Jump to content

FREE TALK (Discuta Liber)

Recommended Posts

As vrea sa le multumesc celor doi Achimi pentru ca m-au ajutat sa nu raman pe frigul asta pe coclauri.

Conserva si-a stricat filtrul de ulei (daca ati mai auzit careva asa ceva) ,pierdea ulei si fumega in draci.

As ca l-am sunat pe fratele Achimoto JR si m-a trimis la Achimoto SR.

Treaba rezolvata duminica seara !!!

Va multumesc.

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As vrea sa le multumesc celor doi Achimi pentru ca m-au ajutat sa nu raman pe frigul asta pe coclauri.

Conserva si-a stricat filtrul de ulei (daca ati mai auzit careva asa ceva) ,pierdea ulei si fumega in draci.

As ca l-am sunat pe fratele Achimoto JR si m-a trimis la Achimoto SR.

Treaba rezolvata duminica seara !!!

Va multumesc.

Oricand cu cea mai mare placere ! Ne bucuram ca am putu fi de folos , indiferent ce zi era !

Si cum ziceai duminica , cafeaua si berile le bem , cand ne vedem prima data :alcy: !

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

care stie prin ce data va fi anul asta intalnirea din hunedoara? am un prieten neamt si vrea sa isi planifice concediul .

Cum spune traditia , al 2-lea weekend din august in fiecare an = 9 - 10 - 11 August 2013 !!!

In noua locatie , Gurasada Adventure Park , pe drumul spre Arad , dupa ce treci de Ilia , In satul Gothatea se face dreapta si se ajunge intr-o fosta baza militara , actualmente parc de distractii !!!

http://www.gurasada-park.ro/

Edited by ACHIMOTO

O locatie la fel de salbatica si frumoasa ca si Valea Nandrului !

Fiind o fost baza militara , si fost depozit de munitie , este foarte bine impadurita , pentru a nu fi vizibila din avion !

VA ASTEPTAM !

Edited by ACHIMOTO

Super locatia pt inturnire, se pare ca si anul acesta imi serbez ziua de nastere la Free Bikers Week....super

Achimoto, se poate folosi si Fun Park-ul, ma gandesc ca o sa fie deschis nu?

• 3 weeks later...

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi (IJJ) Hunedoara, căpitanul Nicolae Răducu, un grup de şapte persoane a urcat cu motociclete şi ATV-uri la cetatea dacică Sarmizegetusa Regia.

"În timp ce colegii săi s-au oprit în parcarea amenajată în apropierea monumentului, un bărbat în vârstă de 40 de ani, din Petroşani, a ignorat marcajele şi personalul de la casa de bilete de la intrarea în obiectivul turistic şi a pătruns cu motocicleta pe poarta de vest a cetăţii", a spus el.

Potrivit sursei citate, bărbatul a fost oprit de jandarmii montani, care, după ce l-au dus în afara monumentului istoric, l-au amendat cu 100 de lei, în conformitate cu regulamentul de vizitare a monumentului istoric Sarmizegetusa Regia.

Conform jandarmilor, nerespectarea regulilor de vizitare a sitului arheologic Sarmizegetusa Regia constituie contravenţie şi se sancţionează cu amendă cuprinsă între 50 şi 2.000 de lei.

sursa MEDIAFAX

Exista si astfel de specimene... :moron:

Teoretic, intalnirea are loc vara in Deva pe terasa Salonului Albastru (la parterul hotelului Sarmis). Iarna se schimba locatiile dupa cum bate vantul. Am spus teoretic, pentru ca azi baietii nu au fost prezenti.

:) am trecut pe la sarmis dar nu era nici un moto acolo. poate saptamana viitoare atunci.

pai na batut vantul de aia na fost nimeni...

Salutare. Caut doritori de tura lunga Sibiu-Dunare-litoral, dupa urmatorul program:

26.07.2013 - Sibiu-Orastie-Simeria-Hunedoara-Resita-Oravita-Moldova Noua. - 343 km

27.07.2013 - Moldova Noua-Orsova-Calafat-Corabia-Zimnicea - 460 km

28-07.2013 - Zimnicea-Giurgiu-Oltenita-Calarasi-Fetesti-Constanta-Eforie N (sau Costinesti , sau Vama Veche...dupa preferinte si inspiratie) - 390 km

28.07 - 05.08.2013 - Plaja+bere

05.08.2013 - litoral-A2-Bucuresti-A1-Pitesti-Sibiu - 550 km

alte discutii la tel 0752.17.29.25

oare nu mai vad eu bn sau nu mai exista topicul cu bursa locala???

Nu mai este de ceva vreme ! Moderatorii au considerat ca trebuie sa sterga topicul de vanzari-cumparari regional.

ce fain ca la noi la nimeni...traim in romania si asta ne ocupa tot timpul!

greseala, traim in romania, si asta ne maninca toti nervii !

nu moderatorii,ci Adminii au hotarit asa...de ce?nu se stie....la Sibiu e la fel.

probabil pt ca exista o sectiune in forum dedicata,dar in care nu scrie nimeni?hmmm

Edited by TheFatBob

mi se pare aiurea e un topic comun in toate orasele de altfel sunt tot felul de topicuri deschise aiurea cu 2-3 postari si vechi de ani de zile care ar trebui sterse,dar nu frate batman-batman....

• 3 weeks later...

Salut, ajung zilele acestea prin Hunedoara, si asi dori sa merg si pana la Sarmizegetusa Regia. Puteti sa imi spuneti si mie cum este drumul de la Orastie la Sarmizegetusa Regia si un loc sa punem cortul prin zona. Asi fi vrut la lacul Cincis, dar am auzit ca sunt lucrari pe acolo. Venim dinspre Novaci-Sebes-Hunedoara si apoi a doua zi vrem sa plecam spre Sarmizegetusa-Brasov. Calatorim cu Suzuki Bandit si Yamaha Virago. Multumesc