Sari la conținut

BURSA LOCALA


subzeror
 Share

Postări Recomandate

salutare !

sper ca pana la primavara sa-mi ajunga si mie interiorul de casca Nolan.

precizez ca aceasta comanda e facuta de asta vara de prin august

cu respect !

Buna ziua,

 

Am "investigat" problema mentionata de catre dvs.

Din informatiile mele, dumneavoastra ati luat legatura direct cu importatorul pentru a comanda o serie de piese pentru casca dvs, casca cumparata nu din reteaua oficiala NOLAN Romania.

Importatorul (schumoto,ro, nolan.ro) v-a adus o parte din piese, ca garantie, si s-a folosit de dealerul local, adica MYMOTO Bacau, pentru livrare. A ramas o singura componenta nelivrata, respectiv interiorul, care nu era pe stoc la NOLAN (in momentul in care importatorul a facut ultima comanda per 2013). Vi s-a explicat ca o sa dureze ceva timp, pana cand se da urmatoarea comanda la NOLAN (probabil martie 2014).

 

Avand in vedere cele de mai sus, mesajul dumneavoastra este incorect, pentru ca lasa sa se inteleaga ca ati comandat de la noi (MYMOTO Bacau) si ca nu ne-am onorat promisiunea de vanzare, impresie care a general raspunsurile ulterioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am luat un releu de incarcare de la MYMOTO Bacau. pretul cel mai bun de pe piata la momentul respectiv. livrarea, asa cum s-a specificat. factura, avans 50%. piesa a venit sigilata si pe ea scrie made in japan.

 

:)



LE: din pacate, m-a luat tastatura pe dinainte, ca sa zic asa. era vorba de mymoto BV. azi am vazut, umbland prin mail.

dar... totusi mymoto.

Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa mai generam un raspuns, ca raspunsul la raspuns e si mai tare!

putem sa ne gasim scuze oricand, dar bill, ai grija sa nu pierzi comanda de semestrul asta!! abia la toamna se mai rezolva altfel! (atentie: reflexiv, nu acuzativ!)

 

si nu intelegeti gresit, draga mymoto, sa va fie business-ul sanatos si in interesul si ajutorul comunitatii moto, da' cum va asteptati voi sa fie fericit clientul cand vede ca nu va agitati pentru el, ci doar gasiti motive ....?

 

succese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

sper ca pana la primavara sa-mi ajunga si mie interiorul de casca Nolan.

precizez ca aceasta comanda e facuta de asta vara de prin august

cu respect !

 

 

sa nu vi se para un afront,este o dorinta neindeplinita, doar atat. astept cu nerabdare produsul sa ma pot trage cu mobra la primavara

mai stai sa inteleg corect,tu ti-ai comandat o piesa pe garantie de la alta firma ,iar mymoto bacau au fost baieti finuti si au fost de acord sa o poti ridica de la ei.vad ca ti-au dat si un raspuns oficial mai sus cu motivele,mai ales ca am inteles aici ca nu ai dat la mymoto efectiv nici o comanda sa ti se promita ceva.eu zic ca baietii au fost ok,cum au fost de fiecare data si cu mine cand am apelat la ei.ai mai dori si un buchet de flori cand iti vine piesa aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine esti, mai, nenea cu florile?

am contactat firma importatoare care nu face comert cu amanuntul si m-au pasat firmei MYMOTO..nu am reprosuri pt MYMOTO, mi-or aduce-o cand va veni comanda...

ce tot lungim discutia atat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stimati colegi motociclisti,nu dorim sa ajungem la dispute pe forum ,asa ca as dori sa nu mai lungim discutia inutil,mai ales ca intr-un fel sau altul ea s-a rezolvat.

 

Mymoto Bacau a facut tot a fost cu putinta ca sa ajunga acel interior de casca la Bill.Dar acest lucru depinde numai de importatorul Nolan in Romania,cum i s-a si explicat atunci cand au venit o parte din piese,ca termenul de livrare poate dura si luni de zile,dar cu promisiunea ca o sa vina

Oricum,preventiv,am vorbit cu importatorul Nolan sa le reamintim si lor sa nu uite de acel interior de casca cand vor da comanda de casti 2014.

