Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

Va salut,

Am si eu o curiozitate legata de filtrul de aer de sub rezervor.

Se gasesc pe undeva de vanzare ?

L-am ignorat complet inca de cand am cumparat motorul in 2008, cumva l-am trecut cu vederea la toate reviziile de pana acum si astazi cand in sfarsit l-am deschis am descoperit inautru un filtru topit si cu o mare gaura in mijloc.

Nu reusesc sa gasesc pe niciun site de vanzare asa ceva (Louis, Wemoto, Ebay), voi ce folositi ?

 

Multumesc mult!

 

 

:eek: Dumnezeule

 

Si totusi, voi de unde va luati "sub air filter" sau vi-l improvitati voi ?

"Dumnezeule" nu m-a ajutat foarte mult sa fiu sincer.

Va atasez si o poza in cazul in care nu ati inteles la ce ma refer.

 

Cu respect,

 

Vlad

 

GL1500-Cruise-Filter-Sub-Filter-52.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, eu il decupez dintr-un filtru de aer nou ( de masina ) si il inlocuiesc odata cu filtrul de aer.

 

Pentru ca in special in Germania erau multe limitate si legale. A mea acum 15 ani a venit limitata, atat in acte cat si in realitate. Alea din Italia erau limitate doar in acte, ca si aia respecta legile ca si bucurestenii care parcheaza pe trotuar.

Si a mea este limitata la 25Kw si are in flansa de la carburator un element de metal care limiteaza cantitatea de aer care intra in motor.

In caz ca ai timp de pierdut sau te intereseaza uite cum se face limitarea.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si totusi, voi de unde va luati "sub air filter" sau vi-l improvitati voi ?

"Dumnezeule" nu m-a ajutat foarte mult sa fiu sincer.

Va atasez si o poza in cazul in care nu ati inteles la ce ma refer.

 

Cu respect,

 

Vlad

 

salut. eu am improvizat ceva dintr-un burete dens. nu stiu sa gasesti de cumparat asa ceva si nici nu cred ca se merita (si la mine cel original era un burete pe jumatate topit).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare dragilor. Desi nu mai sunt posesor de CB500, postez aici un anunt, al unui prieten posesor de CB500, care isi vinde motocicleta avariata.

 

Povestea pe scurt este: impact cu o masina, furca indoita, farul spart, si alte mici estetice. Omul a cumparat toate cele trebuincioase repararii, dar, a constatat cu stupoare ca are cadrul afectat in partea de sus dreapta, sub rezervor. Nu s-a mers cu ea de la accident, posibil sa nu se simta nimic in mers, dar daca pui mana, se simte cum vopseaua este sarita de pe cadru.

Trebuie sa subliniez ca motocicleta mergea impecabil inainte de accident. Motorul are circa 65000 de km, si se aude si simte ca un motor nou. Cauciucurile sunt noi, consumabilele erau noi la momentul accidentului, anul trecut pe vremea asta.

 

In principiu, mai sunt 2 posibilitati pentru aceasta motocicleta:

1 - un pasionat de model care isi doreste sa aiba absolut orice piesa de schimb pentru eternitate.

2 - un doritor de CB500 cu buget foarte mic, care sa il asambleze si sa mearga cu el asa. Pretul este negociabil, si sunt convins ca un cumparator hotarat poate obtine un pret chiar mai bun decat cel solicitat.

 

Anuntul este in linkul de mai jos.

 

https://www.olx.ro/oferta/se-vinde-cu-totul-pt-dezmembrat-honda-cb-500-din-2002-IDaWLHP.html#6d925c315b

 

Daca nu permiteti anunturi de publicitate pe acest forum, rog un admin sa stearga acest post.

 

Spor in toate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salutare are cineva de vanzare toba finala + colierul de fixare cu 2 suruburi ? si eventual galerie de evacuare ?

Salutare are cineva de vanzare toba finala + colierul de fixare cu 2 suruburi ? si eventual galerie de evacuare ?

Salutare are cineva de vanzare toba finala + colierul de fixare cu 2 suruburi ? si eventual galerie de evacuare ?

Salutare are cineva de vanzare toba finala + colierul de fixare cu 2 suruburi ? si eventual galerie de evacuare ?

» Post actualizat in 22 Jul 2018 16:29

Salutare are cineva de vanzare toba finala + colierul de fixare cu 2 suruburi ? si eventual galerie de evacuare ?

post-79861-0-30921600-1532276977_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
La 04.02.2020 la 7:00, viscol84 a spus:

Salut baieti, cam liniste pe aici, ce va mai fac oile? Am dus o pe a mea sa o incalt si sa ii schimb kit ul de lant

IMG_20200201_105607.jpg

si a mea va primi gume noi. Ma bucur sa vad ca nu e a mea singura fara carenutele alea laterale oribile :)

Si da, e liniste, ca nu mai sunt chiar atatea CB uri banuiesc... au si ele o varsta... incepatorii de azi trec direct pe 4 in linie, sau pe NOILE "CBuri"... au mai ramas fiarele noastre de muzeu :))

CB ul de 94 e in zona aia ciudata unde e prea veche sa mai valoreze 2 lei si prea noua sa fie clasica :) adica e pentru cunoscatori :)

Editat de fressko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...