Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

salut..

stie cineva unde gasesc sistemele de prindere pentru genti laterale pentru cbf500?? si tot ce ar mai fi necesar pentru ele?? cine are genti - poate sa imi spuna cit de mult incurca un eventual pasager aceste genti??

multumesc mult

un an nou mai bun!!

 

eu am genti laterlale din material textil, de 15L. Nu sunt foarte mari, dar oricum...Nu am considerat necesar sa mai pun suporti pt ele. De fapt a fost unul din motivele pt care-am ales gentile astea...

uite aici o poza: http://1.bp.blogspot.com/_PPRVUOlDsCY/S_mK...00/P1050021.JPG

nu am vazut mari zgarieturi, si chiar daca apar mai mici, asta e...eventual poti pune o carpa ceva mai moale intre geanta si carena, insa atentie sa nu-ti zboare si sa-ti intre naibii pe la lant undeva...

 

 

Mesaj completat

apropo, pt pasager nu prea-s bune dar cred ca merge...nu am dus pasager cu gentile montate, insa gentile au 3 benzi brelco (arici), din care 2 se pun pe sub sha si una deasupra. Dar daca vrei le poti pune pe toate pe sub...

Daca te uiti in poza unde e scarita spate, eu zic ca loc ar fi, insa daca geanta e putin mai lunga...nu mai e

O chestie care nu mi-a placut la gentile mele: pe interior, au un material de pastic, care ii tine conturul...insa e foarte casant si mi s-a cam rupt

pe louis.de, cod: 10025618

Editat de DeepSky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor,

 

Desi ma doare sufletul se vinde o frumusete neagra:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-349944.html

 

Am fost si sunt f multumit de ea, este ideala pt incepatori, o vand pt ca vreau sa imi iau hornetul de 600

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ochiometrul...chiar merge

pe spate am schimbat placuta far sa dau jos frana, am scos surubul ala si am tras cu clestele de ele

tot asa le-am pus si la loc, cu mare grija

vezi ca ai si o siguranta pe acolo. un r-clip, ai grija cu il scoti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam, frati CB'isti si CBF'isti. am o intrebare existentiala.. sunt un mindru posesor de CBF..i'a pus cineva carene motorului lui? dar scut? dar cauciucuri de soft enduro? ati iesit pe munte cu motoarele voastre? cum s-au comportat?

deschid, daca vreti, un "topic in topic"..

dar as vrea sa imi rebranduiesc motorul..(nu ca nu imi place cum arata, dar as vrea sa ii adaug citeva lucruri utile excursiilor la cort..

 

 

 

 

 

[acronym=italia - austria 2010

pasul stelvio]italia - austria

pasul stelvio[/acronym]

Mesaj completat

salutam, frati CB'isti si CBF'isti. am o intrebare existentiala.. sunt un mindru posesor de CBF..i'a pus cineva carene motorului lui? dar scut? dar cauciucuri de soft enduro? ati iesit pe munte cu motoarele voastre? cum s-au comportat?

deschid, daca vreti, un "topic in topic"..

dar as vrea sa imi rebranduiesc motorul..(nu ca nu imi place cum arata, dar as vrea sa ii adaug citeva lucruri utile excursiilor la cort..

 

 

 

 

 

italia - austria

pasul stelvio

Editat de yogi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici de astea??

mi le-a gasit un prieten..

Spate

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...=1139&m_s=1

 

 

Fata

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...=1139&m_s=1

 

Pune cauciucuri de off- la CB500, iesi cu el pe coclau la soft enduro. Merge de rupe, ca orice naked care se respecta! ;)

 

Mesaj completat

ce zici de astea??

mi le-a gasit un prieten..

