Sari la conținut

DONATII PENTRU CHOPPERISTI


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Dunlop D402 - MU85B16 M/C 77H (e de la roata din spate)= 150/16"

Dunlop D402F - MT90B16 M/C 72H (e de la roata din fata)= 130/16"

 

merg la VN800 classic,sporty custom(16"/16")

Multumesc frumos pentru ajutor, a fost de mare folos informatia ta, deja sunt doritori pentru ambele.

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 889
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa si este, fata 130 spate 140

 

Front Tire Aspect Ratio 90

Front Tire (Full Spec) 130/90 R16

Front Tire Width 130

Rear Tire Aspect Ratio 90

Rear Tire (Full Spec) 140/90 R16

Rear Tire Width 140

 

de ce sunt asa lucioase?

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si este, fata 130 spate 140

 

Front Tire Aspect Ratio 90

Front Tire (Full Spec) 130/90 R16

Front Tire Width 130

Rear Tire Aspect Ratio 90

Rear Tire (Full Spec) 140/90 R16

Rear Tire Width 140

 

de ce sunt asa lucioase?

 

 

de unde is datele astea???

ps:nu uitati ca is gume special pt HD...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez o pereke de semnale de fatza, absolut noi, ca cele de pe intruderul din poza (uitati-va in partea din fatza, pe furca). Tija este ceva mai scurta, aproximativ 10-12 cm.Sunt din plastic cromat( nu metal).Trimit doar prin fan curier, nu pre am vreme de mers la posta. Pentru cine mai doreste, mai am o aripa de fatza de ij jupiter 5, cromata ( ma rog, crom rusesc), fara barele alea de prindere de furca.

:cheers:

 

 

M-ar interesa pe mine semnalele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Donez set de coburi plus geanta spate (se fixeaza de sissy bar) din piele extrem de groasa, neagra,

in starea din fotografii (la un cobur lipseste o catarama), trebuie curatati, cremuiti (sunt putin deformati de la stat in garaj nemontati), etc.

post-47060-0-76911700-1332440755_thumb.jpg

post-47060-0-70492000-1332440768_thumb.jpg

post-47060-0-39913800-1332440779_thumb.jpg

Dimensiuni coburi: lungime 43cm, inaltime 30cm, latime 20cm

Dimensiuni geanta spate: inaltime 50cm, latime 40cm, grosime 20cm

Transportul din Cluj va fi suportat de fericitul viitor posesor.

Detalii: 0744-601631, 0731-601631 sau PM

Hai norock!

 

Surprinzator, deja s-a gasit un nou proprietar, Alex din Cluj!

Editat de stcimponeriu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

Vreau sa cumpar exact acest tip de coburi,adica din piele ,negre,si groase, sa tina nene!

(si sa fie tinute in garaj..:)adica pretul sa nu fie motivul pentru care se vand (ci lipsa de spatiu in garaj... :):D

 

O seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact acest tip de coburi.

 

 

ai fost f precis.sau AI FI fost f precis daca mentionai si CARE e acest tip de coburi:))))

Da,ai dreptate .Era vorba de coburile din poze,din postul anterior postului meu,coburi pe care le-am si descris...de altfel...!

P.S.: Si eu care credeam ca raspunzi la continutul mesajului nu la forma lui :)

O seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

Vreau sa cumpar exact acest tip de coburi,adica din piele ,negre,si groase, sa tina nene!

(si sa fie tinute in garaj..:)adica pretul sa nu fie motivul pentru care se vand (ci lipsa de spatiu in garaj... :):D

 

O seara buna!

 

Salut, imi pare rau, chiar daca ai dori sa-i cumperi, au fost donati in cca 10 minute de la postare...

