Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hi hi, distractia de pe lume :) Patent + multa forta + ceva nevi+ceva zgarieturi pe cric. Sau scula speciala, aveau la louis, dar nu cred ca mai ai rabdare sa astepti... Sau... faci un 'maner' din sarma cu niste textil pe ea, prinzi bucla arcului si tragi de ea pana ajungi unde ai nevoie. Asta e cea mai la indemana. Dpa ce ai bagat bucla pe ax, tai sarma cu un cleste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Talonul, cartea de identitate, 2 copii (pe care le tii tu) de la contractul de vanzare-cumparare, certificatul de inmatriculare (pe care il ia o data cu fiscalul) si fiscalul eliberat in vederea vanzarii pe care apare ca nu mai are nici o datorie fata de stat / motocicleta. Ideal ar fi sa faceti schimb si de copii dupa buletin. Daca are sa-ti mai dea extra-uri pe care nu le are cand iti da motocicleta (GIVI, echipament, casca, husa etc) nu ii da toti banii :) . Verifica seriile de pe acte sa corespunda cu seriile de pe motocicleta (CB-ul daca nu ma insel are seriile pe unde trece axul central de la jug prin cadru) si datele de pe buletinul lui sa corespunda cu toate documentele. Vezi ca el sa fi semnat peste tot pe unde trebuie.

 

Succes!

Editat de mikehit47
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Talonul, cartea de identitate, 2 copii (pe care le tii tu) de la contractul de vanzare-cumparare, certificatul de inmatriculare (pe care il ia o data cu fiscalul) si fiscalul eliberat in vederea vanzarii pe care apare ca nu mai are nici o datorie fata de stat / motocicleta. Ideal ar fi sa faceti schimb si de copii dupa buletin.

Cateodata la taxe locale mai cere si copie dupa buletinul vanzatorului, deci zici bine. Plus FISA DE INMATRICULARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru informatii, eu am vorbit cu el si a spus ca scoate certificatul fiscal inainte cu o zi sa ajung eu pentru ca nu il elibereaza in zi( este din Campina ). Dupa ce verific actele /serii etc mergem facem actul de vanzare cumparare si apoi pe Fisa de Inmatriculare trebuie sa imi puna o stampila de la agentia lui fiscala+ certificatul ca nu are datorii?

Scuze daca va stresez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...