Jump to content

FREE TALK (Discuta Liber)

Recommended Posts

PENTRU CATOLICI SFINTELE SARBATORI PASCALE SA VA ADUCA NUMAI BUCURII, SANATATE SI TOT CE VA DORITI.

HRISTOS A INVIAT!

Adevarat a inviat - pt cei ce serbeaza Pastele weekendul acesta !

Si la MULTI ANI , pt toata lumea care poarte nume de Flori !!!

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[...]

sau daca trecea Shackalu cu vechia sa matza , in curba pe langa tine , iti tremura ficatu si splina ......... DAR amandoi , treceau la o distanta regulamentara fata de tine , si te semnalizau initial , isi RESPECTA colegii - nu sunt ,, smecheri '' cu motocicleta rock.gif .

SA NE VEDEM CU BINE !!!

Ma bucur ca matza e inca in "voga"...si ma bucur ca nu ma vedeti ca pe un dement (nu ca ati avea de ce)...probabil singurul care nu crede asa, este Mircea, din cauza caruia mi-am si pus xenoane pe matza ca zicea ca parca circulam cu lampasul lui buna pe post de far :cheers:

Ma bucur ca matza e inca in "voga"...si ma bucur ca nu ma vedeti ca pe un dement (nu ca ati avea de ce)...probabil singurul care nu crede asa, este Mircea, din cauza caruia mi-am si pus xenoane pe matza ca zicea ca parca circulam cu lampasul lui buna pe post de far :cheers:

si acu mai am frisoane cand ma gandesc cum ai trecut de mine si cat de tare m-am speriat...:unsure:

• 2 weeks later...

Salutare. As veni la Enduro Panorama 4, la ziua 1, in 4 mai. Imi puteti recomanda o cazare nepretentioasa in Ghelari, dar nu foarte aproape de pensiunea Panorama [din motive de zgomot :)]? Thanks!

Hello,

Cred ca cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa iei legatura cu userul motanu' de aici de pe forum...este din Deva si se numara printre organizatori. Este un tip de treaba si te poate ajuta cu toate informatiile. Bafta !

mai simplu cauti alte pensiuni sau locuri de cazare in imprejurimi,sau cel mai probabil in sat sigur se gaseste cineva sati ofere o un pat pt o noapte,sau ultima varianta cu cortul exista locuri de campare in apropierea pensiunii,credema am dormit aproape in fiecare an acolo in mijlocul lor cu cortul si nu e zgomot pt ca seara destul de devreme se pun la odihna participancii ca au traseul obositor.bafta

Maine colegul nostru din Free Biker's, Kitinel (GR8 pe forum) are cununia civila... Cine doreste sa il insoteasca catre Casa Casatoriilor din Deva adunarea se da la ora 12 in spate la Lido dupa fostul Auto Schun prima la dreapta...Casa de Piatra sau cum prefer eu de cacao (sa nu isi bage altii nasul.):friends::moto::bigstar:

Maine colegul nostru din Free Biker's, Kitinel (GR8 pe forum) are cununia civila... Cine doreste sa il insoteasca catre Casa Casatoriilor din Deva adunarea se da la ora 12 in spate la Lido dupa fostul Auto Schun prima la dreapta...Casa de Piatra sau cum prefer eu de cacao (sa nu isi bage altii nasul.)

Avand in vedere ca sambata colegul nostru de club, Cristi, a spus un DA hotarat in fata ofiterului de stare civila, (culmea este ca si Andreea a spus la fel) m-am gandit sa pun cateva poze de la eveniment:

Asadar, ne-am intalnit...post-9065-0-28060800-1335439963_thumb.jpg si am stat cuminti in asteptarea mirilor...post-9065-0-96570300-1335440010_thumb.jpg. Spre surprinderea generala, pana la urma au aparut, moment in care toata lumea a simtit un puternic impuls de a se pupa. Fapt pt care exact asta am facut, uneori baietii cu baietii si fetele cu fetele...post-9065-0-56690100-1335440014_thumb.jpg