De fapt am si editat post-ul meu cu aceasta informatie.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

donez doua anvelope in stare buna, doar ca le am prin garaj de vreo 3 ani (le-am luat cu motorul din state si le-am schimbat imediat cu unele cu banda alba).

sunt scoase pe pe HD Electra Glide, nu stiu dimensiunile si nu stiu pe ce se pot potrivi (poate e cineva mai destept aici si da echivalenta). tot ce pot spune este ca au urmatoarele coduri pe ele:

Dunlop D402 - MU85B16 M/C 77H (e de la roata din spate)

Dunlop D402F - MT90B16 M/C 72H (e de la roata din fata)

lasati PM cu nr de telefon si va sunt eu(nu intru aici tot timpul).

rugaminte: ridicare din bucuresti, zona calea fundeni (pentru cei din afara bucurestiului, va rog apelati la un amic din bucuresti sa va ajute cu livrarea).

post-19213-0-04791500-1328647849_thumb.jpg

post-19213-0-54983900-1328647888_thumb.jpg

post-19213-0-81389500-1328647908_thumb.jpg

post-19213-0-61175600-1328647921_thumb.jpg

 

 

guma pentru spate a ajuns la mine :)

multumesc gabimaty :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

donez o pereke de semnale de fatza, absolut noi, ca cele de pe intruderul din poza (uitati-va in partea din fatza, pe furca). Tija este ceva mai scurta, aproximativ 10-12 cm.Sunt din plastic cromat( nu metal).Trimit doar prin fan curier, nu pre am vreme de mers la posta. Pentru cine mai doreste, mai am o aripa de fatza de ij jupiter 5, cromata ( ma rog, crom rusesc), fara barele alea de prindere de furca.

:cheers:

Salut stiu ca e demult pus anuntul da r mai e valabil? ieu am en si cred ca sunt la fel m-ar trebui cel de pe partea dreapta si aripa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stiu ca e demult pus anuntul da r mai e valabil? ieu am en si cred ca sunt la fel m-ar trebui cel de pe partea dreapta si aripa

A mentionat pe pagina urmatoare ca le-a dat...

 

imi pare rau...deja le-am promis. imediat ce vremea permite, vor pleca la constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pe la inceputurile acestui topic ,ce mai vechi poate isi amintesc , am donat un custom paint cuiva ,acum as vrea sa fac acelasi lucru dar cu un custom leather .La fel ca atunci astept o recomandare sincera a cuiva care are cunostinta de un biker adevarat ,nu prin sumele investite ci prin pasiune , care isi doreste o lucrare in piele pe chopperul lui dar nu si-o permite .Poate sa includa ,sea ,coburi , ornamente rezervor etc .Tema liber aleasa . Astept propuneri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect pentru gestul pe care il faci @Koffa. Eu il propun pe @Cercelush ca cel care sa primieasca aceasta donatie. Numai bine va doresc la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc IceLord, dar spun pas; propunerea mea este Suciu Adrian, sau daca se poate, donatia (sea, coburi, etc...) sa ajunga la acest eveniment http://www.facebook.com/events/451686574854943/ unde sa fie data ca premiu la o tombola sau ceva de genul asta.

Multumesc!

Pentru cei ce nu stiu despre ce este vorba, a mai fost un eveniment: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/89450-adyson-bikers-party/

Editat de Cercelush
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc IceLord, dar spun pas; propunerea mea este Suciu Adrian, sau daca se poate, donatia (sea, coburi, etc...) sa ajunga la acest eveniment http://www.facebook.com/events/451686574854943/ unde sa fie data ca premiu la o tombola sau ceva de genul asta.

Multumesc!

Pentru cei ce nu stiu despre ce este vorba, a mai fost un eveniment: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/89450-adyson-bikers-party/

 

 

Tot Suciu Adrian zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as dori din tot sufletul sa fac acest lucru pentru un chopperist cu adevarat pasionat dar care chiar nu isi poate permite acest lucru . primesc mesaje pe privat de la bikeri cu motoare de peste 10 ooo ...ce naiba mai baieti ,putin respect de sine .astept propuneri eventual si o scurta istorie a celui propus . multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...