Jump to content

Offtopic

Recommended Posts

• Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Traiasca Adminii, Moderatorii, rangerii, cei de la Ocolul Silvic, padurarii, iscoadele, turnatorii si gonasii de vanatoare, cu puterile lor absolute de a da warn :)

Azi am mai fost cadorisit cu inca 10%.

Sa traiasca, la multi ani si la mai mare!

Fara numar, fara numar, fara numar.

t-shirt-i-dont-care-785391.jpg

Lasa-ma sa ghicesc: ai fost obraznic si ai scris off-topic. Si te-a biciuit vreun moderator zelos.....hmmmm, mai Yzule, cand te inveti minte ca securitatea inca exista (sub diverse forme) si ca trebuie sa mergi cu valul? Paria ce esti..... ;) :)

Lasa-ma sa ghicesc: ai fost obraznic si ai scris off-topic. Si te-a biciuit vreun moderator zelos.....hmmmm, mai Yzule, cand te inveti minte ca securitatea inca exista (sub diverse forme) si ca trebuie sa mergi cu valul? Paria ce esti..... :P :lol:

{...} de acelasi Yzulka. Se pare domle ca esti singurul ramas in viata din echipa de demolatori a acestui forum. Nu mai stiu ce scrii pentru ca te-am trecut la "ignore". Dar daca continui aceasta "subtila" incarcare de spam a acestui forum sa stii ca nu numai Kuki stie sa scrie 3-4 reclamatii adminilor. Am sa trimit si eu una documentata si obiectiva ca sa te silesc sa te joci pe alte forumuri

:) ;) :D

• 3 months later...
Traiasca Adminii, Moderatorii, rangerii, cei de la Ocolul Silvic, padurarii, iscoadele, turnatorii si gonasii de vanatoare, cu puterile lor absolute de a da warn :crack:

Azi am mai fost cadorisit cu inca 10%.

Sa traiasca, la multi ani si la mai mare!

Fara numar, fara numar, fara numar.

Total de 60%

{...} de acelasi Yzulka. Se pare domle ca esti singurul ramas in viata din echipa de demolatori a acestui forum. Nu mai stiu ce scrii pentru ca te-am trecut la "ignore". Dar daca continui aceasta "subtila" incarcare de spam a acestui forum sa stii ca nu numai Kuki stie sa scrie 3-4 reclamatii adminilor. Am sa trimit si eu una documentata si obiectiva ca sa te silesc sa te joci pe alte forumuri

La mai mare!

... speranta moare ultima...

N-am muritu`,

Num-un pic am adormitu. :crack:

Am renegociat somnul..din cel pe vecie, in cel pana pe 12 iunie, spre disperarea unora. :) Stiu ei care.

Hint: nu mor caii cand vor cainii ;)

t-shirt-i-dont-care-785391.jpg

No, las' ca-i bine Yzule. Si dupe aia sicri de pe contul tau, da?!? Si-i dai la fatuca asta contu' 'napoi, da?!?

Pace, Nick.

Edited by yonick

Am sa postez aici in ideea ca nu are de-a face cu motociclismul:

Expozitia Foto ''Copii razboiului'', ce inca este in desfasurare in incinta Iulius Mall, la parter.

copiii_macheta.jpg

• 6 months later...

Funar vrea sa loveasca din nou!

Dupa ce a reusit sa schimbe Stema Clujului in 1999, care din anul 1316 a suferit doar mici modificari, nici macar in era comunista nu a fost inlocuita in totalitate, doar s-au adaugat elementele specifice erei, acum vrea sa "vanda" grupul de statui, de pe piata Unirii!

Pareri?

Edited by dedics
Funar vrea sa loveasca din nou!

Dupa ce a reusit sa schimbe Stema Clujului in 1999, care din anul 1316 a suferit doar mici modificari, nici macar in era comunista nu a fost inlocuita in totalitate, doar s-au adaugat elementele specifice erei, acum vrea sa "vanda" grupul de statui, de pe piata Unirii!

Pareri?

(Acum ar trebui sa mearga si link-ul)

adica...de-abia ce au fost reconditionate, vrea sa le vanda? wtf? :)

pai nu? acuma le poate vinde mai scump :D

Idiotenie grosolana...nimeni nu l-o mai bagat in seama pe Funar de ceva vreme, iar omu a avut nevoie de putina afirmare...

Daca dispare statuia propun sa puneti statuia mea cu motorul meu... e logic nu? :)

Serios:

era de fapt singurul lucru de care m-am enervat in Cluj ca nu vedeam statuiile...

Si ce a devenit piata aia... desert mort...