La starea civila ne-am asezat frumusel si am facut o poza pentru publicul spectator...post-9065-0-22567800-1335440016_thumb.jpg. Pana cand stimabilii miri au recunoscut si au semnat pentru fapta lor, i-am asteptat frumos organizati..post-9065-0-08006100-1335440018_thumb.jpg. Cum perioada de asteptare a fost destul de lunga, unii dintre noi noi s-au simtit obligati sa-si arate supunerea fata de cei mai puternici...post-9065-0-75456500-1335440019_thumb.jpg

Atmosfera ok, vremea a tinut cu noi, unii...post-9065-0-58937300-1335440021_thumb.jpg si altii...post-9065-0-40306100-1335440023_thumb.jpg fericiti, ne-am pregatit pentru momentul culminant...post-9065-0-22588700-1335440025_thumb.jpg

Moment, ce nu a intarziat sa apara...post-9065-0-97958200-1335441057_thumb.jpg post-9065-0-55864900-1335441059_thumb.jpg si uite asa toata lumea a fost multumita...post-9065-0-32640400-1335441061_thumb.jpg

End of story !

Casa de Piatra,dragilor!!!!...Iubiti-va mult si sa fiti fericiti!!!...

Vand telefon mobil Nokia 5800 Xpressmusic.Este inca in garantie.Pret 400 ron neg.

post-41724-0-30627400-1335618076_thumb.jpg

Dimensiuni Nokia 5800 XpressMusic

Dimensiuni

Greutate 109g

Ecran

Tip TFT touchscreen, 16M colors

Marime 360 x 640 pixels, 3.2 inches

Ecran - Proximity sensor for auto turn-off;

- Accelerometer sensor for auto-rotate;

- Handwriting recognition;

Sonerii

Tip Polyphonic (64 channels), MP3

Customizare Download

Vibratii Yes

Memorii

Agenda Unlimited entries and fields, Photocall

Apeluri

Card microSD (TransFlash), up to 16GB

- 81 MB internal memory;

- 128 MB SDRAM memory;

- ARM 11 369 MHz CPU;

- 8GB microSD included;

Comunicatii de date Nokia 5800 XpressMusic

GPRS Yes

EDGE Yes

3G HSDPA, 3.6 Mbps

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology

USB Yes, v2.0 microUSB

Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP

Infrarosii No

Dotari Nokia 5800 XpressMusic

OS Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5

Mesagerie SMS, MMS, Email, Instant Messaging

Browser WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds

Jocuri Yes, Download

Culori Black, Red, Blue

Camera - 3.15 MP, 2048x1536 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, video(VGA@30fps), flash;

- Secondary videocall camera;

Dotari - Built-in GPS receiver;

- A-GPS support;

- Nokia Maps 2.0 Touch;

- Java MIDP 2.0;

- MP3/WMA/WAV/eAAC+ player;

- MPEG4/WMV/3gp video player;

- Stereo FM radio with RDS;

- TV out;

- 3.5 mm audio output jack;

- Voice command/dial;

- Document viewer;

- T9;

- Photo editor;

- Built-in handsfree;

Baterii

Baterie Standard battery, Li-Ion 1320 mAh(BL-5J)

Stand By Up to 406 h

Convorbire Up to 8 h 45 min

• 2 weeks later...

Salut !

Daca e cineva din Hateg pe aici.

Eu mi's din Hunedoara.

Sunt locuri de cort pe lacul Subcetate ?

Ma refer la locuri de cort cu umbra pe malul lacului.

Si ce-i mai important, in apa is pesti, sau nu ?

Multzam in avans.

• 3 weeks later...

post-11187-0-08832100-1337952998_thumb.jpg

CITEZ :

....... acum 22 de ani aproape 15 milioane de romani l-au votat, in Duminica Orbului, pe Ion Iliescu, blestemul acestei tari.

alegerile s-a desfasurat pe baza decretului CPUN nr. 92 din 14 martie 1990 privind alegerea Parlamentului si a Presedintelui Romaniei act ce stabilea ca Parlamentul va fi ales prin vot proportional, pe liste de partid, fara existenta unui prag electoral.

