difera.in catalogul Louis costa 15 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care 15 e? costa 5 euro. dar din nefericire nu se mai gaseste. asta e codul: 10019846

 

eu cred ca vitezometrul tau a imbatranit , daca ai sa demontezi bordul de la cb ai sa vezi cum functioneaza mecanismele acolo , ai sa iti dai seama ca , daca este bun arcul care iti aduce la 0 acul vitezometruluiti , poate arata viteza mai mica , dar , in nici un caz viteza mai mare decat in realitate , asa cum spuneau cativa CB - isti de pe forum ca imi arata mie vitezometrul ............

intre acul vitezometrului si cablul vitezometrului nu exista contact fizic ci , vitezometrul , preia miscarea prin camp magnetic, cele cateva rotite dintate care sunt pe acolo inregistreaza kilometrii parcursi de motocicleta dar nu au treaba cu viteza .......treaba sta cam ca in schita asta

concluzia mea este ca tu aveai de fapt 185 km/h daca celalant motor spui ca a mers cu aceiasi viteza ca a ta, dar arata mai mult

 

AM PUS SI UN DESEN IN CARE EXPLIC CUM MI-AM CONSTRUIT EU TOBA DE LA CB-UL MEU SI O POZA CU UN TABEL IN CARE SE POT OBSERVA EFECTELE ASUPRA ORINGURILOR A DIVERSELOR SUBSTANTE CU AJUTORUL CARORA NOI NE CURATAM LANTUL............... SUNT SIGUR CA SUNT MOTOCICLISTI DE PE FORUM INTERESATI DE EFECTELE BENZINEI ASUPRA ORINGURILOR ...........

 

ai pus tu acolo poze, dar cred ca lumea (adica eu) ar fi mai interesata sa vada produsul final, eventual un mp3 cu sunetul tobei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...