Iar in fata catedralei un monstru. De fapt m-am gindit ca F. vrea un monument propriu...

What ever... it is annoying...

Cu greu pricep ce vrei sa spui, ca ai un stil de a te exprima foarte aiurea.....dar noah....am vreme sa inteleg pana deseara ca inca e dimineata.

Bun.

Am fost vara in Cluj. M-am dus la Piata Unirii... Lipsea statuia lui Matei Corvin... Cica e in renovare... In loc de un parc, banci, ceva verde, tufisuri, flori etc erau pietri. Nu ma invita de loc sa stau acolo. Locul e ca un desert.

Am fost la Catedrala, in fata ei este un monument urit, cel putin prea mare comparativ cu catedrala, monumentul e mare cit un monstru.

Ma gindeam poate domnu Funar a vrut sa-si faca un propriu monument...

Daca vrei bag si ceva poze, pe poze se vede bine cit de nepotrivit e monumentul in fata catedralei.

Hai, no, sa traduca cineva care ma intelege...

Bun.

Am fost vara in Cluj. M-am dus la Piata Unirii... Lipsea statuia lui Matei Corvin... Cica e in renovare... In loc de un parc, banci, ceva verde, tufisuri, flori etc erau pietri. Nu ma invita de loc sa stau acolo. Locul e ca un desert.

Am fost la Catedrala, in fata ei este un monument urit, cel putin prea mare comparativ cu catedrala, monumentul e mare cit un monstru.

Daca vrei bag si ceva poze, pe poze se vede bine cit de nepotrivit e monumentul in fata catedralei.

tu erai cu traducerile, dar daca trebuie, eu te sustin :)

so...

טוב.

הייתי בקיץ בקלוז '. הלכתי יוניון סקוור ... פסל Matei Corvin היה חסר ... הם אומרים שזה בשיפוצים ... במקום פארק, בנקים, משהו ירוק, שיחים, פרחים וכו 'היו אבני חצץ. לא מזמינים אותי לשבת שם במקום. המקום הוא כמו מדבר.

הייתי בקתדרלה, אנדרטה מול זה רע, לפחות גדול מדי לעומת הקתדרלה, האנדרטה היא גדולה כמו מפלצת.

חשבתי מר Funar ייתכן שתרצה לבצע אנדרטה ראויה ...

אם אתה מקל כמה תמונות על התמונות כדי לראות כמה רע זה של האנדרטה טוב מול הקתדרלה.

בחייך, לא, מישהו שמבין אותי לתרגם

Kirk, acuma-i clar? :D

Bun.

tu erai cu traducerile; dar, daca trebuie, eu te sustin :)

so...

טוב.

הייתי בקיץ בקלוז '. הלכתי יוניון סקוור ... פסל Matei Corvin היה חסר ... הם אומרים שזה בשיפוצים ... במקום פארק, בנקים, משהו ירוק, שיחים, פרחים וכו 'היו אבני חצץ. לא מזמינים אותי לשבת שם במקום. המקום הוא כמו מדבר.

הייתי בקתדרלה, אנדרטה מול זה רע, לפחות גדול מדי לעומת הקתדרלה, האנדרטה היא גדולה כמו מפלצת.

חשבתי מר Funar ייתכן שתרצה לבצע אנדרטה ראויה ...

אם אתה מקל כמה תמונות על התמונות כדי לראות כמה רע זה של האנדרטה טוב מול הקתדרל

בחייך, לא, מישהו שמבין אותי לתרגם

Lucian, acuma-i inteles? :D

Un propriu monument ala este Avram Iancu,si da,domnu Funar stia la fel ca si tine ca marimea conteaza. :)

Bun.

Acum care e situatia actuala cu statuia lui Matei Corvin si restul?

Scriu o carte despre calatoria mea in Romania (si Bulgaria , Grecia) si n-as vrea sa scriu prostii... cica a disparut statuia, au vindut-o la fier (cupru/bronz) vechi... sa nu-i ramina urma...

Bag poza cu statuia lui Matei Corvin in carte si ea numai exista... ce faina carte, autentica...

Sau bag statuia lui Avram Iancu...

Sau nu bag nici o poza din Cluj, numai Sibiu, Bucuresti, ...

Hmmm... Ce sa fac?

Statuie e Ok, bine merci...

A fost intr-adevar restaurat soclul statuii in vara asta, dar de disparut nu a disparut.

Poti sa pui linistita poze cu ea, doar ca daca sunt mai vechi, nu vor corespunde cu realitatea actuala. Adica Piata Unirii a fost radical reamenajata :-)

Bafta :)