Spate

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...=1139&m_s=1

 

 

Fata

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...=1139&m_s=1

 

Pune cauciucuri de off- la CB500, iesi cu el pe coclau la soft enduro. Merge de rupe, ca orice naked care se respecta! ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa...am facut mai demult un post despre un disc de frana care mi se pare ca este ovalizat. Discul spate. Am suspendat motoreta pe cricul central, am bagat-o in treapta I si m-am uitat cu atentie la disc, iar ca sa fiu sigur am luat un cui lung si l-am pus pe disc, si oscileaza cam 1,5 mm sus jos. Nu oscileaza stanga dreapta. Am facut si un desen rupestru, macar asa sa isi dea lumea cu parerea, Eu am impresia ca nu e bine centrat, m-am uitat la shuruburile care tin discul si parca nu sunt fix pe centru (pi shientru).

 

 

Am colorat cu rosu ca sa va arat mai bine cum mi se pare mie ca este descentrat (defapt nu mi se pare).

Mesaj completat

Disc.

 

Nu iti bate capul, daca santurile de pe disc sunt formate concentric in jurul axului nu ai de ce sa iti bati capul, e clar ca asa e din fabrica. Daca observai asta la un motor nou merita sa incerci sa centrezi discul, altfel mai rau fac ... il centrezi si pana se refac santurile o sa ai frana spate cam 0 ... deci sfatul meu e sa il lasi asa, daca avea bataie laterala era de rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac un apel la cei cu PC 32 sa vada daca sesizeaza ceva la discul de pe roata spate o oscilatie sus-jos. ;) Multumiri anticipate

Eu m-am uitat la hornetul meu, dar nu oÂşcilează aproape deloc, poate doar ceva gen 0.01mm, discul nu e al ei din fabrică, e schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu e mult, crede-ma ca daca as avea bani acum l-as lua. Dar nu prea dispun de finante si doar ce mi-am comandat o casca. Pe viitor daca e valabila treaba si dispun de bani, apelez la tine.

 

 

ok, ma poti contacta oricand pe P.M. daca o sa mai ai nevoie si de altceva de CB in viitor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca omul se refera la semi-ghidoane. Si daca daca e sa imi dau eu cu parerea, NU iti pune asa ceva. Alea sunt pentru vitezane.

 

O sa stai mai aplecat, mai incomod si o sa pierzi din agilitatea rotii fata (o sa ai mai putina lungime de ghidon cu care sa faci levier).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca omul se refera la semi-ghidoane. Si daca daca e sa imi dau eu cu parerea, NU iti pune asa ceva. Alea sunt pentru vitezane.

 

O sa stai mai aplecat, mai incomod si o sa pierzi din agilitatea rotii fata (o sa ai mai putina lungime de ghidon cu care sa faci levier).

 

corect

plus posibile dureri de spate la drumuri mai lungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am probleme cu spatele la drumuri lungi chiar ma ajuta pozitia asta etc recomand ghidon ca al meu mai ales celor care au maini lungi (persoanele care au peste 180 cm inaltime ), un prieten a vrut ghidon ca al meu deoarece in pozitie normala statea prea pe spate

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze moncher :lol: Fara poze nu demonstrezi nimic xD

 

"Monser" ti se pare ca as vrea sa demonestez ceva ? ca sa iti potolesc un pic curiozitatea ... tot ce e aici e facut de mine: http://picasaweb.google.com/Thunderbyte13/LucrariMotoare#

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Thunder :) Nu tb sa demonstrezi nimic, esti mare:D BRAVO! super lucrari, cred ca daca ar fi cromate/finisate ar arata bine de tot mare parte din ele. Bravo inca odata :)

Mesaj completat

 

 

 

Offtopic...vad ca ai ceva de RICHA in semnatura...gasesc o geaca/armura ceva mai ieftin? NU mai am bani dupa ce mi-am luat motor, casca, manusi :D Vorbim pe PM

Intra pe site si vezi cam ce ti-ar place ... ne auzim sa iti dau un pret :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a pus praful pe el băi Marius, te-ai dat pe maÂşini :)

Ca sa vezi, cine vorbea ... adevarul e ca tu il mai stergi de praf din cand in cand :lol:)

 

Al meu e curat acum ... cand s-a topit zapada pusa azinoapte a spalat si jegul :)

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...