Sari la conținut

Accident in dreptul Policlinicii Titan


Daan
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 4-4.30 m-a sunat mama, foarte impresionata, vazuse un accident de motocicleta in zona Policlinicii Titan. Motocicleta destul de distrusa, cel putin asa mi-a fost descrisa. Motociclistul era intins pe iarba dar, mai emotiva, maica-mea nu a putut privi, asa ca nu stiu starea acestuia, nu vreau sa creez panica. Se pare ca a fost cazul clasic de neacordare a prioritatii la intoarcerea printre scuaruri. Poate stiti voi mai multe.

 

Insanatosire grabnica motociclistului.

Iar tie mama, nervi tari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A dat o geana de caldura, toata lumea a iesit la plimbare. Instinctele-s amortite insa dupa iarna, soferii s-au dezobisnuit de motoare in trafic... implicit e mai mare riscul. Plus ca nu stiu ce s-a intamplat dar se circula mai bine prin capitala de la o vreme. Si cum bine = tare, o sa fie buÂşeli... :scratch:

 

 

 

OffTopic:

Diferenta de conceptie si mod de mers azi pe Podul Grant: Vine un 600/1000RR usor, e auzit din cauza tobei (nu tura aiurea), multe masini ne-am dat stanga-dreapta sa poata trece. Baiatul nu mai prididea sa multumeasca. La nici 2 min un baiat incepator (dupa mers) cu un Bandit cu numere rosii, venea pâÂş-pâÂş si era sa fie lipit de unul de pe banda II care nu il vazuse/auzise si vroia sa treaca pe banda I. I-am atras atentia celui cu masina sa se uite in trafic, se jura (era rosu de emotie) ca nu il vazuse si nici nu-l auzise cum a fost cazul celuilalt din fata. Omul parea sincer. Acum, fiecare trage concluziile de rigoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu a inceput sezonul ca deja vad n topicuri cu accidente...luati-o incet ca nu va grabeste nimeni, aveti o vara inainte (asta daca sunteti cumpatati)...

ceea ce am spus nu are legatura cu acest caz, doar vreau sa spun ca uneori chiar daca vina nu ne apartine putem evita mergand putin mai cumpatat, macar pana ne reobisnuim pe 2 roti dupa o iarna de hibernare

 

asfalt uscat si cat mai putine incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Sunt prieten cu cel care a fost implicat in acest accident .se afla in acest moment internat la spitalul sf ioan,cu tripla fractura de bazin,va avea nevoie de operatie.in afara de asta este in afara oricarui pericol!

MOtorul e avariat in proportie de 70%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Sunt prieten cu cel care a fost implicat in acest accident .se afla in acest moment internat la spitalul sf ioan,cu tripla fractura de bazin,va avea nevoie de operatie.in afara de asta este in afara oricarui pericol!

MOtorul e avariat in proportie de 70%.

Ceva detalii, am multi prieteni in Balta si nu as vrea sa am vreo surpriza neplacuta! Bine ca traieste, cu oasele e mai greu, dar, trece si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca nu stiu ce s-a intamplat dar se circula mai bine prin capitala de la o vreme.

Unul din aspectele pozitive ale crizei. Mai putina activitate economica, inclusiv de transport. Nu e gluma, sunt statistici deja facute in chestiune. Scuze de off.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul s-a petrecut din vina soferului daciei papuc, care nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers.Baiatul de pe motor venea pe banda 3 ,iar papucul venea pe banda 2,in dreptul scuarului soferul de pe papuc a vrut sa intoarca fara sa se asigure,si atunci cosac(motociclistul) a franat cat a putut,a claxonat ,dar degeaba ,a atins papucul,a cazut pe asfalt si a fost aruncar in borudura.La impactul cu bordura si fracturat soldu.l