 

Din posturile de mai sus,noi ne-am dat seama ca Bill nu a vrut neaparat sa ne critice,ci sa ne reaminteasca de acea comanda,numai ca modul de formulare a dus la concluzii si afirmatii gresite pentru unii membri ai forumului.

Din acest motiv va rugam ca pe viitor daca cumva mai exista vreo problema cu o comanda/produs etc ,sa ne sunati intai sau sa veniti la magazin sa rezolvam situatia. Suntem siguri ca veti primi un raspuns concret si o rezolvare satisfacatoare a problemei.

Suntem singurul magazin moto din judetul Bacau ,si ne mandrim cu faptul ca incercam sa avem clienti 100% multumiti,cu o buna parte din voi am devenit si prieteni buni.

Asadar in incheiere,va asteptam pe toti cu drag la magazinul nostru la inceputul noului sezon.Va garantam o oferta diversa de produse la cele mai bune preturi ,si mai ales ,un mediu biker-friendly,unde puteti discuta orice problema sau cere orice sfat legat de pasiunea noastra comuna.

 

Cu stima,

Echipa Mymoto Bacau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stimati colegi motociclisti,nu dorim sa ajungem la dispute pe forum ,asa ca as dori sa nu mai lungim discutia inutil,mai ales ca intr-un fel sau altul ea s-a rezolvat.

 

Mymoto Bacau a facut tot a fost cu putinta ca sa ajunga acel interior de casca la Bill.Dar acest lucru depinde numai de importatorul Nolan in Romania,cum i s-a si explicat atunci cand au venit o parte din piese,ca termenul de livrare poate dura si luni de zile,dar cu promisiunea ca o sa vina

Oricum,preventiv,am vorbit cu importatorul Nolan sa le reamintim si lor sa nu uite de acel interior de casca cand vor da comanda de casti 2014.

 

Din posturile de mai sus,noi ne-am dat seama ca Bill nu a vrut neaparat sa ne critice,ci sa ne reaminteasca de acea comanda,numai ca modul de formulare a dus la concluzii si afirmatii gresite pentru unii membri ai forumului.

Din acest motiv va rugam ca pe viitor daca cumva mai exista vreo problema cu o comanda/produs etc ,sa ne sunati intai sau sa veniti la magazin sa rezolvam situatia. Suntem siguri ca veti primi un raspuns concret si o rezolvare satisfacatoare a problemei.

Suntem singurul magazin moto din judetul Bacau ,si ne mandrim cu faptul ca incercam sa avem clienti 100% multumiti,cu o buna parte din voi am devenit si prieteni buni.

Asadar in incheiere,va asteptam pe toti cu drag la magazinul nostru la inceputul noului sezon.Va garantam o oferta diversa de produse la cele mai bune preturi ,si mai ales ,un mediu biker-friendly,unde puteti discuta orice problema sau cere orice sfat legat de pasiunea noastra comuna.

 

Cu stima,

Echipa Mymoto Bacau

 

 

perfect de acord...punctul pe "i". hai cu primavaraaaaa...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine esti, mai, nenea cu florile?

am contactat firma importatoare care nu face comert cu amanuntul si m-au pasat firmei MYMOTO..nu am reprosuri pt MYMOTO, mi-or aduce-o cand va veni comanda...

Da frate pai daca stii ca o sa iti aduca comanda la ce dai cu bata in balta?

ce tot lungim discutia atat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vand pantaloni de piele aproape noi, design superb, marimea 60 (au fost doar testati o data pe motocicleta si mi-erau prea largi) cu protectii la genunchi si coapse. Pret 80 de Euro. Pantalonii se afla in Comanesti.

Contact pe PM sau la tel 0769-473122.

