Sari la conținut

DONATII PENTRU CHOPPERISTI


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Sincer nici nu am cautat, am luat de pe ebay initial mansoane de 7/8 inch care nu s-au potrivit pe ghidonul meu de dragstar. Asa ca am fost nevoit sa cumpar altele mai mari, de 1 inch, care s-au potrivit perfect. Asta am vrut sa spun, poate a iesit altceva. In sfarsit, nu vreau sa ma cert.

 

Pentru ALIN_ZBR:

Trimite-mi te rog un mesaj pe telefon sau mail cu adresa ta sa ti le pot trimite. Nu promit saptamana asta dar saptamana viitoare cu siguranta ti le trimit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 889
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca mansoanele de 7/8 inch vor pleca la Tulcea. Mai raman mansoanele originale de dragstar si manetele de ambreiaj și frana, tot originale de dragstar. Repet, mansoanele de 7/8 inch nu se potrivesc la dragstar (care are ghidonul de 22 mm), merg pe un ghidon de pana la 20 mm.

salut, poti atasa o poza cu mansoanele orig de dragstar? sunt interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

donez anvelopa Avon venom 140/90/16. 77H, dot 2606, anvelopa este noua, nu a fost pusa pe janta, in ciuda dot-ului vechi e in stare perfecta, cred ca este compatibila pt. chopper!

nu, nu este decat daca careva vrea sa-si rupam gatul mai repede. intentia ta este laudabila, dar guma e lemn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez anvelopa Avon venom 140/90/16. 77H, dot 2606, anvelopa este noua, nu a fost pusa pe janta, in ciuda dot-ului vechi e in stare perfecta, cred ca este compatibila pt. chopper!

S-A DAT!

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Salut,

Stiu ca e topic de donatii si nu de de cereri dar incadrare mai buna nu i-am gasit.

As avea nevoie de cauciucuri pentru un intruder de 800 din '94 - 140/90-15 si 80/90-21 daca nu ma insel. Stiu toate despre dot si an,nu ma intereseaza sfaturi...doar niste cauciucuri inca in stare de rulare. Daca a schimbat cineva gumele si se poate lipsi de ele dati-mi va rog un PM. Platesc eu transportul.

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am de donat 2 anvelope moto... mi le-a adus un prieten si eu nu am ce face cu ele, plus ca am impresia (am impresia, nu stiu sigur pt ca nu am gasit detalii exacte despre dot cu 3 cifre) ca sunt extrem de vechi. Teoretic, dupa ce inteleg eu, unul e fabricat in 1996 si unul in 1997... stiu ca sunt antice, dar poate are cineva nevoie macar sa stea motocicleta pe roti. Nu sunt uzate, patrate, crapate, arata chiar bine...

Asta e ceea ce scrie pe ele.

Fata Metzeler ME33Laser,dot ebga bkf366 cu dimensiunea 100/90/R18.
Spatele Metzeler MEZ2 Steel,dot eb58 boa 087 cu dimensiunea 130/80/R19.

 

De preferat in Bucuresti sau, cu rabdare si pe cheltuiala doritorilor, cu posta romana sau curier in tara.

post-69984-0-67718500-1396640224_thumb.jpg

post-69984-0-29237000-1396640225_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de donat 2 anvelope moto... mi le-a adus un prieten si eu nu am ce face cu ele, plus ca am impresia (am impresia, nu stiu sigur pt ca nu am gasit detalii exacte despre dot cu 3 cifre) ca sunt extrem de vechi. Teoretic, dupa ce inteleg eu, unul e fabricat in 1996 si unul in 1997... stiu ca sunt antice, dar poate are cineva nevoie macar sa stea motocicleta pe roti. Nu sunt uzate, patrate, crapate, arata chiar bine...

Asta e ceea ce scrie pe ele.

Fata Metzeler ME33Laser,dot ebga bkf366 cu dimensiunea 100/90/R18.

Spatele Metzeler MEZ2 Steel,dot eb58 boa 087 cu dimensiunea 130/80/R19.

 

De preferat in Bucuresti sau, cu rabdare si pe cheltuiala doritorilor, cu posta romana sau curier in tara.

 

Mai e doar spatele, cu mentiunea ca este pe 17, nu pe 19... 130/80/17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e doar spatele, cu mentiunea ca este pe 17, nu pe 19... 130/80/17.

 

Se mai adauga si o baterie pe gel de 6Ah, cod ctx5l-bs. E chinezeasca, dar incarca si isi face treaba. Am primit-o si eu acum un an, folosita cam 6 luni in total, incarcata si buna de pus pe mobra.

 

Bateria s-a dat. Anvelopa ramane valabila saptamana asta, dupa care o arunc la gunoi.

 

S-a dat si anvelopa spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu de "share-uit" doi cauciuci: 170/80-15 si 100/90-19, DOT 06 - 07

Acuma le donez cu gandul ca viitorul posesor le foloseste cu atentie! Ele mai merg, aderenta mai au atata timp cat nu se exagereaza!

 

http://oi59.tinypic.com/14bq7aq.jpg

 

p.s. cainele nu e la oferta.

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

m-ar fi interesat pe mine ....doar ca sunt din braila....tocmai mi-am cioplit motoru, o honda ntv acu e un bobber...doar ca am ramas cu toba stoc.....am sa pun poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ahoi!

 

Donez o geaca de piele pe care nu o mai folosesc, e pentru cineva care are intre 1.65 - 1.75m si intre 60-80kg.

 

Ofer mai multe detalii celor interesati!


» Post actualizat in 01 Oct 2014 09:38

Ahoi

Geaca de piele sa dat! Sa o folosesti sanatos @Fury

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Donez doi coburi Iron Horse..sunt putin descusuti pe partea interioara..cativa cm, merg cusuti cu putina sfoara si sunt ca noi..m am lasat cam mult cu moto pe serpentine..daia.:))))..predare numai in Bucuresti..in Berceni, dupa ora sase. 0723561548..primu venit ..primu servit. donez si o pereche ochelari de soare..gen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...