MOtorul il avea de 2 zile,inainte avusese un gsxr de 600,si un cbr de 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ieri accidentu de la policlinica, era un cbr 600, toata fata +furca erau varza.... erau mai multi oameni pe acolo, motoristul nu l-am vazut pe acolo,probabil deja il luase salvarea... sper sa se faca bine:( ....si mai pe seara,alt accident, la piata trapezului,veneam dinspre autostrada soarelui, un hornet, intins pe jos, unu cu o dacia papuc a schimbat sensu dupa banda 3 pe banda 1 ,nu s-a asigurat,motociclistul a franat,a culcat motoreta si a lasat-o sa se duca...soferu masinii a zis ca nu a vazut/auzit nimic,si-a continuat drumu,noroc ca mai era un preten cu el si l-a prins,ca altfel dus era.motoristu era avea pantalonii rupti la genunchi,noroc ca a avut genunchiere pe dedesupt ,si spunea ca il doare umaru...daune la motor: rezervor ,radiator ,geam si masca sparte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ieri accidentu de la policlinica, era un cbr 600, toata fata +furca erau varza.... erau mai multi oameni pe acolo, motoristul nu l-am vazut pe acolo,probabil deja il luase salvarea... sper sa se faca bine:( ....si mai pe seara,alt accident, la piata trapezului,veneam dinspre autostrada soarelui, un hornet, intins pe jos, unu cu o dacia papuc a schimbat sensu dupa banda 3 pe banda 1 ,nu s-a asigurat,motociclistul a franat,a culcat motoreta si a lasat-o sa se duca...soferu masinii a zis ca nu a vazut/auzit nimic,si-a continuat drumu,noroc ca mai era un preten cu el si l-a prins,ca altfel dus era.motoristu era avea pantalonii rupti la genunchi,noroc ca a avut genunchiere pe dedesupt ,si spunea ca il doare umaru...daune la motor: rezervor ,radiator ,geam si masca sparte...

motorul era de 900

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ieri accidentu de la policlinica, era un cbr 600, toata fata +furca erau varza.... erau mai multi oameni pe acolo, motoristul nu l-am vazut pe acolo,probabil deja il luase salvarea... sper sa se faca bine:( ....si mai pe seara,alt accident, la piata trapezului,veneam dinspre autostrada soarelui, un hornet, intins pe jos, unu cu o dacia papuc a schimbat sensu dupa banda 3 pe banda 1 ,nu s-a asigurat,motociclistul a franat,a culcat motoreta si a lasat-o sa se duca...soferu masinii a zis ca nu a vazut/auzit nimic,si-a continuat drumu,noroc ca mai era un preten cu el si l-a prins,ca altfel dus era.motoristu era avea pantalonii rupti la genunchi,noroc ca a avut genunchiere pe dedesupt ,si spunea ca il doare umaru...daune la motor: rezervor ,radiator ,geam si masca sparte...

 

Vezi ca la accidentu' de pe trapezului ala cu masina a schimbat de pe banda 2 pe banda 3(unde era baiatul cu hornet)...nu de pe 3 pe 1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, din pacate a inceput sezonul. Trebuie sa fim noi mai atenti la masinile din trafic decat invers. A inceput calvarul.

Insanatosire grabnica baiatului accidentat :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vreunul care si-ar dori ca maica-sa sa citeasca sub-forumu' asta...Ma refer la oamenii normali la cap, aia putini care inca mai bantuie pe aici...

 

Sanatate omului cu oasele rupte si motorul terci!

 

Off-T:Azi am trecut prin fata policlinicii Titan(eram cu Arrakis2006) si m-am gandit o clipa la omul cazut anul trecut acolo.Sa fi fost reflex neconditionat, nu stiu, dar instinctiv i-am dat o inferioara...

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca la accidentu' de pe trapezului ala cu masina a schimbat de pe banda 2 pe banda 3(unde era baiatul cu hornet)...nu de pe 3 pe 1

 

Asa....iar politistul venit la locul accindetului nu l-a gasit deloc vinovat pe soferul de papuc ca cica n-a fost impact dar eu cred ca e de la legitimatia de "soim al patriei" a martorului inchipuit ajuns repede la Trapezului intr-un jeep. Acest martor avusese un aparat radar in c.r si a declarat ca motociclistul avea 140-150 si mergea ca nebunul printre benzi...

Sunt curioasa cand vor reusi "capetele de creta" cu ghiuluri cu "BMW" sa faca macar la o singura propozitie (fie si din greseala) acordul intre subiect si predicat :scratch: si cand le vor ajunge banii de seminte de floarea soarelui si bere ca sa nu mai fie tentati sa......(ma-ntelegeti).

 

Baiatul e bine, nu are nimic grav, slava cerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...