Astfel au intrat in Parlament 27 de formatiuni politice la Camera Deputatilor (dintre care 11 apartineau minoritatilor) si 7 la Senat. UDMR a detinut o pondere parlamentara de 7,34 %.

Ion Iliescu (FSN) a obtinut 85,07% de procente

Radu Campeanu (PNL) 10,64%

Ion Ratiu (PNT-CD) 4,29%

FSN a luat 67,53 % din mandate si impreuna cu celelalte formatiuni satelite - inclusiv UDMR-ul, aripa de limba maghiara a FSN a obtinut controlul total Parlamentar, si de asemenea controlul total al intregii tari, cu tot cu resurse.

Imediat dupa alegeri, celebrul sef al Fondului Proprietatii de Stat, pus de Ion Iliescu personal, Emil Dima, senator FSN de Dambovita, s-a apucat in baza unei legi impuse de Silviu Brucan, in 1991, sa distruga rapid intregul patrimoniu national. Ulterior, Emil Dima, dupa ce a intrat in Top 300 al bogatanilor de stat si de Partid, a ajuns presedinte al filialei PDSR Ilfov.

Legea privatizarii scoasa de Parlamentul lui Ilici si Brucan a infiintat Fondul Proprietatii de Stat, ca singura institutie imputernicita sa privatizeze activele statului - fabrici, uzine, nave, repere majore industriale...

Averile PSD-iste de astazi sunt constituite pe baza "privatizarilor" din aceea perioada.

Au fost scoase din subordinea ministerelor toate activele si trecute in patrimoniul FPS pentru a fi matrasite, caci aceasta era principala misiune a FPS-ului.

In legislatura parlamentara, 1992-1996, Consiliul de Administratie al FPS-ului condus de Emil Dima a numit in Adunarile Generale ale Actionarilor, in consiliile de administratie ale societatilor comerciale, ori in functiile de cenzori ale acestor societati, persoane provenite exclusiv din randurile PDSR-ului, incalcand grosolan chiar prevederile Legii 58/1991, asa stramba cum era.

Nici un ministru nu putea sa privatizeze fabrici, uzine, nave, obiective industriale, pentru motivul simplu ca patrimoniul activelor se afla doar in pumnul lui Emil Dima iar imparteala o aproba exclusiv Ion Iliescu, caruia Dima i se prezenta la Cotroceni cu lista intreprinderilor ce urmau a fi distruse.

Ilici nu semna nimic, nu scria nimic, nu vorbea mai nimic, ci doar dadea din cap aprobator la anumite nume alese dupa criterii doar de el stiute, sau mormaia in barba ceva neinteligibil cand nu-i convenea ceva. Metode specifice manualului NKVD dupa care a fost instruit. El personal n-a lasat nicio urma scrisa, in acte, din care sa rezulte contributia sa directa la nimicirea patrimoniului national.

Ion Iliescu "cel sarac si cinstit" a fost artizanul din umbra al intregului Jaf National - el dirijandu-i personal atat pe Emil Dima cat si pe Ovidiu Musetescu, un alt pion al "privatizarii" mai tarziu, in al treilea mandat.

Cum ar fi aratat azi, Romania, fara un Ion Iliescu? Fara imputzitzii de fesenisti , ca Petre Roman si Brucan?

Altfel, desigur...

• 2 weeks later...

Inca un coleg de al nostru motociclist se insoara sambata acum ce vine si ne roaga (pe cei care au timp si pot) sa ii facem un mic alai de nunta cu motoarele.

Citez un alt coleg motociclist care se va ocupa de noi:

Programul ar fi cam asa: La 12:20-12:30 ne intalnim in Calan in centru, langa ceas. Va astept eu acolo. De acolo plecam la mire. La 13:00 e plecarea de la mire (Valer) catre Orastie, la nasi. De acolo, la mireasa (tot in Orastie). De la mireasa, inapoi in Calan la Casa Cununiilor. De acolo, la biserica si dupa, la Bacia la Casablanca, unde se va face si popasul la un suc-bere-alte lichide-praji si alea alea din partea mirelui.

