Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

salve!

 

unde gasesc si io un cablu de ambreiaj pt CB500 PC 32 /1998 nou?

 

 

aveau inainte pe louis, dar nu mai au cabluri in 2010 vad.

 

 

am luat de la Honda din Pipera cablu de ambreiaj original (pret undeva pana in 150ron) . Nu au pe stoc, doar pe comanda, dar vine repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut dragi piloti si pilote ^_^

 

Aveti careva de vanzare sau stiti pe cineva care dezmembreaza si are un disc de frana-fata pt cb 500 din 96?

Si cam cat ar face unul sh, daca aveti idee.

 

 

Merxi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Am si eu nevoie de semnal dreapta spate, oglinda dreapta ptr un cb 500 din 96 si un suport dreapta ptr scarite (suportul pe care sunt prinse cele 2 scarite). Daca imi puteti spune de unde pot cumpara sau daca aveti de vanzare. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Am si eu nevoie de semnal dreapta spate, oglinda dreapta ptr un cb 500 din 96 si un suport dreapta ptr scarite (suportul pe care sunt prinse cele 2 scarite). Daca imi puteti spune de unde pot cumpara sau daca aveti de vanzare. Multumesc

salut, ai pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragi piloti si pilote :laugh:

 

Aveti careva de vanzare sau stiti pe cineva care dezmembreaza si are un disc de frana-fata pt cb 500 din 96?

Si cam cat ar face unul sh, daca aveti idee.

 

 

Merxi!

Pe www.wemoto.com gasesti aftermarket EBC parca Ia legatura cu Catalin 0765966611 intre 09-20 suna-l El mi-a adus de pe wemoto discul de frana cam la 560 ron nu stiu exact ,cam asa. www.piese-moto-accesorii.ro Mai are oglinzi pentru carena de la TCP pt anii '93-'96
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat de la Honda din Pipera cablu de ambreiaj original (pret undeva pana in 150ron) . Nu au pe stoc, doar pe comanda, dar vine repede.

 

 

fata de alti furnizori care iti pot aduce cablul la 80 ron, este enorm de mult....

cata benzina bagi de 75 ron? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata de alti furnizori care iti pot aduce cablul la 80 ron, este enorm de mult....

cata benzina bagi de 75 ron? :laugh:

 

da si tu exemple, un link ceva, ca-n bancul cu IT-istii: 2 colegi de birou. baa, ninge afara! Da? Da-mi link!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc cabluri de ambreiaj din targ (intre 3 si 7 lei)

calitatea una!

ultimul m-a tinut vreo 4 mii de km

e zic ca merita

Pe mine ultimul cablu de ambreiaj m-a tinut peste 30.000 km si inca mergea, am dat motocicleta cu el. Cablu sa tina 4.000 km nu i-as recomanda nimanui, doar nu o sa umblu cu cabluri dupa mine ca porcaria de 3 lei se rupe cand are chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ultimul cablu de ambreiaj m-a tinut peste 30.000 km si inca mergea, am dat motocicleta cu el. Cablu sa tina 4.000 km nu i-as recomanda nimanui, doar nu o sa umblu cu cabluri dupa mine ca porcaria de 3 lei se rupe cand are chef.

 

Stim, stim ... tu ... sa umbli cu asa ceva ... ar fi o jignire la adresa ta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat 2 mil pe el ,original de la Honda ,am dat asa mult pe el ptr ca aveam nevoie ,era vineri seara 19:00 ,cineva mi-a facut rost,dar macar e original,la fel si cel de kilometraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva dintre voi far sau sticla de la far din ala rotund, (honda cb 500, suzuki gs 500, ducati monster, honda hornet) prin casa si nu ii mai trebuie? As fi interesat sa cumpar unul...

 

EDY

NR. TEL. CONTACT: 0761135710

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar honda CB 500, astept oferte....asfalt uscat

De ce fonduri dispui ? Ma bate gandul sa il marit, imi tot fuge mintea la un vfr in ultima perioada ... tre sa ii vina setul de cauciucuri noi, din punct de vedere mecanic e intretinut, dar lenea de a-l duce la vopsit il face sa arate destul de "nasol" asa ca nu pot cere prea mult pe el. Daca te intereseaza sau vrei detalii ne auzim pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor! De saptamana trecuta m-am alaturat si eu voua, celor de pe 2 roti. Am 18 ani si mi-am luat o Honda CB 500. Sunt foarte multumit de motocicleta.Merge foarte bine. Acum ii dau dreptate prietenului care mi-a spus "I-ati Honda pt ca e Honda..". Sper sa nu am incidente neplacute cu ea.

Va doresc tuturor asfalt uscat si sa va bucurati de Hondele voastre mult timp de acum incolo! Ne vedem in Timisoara :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut tuturor! De saptamana trecuta m-am alaturat si eu voua, celor de pe 2 roti. Am 18 ani si mi-am luat o Honda CB 500. Sunt foarte multumit de motocicleta.Merge foarte bine. Acum ii dau dreptate prietenului care mi-a spus "I-ati Honda pt ca e Honda..". Sper sa nu am incidente neplacute cu ea.

