Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Trebuie sa fie o valoare constanta, fara spike-uri mari cand ii dai gaz, chestii d astea. Daca releul e prajit iti dileste si bateria rapid

» Post actualizat in 24 Sep 2015 13:18

Trebuie sa fie o valoare constanta, fara spike-uri mari cand ii dai gaz, chestii d astea. Daca releul e prajit iti dileste si bateria rapid

» Post actualizat in 24 Sep 2015 13:19

Scuze, e din cauza telefonului, rog admin sa stearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am gasit o honda CB500 care arata bine, din 94, cu 900 EUR (autentificare rar inclusa).

Mi-au spus ca are o problema la ambreiaj in sensul ca desi functioneaza, are un zgomot.

Oare despre ce ar putea fi vorba si cam cat ar costa?

 

Oare sa imi vad de treaba mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai are ..... cred ca tu te-ai luat dupa pozitia axului care este la jumatate ,dar uite-te la ultima poza ..... e o sageata care indica uzura...... un kit in jur de 500 de lei (pinioane si lant).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, dupa aia m-am luat. Acum ca mi-ai atras atentia cred ca ai dreptate.

In fine, ideea e ca ce am vazut prin brasov arata mult mai rau. Acum daca mi-ar lua vreo 100 de eur ca sa rezolve problema as fi multumit.

 

Sunt constient ca voi mai cheltui niste bani...poate cauciucuri, ceva consumabile, insa nu as vrea sa bag mai mult de 300 maixm 400 EUR.

 

Acum incep sa caut si echipament. Toata distractia ma va duce pe la 2000 EUR in cel mai fericit caz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ce nr. de cheie tubulara iti trebe pt bujii la CB500 (an 2002)? in trusa ei de scule originale este inclusa o asemenea cheie ?

multumesc

 

vezi ca merge si aia de la Suzuki Bandit 600

 

Mda, dupa aia m-am luat. Acum ca mi-ai atras atentia cred ca ai dreptate.

In fine, ideea e ca ce am vazut prin brasov arata mult mai rau. Acum daca mi-ar lua vreo 100 de eur ca sa rezolve problema as fi multumit.

 

Sunt constient ca voi mai cheltui niste bani...poate cauciucuri, ceva consumabile, insa nu as vrea sa bag mai mult de 300 maixm 400 EUR.

 

Acum incep sa caut si echipament. Toata distractia ma va duce pe la 2000 EUR in cel mai fericit caz...

 

nu-ti recomand sa iei mobra cu probleme de la SerMoto, crede-ma pe cuvant, gasesti mai buna....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sebibv am eu de vanzare 2001,anvelope 2013,mici bubite pe capace de la scaparea moto(fostul propietar)vopsea originala,40000 km,acte in regula,inmatriculata.Ofer poze in detaliu.

Pret 1300 euro

Editat de MariusCB500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi , ai rezolvat, 7 ani mai noua, cauciucuri noi,daca are si kit de lant ok, inscrisa, deja esti in castig .......nu cunosc motorul de mai sus dar in afara de toba (parerea mea), la prima vedere arata bine mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc @Obed pt Up.Kit-ul de lant mai are viata in el.Nu cere schimbare.Toba finala am primit-o cadou.O am si pe cea originala.

P.S. Nu mai este toba finala din poze.Acum este un Micron Titanium fara modificari,mult mai finuta ;)

Editat de MariusCB500
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu nu am reușit sa mă mai inteleg cu ea, ca vrea toba de ziua ei. Asa ca astăzi pe o super ploaie am fost sa luam cadoul si dupa ce ne băgăm la garaj curatam, sincronizam si delimitam motorul sa aibă 50+ de cai. Am facut 25000, in iarna o pun la punct pentru ca ne mutăm in Uk. Stiti un atelier unde sa pot face un DB-killer si un cot de legatura pentru toba? Seara buna tuturor.

post-41186-0-68243600-1445544390_thumb.jpg

post-41186-0-09455600-1445544399_thumb.jpg

post-41186-0-37882300-1445544412_thumb.jpg

post-41186-0-53744000-1445544429_thumb.jpg

post-41186-0-29872700-1445544442_thumb.jpg

Editat de RD 02 ALX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...