Eu personal am sa merg si probabil cu inca cativa prieteni de ai mei. Cine mai vrea sa vina va rog sa ma anuntati pe telefon, PM aici pe forum sau mail pe mailul din semnatura. Sambata 09.06.2012 ne vom stringe la terasa Sarmis la ora 11.30 sa apucam sa ne adunam si sa mergem lejer pana la Calan si sa ajungem la ora 12.15 acolo.

Va astept. :peace:

Edited by Triplu xXx

Multumim (din partea mirilor Valer si Diana) tuturor celor care au luat parte la acest eveniment. Iata si cateva poze...revenim cu mai multe cand le primim :rolleyes:

post-16753-0-48737400-1339355726_thumb.jpg post-16753-0-58953200-1339355764_thumb.jpg post-16753-0-86645500-1339355804_thumb.jpg post-16753-0-85011400-1339355840_thumb.jpg post-16753-0-25895700-1339355900_thumb.jpg post-16753-0-85241300-1339355935_thumb.jpg post-16753-0-66065200-1339355992_thumb.jpg post-16753-0-88476400-1339356031_thumb.jpg post-16753-0-43060300-1339356068_thumb.jpg

Si acum daca tot e sezonul nuntilor/cununiilor (cred ca loveste caldura rau de tot la cap) va invitam sa fiti si alaturi de noi in data de 16 iunie 2012. A venit si randul nostru sa spunem 'DA' si ca sa pastram in familie, fostii miri din 9 iunie ne vor fii nasi (Valer si Diana) :banana:. Cununia va avea loc in Calan la ora 11.30. Veti fi asteptati la ora 10.30 in centru langa ceas, de catre maestru' de ceremonii pentru a fi condusi la locul cu pricina. :friends:

Va multumim anticipat!

post-16753-0-19562300-1339495697_thumb.jpg

Dani si Dana

Edited by scorpyo982

Si acum daca tot e sezonul nuntilor/cununiilor (cred ca loveste caldura rau de tot la cap) va invitam sa fiti si alaturi de noi in data de 16 iunie 2012. A venit si randul nostru sa spunem 'DA' si ca sa pastram in familie, fostii miri din 9 iunie ne vor fii nasi (Valer si Diana) :banana:. Cununia va avea loc in Calan la ora 11.30. Veti fi asteptati la ora 10.30 in centru langa ceas, de catre maestru' de ceremonii pentru a fi condusi la locul cu pricina. :friends:

Va multumim anticipat!

post-16753-0-19562300-1339495697_thumb.jpg

Dani si Dana

Casa de piatra dragilor !!! Sa fiti fericiti si impliniti !!! Si sa aveti o CASNICIE MOTO pana la adanci batraneti !!!

Din pacate noi nu suntem in zona , dar va transmitem toate gandurile bune beer.gif si DISTRACTIE MAXIMA !!!

Casa de piatra dragilor !!! Sa fiti fericiti si impliniti !!! Si sa aveti o CASNICIE MOTO pana la adanci batraneti !!!

Din pacate noi nu suntem in zona , dar va transmitem toate gandurile bune beer.gif si DISTRACTIE MAXIMA !!!

Multumim de urari! Sa ne vedem cu bine :friends:

Cei care vom merge din Deva la alaiul de nunta al lui Dani ne adunam Sambata la Sarmis la terasa la ora 9.30. Bem o cafea si plecam la ora 10.00 maxim din Deva. La ora 10.30 ne adunam in centrul Calanului la ceas. Dupa festivitatea nuntii cine vrea vine la un carnat prajit undeva la iarba verde. Preferabil la Strei. Bafta !

stie cineva o croitorie buna in hd sau deva sau pe cineva care se pricepe la piele? mi-a "murit" un fermoar de la combinezon si as vrea sa-l schimb..multumesc!