Va doresc tuturor asfalt uscat si sa va bucurati de Hondele voastre mult timp de acum incolo! Ne vedem in Timisoara :-)

 

 

salut,

felicitari! e un motor bun, nu te lasa la greu. Ii schimbi uleiul, verifici presiunea in pneuri si ungi lantul. In rest, kilometrii sa faci!

asfapt uscat si niciodata sa nu te grabesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari,

 

dupa primii mei 1300 km am si eu 2 intrebari - sper ca nu deranjez:

1) consum de 5-5,5% e ok? - avand in vedere ca merg mai mult pe centura/in oras (tin turatia cat mai aproape de 3500- 4000, schimb la 4500-5000, depasirile rar trec de 6000)? ca mie mi se pare putin cam mult.

2) pe unde gasesc si eu pe cineva sa tapiteze saua (s-a rupt pielea in 2-3 locuri si s-a ajuns la burete) - preferabil ieftin si bun :hurt:

 

am varianta de cb 500 din 95' cu tambur pe spate - daca este relevant pentru vreuna din problemele de mai sus. ung lantull la 200-250 km (sprei), bag benzina de 95 (in general OMV), uleiul n-am apucat sa-l schimb - o sa-l schimb la primavara, ca ma gandesc ca n-are rost sa-l iau de acum si sa stea iarna degeaba.

 

de asemenea orice sfaturi legate de intretinere/samd sunt bine venite.

 

SPQR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari,

 

dupa primii mei 1300 km am si eu 2 intrebari - sper ca nu deranjez:

1) consum de 5-5,5% e ok? - avand in vedere ca merg mai mult pe centura/in oras (tin turatia cat mai aproape de 3500- 4000, schimb la 4500-5000, depasirile rar trec de 6000)? ca mie mi se pare putin cam mult.

2) pe unde gasesc si eu pe cineva sa tapiteze saua (s-a rupt pielea in 2-3 locuri si s-a ajuns la burete) - preferabil ieftin si bun :hurt:

 

am varianta de cb 500 din 95' cu tambur pe spate - daca este relevant pentru vreuna din problemele de mai sus. ung lantull la 200-250 km (sprei), bag benzina de 95 (in general OMV), uleiul n-am apucat sa-l schimb - o sa-l schimb la primavara, ca ma gandesc ca n-are rost sa-l iau de acum si sa stea iarna degeaba.

 

de asemenea orice sfaturi legate de intretinere/samd sunt bine venite.

 

SPQR!

..doar la prima intrebare ma bag.. pe mine m-a ajutat mult reglarea carburatoarelor +schimbarea uleiului si a filtrelor ... mi-a scazut consumul cu 1l... asa am ajuns la 4.5 ...merita incercat...

pe de alta parte, eu schimb viteza pe la 4000 mers cuminte... si lantul ung la 500km :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci. si filtrele sunt pe lista pentru primavara odata cu uleiul.

am uitat sa mentionez - pentru tapitat: in Bucuresti (se vede dupa nr. da' mai bine sa zic) - sau daca nu exista ceva in Buc megre si Ploiesti.

Mesaj completat

L.E.: eu daca o tin la mers normal sub 3000-3500 face urat, parca se ineaca, de-aia tre' sa o tin putin peste.

Mesaj completat

L.E.2: la turatille de mai sus ma refer cand e in vit. 3 & 4, nu la 1 &2. La alea merge ok si la 3000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am integrala, un Nolan N84 ca am citit reviewuri bune + ca era la oferta la Louis (parca inca e) - dar nu-s multumit de el. (zgomot maricel pentru ca la barbie e liber si intra pe acolo tot aerul cu zgomot cu tot, aerisirile slabute & pinlockul prost - deja se plimba gemuletul ala la greu, nu sta lipit de viziera principala cum ar trebui.)

 

L.E: aca vreu sa-ti iei ceva vezi ca's niste Shoei pe la oferta la Louis - aproap la juma' de pret (de la 400 si ceva la 200 si ceva)

Editat de vladase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am uvex boss 525. am dat vreo aprox 200E acu vreo 2 ani pe ea, luata de la reprezentata Uvex in Brasov.

ceva in genul asta

E o casca intermediara (nici prea scumpa nici prea ieftina, si la fel si la calitate/performanta).

Are ceva ce nu prea vezi la alte casti: curelusa e de fapt o chestie cu clic, culisanta. E comoda pt ca poti sa o dai jos sau s-o pui mai usor, insa mie nu mi se pare prea secure pentru ca cureaua este cumva pe experiorul castii, si in caz de impact cred ca poate sa-ti sara de pe cap.

Alta chestie nasoala a fost aripioara de sus: o chestie de palstic, care acopera gaurile de ventialatie si probabil ca are si rol de a reduce turbulentele aerodinamice. In prima saptamana mi-a cazut in mers (dupa ce-am scapat casca pe jos, lucru care este inevitabil, si a crapat).

Aer intra chiar daca ai toate ventilatiile inchise, dar mai putin decat la un MTR, zgomotul e destul, mai silentioasa decat acelasi MTR.

 

Depinde de buget. Urmatoarea mea casca va fi probabil Shoei. Urmareste reducerile de la louis. Iti comanzi de acolo (prin astia sau astia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...