Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

Am fost acum 10 zile - drumul prost de la Curtea de Arges pana pe la cabana Capra (urcarea spre lacul Balea), destul de bun pe partea de nord, CB-ul merge foarte bine pe acolo, e locul in care am mers singur la a doua mea iesire din Bucuresti (acum ceva ani :) ).

 

aaaa ...ce treaba au Curtea de Arges si cabana Capra cu Transalpina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aaaa ...ce treaba au Curtea de Arges si cabana Capra cu Transalpina ?

Pardon, nu eram atent. Am fost pe ambele cu CB-ul (Transalpina si Transfagarasean), merge fara probleme. De la Novaci la Ranca e asfalt proaspat, turnat toamna trecuta, restul drumului nu e foarte dificil daca esti atent. Dupa ce treci de pasul Udele trebuie sa ai mai multa grija si pe coborarea din padure inainte de Obarsie, mai e umezeala si noroi pe jos chiar daca e vreme frumoasa.

Mesaj completat

stie cineva vrun cb cumsecade de vanzare? :)

Nu, dar vinde ninja Hornet-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@scorpioanca: mergem, pisi, cum nu! :))

te car pasager pana acolo si ne-ntoarcem cu mobra in dinti :D

@hondita: un link catre vanzare, ceva? ms!

 

Pasager??? No way, te iau eu pe tine pasager ca ai experienta :)

@Hondita: hai cu linku' ca ne-ai dat tema de gandire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasager??? No way, te iau eu pe tine pasager ca ai experienta :)

@Hondita: hai cu linku' ca ne-ai dat tema de gandire!

...fetelor, n-am facut link pana acuma, am vrut azi, dar merge super incet netul si nu pot sa pun poze iar fara alea nu prea are rost... dati-mi un ID de mess prin PM si vb "live" pana imi rezolv problema cu linkul. ;)

Mesaj completat

Pasager??? No way, te iau eu pe tine pasager ca ai experienta :D

@Hondita: hai cu linku' ca ne-ai dat tema de gandire!

...fetelor, n-am facut link pana acuma, am vrut azi, dar merge super incet netul si nu pot sa pun poze iar fara alea nu prea are rost... dati-mi un ID de mess prin PM si vb "live" pana imi rezolv problema cu linkul. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. Daca am avut antigel in motocicleta si am mers pe caldura asta se poate sa se fi evaporat? Ce antigel e cel mai bun? Antigelul pentru aluminiu? Va multumesc.

1. Antigelul se poate folosi in siguranta tot anul, nu se evapora mai usor ca apa.

2. Doar antigel pentru motoare din aluminiu, pe baza de etylene glycol (http://en.wikipedia.org/wiki/Ethylene_glycol). Se gaseste in diverse locuri sub diverse forme si marci (si preturi), gen http://www.performance-shop.ro/ulei-moto/3...i-aluminiu.html, la reprezentante, in supermarketuri auto (ca cel de la iesirea pe A1) sau pur si simplu prin hypermarketuri, dupa noroc. Am gasit si pe la 22 de lei litru nediluat, iesi la 12 lei litrul diluat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de niste piese pt un cb500 si pt ca e criza as dori sa le achizitionez sh, cunoasteti pe cineva care dezmembreaza un cb500

 

multumesc.

 

am eu piese, daca doresti ceva in afara de furca fata lasa un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati fost careva pe Transalpina recent? Cum se descurca CB-ul?

 

salut!

 

Transfagarasanul e la pitici pt cb. Am fost cu el pe altele unde la fel nu a avut probleme desi eram cu pasager si bagaje (Stelvio pass, col d'iseran, col de turini, etc)

poti sa mergi linistit.

 

salut

Mesaj completat

stie cineva vrun cb cumsecade de vanzare? :crack:

 

salut

eu stiu un cb mai mult decat "cumseacade"..dar e scump

 

mail&mess: negru_frozen@yahoo.com

(daca e cineva interesat)

 

salut

post-27598-1281177942_thumb.jpg

post-27598-1281177961_thumb.jpg

post-27598-1281177985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu este topic de vanzari imi permit sa va intreb daca nu cunoasteti doritori pentru un CB 500 S,an 1999,27000 km,TOATE consumabilele schimbate.

Motorul este in Bucuresti.Este excelent pentru un incepator si nu numai.Il vand pentru ca nu ma descurc cu pasager si bagaje(amandoi suntem marisori ).Suporta orice test!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu pe cineva care si-a luat alarma si a descoperit ceva nasol: se descarca bateria complet in vreo 2-3 zile. La masina bateria e mult mai mare si tine cateva saptamani, dar la moto daca nu mergi zilnic ai cam incurcat-o. Vorbeste cu Marius '95, avea una nou-nouta de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Cei care aveti alarme, sau nu,dar poate stiti ceva, spuneti-mi si mie unde pot gasi o alarma cu pager, mi-as dori sa-mi montez si eu una.

Multumesc.

 

Eu mi-am pus alarma de la Scorpio si n-am avut niciun fel de problema cu bateria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate :

Se vinde CB 500 ,AN 2000 ,43.000 KM,import Italia anul trecut in august.

Pret : 2000 negociabil .

Se poate vedea in Bucuresti ,zona Favorit,se afla in garaj ,revizie la timp ,cauciuc nou,ulei,semeringuri,rulment jug si altele,trebuie sa ma uit pe factura pentru restul .

Revin si cu poze

Cine e interesat : Eddie 0722.478.101 , mailm4n@yahoo.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Honda CB500 din 98 . adus din germania, si era/este limitat . i-am scos obturatoarele acelea de aer . dar mai am nevoie de un set original (cred) de jigloare . aveti ideee de unde pot sa-mi cumpar ? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Honda CB500 din 98 . adus din germania, si era/este limitat . i-am scos obturatoarele acelea de aer . dar mai am nevoie de un set original (cred) de jigloare . aveti ideee de unde pot sa-mi cumpar ? mersi

N-ai treaba, aia e singura limitare, diferenta nu e foarte mare intre cu si fara, dar se vede la top speed ...

Daca intradevar vrei jigloare pot sa iti dau un pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai treaba, aia e singura limitare, diferenta nu e foarte mare intre cu si fara, dar se vede la top speed ...

Daca intradevar vrei jigloare pot sa iti dau un pret.

 

 

problema e ca nu trece de 6000 rpm in sarcina .

 

La un alt CB am procedat la fel cu obturatoarele + jigloare si e OK . am inteles ca prin asta consta limitarea.

 

da-mi te rog un pret pt jigloare. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca nu trece de 6000 rpm in sarcina .

 

La un alt CB am procedat la fel cu obturatoarele + jigloare si e OK . am inteles ca prin asta consta limitarea.

 

da-mi te rog un pret pt jigloare. ms

 

Ai PM. Desi eu sunt de parere ca problema e din alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...