Poze in curand.

http://s16.postimg.org/ruukeutdh/20140216_0009_result.jpg

 

http://s3.postimg.org/evbplwi8z/20140216_0010_result.jpg

Editat de Cooler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

De vanzare SUZUKI MARAUDER 125cmc, chopper, primul proprietar in RO , stare foarte buna.

1999 fabricatie, 45000 km - 2000 km in tara.( 4 ani)

900 euro negociabil .

Dan-0744 / 503 337

post-71002-0-09337700-1397043260_thumb.jpg

post-71002-0-15627400-1397043264_thumb.jpg

post-71002-0-32879800-1397043267_thumb.jpg

post-71002-0-12605600-1397043273_thumb.jpg

Editat de altho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vand Suzuki GSXR 750 K1 (2001), 51050 km. Motocicleta a fost achizitionata in august 2008 si inmatriculata in 2009 in Romania, ITP valabil pana in aprilie 2015, asigurare valabila pana in septembrie.

Motocicleta a fost foarte bine intretinuta, anul trecut a fost servisata complet fiind schimbate/servisate urmatoarele: kit distributie (lant, patina mobila, intinzator, garnitura OEM), refacere joc supape, bujii Denso U27ESR-N, curatat injectoare cu ultrasunete (am factura)+ sincronizat clapete aer, filtru aer sport Pipercross, ulei Motul 7100 10W40, filtru ulei K&N, lichid racire Hepu, simeringuri furca (praf si ulei) All Balls, ulei furca Motul Fork Expert Factory Line 10W, kit rulmenti si simeringuri jug si roti All Balls, cauciucuri Michelin Pilot Power 3, 3+ spate (au 800 km, DOT 1213 fata 1913 spate), valve roti, curatat pompa benzina si instalatie electrica. Piesele necesare pentru servisare, incluzand modulul Power Commander au costat putin peste 5000 RON. Lichidul si placutele de frana fata (Brembo SA sinter 07KA13SA, aprox. 5000 km) au fost schimbate in 2012, placute de frana spate sunt tot Brembo, mai au aproximativ 70%, kitul de lant este DID VM2 525 si are 9800 km. Discurile de frana fata au fost schimbate (cele vechi aveau joc), sunt OEM si au 18000 km, discul de frana spate este in stare buna.

Vine la pachet cu urmatoarele: toba sport carbon omologata Arrow, parbriz double, aripa roata fata de GSXR K4-K5 (am si aripa originala), suport numar, alarma Meta System M351 cu imobilizator, suporti stander spate, crash pad-uri Lightech, crash pad roti F+S(nu sunt montate), Power Commander 3 USB + Ignition Module, TRE, sa pasager + capac monopost, becuri halogen Philips Extreme Performance, cheie rezerva, trusa scule, spray pana, husa, plasa casca.

Din punct de vedere mecanic este intr-o stare foarte buna, carenele sunt OEM si au urme normale de uzura, ii trebuie doar ulei, benzina si un schimb de lichid de frana anul asta. Pe timpul iernii motocicleta a fost tinuta doar in casa sau in garaj incalzit.

Motocicleta poate fi vazuta in Iasi, accept orice fel de verificare/test/constatare.

Pret 2550 Euro.

* Fotografiile care sunt facute pe ploaie sunt facute azi, celelalte sunt mai vechi.

post-48166-0-96458100-1399908969_thumb.jpg

post-48166-0-09037800-1399908972_thumb.jpg

post-48166-0-68080100-1399908979_thumb.jpg

post-48166-0-39444900-1399908982_thumb.jpg

post-48166-0-92610700-1399908984_thumb.jpg

post-48166-0-72310600-1399908987_thumb.jpg

post-48166-0-14624600-1399908990_thumb.jpg

post-48166-0-11132400-1399908995_thumb.jpg

post-48166-0-22856900-1399908997_thumb.jpg

post-48166-0-34587800-1399908999_thumb.jpg

Editat de Chivu
cerere user, date personale
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...